Jaką wy macie pamięć? Do czego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Jesteście humanistami i czy ścisłowcami czy czymś pomiędzy? Wzrokowcami, kinestetykami czy sluchowcami?
Jeżeli chodzi o mnie to mam pamięć do dat urodzin znajomych z LO, gim, podstawówki, osób z rodziny, nawet dat komunii, chrzcin, 18stek, rocznic ślubu rodziny i znajomych siostry. Nawet pamiętam kiedy ostatnio ktoś z rodziny był u mnie, albo my byliśmy u kogoś czy na zakupach. Zapamiętuje też daty urodzin aktorów, nawet ich miejsca urodzenia, miejscowości gdzie mieszkają , albo kto jakim rowerem, samochodem jeździ( w sensie kolor, marka, rejestracja auta czasem), kto gdzie mieszka, w sensie adres, jak nie pamiętam to kolor domu lub płotu. Jeszcze nawet pamiętam z którego roku jest dany film/serial, nazwiska reżysera, czasem daty premier danego serialu od kiedy do kiedy był emitowany, życiorysy bohaterów książek/filmów, daty wyświetlane na filmach, miejscowości. Jeszcze nawet kojarzę kto jak się ubiera, kto jak wygląda, po głosie poznaje ludzi w większości, na pamięć też znam numer telefonu swój, mamy, taty, paru kuzynów, cioć, wujków, nr telfonu stacjonarnego, kod PIN do karty, telefonu, pesel, hasła do portali społecznościowych, numer dowodu, świadectwa maturalnego, ukończenia liceum, jaką miałam średnia w szkole. Nawet jeszcze jestem w stanie zrecenzowac film serial czy książkę w jednym calu, zwracam też uwagę jak bohaterowie na filmie/serialu się ubierają, imiona nowo poznanych osób, wygląd zapamiętuje, kto ile ma lat, kto się kiedy urodził, kto skąd jest, ile ma rodzeństwa, w jakim wieku, kto najmłodszy czy najstarszy z rodzeństwa, adresy lokali. Co za tym idzie to kojarzę czy ktoś w 2 czy 3 klasie miał komunie, albo kto jest kim w rodzinie, w sensie pokrewieństwo.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Zdecydowanie jestem humanistką, choć z matematyką czy chemią nie miałam w szkole żadnych problemów, zresztą akurat te dwa przedmioty bardzo lubiłam.

Mam bardzo dobrą wzrokową pamięć. Kiedy w szkole czegoś się uczyłam, to świetnie kojarzyłam ułożenie tekstu na stronie książki czy zeszytu, dzięki czemu powtarzając materiał od razu wiedziałam, że czegoś mi jeszcze brakuje. Drogę zapamiętuję po szczegółach, na które na przykład mój mąż w ogóle nie zwraca uwagi. Kiedy ktoś obok mnie przechodzi, to gdy mnie minie, od razu z detalami mogę powiedzieć jak był ubrany i jakie fasony, cięcia miała jego odzież.

Z innych rzeczy pamiętam daty urodzin wszystkich ważniejszych dla mnie osób, daty rocznic ślubów, śmierci i wiele innych, PESEL własny i męża, numery dowodów osobistych, nazwiska osób, które chodziły ze mną do szkoły podstawowej i kolejnych również. Numer konta podaję z pamięci. O PIN-ach, hasłach i loginach nawet nie wspominam, bo wydaje mi się to oczywiste.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Ja jestem językowa smile
najszybciej i najłatwiej idzie mi nauka języków obcych, zapamiętywanie nowych słówek, nowych zasad gramatyki.
Jestem też muzykiem i moja pamięć mięśniowa całkiem dobrze sobie radzi z nauką gry na nowych instrumentach.
Podobno obie te zdolności często idą w parze z bardzo matematycznym umysłem, ale u mnie albo tak nie jest, albo nie potrafiłam tego odkryć na etapie szkolnym.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4 Ostatnio edytowany przez marta2101 (2019-08-20 06:40:17)

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Ja jestem wzrokowcem. Mam problem z zapamietaniem liczb, nazw, tytułów. Pamiętam jakie były cyfry w pinie Ale w jakiej kolejności już nie. Męczące jest to, bo jeśli chce coś zapamiętać co mi sie podoba to zapisuje. Mam milion karteczek, miali wysyłanych do siebie z jakimiś informacjami z nazwą firmy, nazwiskiem. Nie dałam rady nigdy niczego na pamięć się w szkole, na studiach nauczyć. A czasem lepiej było coś wykuć na pamięć, np niektórzy potrafili zadanie, gdzie rowniania byly na 2 strony a4, wykuć na pamięć na koło (Bo prowadzący zawsze co roku dawał dwa zadania takie same) a ja się musiałam to po po prostu zrozumieć I normalnie rozwiązać by zaliczyć.
Pamiętam dokladnienjak kto jest ubrany, jak się porusza, jaki ma kolor oczu. Drogę zapamiętuje po układzie budynków, wyglądzie skrzyżowań.

5

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Moj glowny typ uczenia sie to The Verbal (Linguistic). Glownie ucze sie przez mowienie czegos i dlatego tez umiem dobrze uczyc innych i dobrze idzie mi dawani wykladow.
Mam dobre skupienie i dlatego mam dobra pamiec, ale zwykle zwracam uwage na tzw big picture raczej niz na detale. Bardzo dobrze i szybko rozumiem ciagi wydarzen i powiazania miedzy rzeczami i wydarzeniami.
Mysle, ze jestem humanistka bo interesuje mnie psychologia ludzka i historia (ktore bardzo sie ze soba lacza).
Lubie jednak zagadki matematyczne i logiczne, ktore ida mi latwo i rozwiazuje je dla rozrywki.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

6

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

To ja od dłuższego czasu mam wrażenie, że nic mi do głowy nie wchodzi. Czytam coś i prawie nic mi z tego nie zostaje. Bardzo słabo przyswajam sobie suche fakty, liczby. Żona ma ciągle pretensje do mnie, że o czymś mi już mówiła, a ja tego nie pamiętam. Nie zawalam spraw domowych i w pracy też mi jakoś idzie, ale czuję się jakbym miał jakiś zator mózgu.

Przed użyciem wstrząsnąć.

7 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2019-08-20 12:07:40)

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Ciekawy wątek smile

Uważam się trochę bardziej za ścisłowca niż za humanistę, choc w szkole różnie z tym bywało. Jedyne, co by temu przeczyło, to słaba pamięć do liczb, choćby nr telefonu smile Na pamięć znam zaledwie kilka. Z drugiej strony pamiętam swój PESEL, nr indeksu ze studiów, hasła, PIN, ale to wszystko. Najgorzej z pamiętaniem urodzin, rocznic i tak dalej.. Mogłoby sie to źle odbic w związku :)Zawsze miałem pamięć do twarzy, pewnych szczegółów wyglądu opisujących daną osobę czy przedmiot. Z tego powodu studia na kierunku przyrodniczym dały tle satysfakcji. zawsze próbowałem ogarnąć budowę jakiegoś szczegółu powiedzmy anatomicznego w wyobraźni, aby lepiej sobie to odtworzyć. Wykuć to się i da wszystko, jeśli się chce, ale nigdy nie robiłem tego chętnie. Listę zakupów muszę zawsze robić, ale głównie przez to,że z samym wejściem do sklepu ogarnia mnie biała gorączka..:( No nie przepadam za zakupami..

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

8

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Ja jestem typowym wzrokowcem...w szkole nie miałem problemów z nauką.

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

A ja odwrócę kota ogonem smile

Niech się święci niepamięci cud....

Bo czasami lepiej o czymś szybko zapomnieć, przykre sprawy wyrzucić z pamięci....by nie zatruwały życia.
Potraficie złe wspomnienia stłumić? Zaprzątnąć głowę innymi sprawami, gdy te złe natrętnie wracają?
Czasem to ważniejsze niż dobra pamięć....

10

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Właśnie nie mam z tym specjalnego problemu. Jak najbardziej staram się wyrzucać z pamięci przykre sprawy. Po co zawracać sobie głowę zbędnym balastem. A już najgorsze co może być, to wywlekanie po czasie nieporozumień, kłótni czy przykrych sytuacji, co w żaden sposób nie służy podtrzymaniu więzi między ludźmi.

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

11 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-08-20 18:09:42)

Odp: Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Ja mam pamięć bardzo dobrą, szczegółową, zapachową , ciągi cyfr mają swoją melodię i tak je zapamiętuję, z filmów całe frazy zapamiętuję.
Można się na mnie nagrać jak na pamięć podręczną. A wyobrażnia ciągle gdzieś galopuje. Żmudne rzeczy znoszę tylko wtedy gdy są piękne.

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jaką wy macie pamięć? Do czego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018