książeczka mieszkaniowa_ oprocentowanie_ premia gwaracyjna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » książeczka mieszkaniowa_ oprocentowanie_ premia gwaracyjna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: książeczka mieszkaniowa_ oprocentowanie_ premia gwaracyjna

Hej, czy ktoś z Was (urodzony w 1990, lub po 1990) posiada książeczkę miszkaniową zalozoną przez rodziców lub dziadków i ma zamiar ją zlikwidować na poczet kupna mieszkania? Czy orientujecie się ile średnio wynosi premia gwarancyjna przyznawana osobom urodzonym w 1990 i po 1990 roku/ W internecie czytalam duzo na ten temat ale dowiedziałam się, że zwykle banki przynają ok 9 tys zł. Problem w tym ze chyba to tyczy osób urodzonych w latach 70 lub 80... Mnie w banku powiadomiono, ze dostanę owszem sumę z książeczki i oprocentowanie ( też nie wiem jakie i nie wiem jak mialabym to sama wyliczyc - czy ktoś moze wie?) ale juz na premie gwarancyjną prawdopodobnie się nie zalapię bo jestem urodzona w 1990.
Czy ktos z Was tez mierzyl sie z ksiazeczkami mieszkaniowymi i premiami? Chcialabym uzyskac wiecej informacji akurat na forum.

Pozdrawiam, Nastka

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: książeczka mieszkaniowa_ oprocentowanie_ premia gwaracyjna

Możesz dać książeczkę do przeliczenia premii gwarancyjnej. Kiedyś pierwszy raz był chyba darmowy. Jak jest teraz nie wiem.

3

Nastka_Nastka napisał/a:

Hej, czy ktoś z Was (urodzony w 1990, lub po 1990) posiada książeczkę miszkaniową zalozoną przez rodziców lub dziadków i ma zamiar ją zlikwidować na poczet kupna mieszkania? Czy orientujecie się ile średnio wynosi premia gwarancyjna przyznawana osobom urodzonym w 1990 i po 1990 roku/ W internecie czytalam duzo na ten temat ale dowiedziałam się, że zwykle banki przynają ok 9 tys zł. Problem w tym ze chyba to tyczy osób urodzonych w latach 70 lub 80... Mnie w banku powiadomiono, ze dostanę owszem sumę z książeczki i oprocentowanie ( też nie wiem jakie i nie wiem jak mialabym to sama wyliczyc - czy ktoś moze wie?) ale juz na premie gwarancyjną prawdopodobnie się nie zalapię bo jestem urodzona w 1990.
Czy ktos z Was tez mierzyl sie z ksiazeczkami mieszkaniowymi i premiami? Chcialabym uzyskac wiecej informacji akurat na forum.

Pozdrawiam, Nastka

A kiedy książeczka została założona?
Bo premia gwarancyjna chyba jest dla tych założonych przed 23 października 1990.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

Nie znam tematu dogłębnie, wiem tylko, że  ma znaczenie, czy książeczka została zarejestrowana w Spółdzielni Mieszkaniowej, czy tylko były na nią systematycznie wpłacane pieniądze. Gdy Spółdzielnia rejestrowała książeczkę, co było płatne, właściciel był wpisywany do kolejki oczekujących na mieszkanie. Po ogłoszeniu stanu wojennego Spółdzielnie przestały rejestrować książeczki i dlatego może być różnica w wypłacaniu, bądź nie, premii gwarancyjnej.