Szantaż emocjonalny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Szantaż emocjonalny

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Szantaż emocjonalny

Byłam ze swoim facetem 5 lat,z czego 3 lata po ślubie.Przed ślubem było cudownie,jednak po nim okazało się,że mój mąż jest zupełnie innym człowiekiem.Zaczęły się ciągłe awantury bez pwodu,krzyki,a nawet szarpania.Wiele razy mnie wyzywał,szarpał,popychał,a ja się na to godziłam...i płakałam.Tak było przez jakieś ostatnie 1,5 roku.Łudziłam się,że on się jeszcze zmieni i będzie jak dawniej...Po ostatniej awanturze spakowałam się i odeszłam,no i teraz się zaczęło...Dzwoni,ale najgorsze jest to,że zaczął mnie szantażować,że popełni samobójstwo.Strasznie się tego boję,ale nie chcę do niego wracać.Wracając do niego skażę się na bycie nieszczęśliwą.Jestem w kropce...CO ROBIĆ?!POMOCY!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szantaż emocjonalny

Według mnie słusznie postąpiłaś odchodząc od Niego. Skoro był takim człowiekiem, to nie zasługiwał na kochającą żonę. Szantażuje Cię żebyś wróciła, jednak myślę, że jest to tylko dobry sposób na wzbudzenie litości i poczucia winy w Tobie. Jemu o to chodziło, abyś zaczęła się zastanawiać. Jeśli zaś uważasz, że rzeczywiście może sobie coś zrobić, poinformuj jego rodzinę i poproś aby się nim opiekowali, bo Ty nie chcesz w tym uczestniczyć. Powiedz jak wielką krzywdę Ci wyrządził i niech Oni się Nim teraz zajmą. Jeśli do Niego wrócisz, to zapewne sytuacja wróci do normy - szarpanina, krzyki, wyzwiska. A dlaczego masz to znosić? Masz prawo do szczęścia i do tego aby ułożyć swoje życie w zgodzie ze sobą.

Zawsze po burzy
wychodzi słońce

3

Odpuść sobie i żyj swoim życiem.
Może to zabrzmi brutalnie, ale gdyby ci idioci realizowali swoje groźby i obietnice, to byłabym wdową dwukrotnie, a nie rozwódką. Szantaż emocjonalny, to wybitnie podły i żałosny sposób zatrzymania drugiej osoby. Cieszę się, że nigdy mu nie uległam i Tobie radzę to samo.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.

Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...

4 Ostatnio edytowany przez november (2010-04-13 11:20:37)

Szantażysta emocjonalny najczęściej po prostu tak straszy dobrze wiedząc, że nie ma zamiaru swojej groźby spełnić - to pierwsza sprawa. Druga jest taka, że jeśli do takiej tragedii dochodzi to niestety, ale świadczy to o emocjonalnych zaburzeniach takiego człowieka. Zdrowo myśląca osoba nie postępuje w taki sposób. Takie są fakty. To jak się zachowywał w stosunku do Ciebie określiłabym nawet jako fizyczne znęcanie się. Ten facet chce mieć Cię na własność, stąd groźby. Nie daj się na to złapać. Postąpiłaś słusznie odchodząc!!! Trzymaj się, bądź dzielna. Przemyśl też, jak najlepiej rozstrzygnąć również sprawy formalne.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

5

może sie powtórzę , ale , żyj swoim życiem ,to podłe grać na emocjach
pomyśl sobie że jak teraz sie ugniesz i wrócisz , no ok , może być dobrze przez chwile ale ile to będzie trwało ?? do kolejnego załamania .... i tak będziesz ulegała zawsze , bo on chce być panem i władcą

Grzeczne dziewczynki idą do nieba , niegrzeczne maja niebo na ziemi

6

Szantaż emocjonalny a szczególnie w takiej formie to najbardziej perfidny sposób zatrzymania przy sobie drugiej osoby. Niestety świadczy to o słabości i niedojrzałości emocjonalnej osoby szantażującej. Jak w każdym rodzaju szantażu specjalisći radzą: nigdy nie pozwolić nawet raz się złamać.

Na pewno nie wracaj do niego a jemu co najwyżej poradź specjalistę choćby psychologa. Ale pod żadnym pozorem nie dawaj mu nadziei nawet jeśli przemawia przez Ciebie litość. Szantażysta nie myśli o innych, to egoista mający na myśli tylko swoje dobro. A dziś już pisałem, że lęk to potężna siła, która może nami zacząć rządzić - należy do tego nie dopuścić wszelkimi sposobami.

7

minelo sporo miesiecy i mam nadzieje, ze jestes wolna od tego czlowieka.

W takich sytuacjach w watpliwosc podaje sie zdrowie psychiczne malzonka i co za tym idzie waznosc malzenstwa.
Co roku ludzie zawieraja zwiazki malzenskie i bardzo duzy procent z tego jest zawarta niewaznie, a ludzie nie maja o tym pojecia tylko sie mecza z takimi partnerami.

8

Dziękuję Wam wszystkim,Wasze rady dały mi dużo siły.Nie wróciłam do niego i jestem szczęśliwa,chociaż nie dał mi jeszcze do końca spokoju,dzwoni,pisze,przychodzi,ale jestem silna i pewna tego co chcę i wiem,że dam radę!

9

cóż....musisz czuć się okropnie, ale absolutnie nie powinnaś....sam sobie jest winien i sam teraz powinien martwić się o siebie.... sposób w jaki próbuje Ciebie odzyskać jest żałosny!!
Poradź mu wizytę u psychoterapeuty...

Bądź dzielna i absolutnie nie daj sobą manipulować!!

być dobrym dla dobrych i być tak samo dobrym dla tych, którzy nimi nie są....

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Szantaż emocjonalny

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018