Kupię Ci auto ale...rodzice stawiają warunki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Kupię Ci auto ale...rodzice stawiają warunki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Kupię Ci auto ale...rodzice stawiają warunki

Witam,
rok temu skonczyłam szkołę,a że mieszkam w małej miejscowości i dojazd do miasta jest taki sobie rodzice postanowii kupić mi auto za które oczywiście mam im oddać pieniądze. Po za tym je utrzymuje,tankuje,płace ubezpieczenie,jezdze na przeglądy i w razie czego do mechanika. Ale po kupnie postawili mi warunki,mianowicie będą je ode mnie pozyczac i mam wozic siostrę jeśli bedzie chciala gdzies jechac. Teraz pracuje i auto jest mi potrzebne ale musze je pozyczac i do pracy dojezdzac dwoma autobusami,po pracy w domu czekają na mnie obowiazki i po za tym musze zawiesc siostre tam gdzie chce jesli cos sobie wymysli. Czy taki uklad jest dobry? Jak myslicie zbierac na nowe auto zeby byc niezaleznym? Pozostaje kwestia mojej wyprowadzki o ktorej myslimy z chlopakiem i auto raczej bedzie nam potrzebne a tego ktore teraz mam nie bede mogla zabrac,wiec zastanawiam sie czy nie kupic wlasnego jakos w najblizszym czasie a rodzicom podziekowac za to ktoe mam teraz

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kupię Ci auto ale...rodzice stawiają warunki

Zbieraj na swój samochód. Co Twoje, to Twoje i nic nikomu do tego.
Poza tym pogadaj z rodzicami, jak oni widzą sprawę własności samochodu po Twojej wyprowadzce? I mimo, że masz auto, to i tak musisz dojeżdżać autobusem do pracy, więc w sumie wychodzi na to, że go nie masz.

3 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-04-14 22:37:54)

część kosztów ponosisz już teraz przed oddaniem pieniędzy, więc chyba powinna być częściowa swoboda w użytkowaniu

szukam nowego cytatu do podpisu:D

Nie bardzo rozumiem...jak ci kupili skoro masz im oddać pieniądze?  Znaczy się pożyczyli???
A na kogo jest zarejestrowane? Na ciebie? I czy ci zwracają część kosztów utrzymania samochodu, skoro go współużytkują?

Coś mi się zdaje, że weszłaś we współpracę jak że Związkiem Radzieckim.....znaczy się teraz jak z Unią Europejską.....

5 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-04-15 07:35:16)

Ja nie rozumiem tego - kupili Ci je a Ty masz zwrócić pieniądze ale po wyprowadzce auta zabrać ze sobą nie możesz? What? big_smile
Druga sprawa jak często masz im je pożyczać albo wozić gdzieś siostrę? Jeśli faktycznie raz na jakiś czas to spoko ale warto to doprecyzować bo później okaże się że po siostrę trzeba trzy razy dziennie jeździć w tą i spowrotem a rodzice auta potrzebują co drugi dzień więc praktycznie 70% czasu i tak będziesz w autobusie

6 Ostatnio edytowany przez ines 32 (2019-04-15 16:33:16)

Nie ma nic gorszego niż układy rodzinne.Skoro ci kupili czy nawet pożyczyli na to auto i  sama je opłacasz powinno być Twoje.Rozumiem,że czasem gdzieś podrzucisz siostrę itd.ale skoro rodzice używają je po połowie to rachunki także powinny być po połowie...Wiem jak się wychodzi z rodziną w takich sytuacjach dlatego radzę ci abyś jak najszybciej wywynieła się z tej sytuacji.Albo kup własne auto,albo spać to rodzicą i niech na ciebie przepiszą.A właśniee;na kogo jest auto?

7

auto zarejestrowane jest na mnie
Ale faktycznie chyba kupie sobie drugie do ktorego oni ie nie dołożą ani grosza i bede miec swobode

8 Ostatnio edytowany przez Nathan (2019-04-17 06:53:33)

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu że jeśli auto zarejestrowane jest na Ciebie i Ty je utrzymujesz to jeśli je komuś pożyczasz   - sporo ryzykujesz.
Jeśli tata lub mama spowodują awarię - Ty zapłacisz.
Spalą sprzęgło, wpadną w dziurę, za szybko wjadą na krawężnik, przegrzeją silnik - wszystko może się zdarzyć.
W razie jakiejkolwiek stłuczki, nawet zarysowania komuś auta na parkingu - Ty poniesiesz konsekwencje.
Ubezpieczyciela nie interesuje że ktoś inny siedział za kierownicą - TY będziesz płacić więcej za ubezpieczenie, i za Tobą będzie się ciągnąć opinia kierowcy powodującego szkody.
Jako młody kierowca jesteś i tak skazana na wysokie stawki, lepiej podziękować rodzicom i kupić sobie własne.

9

Zbieraj na swoje. To rodzice, więc nie wyliczałabym rodzicom pieniedzy ale może się zdarzyć tak, że dla Ciebie będzie z tego najmniej pożytku, bo będziesz je musiała ciągle pożyczać i wszystkich wozić. Słaby interes.

10

Nathan napisał/a:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu że jeśli auto zarejestrowane jest na Ciebie i Ty je utrzymujesz to jeśli je komuś pożyczasz   - sporo ryzykujesz.
Spalą sprzęgło, wpadną w dziurę, za szybko wjadą na krawężnik, przegrzeją silnik - wszystko może się zdarzyć.
W razie jakiejkolwiek stłuczki, nawet zarysowania komuś auta na parkingu - Ty poniesiesz konsekwencje.
Ubezpieczyciela nie interesuje że ktoś inny siedział za kierownicą - TY będziesz płacić więcej za ubezpieczenie, i za Tobą będzie się ciągnąć opinia kierowcy powodującego szkody.
Jako młody kierowca jesteś i tak skazana na wysokie stawki, lepiej podziękować rodzicom i kupić sobie własne.

To prawda, rodzice wyświadczyli Ci niedźwiedzią przysługę. Na Twoim miejscu podziękowałabym za ten prezent i na zasadzie darowizny przepisałabym samochód na ojca, lub matkę, uwalniając się tym samym z uciążliwej wdzięczności.

11 Ostatnio edytowany przez PaniA (2019-04-19 19:33:55)

Nathan napisał/a:

Gorzej gdy dojdzie do wypadku, wtedy dopiero jest szopka i kupa nerw, ponieważ to właściciel ze swojej polisy płaci odszkodowanie + traci zniżki. Gdy w wypadku są ofiary, właściciel chociaż nie był w miejscu zdarzenia jest przesłuchiwany przez policję, nawet może być wezwany do sądu w charakterze świadka. Tutaj adwokat kierującego , może próbować wykazać, że częściową winę za wypadek ponosi właściciel, np. biegli znajdą usterki w aucie. Już nie daj Bóg, gdy kierujący autem w chwili wypadku był nietrzeźwy, wtedy właściciel może być współodpowiedzialny za wypadek, gdy wykażą że, właściciel wiedział iż kierujący jest " po spożyciu ", a mimo to udostępnił auto.
Autorko na tym układzie tak czy siak więcej tracisz, niż zyskujesz. Opłacasz, tankujesz, naprawiasz, robisz za darmową wypożyczalnie i taksówkę, policz czy Ci się faktycznie ta " spółka " opłaca. Do tego w razie w/w problemów, może się okazać, że rodzina całą odpowiedzialność zrzuci na Ciebie.

12

niebokotek napisał/a:

rok temu skonczyłam szkołę,a że mieszkam w małej miejscowości i dojazd do miasta jest taki sobie rodzice postanowii kupić mi auto za które oczywiście mam im oddać pieniądze. Po za tym je utrzymuje,tankuje,płace ubezpieczenie,jezdze na przeglądy i w razie czego do mechanika. Ale po kupnie postawili mi warunki,mianowicie będą je ode mnie pozyczac i mam wozic siostrę jeśli bedzie chciala gdzies jechac.

Jeśli rodzice postanowili TOBIE kupić samochód, to dlaczego masz im oddać za niego pieniądze? Nie rozumiem tego zupełnie. Jeśli coś się komuś kupuje, to jest to prezent, a za prezenty pieniędzy się przecież nie oddaje. Wygląda na to, że ubierając to w ładne słówka scedowali na Ciebie wszystkie koszty - tak za samochód, jak i jego utrzymanie, a sami wyłącznie korzystają. W takiej sytuacji jak najbardziej powinnaś domagać się co najmniej partycypacji w kosztach utrzymania pojazdu, a najlepiej będzie, jeśli rzeczywiście ten im zostawisz, a sama dla siebie kupisz inny. Dzięki temu niczego nie stracisz, za to zyskasz całkiem sporo.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Kupię Ci auto ale...rodzice stawiają warunki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018