Nie wiem co robić w tej sytuacji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie wiem co robić w tej sytuacji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Nie wiem co robić w tej sytuacji

Witam jestem tu nowa. Mam 19 lat. Mam problemy w domu. Rodzice ciągle się sprzeciwiają moim pomysłom, jeszcze mama jak z kimś rozmawiam na imprezie to mnie obserwuje, nawet ręką przywołuję, szepcze do ucha mi nie truj nikogo, nawet mnie na jednym weselu odciagnęła kiedyś od swoich znajomych i ich córki jak tańczyłam z nimi i powiedziała nie dręcz ich. Siostra jest starsza 13 lat to też mnie poucza ciągle, tzn jak kiedyś rozmawiałam z ciocią to podeszła i szepnęła nie dręcz cioci. Mama to też mnie izoluje, tzn mówi że kuzynka będzie z chłopakiem to z nią nie pogadasz, albo nie siadaj koło chłopaka swojej znajomej, bo ta pomyśli, że go jej odbijesz. Jeszcze uważa, że będę nikim, że jestem do niczego. Z ojcem też nie mam dobrze, widział, że wczoraj rozpaczam, powiedziałam, że chodzi o buty, które chcę kupić na wesele kuzynki to myślałam, że mnie zrozumie, a mnie wyzywa od nieodpowiedzialnej, pyskatej. Otóż mama się sprzeciwiala, żebym kupiła buty 8 cm, ale ja jej tłumacze, że do 5 cm się przyzwyczaiłam, a mama się wydzierała na mnie, bluźniła. Jedna ciocia mówiła, że 3 cm to nie jest dużo, że mogę kupić sb buty o 2-3 cm wyższe. Byłam tak zdenerwowana, że rzuciłam czymś, a od razu oskarżyła mnie, że rzuciłam laptopem i gadała to wyrzuć go przez okno może. Przecież nim nie rzuciłam. Ciągle płaczę, brzuch mnie boli, głowa, w klatce piersiowej mnie boli czasem. Dodam, że lepsze mam relacje z ciociami, wujka i i kuzynami. Bo lubią mnie za to, że szkołę skończyłam z wyróżnieniem, nie palę, nie piję, że mam pamięć dobrą do rocznic rodzinnych. Mama mówi, że ty nie potanczysz na weselu, ciągle się stresuję. Bardzo proszę o pomoc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie wiem co robić w tej sytuacji

Jesteś normalną, wartościową osobą i nie daj sobie wmówić że jest inaczej. Czasem tak jest, że dzieci nie mają dobrego kontaktu z rodzicami. Ostatnią rzeczą jaka może się udać to zmienić postępowanie rodziców. Szczególnie w tym wieku. Dlatego uważam, że najlepszym wyjściem będzie szybsze niż może planowałaś usamodzielnienie się. Jesteś już w takim wieku że dasz radę. Zasługujesz przede wszystkim na szacunek, na zaakceptowanie tego jaka jesteś. Nie mogą cię ciągle traktować
jak gowniare. Jesteś dorosła kobietą która mogłaby już mieć własne dzieci więc tym bardziej nie rozumiem ich postępowania.

3

Rób swoje. Słuchaj się samej siebie, swojego rozumu, swojej intuicji.
Nie wiem dlaczego one tak robia ale wiem, ze dopoki bedziesz tego sluchac to one beda tal gadac. Bo im na to dajesz przyzwolenie. Idz i kup te buty. Tancz w nich z kim chcesz. To Twoje zycie i czas sie obudzic. Pokazac, ze nie jestes dzieckiem. To moze byc trudne ale warte. Wszak to Twoje zycie smile

"Nic cenniejszego nad wątpliwość w odpowiednim czasie"
G.Marquez
"I klęska może być zwycięstwem, jeśli przyjdzie w porę"
D.Opolski

4

Olu, wygląda na to, że masz niezdrowe relacje z rodzicami i z siostrą. Jeśli masz w rodzinie osobę której ufasz, kuzynkę czy ciocię, to rozmawiaj z nią o swoich problemach. Zna Ciebie i Twoją rodzinę, więc najlepiej oceni kto tu przesadza i może doradzi coś mądrego.

5

Rozumiem ciebie też przez to przechodziłem z młodsze siostrą jedyne wyjście to jaknajszybsze calkowite odcięcie się od toksycznej rodziny.

Wolność nie zstąpi do ludzi, to ludzie muszą wznieść się ku wolności.
Anarchizm wyzwala człowieka z więzów religii, spod panowania własności i władzy; to obrona równości społecznej opierającej się na wolności stowarzyszania się jednostek
www.youtube.com/watch?v=nggMDsjh-ys 1 z 3 części oraz drugi film www.youtube.com/watch?v=Pne2fzGj17Y

6

Jeśli mama cię utrzymuje to powinnaś mieć z nią lepszy kontakt. Ja mam 35 lat i z mamą mam dobry kontakt.

7

nika05 napisał/a:

Jeśli mama cię utrzymuje to powinnaś mieć z nią lepszy kontakt. Ja mam 35 lat i z mamą mam dobry kontakt.

To, że matka ją utrzymuje, to nie daje jej prawa do traktowania jej jak psa.
Jak mieć dobry kontakt z kimś, kto stałe Cię zniża do poziomu podłogi?

Autorko, usamodzielnij się jak najprędzej. Znajdź robotę, idź na swoje, na początek wystarczy pokój wynająć.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

8

ostatnio przez przypadek dowiedziałam się że mój facet uprawia sex przez internet a do tego ma mnóstwo internetowych kolezanek z którymi często gada nawet w nocy w tajemnicy przede
mną.Rozmawiałam z nim o tym ale on stwierdził że to dlatego że go zaniedbuję.Przeprowadziliśmy poważną rozmowę tyle że internetową bo on pracuje za granicą że zawalczymy o nasz związek jednak ja nie umię sobie z tym poradzić ,ciągle mi się wydaje że on nie zrezygnował z tych internetowych znajomości ,bardzo się tym gryzę.Czy ktoś z was był może w podobnej sytuacji,bo naprawdę nie wiem jak dalej z tym żyć.

9

janet napisał/a:

ostatnio przez przypadek dowiedziałam się że mój facet uprawia sex przez internet a do tego ma mnóstwo internetowych kolezanek z którymi często gada nawet w nocy w tajemnicy przede
mną.Rozmawiałam z nim o tym ale on stwierdził że to dlatego że go zaniedbuję.Przeprowadziliśmy poważną rozmowę tyle że internetową bo on pracuje za granicą że zawalczymy o nasz związek jednak ja nie umię sobie z tym poradzić ,ciągle mi się wydaje że on nie zrezygnował z tych internetowych znajomości ,bardzo się tym gryzę.Czy ktoś z was był może w podobnej sytuacji,bo naprawdę nie wiem jak dalej z tym żyć.

Facet pracuje regularnie/ na stale za granica? Jak tak to odpusc sobie ten zwiazek

10

Przede wszystkim - zaufaj sobie i nie pozwól sobie wejść do głowy. Jeśli nie rodzina to przyjaciele lub partner. Ja polecam zająć się czymś i temu poświęcić np. pracą albo kursem, który Cię nauczy czegoś nowego (kurs rysunku, kurs DIY, ceramiki, nauki języka). Przyzwyczaj się do samodzielności - im wcześniej tym lepiej.

Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość. - Diane Ackerman

11 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-07 19:30:57)

Z tego postu wynika, ze twoi rodzice są chorzy psychicznie,do tego strasznie tępi, jak tak można mówić młodej osobie, przecież to są jacyś neandertale,nie słuchaj się takich ludzi i jak najszybciej opuść zatrute środowisko. Rodzice twoich rodziców musieli im zrobic straszną krzywde w dziecinstwie,i oni teraz robią to samo tobie. (taka pokoleniwa karma) to tak serio działa, może jesteś jeszcze za młoda żeby to zrozumieć ale tak jest. Rodzice przenoszą swoje niedoskonałości na dzieci , a ich dzieci na sowje dzieci. Wyrwij sie z tego  i sama stworz szcześliwą rodzina, tylko, zeby nie było mi żadnego biadolenia o tym, ze jesteś bezwartościowa bo cie wulgaryzm znadję. Uda Ci sie być szczęśliwa w życiu. Jeśli nie możesz im zaufać zacznij ufać samej sobie, polegaj na sobie i nie daj sobie wmówić , ze jest z tobą coś nie tak

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie wiem co robić w tej sytuacji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018