Jakie narodowości lubicie, a jakie nie za bardzo? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jakie narodowości lubicie, a jakie nie za bardzo?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 91 ]

1 Ostatnio edytowany przez SamotnaWilczycaa (2019-07-27 20:35:36)

Temat: Jakie narodowości lubicie, a jakie nie za bardzo?

Witajcie,
pisze pewien artykuł, i chciałabym poznać Wasze opinie, jakie macie doświadczenia/jezeli takie były, z ludżmi z innych nacji/narodowości
Jakie macie doświadczenia z którymi nacjami, jakie nacje lubicie, jakie nie?

Z góry dziękuje, za miłe kulturalne wypowiedzi.

"Seksapil to sprawa wnętrza kobiety. Gdyby chodziło o urodę, to wszystkie ładne kobiety byłyby seksowne,
a nie są"
"Wiem więcej niż powiem,
myślę więcej niż mówię, obserwuję więcej niż sądzisz"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie narodowości lubicie, a jakie nie za bardzo?

Ja miałam bardzo dobre kontakty z Niemcami. W przeszłości szczególnie z jednym z nich. Zdecydowanie zapracował u mnie na dobre zdanie o swoim narodzie wink

3

Ja w swoim życiu miałam okazję poznać wielu Francuzów - jakoś tak się złożyło - i z każdą z tych osób albo się nie polubiłam albo jakaś z nimi była krzywa akcja big_smile pewnie to kwestia przypadku albo jakiegoś mojego pecha no ale nie może mi to nie przejść przez myśl kiedy coś słyszę o Francji tongue

4 Ostatnio edytowany przez SamotnaWilczycaa (2019-07-27 21:21:31)

Jezeli moge coś dodać, to poznałam ludzi z przeróżnych zakątków świata,
ludzie ze swoimi przekonaniami, mentalnościami, ogólnie ok, nawet Niemcy nie są tacy żli.

Zauważyłam że ludzie z czarnego lądu często chcą by robić tak jak im się podoba, inaczej nazwą Cię rasistą(mowa o tych zyjących w Eu)
a w ich krajach to biały nie ma zbyt duzo do powiedzenia.../często to oni są mało tolerancyjni w stosunku do białego człowieka.

Najgorzej wspomninam włochów niestety, straszni to gracze, wiekszość fałszywi,
chcą uchodzić za porządnych, wspaniałych, cholerni zakochani w sobie
"Bo ja to Włoch jestem"- cudowny wspaniały, najlepszy... A tak naprawdę to tchórze, aktorzy, niesamowici manipulanci,
na pokaz wiekszość rzeczy robią.

I nie mówię tu o paru przypadkach, ale poznałam  w życiu bardzo duzo włochów, niestety.
I najzabawniejsze że oni naprawdę myślą, są wręcz święcie przekonani że każda polka na nich poleci wink
Ja nie wiem co te polki w tych Włochach widzą, wcale oni tacy piękni nie są, przeważnie niskie rumcajsy...chodż są tez wysocy blondyni wink
dodam że ja nigdy nie byłam z włochem, i nigdy bym nie chciała, oczywiście staram się być kulturalna, grzeczna w stosunku do nich, ale mam po prostu alergie na nich,  już jak tylko słyszę język włoski, to mną trzęsie big_smile
zbyt wiele widziałam, słyszałam, i  dobrze poznałam ich mentalność.

"Seksapil to sprawa wnętrza kobiety. Gdyby chodziło o urodę, to wszystkie ładne kobiety byłyby seksowne,
a nie są"
"Wiem więcej niż powiem,
myślę więcej niż mówię, obserwuję więcej niż sądzisz"

5

jjbp napisał/a:

Ja w swoim życiu miałam okazję poznać wielu Francuzów - jakoś tak się złożyło - i z każdą z tych osób albo się nie polubiłam albo jakaś z nimi była krzywa akcja big_smile pewnie to kwestia przypadku albo jakiegoś mojego pecha no ale nie może mi to nie przejść przez myśl kiedy coś słyszę o Francji tongue

pracuję dla i z Francuzami i są dużo lepsi jeżeli chodzi o współpracę niż Polacy smile

swoją drogą temat jak dla mnie taki bardzo stereotypujący ludzi.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Ja nie przepadam za Hiszpanami, dosłownie z wszystkimi, których poznałam coś było nie tak - mowa o obu płciach. Zupelnie mi nie leżą ich temperamenty, jakieś takie rozmemłanie... Nie lubię też Litwinów. Mieszkam w UK, ale nie lubię Angoli - są cholernie dwulicowi, wręcz skali brakuje hmm

Całkiem nieźle dogadywałam się z białymi z RPA, poznałam sporo Portugalczyków, których lubię, Czesi są ok. Brazylijczycy są ok.

Tyle, że to takie generalizowanie jest - wszędzie się znajdzie jakiś jeden odstający od reszty.

7

śliski temat trochę.. z racji pracy spotykam wielu cudzoziemców z całego świata i wnioski mam takie. Jak trafiasz na ludzi niezakompleksionych, niezestresowanych, to współpraca jest dobra. Jak na innych, to niezależnie od narodowości jest ciężko.
Polaków to też dotyczy smile

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

Miałem okazję poznać kilku Białorusinów i w miarę fajni ludzie, kulturalni, życzliwi itp.

Co do Ukraińców to trzymam ich na dystans, jakoś za bardzo nie pałam miłością do nich za to co zrobili nam Polakom w latach 40,
Do tego strasznie się panoszą w naszym kraju, jeszcze z 10 lat i będą zachowywać się jak u siebie.

A tak to w każdej nacji znajdą się tacy czy owacy.

Co do Francuzów to ja kiedyś miałem z kilkoma kontakt w pracy (głównie przez internet) i chyba jest w tym coś co piszecie o nich bo z jednym tak się pokłóciłem, że nie mogłem do siebie dojść przez cały dzień, straszny pajac smile

9

Ciekawy temat więc się wypowiem. Chociaż każda osoba ma inny charakter więc nie można generalizować.

Niemcy - bardzo pozytywne nastawienie do Polaków. Niemców jak i Niemki, które spotkałem dobrze wspominam. Nawet kiedyś dawno temu udało mi się za granicą poderwać bardzo ładną Niemkę. Fajnie mi się z nią rozmawiało i nie tylko...

Ukraina, Rosja, Białoruś - znam obecnie dość dużo młodych osób ze wschodu. Są jak najbardziej w porządku. Szczególnie Ukrainki które znam są bardzo sympatyczne (bez podtekstów).

Turcja - Jakiś czas temu, dość dawno, poznałem przez internet wspaniałą kobietę. Turczynka, muzułmanka. Razem graliśmy w pewną grę MMO (nie chcę tutaj podawać nazwy). Od razu zwróciło moją uwagę jej niesamowite poczucie humoru i pozytywne nastawienie do wszystkich. Doszło do tego że przez kilka miesięcy rozmawialiśmy godzinami online dzieląc się sprawami i trudami z życia osobistego, rozmawiając o świecie, o religii, właściwie prawie o wszystkim. Miałem bardzo trudny okres kiedy musiałem wyjechać za granicę, wtedy prawie codziennie wspierała mnie wiadomościami i dobrym słowem. Wręcz nauczyła mnie pozytywnego myślenia. Byłem jej za to wdzięczny, ale niestety taka relacja nie mogła trwać długo. Ona musiała sobie znaleźć męża muzułmanina z Turcji. No i znalazła...

Nacje które nie lubię - Maroko, Irak, Zair, Kongo - dawno temu mieszkałem na zachodzie i tam uczęszczałem do podstawówki. Na podwórku oczywiście kolegowałem się z cała tą mieszanką międzynarodową. Arabowie zazdrośni dosłownie o wszystko i bardzo negatywnie nastawieni (już wtedy przed tymi wszystkimi zamachami terrorystycznymi) - nie chcę pisać książki więc nie podam przykładów. Kultura i sposób zachowania się dzieci z Afryki wręcz odrażająca. Zawsze były z nimi jakieś kłopoty, wyzwiska czy bójki biali vs czarni.

Pepiki - nie lubię ich od lat 90-tych. Zawsze byli do Polaków negatywnie nastawieni. Przekonałem się o tym będąc w Czechach kilka razy ponad 20 lat temu. Nie wiem jak teraz jest, ale moje wspomnienia z tamtego okresu nie są pozytywne.

Za bardzo się rozpisałem, myślę że na razie wystarczy.

10

Tu nie ma miejsca na obiektywne oceny, bo opieramy je na własnych jednostkowych doświadczeniach.
----------negatywnie ----------
Francuzi - wyniosli, szanujący tylko nacje równe sobie (w istnienie wyższych nie wierzą).
Anglicy - z wiecznymi pretensjami, niby rozumieją zachowanie innych nacji ale ich nie akceptują.
Niemcy - prześmiewcy, kpią z większości poza paroma nacjami.
----------pozytywnie-----------
Kraj z V4, jakos wyzej wymienionych cech nie stwierdziłem Słowaków i Węgrów (także w krajach Bałkańskich).
Co do Czechów to mieszane opinie, Ci z þółnocy którzy pewnie mieli wiekszy kontakt z Polakami to zachowywali sie wyniośle, Czesi z południa (Brno/Morawy) - byli normalni.

11 Ostatnio edytowany przez Lagrange (2019-07-28 08:36:18)

Temat jest, jak to już ktoś napisał, bardzo śliski. Pytanie o stereotypy w naszych głowach, więc nie ma mowy o jakichś obiektywnych informacjach.
Moje doświadczenia nie są duże, ale mam do czynienia z kilkoma "typami" nacji, więc się wypowiem. Miałem do czynienia z rosjanami, nawet bardzo wieloma, i nie spotkałem wśród nich złego człowieka. Wszyscy byli fajni, otwarci i spontaniczni. Nie było wśród nich ludzi których bym zdecydowanie nie lubił, choć kilka osób było takich, że wolałem ich unikać. Generalnie normalni ludzie.
Ukraińcy których znałem byli wredni, podli i podstępni. Po krótkim poznaniu unikałem ich jak ognia.
Teraz mieszkam w Niemczech wśród muzułmanów. Turcy są normalni. Mają inną mentalność niż ja, więc przyjaźni z tego nigdy nie będzie, ale są w miarę cywilizowani i można wśród nich żyć. Uchodźcy z Afryki północnej to bydło bez cienia kultury. Nastawieni na branie, agresywni i niebezpieczni. Jedyne nasze kontakty to ostrzeżenia z mojej strony że jak się nie uspokoją, to zadzwonię na policję i ta ich ustawi do pionu.
Incydentalnie miałem do czynienia z innymi nacjami dawnych "demoludów". Naogół są to normalni ludzie, z lekkim kompleksem komuny, ale sympatyczni i mili.
Niemcy są bardzo różni. Jest część faszystowskich świń, które potrafią w twarz powiedzieć że nie będą z tobą rozmawiać bo jesteś od nich gorszy. Większość to normalni, otwarci i mili ludzie. Nadal widać u nich podział na NRD i RFN. Na zachodzie ludzie są bardziej otwarci i raczej interesują się tym jak to jest gdzie indziej niż oceniają cię według stereotypów. NRDowcy są nacjonalistyczni i wrogo nastawieni do wszelkiego nie niemieckiego elementu. Widać to nawet w wynikach wyborów. AfD świętuje triumfy na wschodzie Niemiec, a na zachodzie raczej ich poparcie jest mniejsze.
Z Włochami których spotkałem było normalnie. Żywiołowi, spontaniczni i świetnie ubrani. Mają świetny gust.

"Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc, bo brak nam środków i sił na to!?.
SS-Oberführer W. Bierkamp

12 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-07-28 08:56:46)

Z racji profesji, częsty miałem kontakt z lekarzami pogotowia ratunkowego.
Obecnie, to moi znajomi. Do przyjaciół ich nie zaliczę, bo służbowe to było przede wszystkim.
Pan doktor. Po habilitacji. Nasz obywatel, z Senegalu pochodzący. Czarny, jak smoła. Niesamowity gość!
Bardzo go lubię. Także przez językowe lapsusy. smile
Pediatra. Wybitny, moim zdaniem, bo moje dzieci bez wahania w jego ręce oddawałem. Uroczy człowiek z polską żoną i ślicznymi dwiema mulatkami z nich pochodzącymi.
Drugi, to Hindus o ciemnej karnacji. Chirurg.
Nawet nie wiem, czy z Subkontynentu, czy Cejlonu pochodzi.
Fachowiec. Operował mnie w drobnym zabiegu.
Mieszka blisko mnie z żoną, również Hinduską z którą studiował. Pobrali się tutaj.
Niemiec? Jest moim sąsiadem, który mówi, że polski dla niego za trudny. Ożeniony z Polką, 30 lat temu.
Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini.
To ludzie są. Żyć im przyszło tam, gdzie ich ojczyzna jest.
Przestępców ze wschodu dużo było kiedyś. Którzy swoich łupili w naszym kraju.
Ci zwykli, to nasze podobieństwo. I tak powinno pozostać, bez względu na obecne odbieranie przez wierchuszkę wspólnej historii czy szpilę wbijaną w kolejne otwarcie tzw. "polityki historycznej".

facet po przejściach

13 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-07-28 09:17:40)

Lady Loka napisał/a:
jjbp napisał/a:

pracuję dla i z Francuzami i są dużo lepsi jeżeli chodzi o współpracę niż Polacy smile

Może dlatego, że pracujesz z nimi w Polsce...
Mieszkałam 6 lat we Francji i o Francuzach nie mam dobrego zdania. Są mniej tolerancyjni od Polaków, mało w nich spontaniczności. Sprawy urzędowe - koszmar. Jak się 10 razy nie upomnisz, to nic nie załatwisz.

Niesamowicie przekonani o swojej wyższości nad innymi... po angielsku dogadać się we Francji? Baaaaardzo ciężko.

Aaaa i jeszcze jedna kwestia... francuskie kobiety są na bakier z higieną, niestety. Jak sobie przypomnę akademik, to mi się niedobrze robi. Koleżanki z pokoju potrafiły się 3 dni nie kąpać. Do tego bałagan i wszy. Ble.

14 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2019-07-28 09:33:40)

Trudny temat bo każdy miał jakieś osobiste kontakty i trudno na tej podstawie wydawać opinie. Właściwie by coś konkretnego powiedzieć o narodzie to trzeba by tam pomieszkać kilka lat i to funkcjonując w bliskich kontaktach z b. dobrą znajomością języka a nie jako czasowy pracownik.
Ponad to, w wielu krajach europejskich mocno funkcjonuje polityczna poprawność ......trzeba z kimś być blisko by poznać, co tak naprawdę myślą smile
Do tego ciążą zaszłości historyczne i wzajemne stereotypy .....a i my sami Polacy też mamy swoje skrzywienie.
Osobiście raczej bym powiedział o niektórych cechach dominujących w ocenianym narodzie które się nam podobają lub nie.

Czego najbardziej nie lubię? Silnego przekonania o wyższości własnego narodu....a dotyczy większości dużych państw. Głównie Niemców, Włochów, Francuzów, Rosjan. W przeciwieństwie do Polaków przekonanych do swojej niższości, głupoty i zacofania smile
Często istnieje rozdźwięk pomiędzy spostrzeganiem zwykłych ludzi a społeczeństwa.....jak u Rosjan - wspaniali ludzie, ch...y naród (mili, serdeczni, pomocni....ale jak władza każe to ci w łeb strzelą).
W sumie temat jak rzeka....

15

Największą styczność miałam z Brytyjczykami, bo mieszkam w UK od prawie 20 lat. Prawda jest taka, że rodzaj interakcji jaki z nimi miałam w dużej części zależał od tego z jakiej części kraju pochodzili.

Bardzo dobrze się dogaduję z ludźmi z Północy- czy to Yorkshire czy Merseyside czy Szkocja, nie trafiłam jeszcze na kogoś, kto by mi zalazł za skórę (może z wyjątkiem bratowej, ale ona tak naprawdę nie jest z Liverpoolu, tylko z Cheltenham). Bardzo pozytywnie wspominam też kontakty z osobami z Irlandii Północnej. Fajni, wprost komunikujący się, kawa na ławę ludzie.

Bez kłopotów przebiegaja moje interakcje z londyńczykami. W moim miasteczku trochę ich jest, bo to popularne miejsce do zakupu domku nad morzem albo przejścia na emeryturę po ciężkich latach pracy w finansach.

Schody zaczynają się przy takich typowych Anglikach z Południa. Nie chciałabym być niegrzeczna, ale gro z nich to marnie wykształceni, zacofani, urojeniowo myślący o wielkości swojego kraju ksenofobowie, lub wręcz rasiści. Nawet nie zliczę ile razy jakaś głupia baba w sklepie słysząc mój akcent (który nawet nie jest wyczuwalnie polski), zjadliwie komentowała, że powinnam "wrócić skąd przyjechałam". Oczywiście nie chcę generalizować, bo spotkalam też naprawdę interesujacych ludzi, którzy kochają polską kulturę i uwielbiają pierogi, ale tak w 80% Little Englander jest nieprzyjemnym, antyeuropejsko nastawionym typem/ typiarą.

Z innych nacji, to na pozytywnie mogę wymienić Amerykanów, Kanadyjczyków, Australijczyków, Włochów, Finów i Izraelczyków. Niemców uwazam za trochę dziwnych (choc mam ich w rodzinie!),a Francuzów po prostu nie znam.

16

Mojej sympatii nie budzą, jako nacja, Włosi, wydają się zarozumiali, mężczyźni często mają przedmiotowe podejście do kobiet i wykazują się brakiem szacunku, poza tym nie przepadam za ludźmi głośnymi, rozkrzyczanymi, bardzo ekspresyjnymi, o mocno emocjonalnym sposobie bycia, a oni są tacy. Nawet język włoski mnie irytuje, brzmi, jakby mówili w jakimś ciągłym nakręceniu...

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

17

Zgadzam się z wszystkim co napisała Beyondblackie. Mieszkałam długo w Kanadzie i mieszkam w Anglii. Podobne doświadczenia. W sumie i tak zależy od indywidualnego człowieka. Wszędzie jednak gdzie byłam spotkałam pomocną dłoń. Mieszkałam też 5 lat w Holandii. Wspominam wspaniale. Spotkałam wielu fajnych ludzi. Chociaż też mają przekonanie o swojej wyższości.

Ruda wiolonczela, radosna i szczera.
Supergirls don't cry, supergirls just fly.
Witches don't need drugs to fly.

18

Trochę miałam okazję pojeździć na świecie, więcej czasu spędziłam w krajach azjatyckich i o ile, to są dobrzy ludzie i życzliwi, to raczej z dystansem podchodzący do osób spoza ich kręgu kulturowego, więc ciężko mówić o braku sympatii, ale o zażyłości także :-)
Zdecydowanie, dobrze dogaduję się z Rosjankami (tylko kobiety, bo faceci są beznadziejni) - mam dwie bardzo dobre koleżanki Rosjanki, z którymi łatwo mi przyszło złapać kontakt i utrzymywać cały czas relację, chociaż one od kilku lat już mieszkają w Europie Zachodniej, więc nie wiem, czy jeszcze można mówić o nich jako Rosjankach..
Zupełnie oddzielną nacją, która mnie wręcz zachwyca są Australijczycy. Mają w sobie tyle luzu połączonego z odpowiedzialnością, zamiłowanie do przyrody i natury, po prostu są tak słoneczni, jak ich kraj, że nie można ich nie uwielbiać :-D

19

Cyngli napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
jjbp napisał/a:

Może dlatego, że pracujesz z nimi w Polsce...
Mieszkałam 6 lat we Francji i o Francuzach nie mam dobrego zdania. Są mniej tolerancyjni od Polaków, mało w nich spontaniczności. Sprawy urzędowe - koszmar. Jak się 10 razy nie upomnisz, to nic nie załatwisz.

Niesamowicie przekonani o swojej wyższości nad innymi... po angielsku dogadać się we Francji? Baaaaardzo ciężko.

Aaaa i jeszcze jedna kwestia... francuskie kobiety są na bakier z higieną, niestety. Jak sobie przypomnę akademik, to mi się niedobrze robi. Koleżanki z pokoju potrafiły się 3 dni nie kąpać. Do tego bałagan i wszy. Ble.

No właśnie jak to jest z tym angielskim we Francji? Oni faktycznie nie potrafią się komunikować po angielsku czy nie chcą? Bo już krążą legendy nt. angielskiego. Z tymi francuzkami to mnie zaskoczyłaś. A ponoć to takie bątą sivuple. wink

Z mojego doświadczenia najmilej wspominam Hindusów. To chyba najbardziej empatyczni i pomocni cudzoziemcy z jakimi mi przyszło żyć i pracować.

Dużym zaskoczeniem są dla mnie Turcy. Również pomocni i uprzejmi. Nie czuć, że to Islam. A trochę spędziłem z nimi czasu.

Hmm Holendrzy.  Z tymi co miałem kontakty to byli bardzo wyluzowani ale dało się wyczuć subtelnie taką ich wyższość. Bardzo dokładni w tym co robią wręcz pedantyczni. Ciężko to opisać.

Niemcy to jak ktoś powyżej napisał są różni. Jedni to typowi naziści a drudzy to tak samo wyluzowani jak Holendrzy.

Jeśli chodzi o Włochów i Hiszpanów to strasznie bumelanci mi się trafiali.  Zero etosu pracy. W dodatku krzykliwi i zbyt narcystyczni.

Z Ukraińcami to studiowałem. Znają dobrze język polski. Raczej dało się odczuć, że to ktoś z Polski a nie z Ukrainy.

Rosjanie dość podobni do nas. Pomocni dający się z nimi dogadać. Nie narzekałem po kontakcie z nimi.

No i największe rozczarowanie a mianowicie Chińczycy. Zamknięci w sobie, dość gburowaci. Ciężko się z nimi dogadać. Nie mam dobrych doświadczeń z nimi. Całkiem inny świat.

Zastrzegam, że to tylko moje zdanie nt. pojedynczych przedstawicieli różnych narodowości. Nie chcę generalizować. Ludzie w każdym narodzie są różni. Znajdą się szlachetni jak i typowe chamy.  O reszcie nie chce pisać bo miałem zbyt słabe kontakty z nimi.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

20

Języków uczą się niechętnie i poziom nauczania ogólnie jest tam niższy niż w Polsce.
A nawet, jak próbują mówić po angielsku, to z francuskim akcentem i nie sposób ich zrozumieć...

Co do do poziomu higieny, to też byłam w szoku...
Ale perfumami się oblewają... już w college'u (czyli gimnazjum) to zauważyłam.

21

Nie miałam zbyt wielu okazji, żeby poznawać ludzi z innych krajów, ale uświadomiłam sobie, że gdybym miała wypowiadać się o Polakach, to w zależności od tego, czy mówiłabym o moi mieście rodzinnym, Warszawie, środowisku akademickim, różnych miejscach pracy, ludziach z klubu sportowego itp., itd. to te opinie byłyby tak samo różne i skrajne jak Wasze na temat innych nacji.
A jakie macie wrażenia co do Polaków spotkanych za granicą?

22

Nya napisał/a:

Zwykle, jak jestem za granicą i spotykam nasz największy towar eksportowy to wolę się nie przyznawać, że mam z nimi coś wspólnego.

Dużo typowych tępych sebików spotykałem, więc może dlatego takie wrażenie mam. W każdym razie doły społeczne.

Co innego na wakacjach, ale tam też się zdarzyło parę czarnych owiec spotkać wink

We all make choices. But in the end, our choices make us.

23

Rumunski_Zolnierz napisał/a:

Co do Ukraińców to trzymam ich na dystans, jakoś za bardzo nie pałam miłością do nich za to co zrobili nam Polakom w latach 40.
Do tego strasznie się panoszą w naszym kraju, jeszcze z 10 lat i będą zachowywać się jak u siebie.

Dziwnie to trochę brzmi w obliczu tego ilu Polaków mieszka za granicą...

24

Zależy znowu jacy Polacy i skąd tongue

Spotkałam kilku kiedy studiowałam i bez wyjątku, byli to mili, kulturalni ludzie, świetnie mówiący po angielsku i totalnie zasymilowani z brytyjskimi kolegami, jak i też innymi nacjami (u nas studiowały chyba wszystkie narodowości świata). Z drugiej strony, kiedy pracowałam w pubie, to miałam "przyjemność" poznać rodzimą patologię w postaci pani, która u nas sprzątała na czarno- zero prawie języka, polski jak z rynsztoka, rasizm 100% i kombinatoryka na całego. Normalnie udawałam, że nie jestem z naszego kraju przy niej, bo strach było być z nią powiązaną przy ludziach.

25

A ja tam nie mam żadnych ulubionych i znielubionych. Raczej odnoszę to indywidualnie, a nie narodowo. Białorusini, Rosjanie, Ukraińcy są fajni o tyle, że da się z nimi dogadać i to nie tylko językowo. Dość podobna mentalność do naszej.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

26 Ostatnio edytowany przez Nya (2019-07-28 14:30:25)

Lucyfer666 napisał/a:
Nya napisał/a:

Zwykle, jak jestem za granicą i spotykam nasz największy towar eksportowy to wolę się nie przyznawać, że mam z nimi coś wspólnego.

Dużo typowych tępych sebików spotykałem, więc może dlatego takie wrażenie mam. W każdym razie doły społeczne.

Niestety też mam takie obserwacje. Tak jak wspominałam, za granicą za wiele nie bywałam, ale prawie wszyscy Polacy, o których wiem, że wyemigrowali to margines, nierzadko ludzie, którzy mieli w Polsce problemy i po prostu uciekli za granicę. Hitem jest gość, który wyjechał do Anglii z żoną, która zatrudniła się w domu publicznym (wiedział o tym), a on na portalach społecznościowych wygłaszał manifesty o upadku wartości i o zepsutych homoseksualistach, którzy chcą zniszczyć Zachodnią kulturę.
Jak pomyślę, że przez tych ludzi inne narody mogą myśleć, że Polacy są tacy jak ci imigranci, z którymi mają styczność to jest mi bardzo źle ):

27

Nya napisał/a:

Wulgarni, chamscy, głośni, zwracający uwagę na siebie.

28 Ostatnio edytowany przez joasiabasia61 (2019-07-28 14:42:29)

Jak mieszkałam w Kanadzie zetknęlam się z Polakami, ale to byli przeważnie ludzie z dobrymi zawodami, pracowicie, ambitni. W Anglii i Holandii kompletnie inna bajka. W Holandii dziwili się, że jestem Polką. Niestereotypową Polką. Mam rude włosy i nie jestem blondynką co by to nie miało znaczyć...

Ruda wiolonczela, radosna i szczera.
Supergirls don't cry, supergirls just fly.
Witches don't need drugs to fly.

29

Nya napisał/a:

Spotkałem dwa typy Polaków.
Jeden to normalny człowiek który przyjechał, bo mu życie kazało szukać miejsca poza polską. Ten jest normalny, często pomocny, jak to powiedział mi pewien pan- chcemy ci pomóc bo każdy z nas tu kiedyś zaczynał.
Drugi to polaczek cwaniaczek. Wsadzi rodaka na minę, okradnie, oszkaluje. Zrobi wszystko aby inny polak nie miał od niego lepiej.
Podobnie z turystami. Jest trochę ludzi którzy jadą odpocząć, pozwiedzać, kulturalnie wydać swoje ciężko zarobione pieniądze. Ale nie zapomnę jak w Budapeszcie, idąc brzegiem Dunaju widzieliśmy trzech polaczkow ryczących na całe gardło, rzucających butelkami i atakujących przechodniów.

"Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc, bo brak nam środków i sił na to!?.

30

Byłem niedawno w państwie zachodnim, gdzie jest sporo Polaków. Mieszkałem u rodziny więc siłą rzeczy spotykałem się z ich znajomymi Polakami. Normalni, fajni ludzie, którzy wybrali sobie życie w innym kraju. Pracują, a w piąteczek idą się zabawić do knajpy. Zabawne było spotykać Polaków na ulicy, bo język polski słyszy się dość często. Nie, wcale nie lecą bluzgi tongue Polskie matki z dziećmi na plaży najładniejsze ale o tym już kiedyś pisałem. Stolica jest kosmopolityczna. Widać tu ludzi wszystkich ras i języków. Pytaliśmy się rodzinę i ich znajomych jak są traktowani przez miejscowych, uwaga uchodzących obecnie za jedno z najbardziej tolerancyjnych i otwartych społeczeństw. Otóż mówią, że nie bardzo traktują Polaków. Mało jest oczywiście otwartych ataków ale drobnych złośliwości sporo. "Wiesz, żebyśmy się zesrali, dla nich jesteśmy takimi Rumunami". To ostatnie jest może mało zrozumiałe dla najmłodszych ale starsi pewnie zrozumieją wink I co znamienne, ci Polacy, których poznałem albo o których mi opowiadali mało nawiązują kontaktów z rdzennymi miejscowymi. Nawiązują kontakty, związki, małżeństwa z innymi narodowościami, które też tam zawitały ale nie z miejscowymi. Z Hiszpanami, Meksykanami, Hindusami itp. ale nie z miejscowymi. Ci, których ja poznałem, to ludzie, którzy na tyle dobrze zarabiają, że korzystają z życia. Często jeżdżą po dosłownie całym świecie. Potem zaś "Wiesz, gadam w knajpie z miejscową dziewczyną. Gadamy długo, fajnie nam się gada, widać że zainteresowana. W końcu pada z jej strony TO pytanie - skąd jesteś? No i wiem, że po temacie. Odpowiem, że z Polski i nie ma rozmowy..."

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

31

Snake napisał/a:

Często jeżdżą po dosłownie całym świecie. Potem zaś "Wiesz, gadam w knajpie z miejscową dziewczyną. Gadamy długo, fajnie nam się gada, widać że zainteresowana. W końcu pada z jej strony TO pytanie - skąd jesteś? No i wiem, że po temacie. Odpowiem, że z Polski i nie ma rozmowy..."

Też dużo jeździłam po świecie, jestem Polką, często padało pytanie skąd jestem, ale takiej reakcji nie było nigdy.
Teraz pytanie, czy to dotyczy tylko Polaków, czy Polki również? I dlaczego Polacy mają taką renomę, bo przecież znikąd się ona nie wzięła?

32

Nie, to nie było w czasie rozmów w czasie tych wycieczek, tylko w kraju, w którym pracują. Owszem, Polki tak nie mają. Na podobnej zasadzie jak w Polsce Ukrainki są cenione towarzysko, a Ukraińcy jakoś nie tongue
Czy to chodzi o renomę akurat Polaków mężczyzn? Trudno powiedzieć. Gdyby i ci, o których pisałem byli jakimiś robolami ale nie są. Pracownicy korporacji czy też szerzej biurowi, szeroko rozumiani artyści. Nie mają problemu z kobietami innych nacji, które też przyjechały tam do pracy, również z innych krajów Europy zachodniej. Te miejscowe jednak jeśli już, to chciałyby Niemca, Szweda, nooo Francuza ale Polaka?

33

Snake napisał/a:

Nie, to nie było w czasie rozmów w czasie tych wycieczek, tylko w kraju, w którym pracują. Owszem, Polki tak nie mają. Na podobnej zasadzie jak w Polsce Ukrainki są cenione towarzysko, a Ukraińcy jakoś nie tongue
Czy to chodzi o renomę akurat Polaków mężczyzn? Trudno powiedzieć. Gdyby i ci, o których pisałem byli jakimiś robolami ale nie są. Pracownicy korporacji czy też szerzej biurowi, szeroko rozumiani artyści. Nie mają problemu z kobietami innych nacji, które też przyjechały tam do pracy, również z innych krajów Europy zachodniej. Te miejscowe jednak jeśli już, to chciałyby Niemca, Szweda, nooo Francuza ale Polaka?

Też piszę o sytuacjach podczas pracy za granicą, a nie przy okazji wycieczek. Może nie wyraziłam się jasno.

Zdaje się, ze jednak to nie kwiat polskiego społeczeństwa przez lata emigrował i zapracował na renomę ogółu.
Też ciekawe jak miejscowe dziewczyny reagują na innych cudzoziemców, czy podobnie jak na Polaków. Bo przyszło mi do głowy, że być może to jest powód, dla którego u naszych zachodnich sąsiadów nie asymilują się i nie mieszają z rdzennymi mieszkańcami napływający doń imigranci, hm? Bo jakoś dotąd panował pogląd, że to wina imigrantów, ale skoro są traktowani jak trędowaci to trzymają się wśród swoich.

34

Ja bardzo lubię Hiszpanów i Meksykanów za ognisty temperament.

35

MagdaLena1111 napisał/a:
Snake napisał/a:

Też piszę o sytuacjach podczas pracy za granicą, a nie przy okazji wycieczek. Może nie wyraziłam się jasno.

Zdaje się, ze jednak to nie kwiat polskiego społeczeństwa przez lata emigrował i zapracował na renomę ogółu.
Też ciekawe jak miejscowe dziewczyny reagują na innych cudzoziemców, czy podobnie jak na Polaków. Bo przyszło mi do głowy, że być może to jest powód, dla którego u naszych zachodnich sąsiadów nie asymilują się i nie mieszają z rdzennymi mieszkańcami napływający doń imigranci, hm? Bo jakoś dotąd panował pogląd, że to wina imigrantów, ale skoro są traktowani jak trędowaci to trzymają się wśród swoich.

Wiesz, ale te miejscowe to żadne gwiazdy wink
Po prostu Europa środkowo-wschodnia, to dla nich wiocha i obciach.
Co ogólnie bawi, bo oni sami ledwo co słomę z butów wyciągnęli. Jeszcze niedawno bida z nędzą, a ślady tej bidy nadal wszędzie. Co się akurat dziś sprzedaje turystycznie.
Ci Polacy chcą tam żyć i pracować aż wypracują sobie prawo do ich emerytury, a potem spadają do ciekawszych krajów.
Cieplejszych przede wszystkim wink Relacje z kobietami z tamtych, szerzej zachodnich stron są trudne, bo "kurna, żeby baba nawet wodę na herbatę przypalała?"

36

Snake napisał/a:

Normalka, hipergamia się kłania...

Osobiście jako lubiane nacje mogę wskazać Białorusinów i Węgrów, stosunek obojętny do Ukraińców.

37

Snake napisał/a:

Relacje z kobietami z tamtych, szerzej zachodnich stron są trudne, bo "kurna, żeby baba nawet wodę na herbatę przypalała?"

Jakby abstrahując od tego, że to jednak one Polaków odrzucają a nie na odwrót :-P, to rzeczywiście może być powód, że Polacy uważani są za domowych nierobów, którzy oczekują obsługi przez kobietę, więc zwijają się czym prędzej :-D

38

MagdaLena1111 napisał/a:
Snake napisał/a:

Relacje z kobietami z tamtych, szerzej zachodnich stron są trudne, bo "kurna, żeby baba nawet wodę na herbatę przypalała?"

Jakby abstrahując od tego, że to jednak one Polaków odrzucają a nie na odwrót :-P, to rzeczywiście może być powód, że Polacy uważani są za domowych nierobów, którzy oczekują obsługi przez kobietę, więc zwijają się czym prędzej :-D

Ja bym powiedział, że Polacy nie tolerują popularnej na zachodzie postaci kobiety z dwiema lewymi rękami i one o tym wiedzą wink W końcu ile facet dorośnięty w Polsce może wszystko robić za kobietę? Jedzenie z knajpy albo co najwyżej z mikrofali, brud, bałagan i jeszcze kobiety piją więcej niż faceci Polacy tongue O związkach z miejscowymi się nie będę wypowiadał, żeby nie zdradzić za wiele rodzinnych historii ale ogólnie żadna rewelacja. Ciekawostka i tyle. Zaś ponieważ ci, których znam nie wiążą z tym miejscem planów aż po grób, to specjalnie ich nie korcą. W knajpach jest i tak wybór po pachy, w czym akurat miejscowe nie brylują lol Nieważne, oni tj. Polacy jakoś poszkodowani tym odrzuceniem się nie czują.

39 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-28 23:14:12)

Snake napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
Snake napisał/a:

Ja bym powiedział, że Polacy nie tolerują popularnej na zachodzie postaci kobiety z dwiema lewymi rękami i one o tym wiedzą wink W końcu ile facet dorośnięty w Polsce może wszystko robić za kobietę? Jedzenie z knajpy albo co najwyżej z mikrofali, brud, bałagan i jeszcze kobiety piją więcej niż faceci Polacy tongue O związkach z miejscowymi się nie będę wypowiadał, żeby nie zdradzić za wiele rodzinnych historii ale ogólnie żadna rewelacja. Ciekawostka i tyle. Zaś ponieważ ci, których znam nie wiążą z tym miejscem planów aż po grób, to specjalnie ich nie korcą. W knajpach jest i tak wybór po pachy, w czym akurat miejscowe nie brylują lol Nieważne, oni tj. Polacy jakoś poszkodowani tym odrzuceniem się nie czują.

Poszkodowani, nieposzkodowani, a jednak kolega się żalił <smuteczek>

Nie ma co demonizować. Sęk w tym, że prawda jest jak zwykle gdzieś po środku, bo jak nie wszyscy panowie z Polski mają dwie lewe ręce, tak panny z państw, gdzie patriarchat wcześniej niż u nas zaczął tracić na znaczeniu, też nie wszystkie mają dwie lewe ręce.

40

SamotnaWilczycaa napisał/a:

Najgorzej wspomninam włochów niestety, straszni to gracze, wiekszość fałszywi,
chcą uchodzić za porządnych, wspaniałych, cholerni zakochani w sobie
"Bo ja to Włoch jestem"- cudowny wspaniały, najlepszy... A tak naprawdę to tchórze, aktorzy, niesamowici manipulanci,
na pokaz wiekszość rzeczy robią.

I nie mówię tu o paru przypadkach, ale poznałam  w życiu bardzo duzo włochów, niestety.
I najzabawniejsze że oni naprawdę myślą, są wręcz święcie przekonani że każda polka na nich poleci wink
Ja nie wiem co te polki w tych Włochach widzą, wcale oni tacy piękni nie są, przeważnie niskie rumcajsy...chodż są tez wysocy blondyni wink

zgadzam się
wiem, że są różne gusta i guściki, ale konie z rzędem temu, kto mi wytłumaczy, na czym polega niby ten urok tych kurdupli, z wielkim ego big_smile

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

41

Eee tam zaraz żalił. Normalne, że ciekawi byliśmy, to pytaliśmy. Szczególnie, że Polacy, których tam poznaliśmy byli towarzysko w dość ciekawych konfiguracjach narodowościowych. Dlatego padło z naszej strony w końcu to pytanie o miejscowe kobiety i tu nastąpiło takie rozbawione milczenie, i wyjaśnienia. Żeby nie było jeden był właśnie w związku z miejscową i to taką samodzielną finansowo, rodzinną he, he. W związku, znaczy wpadał do niej jak miał ochotę, albo co. Wcześniej był parę lat z kobietą o bardziej ognistej krwi wink niestety życiowo niepozbieranej zupełnie. W końcu miał dość opieki nad dorosłym dzieckiem tongue Już po naszym wyjeździe doszła nas wieść, że tej miejscowej też mu się już nie chce. Cóż zamiast jednego dorosłego dziecka, dwójka nieletnich... Zarabiać to on pojechał na swoje przyjemności, a nie cudze...

42

Nie lubię Polaków.

43

No na zachodzie to Polacy mają akurat opinie złotych rączek przeważnie, lebiegi to są np w UK. Polki jaką opinie maja wystarczy wyguglowac, popyt na seks nie spadnie, a biednej sierotce z tej części Europy łatwo zaimponować. Mnie natomiast rwaly kobiety i nic nie mówiły na temat tego, że jestem Polakiem. Chociaż wiadomo, że nie będziemy mieli jako nacja super brania bo kojarzymy się z biedota. I chodzi tylko o to, a nie o jakieś bzdury pisane powyżej. Ja nie lubię zachodnich kobiet, tylko Francuzki za urodę. Z facetów nie przepadam za Finami za wywyzszanie się. Reszta obojętna.

-

44

MagdaLena1111 napisał/a:

Taka sobie hipoteza dla usprawiedliwienia tego że brudasy gwałcą kobiety, dokonują zamachów bombowych i organizują w gangi.
Muzułmańska kobieta nie ma prawa podnieść wzroku na mężczyznę. Mężczyźni nie chcą pracować, nie uczą się języka, są agresywni i niebezpieczni. Wyjątkiem są Turcy którzy są cywilizowani i mimo różnic kulturowych z większością można porozmawiać. Pozostali to dzicz. W radio co kilka tygodni słychać o rozbiciu kolejnego gangu o podłożu terrorystycznym, handlującego ludźmi czy zajmującego się innymi równie przyjemnymi zabawami.
Uchodźcy się nie asymilują bo się nie asymilują. I tak jak woda nie łączy się z olejem, tak uchodźcy nie asymilują się z europejczykami. Ma z nimi problem Francja, mają Niemcy, Włosi, Szwedzi. I nie dlatego że wszyscy są nacjonalistami tylko dlatego że dzicz jest dziczą i nie asymiluje się z cywilizowanym społeczeństwem.

45 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-29 07:38:34)

Tak, Lagrange, gwałcą tylko imigranci :-D Ale nie o tym ten wątek, więc już się nie rozwijaj.

Uchodźcy się nie asymilują bo się nie asymilują.(...)dzicz jest dziczą

Przekonałeś mnie rzeczowością swoich argumentów :-D

46 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-29 09:03:54)

MagdaLena1111 napisał/a:

Tak, Lagrange, gwałcą tylko imigranci :-D Ale nie o tym ten wątek, więc już się nie rozwijaj.

Mieszkam na osiedlu gdzie jest sporo obcokrajowców. Z moimi sąsiadami Turkami mogę normalnie porozmawiać, mało tego, jak jest taka potrzeba nie obawiam się zostawić u nich kluczy od mieszkania. Imigrantów zarówno Niemcy jak Turcy, jak ja obawiamy się tak samo. Turczynka nie spoufala się raczej z białym, choć widziałem mieszane pary, ale nie boi się spojrzeć w oczy, czy krótko porozmawiać. Imigranci nie zamykają drzwi do mieszkania, ale jak pojawia się obcy mężczyzna, to kobiety chowają się żeby ten na nie nie spojrzał. Od kiedy ta chołota pojawiła się na osiedlu zaczęło się wyrzucanie śmieci przez okna. Coś czego przedtem nie było. Szkoły w moim mieście są najbardziej niebezpiecznymi w całym kraju związkowym. Przez uchodźców właśnie.
Ale ty wyjmiesz jedno zdanie z wypowiedzi, bo nie chodzi o to że ktoś nie przedstawi argumentów. Chodzi o to żeby go zdyskredytować. Gwałty, terroryzm i gangi powiedziane jednym tchem? Ale rzucę coś o tym że inni też gwałcą. To obniży wymiar informacji o terrorystach. W zeszłym tygodniu niemiecka policja rozbiła dwie grupy w dwóch różnych landach. Ale to Niemki są winne bo im nie dają.
Obraźliwe, osobiste złośliwości - poniżej poziomu forum

47 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-29 08:27:43)

Lagrange napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Mieszkam na osiedlu gdzie jest sporo obcokrajowców. Z moimi sąsiadami Turkami mogę normalnie porozmawiać, mało tego, jak jest taka potrzeba nie obawiam się zostawić u nich kluczy od mieszkania. Imigrantów zarówno Niemcy jak Turcy, jak ja obawiamy się tak samo. Turczynka nie spoufala się raczej z białym, choć widziałem mieszane pary, ale nie boi się spojrzeć w oczy, czy krótko porozmawiać. Imigranci nie zamykają drzwi do mieszkania, ale jak pojawia się obcy mężczyzna, to kobiety chowają się żeby ten na nie nie spojrzał. Od kiedy ta chołota pojawiła się na osiedlu zaczęło się wyrzucanie śmieci przez okna. Coś czego przedtem nie było. Szkoły w moim mieście są najbardziej niebezpiecznymi w całym kraju związkowym. Przez uchodźców właśnie.
Ale ty wyjmiesz jedno zdanie z wypowiedzi, bo nie chodzi o to że ktoś nie przedstawi argumentów. Chodzi o to żeby go zdyskredytować. Gwałty, terroryzm i gangi powiedziane jednym tchem? Ale rzucę coś o tym że inni też gwałcą. To obniży wymiar informacji o terrorystach. W zeszłym tygodniu niemiecka policja rozbiła dwie grupy w dwóch różnych landach. Ale to Niemki są winne bo im nie dają.
obraźliwe

Oj Lagrange, odpłaciłam Tobie Twoją monetą, uwypuklając część Twojej wypowiedzi, tak jak wcześniej Ty wyjąłeś luźną myśl z mojego posta, opatrzoną zresztą znakiem zapytania i wykorzystałeś ją, żeby dać upust swojej frustracji, której źródło opisałeś powyżej.
Rozumiem Twój indywidualny punkt widzenia, ale trochę więcej autorefleksji wykaż następnym razem.

Poza tym uważam, że przyczyny pewnych zjawisk są bardziej złożone, nic się nie dzieje bez przyczyny i określenia typu „jest jak jest” są mało przekonującym argumentem w dyskusji.
Natomiast teksty typu „puknij się w czoło” to już obraźliwe argumenty ad personam, a „nie masz prawa się wypowiadać” to próba moderowania dyskusji wg swojego widzi-mi-się. W ten sposób nie uprawomocniasz swojego głosu w dyskusji, ale pokazujesz brak umiejętności rozmawiania na argumenty.

48

Burzowy napisał/a:

No na zachodzie to Polacy mają akurat opinie złotych rączek przeważnie, lebiegi to są np w UK. Polki jaką opinie maja wystarczy wyguglowac, popyt na seks nie spadnie, a biednej sierotce z tej części Europy łatwo zaimponować. Mnie natomiast rwaly kobiety i nic nie mówiły na temat tego, że jestem Polakiem. Chociaż wiadomo, że nie będziemy mieli jako nacja super brania bo kojarzymy się z biedota. I chodzi tylko o to, a nie o jakieś bzdury pisane powyżej. Ja nie lubię zachodnich kobiet, tylko Francuzki za urodę. Z facetów nie przepadam za Finami za wywyzszanie się. Reszta obojętna.

Tak zgadza się. I dlatego są tak znienawidzeni przez Anglików ponieważ wprowadzili całkiem inny etos pracy, który jest zbyt ciężki dla tych flegmatyków. Polak w krótszym czasie zrobi to co zrobiłoby dwóch czy trzech Anglików.

Podrywały ciebie bo jesteś przystojny. No i tam feminizm poszedł w inna stronę niż w Polsce. Mam wrażenie, że kobiety nie boja się podrywać facetów i wychodzić z inicjatywą. Mnie Niemki i Holenderki brały za jakiegoś południowca. Nawet w naszym kraju Polki pytają mnie czy nie mam pochodzenia zagranicznego. Uroda dużo działa jednak łatka ciemnych biedaków-katoli jest nadal silna.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

49

Nie przepadam za Chińczykami i Japończykami. Mam słabość do Hindusów wink, lubię Niemców i Finów.

50

Mordimer napisał/a:

Tak zgadza się. I dlatego są tak znienawidzeni przez Anglików ponieważ wprowadzili całkiem inny etos pracy, który jest zbyt ciężki dla tych flegmatyków. Polak w krótszym czasie zrobi to co zrobiłoby dwóch czy trzech Anglików.

Kolega z podobnej branży jakiś czas pracował u Anglików i to wspominał jako jeden z cięższych punktów aklimatyzacji. Musiał się nauczyć pracować kilka razy mniej wydajniej jeśli nie chciał konfliktów z zespołem Anglików. Odpowiednie rozłożenie pracy żeby wyglądało, że cały czas pracuje. Więc robił, wyrzucał do kosza, drugi raz robił, wyrzucał do kosza, trzeci raz robił. JEST! Zrobione! lol

51 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-29 13:18:12)

Ach, aż miło poczytać zachwyty o wydajności. Tylko qrcze dlaczego to się rozjeżdża, gdy zaczynamy przeglądać dane o wydajności pracy w poszczególnych krajach, ale już Wam nie psuję więcej samozachwytów :-D

52

MagdaLena1111 napisał/a:

Ach, aż miło poczytać zachwyty o wydajności. Tylko qrcze dlaczego to się rozjeżdża, gdy zaczynamy przeglądać dane o wydajności pracy w poszczególnych krajach, ale już Wam nie psuję więcej samozachwytów :-D

Wytłumaczenie jest proste. Na zachodzie nie było zaborów, wybijania elit w obozach koncetracyjnych czy lasach, nie było PRL i marnowania ludzkiego potencjału a biurokacja zachodnia jest przyjazna i pomocna obywatelom. Załatwić coś w urzędzie holenderskim to dla mnie była czysta przyjemność. Zostałem potraktowany o niebo lepiej niż w polskim. Panie były miłe i kulturalne. Można było swobodnie zagadać itp. Całkiem inny świat. Tam biurokracja nie rzuca kłód pod nogi przedsiębiorcom jak u nas. Nie traktuje każdego obywatela jak potencjalnego złodzieja. Po prostu inna mentalność.

53

Znów wątek przeistacza się w wojnę polsko - polską.
Do naszej biurokracji przyzwyczajony jestem, więc snu ona mi z oczu nie spędza.
Kogo mam nie lubić? Tych z propagandy rządowej wskazywanych? Bo wraku nie chcą oddać i cóś tam jeszcze sprzed 100 bez mała?
Germańców, których znam lepiej z racji miejsca mojej egzystencji   i lepiej rozumiem,  niż większość imoich rodaków z wierchuszki z okolic tzw. "cyntrali"?

facet po przejściach

54

MagdaLena1111 napisał/a:

Może dlatego że wskaźniki mówią o wydajności w postaci PKB na obywatela, a taki wskaźnik nie odzwierciedla wydajności pracy pojedynczego pracownika, a raczej sprawność polityki ekonomicznej państwa? A może to że skoro startowaliśmy w 1993 od 12 tysięcy dolarów, to obecne 30 tysięcy to i tak spory sukces? Ale co ja tam wiem?

55 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-29 14:58:00)

Mordimer napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Wytłumaczenie jest proste. Na zachodzie nie było zaborów, wybijania elit w obozach koncetracyjnych czy lasach, nie było PRL i marnowania ludzkiego potencjału a biurokacja zachodnia jest przyjazna i pomocna obywatelom. Załatwić coś w urzędzie holenderskim to dla mnie była czysta przyjemność. Zostałem potraktowany o niebo lepiej niż w polskim. Panie były miłe i kulturalne. Można było swobodnie zagadać itp. Całkiem inny świat. Tam biurokracja nie rzuca kłód pod nogi przedsiębiorcom jak u nas. Nie traktuje każdego obywatela jak potencjalnego złodzieja. Po prostu inna mentalność.

To wszystko prawda. Urzędnicy zakompleksieni wykorzystują odrobinę władzy, którą posiadają, uprzykrzając życie rodakom. W historii mieliśmy dużo „strat”, ale często sami na nie zapracowaliśmy swoją butną postawą, no i nie można zapominać, że inni też mieli swoje przejścia. Ale racja to wszystko przełożyło się na zacofanie, z którego od lat próbujemy wybrnąć i dogonić bogatszych, chociaż aktualnie wpadliśmy w pułapkę średniego rozwoju. Wcześniej niska pozycja startowa pozwalała na niezłą dynamikę wzrostu. Ale co z tego jak my dalej jesteśmy „złotymi rączkami” zamiast automatyzować, mechanizować, komputeryzować,... Ludzi też specjalnie nie szkoli się, dalej opłaca się zatrudnić dodatkowego Ukraińca za min płacę zamiast podnieść płacę i usprawnić pracę już zatrudnionego.

Posty [ 1 do 55 z 91 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jakie narodowości lubicie, a jakie nie za bardzo?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018