wysokość odszkodowania - odwołanie się - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » wysokość odszkodowania - odwołanie się

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Monikamonika92 (2020-01-26 18:40:07)

Temat: wysokość odszkodowania - odwołanie się

Witam miałam wypadek w pracy i ciężki stały uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczenie grupowe obejmowało 40 000 tys zł. Dostałam 28 procent i kwotę 11.200 zł. Obecnie jestem na chorobowym wypadek miał miejsce 20 września. Do ustalenia kwoty wysłałam wszystkie dokumenty ze szpitala, komory hiperbarycznej itd. Znajomi mi doradzili, że powinnam się odwołać, gdyż najczęściej po takim odwołaniu korygują wysokość odszkodowania. Zacytuje artykuł z internetu

"Wysokość odszkodowania określona przez ubezpieczyciela jest zazwyczaj zaniżona. Zakład ubezpieczeń jak każdy przedsiębiorca prowadzi działalność zarobkową i liczy na to, że większość klientów od decyzji o przyznaniu bądź odmowie przyznania odszkodowania się nie odwoła."

Proszę o pomoc jak można napisać takie odwołanie.
Można napisać np w taki sposób... ?

Szanowni Państw
Zwracam się z prośbą o ponowne rozpatrzenie szkody nr...z dnia ...
Uważam, że mój ciężki uszczerbek na zdrowiu wymaga długotrwałej, kosztownej rehabilitacji i kwalifikuje mnie to uzyskania dożywotniego lekkiego stopnia niepełnosprawności. Skutki wypadku znacznie upośledzą równowagę  i chód przez co nie będę miała możliwości poruszać się w prawidłowy sposób. Jako osoba niepełnosprawna nie będę mogła wykonywać prac, które wymagają pozycji stojącej lub dłuższego poruszania się oraz dźwigania cięższych przedmiotów.
Proszę o ponowne rozpatrzenie zgłoszonej szkody, gdyż uważam, że przy tak dużym uszczerbku na zdrowiu, które powoduje trwałe kalectwo wypłata odszkodowania nie jest adekwatna do skutków wypadku.                   

Z poważaniem

Proszę o pomoc jeśli mają Państwo ( uzytkownicy net kobiet) jakąś radę dla mnie jak powinno sie napisać takie pismo.

Pozdrawiam Monika

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wysokość odszkodowania - odwołanie się
Monikamonika92 napisał/a:

Witam miałam wypadek w pracy i ciężki stały uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczenie grupowe obejmowało 40 000 tys zł. Dostałam 28 procent i kwotę 11.200 zł. Obecnie jestem na chorobowym wypadek miał miejsce 20 września. Do ustalenia kwoty wysłałam wszystkie dokumenty ze szpitala, komory hiperbarycznej itd. Znajomi mi doradzili, że powinnam się odwołać, gdyż najczęściej po takim odwołaniu korygują wysokość odszkodowania. Zacytuje artykuł z internetu

"Wysokość odszkodowania określona przez ubezpieczyciela jest zazwyczaj zaniżona. Zakład ubezpieczeń jak każdy przedsiębiorca prowadzi działalność zarobkową i liczy na to, że większość klientów od decyzji o przyznaniu bądź odmowie przyznania odszkodowania się nie odwoła."

Proszę o pomoc jak można napisać takie odwołanie.
Można napisać np w taki sposób... ?

Szanowni Państw
Zwracam się z prośbą o ponowne rozpatrzenie szkody nr...z dnia ...
Uważam, że mój ciężki uszczerbek na zdrowiu wymaga długotrwałej, kosztownej rehabilitacji i kwalifikuje mnie to uzyskania dożywotniego lekkiego stopnia niepełnosprawności. Skutki wypadku znacznie upośledzą równowagę  i chód przez co nie będę miała możliwości poruszać się w prawidłowy sposób. Jako osoba niepełnosprawna nie będę mogła wykonywać prac, które wymagają pozycji stojącej lub dłuższego poruszania się oraz dźwigania cięższych przedmiotów.
Proszę o ponowne rozpatrzenie zgłoszonej szkody, gdyż uważam, że przy tak dużym uszczerbku na zdrowiu, które powoduje trwałe kalectwo wypłata odszkodowania nie jest adekwatna do skutków wypadku.                   

Z poważaniem

Proszę o pomoc jeśli mają Państwo ( uzytkownicy net kobiet) jakąś radę dla mnie jak powinno sie napisać takie pismo.

Pozdrawiam Monika

Monika, takie pismo odwoławcze powinno obejmować zaświadczenia lekarskie o uszczerbku na zdrowiu, aktualne, najświeższe wyniki twoich badań, nie poddających w wątpliwość jak bardzo ucierpiałaś na zdrowiu, o tym że twój stan nie ulega poprawie, oraz ile pomocy wymagasz w codziennych czynnościach. Sama tego pisma nie pisz, bo to nie jest odwołanie od manadatu za złe parkowanie a  ubezpieczyciel ma swoich adwokatów, którzy każde twoje potknięcie, źle postawiony przecinek czy nie tak sforułowane zdanie wykorzystają przeciwko tobie bez skrupułów i nie będziesz miec możlowości wytlumaczenia się czy wyprostowania nieścisłości. Moim zdaniem powinnaś udać sie do kancelarii adwokackiej specjalizującej się w tego typu sprawach i poprosić o pomoc, czyli profesjonalne napisanie ci takiego pisma.  W końcu gra idzie o niemałą stawkę.

3

Bardzo źle i głupio postąpiłam bo takie rzeczy powinno się chyba załatwiać po zakończonym leczeniu. Przeczytałam w internecie, że do 3 lat można się odwołam.Dostałam takie pismo po zgłoszonej szkodzie :

Dlaczego dostaję to pismo?
Informujemy, że jesteśmy w trakcie likwidacji zgłoszonej szkody.
Niestety nie jesteśmy w stanie zakończyć jej w terminie 30 dni, ponieważ nie dysponujemy wszystkimi
potrzebnymi informacjami. Decyzja w sprawie odszkodowania zostanie Panu przekazana w ciągu 14 dni od
otrzymania kompletu dokumentów oraz informacji [1]
.

Proszę o dostarczenie następujących dokumentów oraz informacji:
1. Dokumentacja z udzielenia pierwszej pomocy medycznej (np. karta informacyjna z Pogotowia
Ratunkowego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub innej placówki medycznej).
2. Pełna dokumentacja medyczna z leczenia powypadkowego ze wszystkich placówek medycznych.
Jeżeli leczenie nie jest zakończone, dokumentacja dotychczas zgromadzona.

Trochę nie rozumiem ostatniego punktu  -  jesli leczenie nie jest zakonczone, dokumentacja dotychczas zgromadzona. To w sumie bezsensu starac sie o odszkodowanie i je otrzymac na tym etapie. Chyba najlepiej bedzie jak zadzwonie tam i sie wszystkiego dowiem jutro. Bo w sumie myslalam, ze to potrzebne do zgloszenia szkody bo nalezalo ja zglosic a nie do wyplaty odszkodowania juz teraz. Nie znam sie na tym zagmatwane to wszystko

Dzień dobry pani Moniko zajmuje się zawodowo tematyką wypadków w pracy . zapraszam do kontaktu pomogę w sprawię
TEL 505 825 685

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » wysokość odszkodowania - odwołanie się

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018