Daleka rodzina chce wysłac pieniądze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Daleka rodzina chce wysłac pieniądze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1

Temat: Daleka rodzina chce wysłac pieniądze

Hej.. jestem w nieco krępującej sytuacji i nie wiem jak do niej podejść zeby nikogo nie urazić.
Otóż moj tata ma syna z poprzedniego małżeństwa. Nie znalismy się, bo mieszka tysiące km od nas. Jednak kilka lat temu podjął inicjatywę by się ze mną skontaktować i od tej pory mamy sporadyczny, ale regularny kontakt. Raz nawet pofatygował się nas odwiedzić i planuje kolejne wizyty, zaprasza do siebie
Widać, ze mu na tym zależy. Wiem też, ze moze mu brakowac takiego zycia rodzinnego, bo sam ma juz 33 lata jest sam i ma tylko babcię i matkę.
Od dłuzszego czasu angażuje się w kontakt coraz bardziej. Urodzil nam sie syn, a on od razu pomyslal by wyslac dla nas paczkę. Niedlugo po tym poprosił mnie bym wyslala nr konta, poniewaz chce zrobic prezent z okazji swiat i zblizajacych sie urodzinek starszej naszej corki. Nie ukrywam, ze mnie to troche zaskoczylo i czuje sie tym skrępowana, ale z drugiej strony wierzę w jego dobre intencje i nie chce jego urazic. W jaki sposób odpowoedziec na taką prośbę?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2019-12-02 08:52:03)

Odp: Daleka rodzina chce wysłac pieniądze

Podziękować smile

Ostatecznie starsza córka może w podziękowaniu namalowac jakiś ładny obrazek i wysłać pocztą. Naprawdę nie ma niczego złego w tym, że ktoś chce zrobić jakiś miły gest komuś z okazji Świąt. Możesz sama wysłać kartkę na Świeta z życzeniami, taką pocztową nie mailem, albo zrobić inny miły gest w jego stronę. W końcu jesteście rodziną i to bardzo bliską, a jemu chyba się podoba posiadanie dużej rodziny. Uważam, że nie ma co dzielić włosa na czworo.

Ciesz się, że masz brata.  Podziękuj za prezent. I tyle.

4

Krępuje Cię że to nr konta?
spotkałam się z nr konta podawanym na zaproszeniach ślubnych.:) Co kraj to obyczaj.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

5

dusty napisał/a:

Hej.. jestem w nieco krępującej sytuacji i nie wiem jak do niej podejść zeby nikogo nie urazić.
Otóż moj tata ma syna z poprzedniego małżeństwa. Nie znalismy się, bo mieszka tysiące km od nas. Jednak kilka lat temu podjął inicjatywę by się ze mną skontaktować i od tej pory mamy sporadyczny, ale regularny kontakt. Raz nawet pofatygował się nas odwiedzić i planuje kolejne wizyty, zaprasza do siebie
Widać, ze mu na tym zależy. Wiem też, ze moze mu brakowac takiego zycia rodzinnego, bo sam ma juz 33 lata jest sam i ma tylko babcię i matkę.
Od dłuzszego czasu angażuje się w kontakt coraz bardziej. Urodzil nam sie syn, a on od razu pomyslal by wyslac dla nas paczkę. Niedlugo po tym poprosił mnie bym wyslala nr konta, poniewaz chce zrobic prezent z okazji swiat i zblizajacych sie urodzinek starszej naszej corki. Nie ukrywam, ze mnie to troche zaskoczylo i czuje sie tym skrępowana, ale z drugiej strony wierzę w jego dobre intencje i nie chce jego urazic. W jaki sposób odpowoedziec na taką prośbę?

Podziękować w imieniu własnym i córki i podać numer konta.
Są ludzie, którym robienie prezentów komuś sprawia przyjemność.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

6

...to znaczy twoj brat przyrodni chce swojej siostrzenicy czyli twojej corce wyslac pieniazki?

nie rozumiem problemu, jezeli jest to dla ciebie krepujace to popros zeby jednak kupil jej jakis prezent

twoj brat przyrodni, nawet jezeli nie mialas z nim wczesniej kontaktu, nie jest "dalsza rodzina" - a "najblizsza rodzina", gdyz sa pomiedzy wami wiezy krwi

7

Ale brat przyrodni to nie jest daleka rodzina, Autorko. Wręcz przeciwnie, powiedziałabym.
Doceń jego gest i przyjmij prezent. Na pewno się przyda. smile

8

Jeśli czujesz się skrępowana to nie podawaj numeru i tyle.
Szczerze mówiąc nie dziwię się. Prezenty prezentami, ale pieniędzy nie chciałabym otrzymywać.

9

Prosiaczkowo napisał/a:

Szczerze mówiąc nie dziwię się. Prezenty prezentami, ale pieniędzy nie chciałabym otrzymywać.

Są prezenty, które trudno wysłać z zagranicy, są wysokie koszty. Łatwiej wysłać pieniądze i rodzice sami zajmą się zakupem.
A także prezenty niematerialne jak np. opłata za wstęp/udział.
Często ludzie dają na prezent dzieciom pieniądze.

10

Przyznam, że też bym się czuła nieswojo, choć zdaje sobie sprawę, że Twój brat ma prawdopodobnie czyste intencję . Ale  pieniądze, to jednak jakieś zobowiązanie. Przyjmując od kogoś pieniądze - nawet od najbliższej rodziny , już jesteśmy jakoś uwiązani, ograniczeni - bo potem nic nie wypada, przestajemy być "wolni" w swoich decyzjach.
Zapytaj o jaką kwotę chodzi , wytlumacz, ze jeśli wyłącznie na prezent, to ok, ale jeśli jakąś wiekszą, to nie ma takiej potrzeby.
Tak czy inaczej, to bardzo miły gest, no i ciesz się bratem, ktory chce utrzymywać kontakt.

11

Kleoma napisał/a:
Prosiaczkowo napisał/a:

Są prezenty, które trudno wysłać z zagranicy, są wysokie koszty. Łatwiej wysłać pieniądze i rodzice sami zajmą się zakupem.

No glupio mi, bo niby to bliska rodzina ale jednak za krotko go znam.. te więzi się nie mialy kiedy zacieśnic.. czasem ktos zupelnie obcy, spoza rodziny moze byc dla nas blizszy i taka sytuacja nie musi wtedy krepowac. Dwa to jednak ta sprawa pieniedzy.. ze one tak jak ktos juz napisal sa troche jak jakies zobowiązanie.. on tez nie ma dxieci wiec nawet nie mam jak się odwdzięczyć sad. A z drugiej strony mowa o odleglosci ponad 4500 tys km takze rozumiem ze nawet wyslanie jakiegos drobiazgu moze wyjsc kolosalną sumę i mija sie troche z celem.

12

dusty napisał/a:
Kleoma napisał/a:
Prosiaczkowo napisał/a:

No glupio mi, bo niby to bliska rodzina ale jednak za krotko go znam.. te więzi się nie mialy kiedy zacieśnic.. czasem ktos zupelnie obcy, spoza rodziny moze byc dla nas blizszy i taka sytuacja nie musi wtedy krepowac. Dwa to jednak ta sprawa pieniedzy.. ze one tak jak ktos juz napisal sa troche jak jakies zobowiązanie.. on tez nie ma dxieci wiec nawet nie mam jak się odwdzięczyć sad. A z drugiej strony mowa o odleglosci ponad 4500 tys km takze rozumiem ze nawet wyslanie jakiegos drobiazgu moze wyjsc kolosalną sumę i mija sie troche z celem.

Moim zdaniem niepotrzebnie masz jakieś obiekcje.
On chce dać prezent swojej siostrzenicy,  jej radość z prezentu sprawi mu przyjemność.
I na pewno on nie liczy na rewanż, nie czuj się zobowiązana.
Wyślij mu zdjęcie dziecka z prezentem.
A gdyby nawet to była spora suma to co z tego? Jak ma i chce się podzielić z rodziną to tylko chwała mu za to.

13

zapytaj czy ma jakiś pomysł na prezent dla małej za tę kasę smile a jak nie, to wydaj ją oczywiście na małą, kup jej zabawkę i wyślij mu fotki, że siostrzenica bardzo dziękuje sponsorowi zabawki

14

Kleoma napisał/a:
dusty napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Moim zdaniem niepotrzebnie masz jakieś obiekcje.
On chce dać prezent swojej siostrzenicy,  jej radość z prezentu sprawi mu przyjemność.
I na pewno on nie liczy na rewanż, nie czuj się zobowiązana.
Wyślij mu zdjęcie dziecka z prezentem.
A gdyby nawet to była spora suma to co z tego? Jak ma i chce się podzielić z rodziną to tylko chwała mu za to.

Popieram wypowiedź,

możesz w podziękowaniu pocztą tradycyjną wysłać album ze zdjęciami córki - min. jak otwiera prezent. Albo nagrać filmik i wysłać mailem.
Czy Twój przyrodni brat zna język polski? Jeśli tak mogłabyś w ramach podziękowania wysłać mu pocztą np. jakąś książkę polskiego autora. Albo dobry polski film na
DVD i dołączyć np. wasze wspólne zdjęcie? To nie będzie majątek. Dla niego na pewno przemiły gest. Tym bardziej, że sam wyszedł z inicjatywą. Zyskałaś życzliwą bliską osobę. Przyjmij prezent i spróbuj podziękować tak, jak potrafisz. Rozmowa przez Skype i podziękowanie również będzie super.

15 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2019-12-04 07:52:00)

Ela210 napisał/a:

spotkałam się z nr konta podawanym na zaproszeniach ślubnych.:) Co kraj to obyczaj.

No, bez jaj. Może być krępujące, bo traktuje daleką rodzinę jak "ubogich krewnych".
Ja osobiście w podobnej sytuacji byłbym lekko zirytowany. Jeszcze jakiś prezent, ale to dopiero po bliższym kontakcie.

Autorko, odpisz mu szczerze, że zależy ci na kontakcie z bratem, ale pieniądze są dla ciebie krępujące.....bo wygląda na "kupowaniu" sobie rodziny.

Tak, wiem większość weźmie kasę bez skrępowania i jeszcze wyśle dłuuugą listę potrzeb big_smile

16

zwyczajny gość napisał/a:
Ela210 napisał/a:

No, bez jaj. Może być krępujące, bo traktuje daleką rodzinę jak "ubogich krewnych".
Ja osobiście w podobnej sytuacji byłbym lekko zirytowany. Jeszcze jakiś prezent, ale to dopiero po bliższym kontakcie.

Autorko, odpisz mu szczerze, że zależy ci na kontakcie z bratem, ale pieniądze są dla ciebie krępujące.....bo wygląda na "kupowaniu" sobie rodziny.

Tak, wiem większość weźmie kasę bez skrępowania i jeszcze wyśle dłuuugą listę potrzeb big_smile

Żartujesz teraz? smile

17

Ja tam bym napisała żeby zamiast wysłać pieniądze to żeby was np na 1 dzień lub 2 odwiedził lub żebyście wy go odwiedzili i wtedy da córce osobiście a nie wysyla przelewem. To jednak rodzina, on próbuje znaleźć ciepło i gdzieś przynalezec i inaczej nie umie tego okazać tylko kasa.

Jeśli masz czas spróbuj odwiedzin. Wydaje się że to ciepły ale samotny człowiek

18

niezbyt daleko napisał/a:

Ja tam bym napisała żeby zamiast wysłać pieniądze to żeby was np na 1 dzień lub 2 odwiedził lub żebyście wy go odwiedzili i wtedy da córce osobiście a nie wysyla przelewem. To jednak rodzina, on próbuje znaleźć ciepło i gdzieś przynalezec i inaczej nie umie tego okazać tylko kasa.

Jeśli masz czas spróbuj odwiedzin. Wydaje się że to ciepły ale samotny człowiek

A doczytałaś, że on już  był u nich i że mieszka bardzo daleko? w innym kraju ponad 4500 km?

19

Widac u niego ta vhec poczucia przynależności, ale tez szczerze sie bami interesuje. Czesto sie pyta co u nas, a dodatkowo w rozmowie z tatą czesto o nas wypytuje - szczerze go to interesuje. Planuje znowu nas odwiedzic.. myslalam by zaproponować mu przyjazd z okazji chrzcin syna. On do siebie tez zapraszal, ale jednak nam jedt troche trudniej ze wzgledu na prace męża i dzieci. Moze za parę lat..
W kazdym razie ujelam to najprosciej jak sie da: " Jestem zaskoczona taką inkcjatywą. Ale jesli chcesz sprawic *tu imię dziecka* mały prezent to na pewno sprawi, ze sie bardzo ucieszy. Dziekujemy. smile".
Poprosilam rowniez o jego adres z myślą ze moze wyslemy jakies zdjęcia, kartke świąteczną, lub drobny upominem.. smile

20

dusty napisał/a:

Widac u niego ta vhec poczucia przynależności, ale tez szczerze sie bami interesuje. Czesto sie pyta co u nas, a dodatkowo w rozmowie z tatą czesto o nas wypytuje - szczerze go to interesuje. Planuje znowu nas odwiedzic.. myslalam by zaproponować mu przyjazd z okazji chrzcin syna. On do siebie tez zapraszal, ale jednak nam jedt troche trudniej ze wzgledu na prace męża i dzieci. Moze za parę lat..
W kazdym razie ujelam to najprosciej jak sie da: " Jestem zaskoczona taką inkcjatywą. Ale jesli chcesz sprawic *tu imię dziecka* mały prezent to na pewno sprawi, ze sie bardzo ucieszy. Dziekujemy. smile".
Poprosilam rowniez o jego adres z myślą ze moze wyslemy jakies zdjęcia, kartke świąteczną, lub drobny upominem.. smile

No i super smile
Dobrze zrobiłaś.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Daleka rodzina chce wysłac pieniądze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018