Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 57 ]

1 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-26 17:35:47)

Temat: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Chociażbym poruszyć temat podziału na lepszych i gorszych.  TVP infor i inne media mówią/piszą o parkach itp bzdurach a to nie one są wylęgarnią choroby a firmy w  których ludzie wręcz dotykają siebie których zamknięcie godzi ponoć w interes państwa. Proszę więc o uprzywilejowane traktowanie tychże pracowników. Słuchanie inicjatyw pracowniczych a nie kłamliwych deklaracji firm. Najlepsze byłoby  zamknięcia dużych zakładów produkcyjnych oraz handlowo-logistycznych jak np amazon gdzie pracownicy dotykają wręcz siebie i mają często kontakt z różnymi kontrahentami z Niemiec. W Amazonie ludzie pracują po ponad 10 godzin zatrudnia on w Polsce 30000 ludzi a na świecie ponad 100000. Takich firm jest więcej w tym Polskich. W wielu firmach pracownicy postawili się i grozili wręcz 100% odejściem jeśli np szef nie przyjedzie do zakładu pracy albo przyjdzie w kombinezonie a takie rzeczy się zdarzają. Czemu ciągle mówi się o pracownikach biurowych telepracy jakby inni ludzie nie istnieli. Wykluczacie masę społeczeństwa. Płaćcie 100% za każdy wolny dzień w czasie epidemii należy zabronić pracodawcą zwalniania ludzi na czas epidemii. A pracodawcom umorzyć wszelkie długi w tym najmu hali zwrócić VAT umorzyć podatki gruntowe itp a pieniądze z budżetu oddać w formie rekompensaty samorządom. Niech rząd oraz pracodawcy zdadzą sobie sprawę iż to my jesteśmy większością my tak naprawdę dajemy swoją pracę a oni ją biorą. Bez ans ich nie ma. A państwo, naród to rzecz umowna która  ma łączyć wszystkie warstwy społeczne. Jeśli ma istnieć to w czasie epidemii nie wolno tak traktować innych ludzi. Mówić się ich praca jest konieczna a w zamian w debatach ich pomijać oraz ignorować ich postulaty bojąc się zatrzymania produkcji. Jakby to było ważniejsze od życia tychże ludzi i zatrzymania epidemii. A pomagać za przeproszeniem pasożytom czyli naganiaczom jak to nazywam telemarketerom, domokrążcą  np telemarketerom Jeszcze jeden z drugim narzeka na telepracę jak to go nudzi i jak ma źle łącząc to z wychowaniem dziecka  to zapraszam do gułagu produkcji.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Uporządkuj sobie trochę rzeczy.
Są takie zawody, w których po prostu nie da się wdrożyć telepracy. Przykładowo ci magazynierzy z Amazonu.
Jakie są te kłamliwe deklaracje firm, bo ja nie rozumiem.
A nie widzę opcji pozamykania wszystkich dużych zakładów. Wtedy to już na pewno w sklepach nie miałbyś nic, bo nikt by Ci nic do Twojego marketu nie przywiózł.

Prawda jest taka, że to pracodawca powinien zagwarantować pracownikowi bezpieczną pracę. Ja mam pracodawcę spoza Polski i od razu jak tylko się zaczęło, dostaliśmy przymus pracy z domu. To pracodawca powinien troszczyć się o swoich pracowników. A jak pracodawca ma gdzieś ludzi to cóż, warto pomyśleć o zmianie pracy. Zresztą jak pracodawca ma gdzieś ludzi, to ci ludzie doskonale wiedzieli o tym wcześniej, a nie że nagle spadli z choinki i się zorientowali.

Prace są różne, sposoby pracy są różne. Ja się nie czuję uprzywilejowana i wybrana. Wolałabym codziennie jeździć do biura, bo w domu mam bardzo słabe warunki.

3 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-26 17:14:44)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Takie iż amazon wdrożył wszystkie niezbędne środki zaradcze. I że dostarcza priorytetowo niezbędne towary jak leki żywność i książki(też zależy jakie) i na tym się skupia sorry ale to mniejszość działalności na to wystarczy 800 pracowników. Większość to zabawki, gry i inne bzdury. Mówił o tym iż pracownicy mają wdrożone częste mycie rąk a jeszcze wczoraj pracownik chciał przerwać pracę by umyć ręce bo potarł się o faceta który kaszlał  i został za to upomniany. To są inkubatory zarazy większe niż wiele zorganizowanych imprez ponieważ trwa to co dzień dłużej i nie można się oddalić. Amazon to tylko przykład jest wiele firm mogę wymienić. W moim pracy gdzie pracuję biurowi pracują zdalnie kierownictwo unika pracowników na 2,5 metra nawet powstał specjalny regulamin, nasz pracowników szeregowych jeszcze ściśnięto. Uprzywilejowani pracownicy szeregowi tj pracownicy z rodziny szefostwa, biura  dostali osobne miejsca z dala od innych. Stąd ten ścisk. Na złość podchodziliśmy do nich kaszląc bo chorobowe= zwolnienie. Nie wolno przerywać pracy więc czemu oni mają nie chorować . Jak zwolnili jednego co miał chorobowe opluł kierownika były oklaski z całej firmy. Jak tak dalej pójdzie nie chcę myśleć. Dotąd ne było takiej atmosfery wykluczenia nawet w początkowych latach transformacji. W radiu przyrośliśmy rożne tematy radio RMF_FM, Radio Maryja, Tok FM, wszędzie ucinają nas mówiąc iż praca w tych firmach jest ważna dla gospodarki. Lady Loka zapraszam do firm typu Amazon sklepów spożywczych. Nie każdy pracownik produkcji dostanie pracę biurową. Rząd apeluje by siedzieć w domu więc APELUJĘ DO WSZYSTKICH  PRACOWNIKÓW PRODUKCJI HANDLU LOGISTYKI PORZUĆCIE PRACĘ !!

4

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Chłopie, ale Ty bzdury opowiadasz.
Jak masz takie durne szefostwo, to się pracę zmienia, a nie pluje na szefa.
Jasne, niech pracownicy produkcji i logistyki porzucą pracę. Ciekawe, co za 2 tygodnie będziesz jadł.
Niech pracownicy z elektrowni też porzucą pracę. Po co nam prąd. A internet? Po co? Może jeszcze kierowcy autobusów też rzucą pracę, bo w sumie jak nikt nie będzie wychodził to po co oni mają pracować.

Nie da się wszystkich wysłać do domu. Jest to nierealne. Część ludzi musi pracować w miejscach pracy po to, żeby inni mogli żyć normalnie, a nie wyszukiwać jedzenia na śmietnikach, bo w sklepie pustki przez protest magazynierów.

I nie, nie mam zamiaru iść do pracy do sklepu spożywczego albo do Amazonu. Natomiast gdyby mój pracodawca nie wyraził zgody na pracę z domu, to codziennie jeździłabym do biura i do głowy by mi nie przyszło, żeby urządzać jakieś durne protesty.

5

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Pracowałam na magazynach. Dosyć długo. Bzdury piszesz. Pracownicy dostają zamówienia i nie muszą lecieć wszyscy w jedno miejsce według kolejności z listy. Ci kumaci mogą zaczynać od końca. Poza tym, różni pracownicy dostają rożne zamówienia. Jeden dostanie na 300 majtów, a inny na książki, czy jakieś inne rzeczy. Tak na prawdę, to zależy od tego, co kto ma w głowie.
Bez pracy takich małych mróweczek, jak wyobrażasz sobie zaopatrzenie sklepów, hurtowni i zwykłych ludzi, którzy nie mogą akurat wyjść z domu?
Kto nie musi, ten nie wychodzi, ale nie wszędzie się da.

6 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-03-28 02:25:06)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Pracowałaś w Amazonie. Sami pracownicy chcą zamknięcia Amazon. [nieregulaminowy link] Za to PR-owcy kłamią iż wszystko gra.W samych Skierniewicach zatrudnia się 7000 ludzi. Takich firm jest więcej. Sam pracowałem 3 lata w 5 takich dużych firmach. Mój brat pracuje w takiej firmie ludzie są oddaleni od siebie o 15-30 cm gdzie sanepid... Spróbuj wyjść i umyć ręce jak zachęca rząd. A składasz rzeczy które inni dotykają. Leci pot ocuierasz no i reka dotyka ust. Po co to udawanie iż egzekwuje się kary. Gdy się dzwoni i zgłasza uwagi sanepid śmieje się . lady Loka w Niemczech za kwarantannę płaci się 60% pensji. W Polsce gdy ktoś ma iść na kwarantanne pracodawca potrafi powiedzieć bierz urlop nie masz nie przyjdziesz do pracy masz dyscyplinarkę. W Chinach w Wuhan jakoś ludzie sobie poradzili. Nie wolno było nikomu pracować jedzenie było donoszone do domu. Ulice puste tylko ludzie w kombinezonach pryskali centymetr po centymetrze. Nowe szpitale powstawały w ciągu 6 dni składane z segmentów które przyjeżdżały na wielkich ciężarówkach. W tej sytuacji rząd powinien ludziom anulować płatności za media oraz dostarczyć żywność identyczną dla wszystkich na głowę. Po co więc to zachęcanie do nie wychodzenia z domu jaki to ma sens. Parki nie rozśmieszajcie mnie odległość można zachować. Może jeszcze powiecie mi iż praca na taśmie jest wykonalna w odległości co najmniej metra.

7 Ostatnio edytowany przez Marata (2020-03-28 01:38:53)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Niewolnictwo już nie obowiązuje. Jeśli komuś praca gdzieś nie odpowiada, to niech się zwolni. Ludzie pracują w sortowniach warzyw i owoców. W ubojniach. W piekarniach. No, niech zamkną je wszystkie. Niech zamkną linię produkcyjne części samochodowych. Czym naprawisz  swój, gdy Ci się popsuje? Czym pojedziesz do lekarza? Skąd magazyn weźmie części? Myślę, że się nudzisz i wymyślasz na poczekaniu jakieś argumenty do zasłyszanych gdzieś i informacji.

8

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Chociażbym poruszyć temat podziału na lepszych i gorszych.

Niech zgadnę - należysz do tych 'gorszych', dlatego tak krzyczysz?

Socjallibertarianin napisał/a:

Nie każdy pracownik produkcji dostanie pracę biurową. Rząd apeluje by siedzieć w domu więc APELUJĘ DO WSZYSTKICH  PRACOWNIKÓW PRODUKCJI HANDLU LOGISTYKI PORZUĆCIE PRACĘ !!

Mój mąż pracuje w firmie o znaczeniu tzw. strategicznym, ponadto specyfika zakładu pracy nie pozwala na wstrzymanie produkcji na dłużej niż 2-3 tygodnie, po tym czasie zakład nadawałby się już tylko do likwidacji. Na ten moment załogę ograniczono do minimum, wprowadzono wszelkie środki ostrożności, skrócono czas pracy, pojawiła się przerwa między zmianami, ale obiektu wyłączyć po prostu nie można. Mało tego, przygotowują się do rotacji w trybie dwutygodniowym, co znaczy, że załoga podzielona zostanie na dwie grupy i kiedy pierwsza przez 14 dni będzie przebywać w zamknięciu (12 godzin pracy, 12 godzin odpoczynku bez możliwości opuszczenia zakładu), to druga w domu na tzw. postojowym, potem zmiana. Ten system ma zapobiec rozprzestrzenieniu się wirusa na całą załogę (w najgorszym wypadku tylko na jej część, którą będzie można szybko wychwycić i odizolować), co spowodowałoby konieczność wyłączenia obiektu. 

Sądzisz, że są szczęśliwi? Oczywiście, że nie, ale nie podnoszą buntu, bo zwykła odpowiedzialność względem pracodawcy, a przede wszystkim społeczeństwa, nakazuje pracować na warunkach, jakie na ten moment obowiązują.

9

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Pracowałaś w Amazonie. Sami pracownicy chcą zamknięcia Amazon. [nieregulaminowy link] Za to PR-owcy kłamią iż wszystko gra.W samych Skierniewicach zatrudnia się 7000 ludzi. Takich firm jest więcej. Sam pracowałem 3 lata w 5 takich dużych firmach. Mój brat pracuje w takiej firmie ludzie są oddaleni od siebie o 15-30 cm gdzie sanepid... Spróbuj wyjść i umyć ręce jak zachęca rząd. A składasz rzeczy które inni dotykają. Leci pot ocuierasz no i reka dotyka ust. Po co to udawanie iż egzekwuje się kary. Gdy się dzwoni i zgłasza uwagi sanepid śmieje się . lady Loka w Niemczech za kwarantannę płaci się 60% pensji. W Polsce gdy ktoś ma iść na kwarantanne pracodawca potrafi powiedzieć bierz urlop nie masz nie przyjdziesz do pracy masz dyscyplinarkę. W Chinach w Wuhan jakoś ludzie sobie poradzili. Nie wolno było nikomu pracować jedzenie było donoszone do domu. Ulice puste tylko ludzie w kombinezonach pryskali centymetr po centymetrze. Nowe szpitale powstawały w ciągu 6 dni składane z segmentów które przyjeżdżały na wielkich ciężarówkach. W tej sytuacji rząd powinien ludziom anulować płatności za media oraz dostarczyć żywność identyczną dla wszystkich na głowę. Po co więc to zachęcanie do nie wychodzenia z domu jaki to ma sens. Parki nie rozśmieszajcie mnie odległość można zachować. Może jeszcze powiecie mi iż praca na taśmie jest wykonalna w odległości co najmniej metra.

Zrzędzisz jak stara baba. Przecież nikt ci nie kazał się zatrudniać w twojej obecnej firmie. Nikt ci nie zabraniał się uczyć w szkole i zdobyć zawód który by cię uprawniał do pracy w biurze i, obecnie, Home-Office. Ale najpierw w szkołę rzucałeś kamieniami, potem nie mając innych perspektyw podjąłeś gównianą pracę w gównianym kraju. A teraz wykrzykujesz slogan o równych prawach. Nie łudź się. Nie dostaniesz niemieckiego zasiłku, nie będziesz traktowany równo, za to będzie to sprawiedliwe. Bo skoro nie zainwestowałeś, jak inni, na początku, to teraz nie dostaniesz zwrotu z inwestycji. Skoro na twoje miejsce można w ciągu tygodnia znaleźć dziesięciu chętnych, to nie będziesz cenionym pracownikiem, a co najwyżej cyferką w statystyce.

10

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

W sumie to ja wole.poswiecie na kwarantanne urlop i miec platne 100% niz 60% big_smile
I nie wiem czemu mieliby na ten miesiac pozwalac ludziom na nieplacenie za abonamenty. Jasne, to byloby mile, ale tak naprawde to tylko jeszcze bardziej obciazy system.

11

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Autorze

Na pierwszej linii frontu są obecnie osoby z całym wachlarzem wykształcenia. Od tych z nawet  podstawowym jak niektórzy kasjerzy, listonosze, sprzątaczki po lekarzy, pielęgniarki, laborantów z wyższym. I wiele innych zawodów gdzie mimo wyższego wykształcenia nie da się pracować on-line.
Oni pracują fizycznie używając swoich większości  mięśni poruszając się pomiędzy  potencjalnymi i stwierdzonymi chorymi mogących ich zarazić.

Może to trochę zmniejszy twoją gorycz, że ludzi, którzy narażają swoje życie jest więcej.

12

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Jeszcze jeden z drugim narzeka na telepracę jak to go nudzi i jak ma źle łącząc to z wychowaniem dziecka  to zapraszam do gułagu produkcji.

Dlaczego nie przekształcisz tego zdania pod siebie? Na razie to Ty narzekasz, więc może wproś się do telepracy?

13

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Socjallibertarianin to coś jak rynkowy komunista?

Co do tematu...
EMO problem. Taki prawnik/programista/księgowy ma lepiej od magazyniera. Taki lajf.

14

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

W Chinach w Wuhan jakoś ludzie sobie poradzili. Nie wolno było nikomu pracować jedzenie było donoszone do domu. Ulice puste tylko ludzie w kombinezonach pryskali centymetr po centymetrze. Nowe szpitale powstawały w ciągu 6 dni składane z segmentów które przyjeżdżały na wielkich ciężarówkach. W tej sytuacji rząd powinien ludziom anulować płatności za media oraz dostarczyć żywność identyczną dla wszystkich na głowę. Po co więc to zachęcanie do nie wychodzenia z domu jaki to ma sens.

Jak to nie wolno było pracować? Ja tu widzę od czorta pracujących ludzi. Ktos to jedzenie wyprodukował, ktoś dowiózł składniki, ktoś je połączył razem, ktos inny je dowiózł. Ludzie w kombinezonach dezynfekowali ulice. Inni budowali szpitale: budowlańcy, architekci, kierownicy, hydraulicy, elektrycy i diabli wiedzą kogo jeszcze potrzeba na budowie. Ktoś materiały budowlane dowiózł, ktoś wcześniej je wyprodukował. Ktoś jest odpowiedzialny za dostarczenie mediów do domów - anulowanie płatności tylko pogłębiło by problem.

Do tego dochodzą pracownicy służby zdrowia, którzy pracują z narażeniem życia.

Jakby wszystko stanęło, to po kilku dniach nie miałbyś co jeść i siedziałbyś w ciemnościach.

Może zamiast narzekać na pracę przy taśmie, czy w magazynie, to się ciesz, że w ogóle masz prace. W UK zamknęli wszystkie bary, restauracje, kawiarnie, gdzie ogólnie branża gastronomiczna jest jednym z największych pracodawców, mnóstwo ludzi zostało w tej chwili bez zarobków.

Gadasz od rzeczy... zacznij patrzeć poza czubek swojego nosa.

15 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-29 05:01:38)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Lagrange napisał/a:
Socjallibertarianin napisał/a:

Pracowałaś w Amazonie. Sami pracownicy chcą zamknięcia Amazon. [nieregulaminowy link] Za to PR-owcy kłamią iż wszystko gra.W samych Skierniewicach zatrudnia się 7000 ludzi. Takich firm jest więcej. Sam pracowałem 3 lata w 5 takich dużych firmach. Mój brat pracuje w takiej firmie ludzie są oddaleni od siebie o 15-30 cm gdzie sanepid... Spróbuj wyjść i umyć ręce jak zachęca rząd. A składasz rzeczy które inni dotykają. Leci pot ocuierasz no i reka dotyka ust. Po co to udawanie iż egzekwuje się kary. Gdy się dzwoni i zgłasza uwagi sanepid śmieje się . lady Loka w Niemczech za kwarantannę płaci się 60% pensji. W Polsce gdy ktoś ma iść na kwarantanne pracodawca potrafi powiedzieć bierz urlop nie masz nie przyjdziesz do pracy masz dyscyplinarkę. W Chinach w Wuhan jakoś ludzie sobie poradzili. Nie wolno było nikomu pracować jedzenie było donoszone do domu. Ulice puste tylko ludzie w kombinezonach pryskali centymetr po centymetrze. Nowe szpitale powstawały w ciągu 6 dni składane z segmentów które przyjeżdżały na wielkich ciężarówkach. W tej sytuacji rząd powinien ludziom anulować płatności za media oraz dostarczyć żywność identyczną dla wszystkich na głowę. Po co więc to zachęcanie do nie wychodzenia z domu jaki to ma sens. Parki nie rozśmieszajcie mnie odległość można zachować. Może jeszcze powiecie mi iż praca na taśmie jest wykonalna w odległości co najmniej metra.

Zrzędzisz jak stara baba. Przecież nikt ci nie kazał się zatrudniać w twojej obecnej firmie. Nikt ci nie zabraniał się uczyć w szkole i zdobyć zawód który by cię uprawniał do pracy w biurze i, obecnie, Home-Office. Ale najpierw w szkołę rzucałeś kamieniami, potem nie mając innych perspektyw podjąłeś gównianą pracę w gównianym kraju. A teraz wykrzykujesz slogan o równych prawach. Nie łudź się. Nie dostaniesz niemieckiego zasiłku, nie będziesz traktowany równo, za to będzie to sprawiedliwe. Bo skoro nie zainwestowałeś, jak inni, na początku, to teraz nie dostaniesz zwrotu z inwestycji. Skoro na twoje miejsce można w ciągu tygodnia znaleźć dziesięciu chętnych, to nie będziesz cenionym pracownikiem, a co najwyżej cyferką w statystyce.

Za szybko mnie oceniasz ale ja nie martwię się tylko o siebie. Pracowałem też w biurze. Oj gdzie ja nie robiłem.... Lubię zmieniać miejsca pracy. Za szybko się uczę za mało wyzwań szybko praca nudzi się wchodzi w rutynę. Więc juą zmieniam.
Poza tym mam silne poczucie sprawiedliwości społecznej. Jak ocenili mnie psychologiwie jeszcze gdy kończyłem technikum a później tak studia. Niech wszyscy pójdą pracować do biura tylko kto będzie robił Ukraińcy nie starczy. Teraz w dobie kryzysu i tak ludzie nie zmienią pracy.

16 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-29 05:28:49)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Marata napisał/a:

Niewolnictwo już nie obowiązuje. Jeśli komuś praca gdzieś nie odpowiada, to niech się zwolni. Ludzie pracują w sortowniach warzyw i owoców. W ubojniach. W piekarniach. No, niech zamkną je wszystkie. Niech zamkną linię produkcyjne części samochodowych. Czym naprawisz  swój, gdy Ci się popsuje? Czym pojedziesz do lekarza? Skąd magazyn weźmie części? Myślę, że się nudzisz i wymyślasz na poczekaniu jakieś argumenty do zasłyszanych gdzieś i informacji.

Praca najemna to forma niewolnictwa. Polecam www.youtube.com/watch?v=Pne2fzGj17Y

Marata napisał/a:

Niewolnictwo już nie obowiązuje. Jeśli komuś praca gdzieś nie odpowiada, to niech się zwolni. Ludzie pracują w sortowniach warzyw i owoców. W ubojniach. W piekarniach. No, niech zamkną je wszystkie. Niech zamkną linię produkcyjne części samochodowych. Czym naprawisz  swój, gdy Ci się popsuje? Czym pojedziesz do lekarza? Skąd magazyn weźmie części? Myślę, że się nudzisz i wymyślasz na poczekaniu jakieś argumenty do zasłyszanych gdzieś i informacji.

Praca najemna to forma niewolnictwa. Polecam www.youtube.com/watch?v=Pne2fzGj17Y

CatLady napisał/a:
Socjallibertarianin napisał/a:

W Chinach w Wuhan jakoś ludzie sobie poradzili. Nie wolno było nikomu pracować jedzenie było donoszone do domu. Ulice puste tylko ludzie w kombinezonach pryskali centymetr po centymetrze. Nowe szpitale powstawały w ciągu 6 dni składane z segmentów które przyjeżdżały na wielkich ciężarówkach. W tej sytuacji rząd powinien ludziom anulować płatności za media oraz dostarczyć żywność identyczną dla wszystkich na głowę. Po co więc to zachęcanie do nie wychodzenia z domu jaki to ma sens.

Jak to nie wolno było pracować? Ja tu widzę od czorta pracujących ludzi. Ktos to jedzenie wyprodukował, ktoś dowiózł składniki, ktoś je połączył razem, ktos inny je dowiózł. Ludzie w kombinezonach dezynfekowali ulice. Inni budowali szpitale: budowlańcy, architekci, kierownicy, hydraulicy, elektrycy i diabli wiedzą kogo jeszcze potrzeba na budowie. Ktoś materiały budowlane dowiózł, ktoś wcześniej je wyprodukował. Ktoś jest odpowiedzialny za dostarczenie mediów do domów - anulowanie płatności tylko pogłębiło by problem.

Do tego dochodzą pracownicy służby zdrowia, którzy pracują z narażeniem życia.

Jakby wszystko stanęło, to po kilku dniach nie miałbyś co jeść i siedziałbyś w ciemnościach.

Może zamiast narzekać na pracę przy taśmie, czy w magazynie, to się ciesz, że w ogóle masz prace. W UK zamknęli wszystkie bary, restauracje, kawiarnie, gdzie ogólnie branża gastronomiczna jest jednym z największych pracodawców, mnóstwo ludzi zostało w tej chwili bez zarobków.

Gadasz od rzeczy... zacznij patrzeć poza czubek swojego nosa.

Rolnik, kierowca to grupa najmniejszego ryzyka zarażenia się  wirusem. Ja kolejny raz zwracam uwagę na hipokryzję zamykanie parków... Zakaz spotkań powyżej 2 osób a w pracy ile jest osób z różnych regionów a przecież prawo zgodnie z konstytucją musi być dla wszystkich równe. Jak Chińczycy rozprawili się z epidemią jakoś wymijacie to co napisałem.
Lekarze to służba więc ich nie mieszajmy do tego. Napisałem rozwiązanie. Państwo zakupi żywność i wszystkim wyśle po równo.  Jeszcze raz napiszę nie każdy może pracować w biurze nie licząc lekarzy. Ale caly czas mówi się o telepracy choć to ułamek społeczeństwa mniej niż wynosiło kiedykolwiek bezrobocie. 2,5 mln to pracownicy biurowi ponad 14 mln to inni w sumie ponad 16 mln ludzi pracuje. Po co więc ta propaganda. W biurach za wyjątkiem telemarketerów tam gdzie pracowałem były osobne pomieszczenia ludzie byli oddaleni od siebie co najmniej 4 metry. Często na spore pomieszczenie przypadało 1-2 stanowisk , W zawodach fizycznych albo pół-fizycznych tak bym to określił(wymagających umiejętności obłogi maszyn zręczności szybkiej reakcji, dużej wiedzy kierowaniem ludźmi taką robotę też miałem 2 lata)  byłem blisko drugiej osoby a najczęściej średnio co pół godziny dotykałem kogoś.

17 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2020-03-29 08:50:45)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Wiesz, ja tez bardzo szybko sie ucze, bardzo wydajnie pracuje i generalnie szybko docieram w pracy do tego etapu, ze nie mam sie czego wiecej nauczyc. I w zyciu nie wpadlabym na pomysl, zeby z takim podejsciem praciwac w magazynie. Przeciez to sie samo wyklucza. Jak ktos ma ambicje i predyspozycje to moze pracowac wlasnie w lepszych miejscach u korzystac teraz z blaskow i cieni pracy z domu.

Edit. A państwo to z czyich pieniędzy tą żywność zakupi? Bo ja na swoje ciężko pracuję, a i tak 1/3 oddaję w podatkach.

Edit2. Ty nie widziałeś takiej porządnej biurowej pracy, skoro twierdzisz, że 4m oddzielają pracownika od pracownika. Większość ludzi, która teraz siedzi na telepracy to ludzie pracujący w korporacjach. Tam nie ma co śnić o tym, żeby odstęp między ludźmi był większy niż metr, a na piętrze masz styczność z 200 osobami. A pięter jest przykładowo 10.

18

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Napisałem rozwiązanie. Państwo zakupi żywność i wszystkim wyśle po równo.

Tak po równo, mnie g***o i Tobie g***o.
To jest nierealne , naszego państwa na to nie stać. Równość to utopia, nigdy jej nie było i nie będzie ( nie chodz mi o równość czlowieka wobec człowieka).

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić woreczki. Taka prawda. Trzeba się było bardziej przykładać w szkole i mógłbyś pracować w lepszym miejscu. Ba nawet zdalnie... big_smile

20

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Lekarze to nie służba. To pracownicy.
No i dołączam się do pytań Lady Loki. Z czego to państwo zakupi żywność? Może niech każdy zadba o siebie i nie trzeba będzie nikomu nic kupować?
Też mam rozwiązanie. Przeanalizować plusy i minusy pracy, którą się wybrało. Jak przewaga plusów? Super, no to pracujemy i siedzimy cicho, bo nie ma sensu narzekać na coś, co jest w gruncie rzeczy pozytywne. Więcej minusów? Rezygnujemy, bo nie ma sensu zajmować się czymś, co przynosi więcej szkody niż pożytku. Jak można ograniczać się do jęczenia, jak to gdzieś jest źle, ale nic z tym nie robić, za to oczekiwać od kogokolwiek innego, że to załatwi?

21

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Państwo zakupi żywność i wszystkim wyśle po równo.

1. Za co kupi? Myślisz, że to jak zamówić hamburgera z frytami i colą dla 38 milionów ludzi? To 400 milionów dziennie. 35 miliardów złotych w skali kwartału. Zapłacić ma państwo, które nagle przestaje mieć dochody, bo ludzie, którzy nie pracują, firmy, które nie działają nie płacą podatków. Ach rozumiem. Państwo ma taką fajną drukarnię pieniędzy, to sobie wydrukuje. No to po miesiącu inflacja skoczy tak, że to łącznie nie będzie 35 miliardów ale 70. Gówno wartych.

2. Gdzie kupi i jaką żywność kupi? Każdemu po worku kartofli, worku ryżu i worku mąki? Prawie każda żywność dziś jest produkowana w fabrykach, gdzie są taśmy produkcyjne i tysiące ludzi przy tych taśmach. Mąki nie miele się już na żarnach, ani u wiejskiego młynarza nad rzeczką. Teraz robią to wielkie zakłady zbożowe. Wszystko to co widzisz w sklepie powstaje w fabrykach żywności. Nawet pieczywo przyjeżdża z fabryk gotowe do pieczenia. Zmilitaryzujesz fabryki żywności i każesz ludziom pracującym tam na taśmie dalej robić? To musisz jeszcze zmilitaryzować fabryki opakowań, dostawców produktów niezbędnych żeby zrobić puszkę z mielonką. Jak wielkie fermy drobiu, trzody chlewnej, zakłady mleczarskie, huty, wytwórnie puszek, wieczek, słoików, tektury, papieru, plastikowych opakowań, worków na śmieci, płynów do mycia naczyń, środków higienicznych.
Potem musisz posortować, zapakować żywność dla milionów rodzin i ludzi i rozwozić. Pilnować żeby nikt tego nie rozkradł. Dzień w dzień. Drobnostka, powoła się pod broń milion żołnierzy, zarekwiruje się prywatne samochody. Po co ludziom jak i tak mają siedzieć w domach.
Ojejej, wychodzi że trzeba zmilitaryzować cały kraj, miliony ludzi utrzymać przy taśmach produkcyjnych, transporcie żeby milionom ludzi zaopatrywać w żarcie. A to wszystko tylko za cenę spłaty kosztów inflacji, obligacji, pożyczek przez najbliższe 50 lat, ruinę gospodarczą cofającą nas 30 lat.

To wszystko niby w imię zabezpieczenia społeczeństwa przed chorobą, która w porywach zabije 1-2 % społeczeństwa, w większości zresztą tej części społeczeństwa, która jakkolwiek brutalnie by to nie zabrzmiało jest już nieprodukcyjna, natomiast kosztowna w utrzymaniu. No, no, no... taka terapia to gorsza od choroby.

22

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Kierowca w grupie najmniejszego ryzyka zakażenia?
Też wożący pasażerów busem, autobusem z bezdomnymi też?
A jeżdżący karetką? czy kurier, który też większość czasu jest kierowcą?

23 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-30 16:30:39)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Lady Loka napisał/a:

Wiesz, ja tez bardzo szybko sie ucze, bardzo wydajnie pracuje i generalnie szybko docieram w pracy do tego etapu, ze nie mam sie czego wiecej nauczyc. I w zyciu nie wpadlabym na pomysl, zeby z takim podejsciem praciwac w magazynie. Przeciez to sie samo wyklucza. Jak ktos ma ambicje i predyspozycje to moze pracowac wlasnie w lepszych miejscach u korzystac teraz z blaskow i cieni pracy z domu.

Edit. A państwo to z czyich pieniędzy tą żywność zakupi? Bo ja na swoje ciężko pracuję, a i tak 1/3 oddaję w podatkach.

Edit2. Ty nie widziałeś takiej porządnej biurowej pracy, skoro twierdzisz, że 4m oddzielają pracownika od pracownika. Większość ludzi, która teraz siedzi na telepracy to ludzie pracujący w korporacjach. Tam nie ma co śnić o tym, żeby odstęp między ludźmi był większy niż metr, a na piętrze masz styczność z 200 osobami. A pięter jest przykładowo 10.

Pracuję jako kierownik i obawiam się o zdrowie załogi. Dlatego tka się martwię łyso. Dociskacie to napisałem. I tak postanowiłem odejdę. Inaczej rozumiecie ktoś może dojść do mnie.

24 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-30 16:46:44)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
czekoladazfigami napisał/a:

Nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić woreczki. Taka prawda. Trzeba się było bardziej przykładać w szkole i mógłbyś pracować w lepszym miejscu. Ba nawet zdalnie... big_smile

Czytanie ze zrozumieniem się kłania jestem po studiach politechnika. Moje pytanie co wnosisz do gospodarki. PR-owcy, przedstawiciele handlowi, coache, agencje reklamowe, przedstawiciele handlowi itp To jest zbędne. Nic nie wnosi. Nam trzeba naukowców inżynierów, informatyków, pisarzy jak nasza noblistka filozofów. Nauczyli służbę zdrowia pominę tzw oczywista oczywistość  jak powiedział ten z którym w 99,9% się nie zgadzam. Moje ambicje nie sprowadzają się do wyścigu szczurów, siłownie wyrosłem z tego. Szczęście zdrowie, długość życia świadczy o człowieku. Każdy człowiek ma tyle samo uderzeń serca. O ile wcześniej nie umrze. Mi zazdroszczą iż nie mam kredytów zobowiązań. Ale mam jedną wadę martwię się tym na co nie mam wpływu. Człowiek który mając dziesiątki tysięcy złotych zmarł w wieku 45 lat smile Obok tego pana mieszkał 60 letni były  informatyk zarabiał jako grajek formalnie bezdomny mieszkał przyjaciela miły zawsze uśmiechnięty mimo wszystko zawsze pachniał był umyty. Na spotkaniu sąsiadów zbierałem opisy zmarłych do przemowy. Żona dyrektora się oburzyła iż ich zrównałem. Dotąd pewnie żałuje iż to powiedziała. Odpowiedziałem by wszyscy słyszeli  niech  pani się cieszy. Pan dyrektor mimo moich usilnych starań doczekał się jednego trzech zdań. A ten jakiś uliczny grajek mało kto wie iż to były informatyk doczekał się 3 pełnych stron A2 historii jeszcze dopłaciłem pełną kwotę na pogrzeb, dla mnie i większości tu mieszkających on był wielokroć mniej wart niż pani mąż. Praca praca zero przyjaciół szybka śmierć. Całe jego życie nie miało sensu i po co mu to wszystko było. Pani nic nie robiąc bo nawet nie mając dzieci ma więcej niż wszyscy tu razem mieszkający a najbardziej zadziera z wszystkich nosa.

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

No to pisz koleś noblowskie książki, rób przełomowe badania. Na ten moment gadasz po próżnicy w internecie. Po 2 co z tego, że skończyłeś studia na politechnice... Skoro i tak siedzisz na magazynie...

26 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-03-30 16:59:02)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Dałem przykład nie piszę iż musi to być coś przełomowego zwykła książka. Coś co cokolwiek wniesie. W USA mają ten sam problem sami ekonomiści i PRowcy. A  brak ludzi z fachem.

Kleoma napisał/a:

Kierowca w grupie najmniejszego ryzyka zakażenia?
Też wożący pasażerów busem, autobusem z bezdomnymi też?
A jeżdżący karetką? czy kurier, który też większość czasu jest kierowcą?

Mam tu na myśli kurierów dostawców. Kierowca MPK to zupełnie inna sprawa. PS Obecnie w MPK kierowca jest oddzielony nie tylko szybą jak dotychczas ale i 2m linią. A Drzwi przy kabinie nie otwierają się.

SaraS napisał/a:

Lekarze to nie służba. To pracownicy.
No i dołączam się do pytań Lady Loki. Z czego to państwo zakupi żywność? Może niech każdy zadba o siebie i nie trzeba będzie nikomu nic kupować?
Też mam rozwiązanie. Przeanalizować plusy i minusy pracy, którą się wybrało. Jak przewaga plusów? Super, no to pracujemy i siedzimy cicho, bo nie ma sensu narzekać na coś, co jest w gruncie rzeczy pozytywne. Więcej minusów? Rezygnujemy, bo nie ma sensu zajmować się czymś, co przynosi więcej szkody niż pożytku. Jak można ograniczać się do jęczenia, jak to gdzieś jest źle, ale nic z tym nie robić, za to oczekiwać od kogokolwiek innego, że to załatwi?

I tak państwo się zadłuży pieniądze pójdą na odszkodowanie dla mikroprzedsiębiorstw do 9 osób czemu do 9 bezsens. Duże firmy w ramach cięć zlikwidują outsorcing  podwykonawców który zazwyczaj tyczy właśnie mikroprzedsiębiorstw. Chiny kraj który ma PKB per capital mniejszy od nas jakoś sobie z tym poradziły. Wystarczyły by 2 posiłki dziennie. Zadłużenie Japonii wynosi 229% PKB.

27

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Ale pracując w magazynie też świata nie zmieniasz.

28

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Lady Loka napisał/a:

Ale pracując w magazynie też świata nie zmieniasz.

No wydaje mi sie, ze wystarczyłoby, aby każdy zmieniał na lepsze swój mały kawalek świata i nie myślał egoistycznie to juz  byłoby lepiej

29

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Meliska21 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Ale pracując w magazynie też świata nie zmieniasz.

No wydaje mi sie, ze wystarczyłoby, aby każdy zmieniał na lepsze swój mały kawalek świata i nie myślał egoistycznie to juz  byłoby lepiej

Ale Autorowi nie o to chodzi.

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Tak, każdy marzy żeby zmienić świat. Niestety w 99,8 % życie to proza. I tak PR czy marketingowcy są potrzebni. Reklama dźwignia handlu. Widać teraz co się dzieje. Nie ma handlu to i inne dziedziny gospodarki stoją.

31 Ostatnio edytowany przez Znerx (2020-03-30 18:19:26)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

o gospodarki. PR-owcy, przedstawiciele handlowi, coache, agencje reklamowe, przedstawiciele handlowi itp To jest zbędne. Nic nie wnosi.

Jeżeli nic by nie wnosiło to by zniknęli. Jeżeli są, i mają się dobrze to jest na to popyt.

pisarzy jak nasza noblistka filozofów.

To dopiero nic nie wnosi do gospodarki. Gdyby zamiast pisać książki, poszła na porządne studia techniczne i założyła uczciwą firmę... Dobry przedstawiciel handlowy, który podobno jest niepotrzebny, wniesie więcej, do Twojego biznesu - i w efekcie do gospodarki, niż autor książek rozrywkowo-egzystencjonalnych.

Tylko właśnie o to chodzi, że na rynku jest miejsce dla wszystkich.

. Człowiek który mając dziesiątki tysięcy złotych zmarł w wieku 45 lat smile Obok tego pana mieszkał 60 letni były  informatyk zarabiał jako grajek formalnie bezdomny mieszkał przyjaciela miły zawsze uśmiechnięty mimo wszystko zawsze pachniał był umyty. Na spotkaniu sąsiadów zbierałem opisy zmarłych do przemowy. Żona dyrektora się oburzyła iż ich zrównałem. Dotąd pewnie żałuje iż to powiedziała. Odpowiedziałem by wszyscy słyszeli  niech  pani się cieszy. Pan dyrektor mimo moich usilnych starań doczekał się jednego trzech zdań.

Sorry ale to brzmi jak jakaś anegdotka internetowego coacha.

I tak państwo się zadłuży pieniądze pójdą na odszkodowanie dla mikroprzedsiębiorstw do 9 osób czemu do 9 bezsens. Duże firmy w ramach cięć zlikwidują outsorcing  podwykonawców który zazwyczaj tyczy właśnie mikroprzedsiębiorstw.

Wow... korporacje przerzucą koszty na pracowników i klientów, a socjalistyczne rozdawnictwo państwa jest z naszych podatków. To coś nowego? Przez 30 lat powinni się już tego wszyscy nauczyć.

Chiny kraj który ma PKB per capital mniejszy od nas jakoś sobie z tym poradziły.

I jest komunistyczną dyktaturą. Jak ktoś będzie za bardzo narzekał to obóz reedukacyjny czeka.
Może tak porównywać się z jakimś państwem demokratycznym?

32

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Dalej kłócicie się które święta ważniejsze, Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

33

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

I tak państwo się zadłuży pieniądze pójdą na odszkodowanie dla mikroprzedsiębiorstw do 9 osób czemu do 9 bezsens.

Żartowniś z ciebie. Koleś, który doszedł do tego, że może zapewnić miejsca pracy dla 9 0sób umie liczyć. Państwo w ramach pomocy oferuje mu jednorazowo 5000 zł pod warunkiem, że przez pół roku utrzyma wszystkie miejsca pracy. Jaja jak berety! Otóż, jeśli koleś, wredny kapitalista zatrudnia 9 osób płacąc im tylko płacę minimalną, to miesięcznie na pensje wydaje 9x3250zł=29250 zł. Półroczne obciążenie firmy kosztami pracy to ok. 180 tysięcy zł. Proszę kalkulatorek w rękę i sprawdzamy czy w przypadku kiedy firma stoi bez zamówień opłaca się wziąć od rządu 5000 zł pod warunkiem zobowiązania, że wyda się 180.000,0 zł? Kolesiowi, wrednemu kapitaliście jak nic wychodzi, że zamiast łasić się na bzdurne 5 tysi, lepiej 31 marca wręczyć 9 wypowiedzeń pracy. Zaoszczędzi 180 tysi.
Jak coś się ruszy w zamówieniach tych samych ludzi albo tylko część weźmie z powrotem i broń Boże na żadną umowę o pracę. Tylko najbardziej wredna śmieciówka, nie obciążona jakimkolwiek zusemsrusem. A z tytułu śmieciówki i tak wypłaci ludziom kasę dopiero wtedy jak mu spłynie na konto, więc ludzie jakiś czas będą robić tylko za obietnicę zapłaty, nędzne zaliczki itd.
Witajcie w nowym, wspaniałym świecie! Zapomniało się już, nie?

Socjallibertarianin napisał/a:

Zadłużenie Japonii wynosi 229% PKB.

Dodaj tylko, że Japonia zadłuża się sama u siebie.

34

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Moje pytanie co wnosisz do gospodarki. PR-owcy, przedstawiciele handlowi, coache, agencje reklamowe, przedstawiciele handlowi itp To jest zbędne. Nic nie wnosi. Nam trzeba naukowców inżynierów, informatyków, pisarzy jak nasza noblistka filozofów. Nauczyli służbę zdrowia pominę tzw oczywista oczywistość  jak powiedział ten z którym w 99,9% się nie zgadzam.

Po studiach jesteś, a nie wiesz, że każda osoba, która płaci podatki wnosi swój wkład do gospodarki? To raz, a dwa - jakie przyjąłeś kryterium wymieniając, które profesje są ważne, a które zbędne? To że TOBIE coś wydaje się niepotrzebne, jeszcze nie znaczy, że tak jest.
Każdy z nas, o ile rzetelnie i uczciwie wykonuje swoją pracę, jest trybikiem w 'maszynie' zwanej społeczeństwem, każdy spełnia określoną rolę, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniamy.   
A już pisząc, że PR-owcy, agencje reklamowe czy przedstawiciele handlowi są zbędni, pokazujesz wyłącznie, że nie masz bladego pojęcia jak to wszystko działa i w jaki sposób napędza się gospodarkę, pomimo że są to przecież podstawowe zagadnienia dzisiejszej ekonomii. Możesz sobie coś opracować, wynaleźć, coś wartościowego i potrzebnego wyprodukować lub oferować cenną usługę, ale jeśli tego innym odpowiednio nie pokażesz i nie sprzedasz, to będziesz bankrutem, a w najlepszym wypadku biedny jak mysz kościelna. 


Edit:
Przypomniało mi się, że przecież już w przedszkolu uczyliśmy się wiersza Juliana Tuwima pt. "Wszyscy dla wszystkich", który polecam uwadze wink:

Wszyscy dla wszystkich

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

35 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2020-04-01 01:49:49)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Tutaj właśnie jest największy problem. Chciałoby się, żeby każdy miał wolne i nie narażał, też bym tak chciała, ale nie da się. Codziennie szkoda mi kasjerek, ludzi w magazynach właśnie. Oni są poszkodowani. Staram zakupy robić jak najrzadziej i jak najszybciej. Moim zdaniem pracodawca powinien robić cokolwiek, by chronić pracowników.  Dlatego szukaj plusów, że chociaż wiesz co z pracą, niektórzy nie wiedzą. W wielu firmach są też zwolnienia. Problem jest złożony i firmy mają ciężko i poszczególni pracownicy. Każda praca ma swoje plusy i minusy. Ci co pracują w domu chronią siebie, ale nie każdy też lubi pracę w domu. Nie każdy nawet pracownik biurowy może ją wykonywać.

Co do kwarantanny to masz rację. Moim zdaniem powinni wprowadzić przepisy, żeby to było coś jak L4. Niby to nie musi być osoba chora, ale żeby chronić innych i siebie musi zostać w domu, a nie żeby odpoczywać. Też uważam, że urlop  w tej sytuacji to średnie rozwiązanie.

36 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-04-04 05:15:31)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Olinka napisał/a:

Po studiach jesteś, a nie wiesz, że każda osoba, która płaci podatki wnosi swój wkład do gospodarki? To raz, a dwa - jakie przyjąłeś kryterium wymieniając, które profesje są ważne, a które zbędne? To że TOBIE coś wydaje się niepotrzebne, jeszcze nie znaczy, że tak jest.
Każdy z nas, o ile rzetelnie i uczciwie wykonuje swoją pracę, jest trybikiem w 'maszynie' zwanej społeczeństwem, każdy spełnia określoną rolę, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniamy.   
A już pisząc, że PR-owcy, agencje reklamowe czy przedstawiciele handlowi są zbędni, pokazujesz wyłącznie, że nie masz bladego pojęcia jak to wszystko działa i w jaki sposób napędza się gospodarkę, pomimo że są to przecież podstawowe zagadnienia dzisiejszej ekonomii. Możesz sobie coś opracować, wynaleźć, coś wartościowego i potrzebnego wyprodukować lub oferować cenną usługę, ale jeśli tego innym odpowiednio nie pokażesz i nie sprzedasz, to będziesz bankrutem, a w najlepszym wypadku biedny jak mysz kościelna.

W takim systemie owszem...

Olinka napisał/a:

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

I zarażać... Stan wyższej konieczności epidemia.
Więc po co te narzucone ograniczenia . Zamykanie parków fryzjerów sklepów to fikcja. 
Owszem oni produkują PR-owcy Coache  nie produkują. Dałem pani Lady loka i panu La grande do zrozumienia iż nawet ludzie bez wykształcenia a nawet liceum są bardziej potrzebni niż ludzie co nic nie wnoszą do społeczeństwa. Wnoszenie do społeczeństwa to coś więcej niż wnoszenie do gospodarki. Można np oprzeć gospodarkę o sprzedaż narkotyków jak kraje ameryki południowej. A ich zarozumiałość ujawnia wasze prawdziwe ja. Ich podejście za biurkiem więc po studiach. Bzdura wiele osób w biurze to ludzie po liceum albo studium a poziom ich rozmów jest zbliżony do poziomu dresiarzy.
Jak myślicie jak Chiny pokonały pandemię. Ludzie w Wuhan i nie tylko nie pracowali nie wychodzili z domu.  Wojsko ze służbami w  kombinezonach prysło metr po metrze ziemi środkami dezynfekującymi. Każdy podejrzany o to iż ma wirusa mial przeprowadzane testy przesiewowa a później właściwe. Miska ryżu + zapasy mięsa. Nie było u nich kwarantanny domowej  kwarantanna była prawdziwą kwarantanną. Wszyscy musieli mieć maseczki. .  Potrwało i teraz to Chiny wyrosną na mocarstwo. A cyniczni ignoranci Trumpa , Johnsona, Łukaszenki nie tylko "swój" kraj a także innych.  w Z takim jak wy podejściem podejściem epidemia potrwa latami. Będzie niby odwrót a później powrót i tak co chwila. Nasz minister łże mówiąc iż testy są skuteczne tylko dla ludzi co mają objawy pominął tu ludzi bez objawów którzy mogą zarażać a którzy mogą stanowić nawet 80% zarażonych(Szacunki korei południowej oraz Chin). ich się nie bada  Jeśli ktoś jest nosicielem to testy to wykażą. O bezdomnych zapominacie dla was to nie ludzie menele  jak by ich nie było a teraz chyba na złość systemowi kilku weszło do prawie pustego tramwaju a tam matka z wózkiem z 2 małymi dziećmi i i 3 inne osoby. Ludzie wykluczeni teraz są dla systemu niewidoczni i to się teraz na nas mści. Wszelkiego typu patologie mają się dobrze(przyczyna bieda wyzysk + słaby charakter). Zamiast dawno alkoholików domowych katów oddzielić od ofiar to teraz zmuszani są żyć razem ze swoimi katami bez jakiejkolwiek pomocy pracowników którzy jednak w miarę możliwości wywiązywali się z tego zadania.

truskaweczka19 napisał/a:

Tutaj właśnie jest największy problem. Chciałoby się, żeby każdy miał wolne i nie narażał, też bym tak chciała, ale nie da się. Codziennie szkoda mi kasjerek, ludzi w magazynach właśnie. Oni są poszkodowani. Staram zakupy robić jak najrzadziej i jak najszybciej. Moim zdaniem pracodawca powinien robić cokolwiek, by chronić pracowników.  Dlatego szukaj plusów, że chociaż wiesz co z pracą, niektórzy nie wiedzą. W wielu firmach są też zwolnienia. Problem jest złożony i firmy mają ciężko i poszczególni pracownicy. Każda praca ma swoje plusy i minusy. Ci co pracują w domu chronią siebie, ale nie każdy też lubi pracę w domu. Nie każdy nawet pracownik biurowy może ją wykonywać.

Co do kwarantanny to masz rację. Moim zdaniem powinni wprowadzić przepisy, żeby to było coś jak L4. Niby to nie musi być osoba chora, ale żeby chronić innych i siebie musi zostać w domu, a nie żeby odpoczywać. Też uważam, że urlop  w tej sytuacji to średnie rozwiązanie.

Ale w telewizji nadal leci ambiwalentny przekaz nie wychodź z domu. Zauważyłem iż telewizja marginalizuje ludzie którzy muszą pracować. Jakby stanowili jakąś grupę która musi być a że to jest większość to już nie jest mówione. Podejrzewam iż jest to dla dobra psychicznego ludzi którzy maja komfort pracować w domu. Długoterminowo wyjdzie drożej niżby np zadłużyć kraj i całkowicie pozbyć się epidemii co do jednego przypadku robiąc tak jak napisałem powyżej.

37

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Problem polega na tym że robiąc tak jak napisałeś powyżej zyskalibyśmy to co Chińczycy - zmniejszyli dynamikę, nie powstrzymali epidemii. To samo robią państwa nieazjatyckie, choć nieco inną metodą.
Zatrzymanie całej gospodarki, sklepów, transportu, wszystkiego na miesiąc jest nierealne. Zamknij przy tym wszystkich na miesiąc w domach i po tym miesiącu przekonaj się że kilku właśnie zaczyna chorować i zarażają. Tak jak w Chinach. Za chwilę masz druga falę i nie zyskałeś nic. Za to zagłodziła kilku ludzi. Wielu innych zmarło na zawał, z powodu raka itd.
Zakaz wstępu do parków i lasu jest idiotyczny, ale idiotyzmy to już polski folklor. Tu bardziej, myślę, chodzi o zastraszenie społeczeństwa przed wprowadzeniem dyktatury, ale to taka moja prywatna teoria spiskowa.

38

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Ty nie rozumiesz, ze w spoleczenstwie potrzebni sa tak samo i ludzie bez wyksztalcenia i ludzie, ktorzy pracuja w biurach?

39 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-04-04 10:43:15)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Ja to rozumiem zależy co robią. Co innego architekt, księgowość co innego telemarketer PRowiec czy przedstawiciel handlowy takie firmy nie powinny dostać żadnych dotacji. Jest w końcu wolny rynek opadną urosną nowe  Polska firma czy zagraniczna koszt wejścia na rynek jest niski nie ma tu znaczenia. Ale nie można sugerować że ich izolacja w widoczny sposób zmniejszy pandemię. Ja zaprzeczam absurdalnym teorią jakoby wykształcenie wyższe wiązało się z praca w biurze  a brak jego był efektem innej pracy niż w biurze. Firmy takie jak Amazon, allegro  są dla Polak są zbędne dobre są tylko dla miejsc pracy a jeśli 90% pracowników chce zamknięcia takiej firmy to powinna powstać ustawa która w ramach pandemii znosi święte prawo własności ponad zdrowie ludzi. Pieniądze leżą na ziemi skąd brać pieniądze wydatki na wojsko ograniczyć do minimum w tym zbędne przetargi na f35.

40

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Dlaczego Allegro jest zbędne?

Ja korzystam, sporo kupowałam przed zarazą.
A inni, ci co sprzedawali też korzystali bo mogli to robić z domu.

41

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Bardzo Cię Ci telemarketerzy, PRowcy i przedstawiciele handlowi bolą tongue czyżby niespełniona ambicja?

42

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Firmy takie jak Amazon, allegro  są dla Polak są zbędne dobre są tylko dla miejsc pracy (...)

To jest ponownie Twoja i tylko Twoja teoria. Gdyby tak było, Allegro nie miałoby tak gigantycznych obrotów, jakie wykazuje, a na ten moment sprzedaż przeniosła się głównie do sieci, więc rozumie się samo przez się, że są jeszcze większe. Ja i miliony innych osób nie wyobrażamy sobie, by platforma miała zniknąć. Patrz, proszę, dalej niż poza czubek własnego nosa.

Wydaje mi się także, że trochę w tej dyskusji mieszasz, bo chwilami wyrażasz się w taki sposób jakby dane zawody czy stanowiska w ogóle mogły nie istnieć, w innym miejscu tylko na czas pandemii.

43

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Ci co dziś pracują np. w sklepie niedługo mogą być na uprzywilejowanej pozycji. Czemu? Bo mogą wychodzić z domu i mają pracę.
Reszta będzie zamknięta na cztery spusty i wielu straci pracę.
Świat się zmienia na naszych oczach, tylko trzeba je otworzyć aby to zobaczyć.

44

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

A lekarz.to tez kasta wybranych. Albo inzynier zajmujący sie utrzymaniem ruchu w elektrowni. Inni pracownicy słùżby zdrowia, strażacy ( po szkołach wyższych).
Po co robic kolejne podziały w społeczendtwie? Polepszy sie sutorowi gdy komuś sie pogorszy?

45

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Każdym, niezależnie czy jest z kasty czy nie na końcu musi się zająć grabarz.

46 Ostatnio edytowany przez Lagrange (2020-04-05 07:22:21)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Ja to rozumiem zależy co robią. Co innego architekt, księgowość co innego telemarketer PRowiec czy przedstawiciel handlowy takie firmy nie powinny dostać żadnych dotacji.

To strasznie prymitywne, plemienne widzenie świata. Jak w średniowieczu był we wsi jeden kowal, to podkowę kupiłeś od niego albo wcale. Jak dziś jest tych kowali tysiąc, to albo zatrudnia sobie marketingowców, PR owców i innych sprzedawców, albo tych podków nie sprzedadzą.

Jest w końcu wolny rynek opadną urosną nowe  Polska firma czy zagraniczna koszt wejścia na rynek jest niski nie ma tu znaczenia. Ale nie można sugerować że ich izolacja w widoczny sposób zmniejszy pandemię. Ja zaprzeczam absurdalnym teorią jakoby wykształcenie wyższe wiązało się z praca w biurze  a brak jego był efektem innej pracy niż w biurze. Firmy takie jak Amazon, allegro  są dla Polak są zbędne dobre są tylko dla miejsc pracy a jeśli 90% pracowników chce zamknięcia takiej firmy to powinna powstać ustawa która w ramach pandemii znosi święte prawo własności ponad zdrowie ludzi.

Żyjemy w wolnym kraju. Skoro nie chcesz pracować, nie musisz. Skoro pracownicy chcą zamknięcia firmy, to mogą złożyć wypowiedzenie. Tyle że oni chcą zamknięcia firmy i jednocześnie uważają że należy im się wypłata, bo muszą jeść. Mają złe warunki pracy, ale nie poszukają innej pracy z lepszymi warunkami. Dlaczego? Bo mają pełną świadomość że innej nie znajdą.
Żądasz rozwiązań systemowych. A kto ma ci je stworzyć? Na takie farmazony jak twoje, że w Polsce to pracownika się nie szanuje, a w Niemczech tak, niemiecki robotnik odpowiedział- myśmy o to walczyli cały 20 wiek. Teraz wy sobie wywalczcie. Ale nie. Komunistyczny umysł mówi- państwo ma dać, rząd ma zorganizować, pracodawca ma się postarać. Rzeczywistość jest taka, że albo sam się postarasz o swój dobrobyt, albo nic nie będziesz miał.

47

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Swoją drogą Autorze, Ty wiesz, że Allegro to nie to samo co Amazon i Allegro nie jest jedną wielką firmą z magazynami, w których pracują ludzie? Wątpię, żeby Allegro miało choćby jeden magazyn.

48 Ostatnio edytowany przez Znerx (2020-04-05 12:59:36)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

Ja to rozumiem zależy co robią. Co innego architekt, księgowość co innego telemarketer PRowiec czy przedstawiciel handlowy takie firmy nie powinny dostać żadnych dotacji. Jest w końcu wolny rynek opadną urosną nowe  Polska firma czy zagraniczna koszt wejścia na rynek jest niski nie ma tu znaczenia. Ale nie można sugerować że ich izolacja w widoczny sposób zmniejszy pandemię. Ja zaprzeczam absurdalnym teorią jakoby wykształcenie wyższe wiązało się z praca w biurze  a brak jego był efektem innej pracy niż w biurze. Firmy takie jak Amazon, allegro  są dla Polak są zbędne dobre są tylko dla miejsc pracy a jeśli 90% pracowników chce zamknięcia takiej firmy to powinna powstać ustawa która w ramach pandemii znosi święte prawo własności ponad zdrowie ludzi..

Jest jakieś tłumaczenie na Polski?

Pieniądze leżą na ziemi skąd brać pieniądze wydatki na wojsko ograniczyć do minimum w tym zbędne przetargi na f35.

Nasz lotnik poleci nawet na drzwiach od stodoły... Bronek to ty?

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Kleoma napisał/a:

Dlaczego Allegro jest zbędne?

Ja korzystam, sporo kupowałam przed zarazą.
A inni, ci co sprzedawali też korzystali bo mogli to robić z domu.

W czasie epidemii zbędne. Bez tego przeżyjesz.

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Dlaczego Allegro jest zbędne?

Ja korzystam, sporo kupowałam przed zarazą.
A inni, ci co sprzedawali też korzystali bo mogli to robić z domu.

W czasie epidemii zbędne. Bez tego przeżyjesz.

Ale z ciebie męczybuła. Powidz ludziom, którzy żyją z Allegro że jest niepotrzebne, bo ty tak chcesz. big_smile

51 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-05-02 13:15:49)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Lady Loka napisał/a:

Bardzo Cię Ci telemarketerzy, PRowcy i przedstawiciele handlowi bolą tongue czyżby niespełniona ambicja?

Skąd ten jad. Nie mam ambicji finansowych kariery tym się różnię od was wydoroślałem. Zrobiłem tak jak kilku ludzi zamożnych zamieszkałem w puszczy 3 miesiące. Wracając doceniłem wszytko ale odkryłem iż 40% które posiadam rzeczy więc je oddałem potrzebującym.
Altawizmy promowane przez TV w tym reklamy plakaty już na mnie nie działają. Napisałem kasta celowo by przyciągnąć tu więcej ludzi wykorzystując właśnie marketing sprzedaży big_smile
Rodzina państwo to twory umowne jak cała ekonomia, prawo. Tylko ludzkie życie, środowisko naturalne, postęp technologiczny nie jest umowny a namacalny. Burząc to ludzie sami bez pomocy rządów znacznie lepiej się zorganizują.

czekoladazfigami napisał/a:
Socjallibertarianin napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Dlaczego Allegro jest zbędne?

Ja korzystam, sporo kupowałam przed zarazą.
A inni, ci co sprzedawali też korzystali bo mogli to robić z domu.

W czasie epidemii zbędne. Bez tego przeżyjesz.

Ale z ciebie męczybuła. Powidz ludziom, którzy żyją z Allegro że jest niepotrzebne, bo ty tak chcesz. big_smile

Pokazuję tylko co jest jest potrzebne a co nie. Każdy jakoś zarabia ale nie jest to jakiś priorytet, Lekarze to służba.

52 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-05-02 13:24:06)

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:

a

Czemu usunąłeś?

Coś tam było o tym, że jak zamożny człowiek 3 miesiące spędziłeś w pustelni i majątek rozdałeś biednym.

PS. Widzę, jest to wyżej.

53

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

To, że Tobie to nie jest potrzebne nie oznacza, że ktoś inny uzna to za potrzebne dla siebie.
Nie możesz narzucać innym ludziom czego potrzebują do życia, a czego nie.
Jedni dadzą radę żyć bez ciepłej wody czy prądu, a dla innych jest to pierwsza potrzeba.
Jedni dadzą radę żyć bez pieczywa, inni nie. Nie możesz zrobić wytycznych, nie da się.

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Chcesz być leśnym dziadkiem? Twój wybór. Inni nie musza...

55

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Wiele osob tak zyje od lat i nie potrzebowało epidemii koronawirusa by dojsc do podobnych wniosków.

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel
Socjallibertarianin napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Bardzo Cię Ci telemarketerzy, PRowcy i przedstawiciele handlowi bolą tongue czyżby niespełniona ambicja?

Skąd ten jad. Nie mam ambicji finansowych kariery tym się różnię od was wydoroślałem. Zrobiłem tak jak kilku ludzi zamożnych zamieszkałem w puszczy 3 miesiące. Wracając doceniłem wszytko ale odkryłem iż 40% które posiadam rzeczy więc je oddałem potrzebującym.
Altawizmy promowane przez TV w tym reklamy plakaty już na mnie nie działają. Napisałem kasta celowo by przyciągnąć tu więcej ludzi wykorzystując właśnie marketing sprzedaży big_smile
Rodzina państwo to twory umowne jak cała ekonomia, prawo. Tylko ludzkie życie, środowisko naturalne, postęp technologiczny nie jest umowny a namacalny. Burząc to ludzie sami bez pomocy rządów znacznie lepiej się zorganizują.

czekoladazfigami napisał/a:
Socjallibertarianin napisał/a:

W czasie epidemii zbędne. Bez tego przeżyjesz.

Ale z ciebie męczybuła. Powidz ludziom, którzy żyją z Allegro że jest niepotrzebne, bo ty tak chcesz. big_smile

Pokazuję tylko co jest jest potrzebne a co nie. Każdy jakoś zarabia ale nie jest to jakiś priorytet, Lekarze to służba.

Służbę to sobie możesz zatrudnić, jak cię stać. Ogrodnika czy pokojówkę. Lekarz to normalny zawód.

57

Odp: Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Zarobek nie jest priorytetem? To oddaj wszystkie swoje pipeniądze jakie masz i żyj z dnia na dzień zmyślą za co dziś zapłacisz rachunki. Chętnie podam ci mój nr konta jak masz kasy za dużo big_smile

Posty [ 57 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kasta wybranych praca biurowa a produkcja, logistyka i handel

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024