Czy kolor włosów ma wpływ na wysokość naszej pensji? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy kolor włosów ma wpływ na wysokość naszej pensji?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez dislire (2010-08-27 13:13:40)

Temat: Czy kolor włosów ma wpływ na wysokość naszej pensji?

Niedawno przeczytałam w angielskim dość poważnym czasopiśmie, że z brytyjskich badań wynika, że blondynki zarabiają więcej od brunetek i rudych. Panie z jasnymi włosami zarabiają średnio 1200 EUR netto, brunetki – 1120 EUR, natomiast rude najmniej - 1070 EUR smile  No i co Wy na to dziewczyny ? Rzeczywiście macie takie odczucia, że kolor naszych włosów ma wpływ na naszą pensję smile?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy kolor włosów ma wpływ na wysokość naszej pensji?

chyba to ile się zarabia zalezy od stanowiska a stanowisko od naszego wykształcenia i osiągnięć. Dla mnie wynik tych badań to przypadek bo większość kobiet zmienia kolor włosów na blond...

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

3

Jestem ciekawa, skąd autorzy tych badań wzięli taką grupę, która rzeczywiście miałaby te same kwalifikacje, niemalże takie samo doświadczenie zawodowe, umiejętność autoprezentacji itp, a jedyne, co je różniło to kolor włosów smile

Jakoś nie ufam takim badaniom, bo jako osoba prowadząca niejedną rekrutację mogę powiedzieć, że to, co decyduje to często sposób "sprzedania" własnych umiejętności i atutów, a kolor włosów...? Hmm, powiedziałabym, że to jak stwierdzenie, że blondynki są atrakcyjniejsze, więc lepiej opłacane albo są stereotypowo mniej wykwalifikowane, więc rzadziej osadzane na stanowiskach kierowniczych.
A propo' mojego ostatniego zdania, spotkałam się z badaniami, które wykazały, że na stanowiska kierownicze częściej brane są kobiety o przeciętnej urodzie niż te najurodziwsze.

Tak czy inaczej, jako szatynka (nieujęta w badaniu tongue) z naturalnymi włosami, nigdy nie farbująca, nie mogę porównać swoich zarobków do pensji "sprzed" lub "po" jakiejkolwiek koloryzacji smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

4

no temat dość kontrowersyjny i moim zdaniem surrealistyczny i rzeczywiście nie przekładający się na życie... hehe
bo znam wiele blondynek i brunetek i ich zarobki świadczą raczej o ich umiejętnościach i branżach niż o kolorze włosów smile

5

Nie wierzę w to. Pensja zależy od samego zawodu i sumienności.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy kolor włosów ma wpływ na wysokość naszej pensji?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021