Mieszkanie bez oddania do użytku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Mieszkanie bez oddania do użytku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Mieszkanie bez oddania do użytku

Moi bliscy planują kupić mieszkanie z rynku wtórnego, kilkuletnie. Okazało się że nie jet prawnie oddanie do użytku, tak jak i cały blok czyli kilkanaście mieszkań. Mimo tego wszystkie są zamieszkane lub wynajęte, ponoć zarząd stara się to załatwić, nie wiem na jakim to jest etapie. To chyba dłuższa historia, developer zbankrutował i częściowo (piwnice) do tej pory nie jest wykończone. Czy może ktoś orientuje się czy bezpiecznie kupić takie mieszkanie? Jak później ewentualnie z ubezpieczeniem? czy są jakieś kary za użytkowanie takiego mieszkania?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mieszkanie bez oddania do użytku

Nie wiem ,czy będą znajomi mogli kupić to mieszkanie ?
Schody zaczną się u notariusza .On to wyłapuje wszelkie nieprawidłowości   w zbyciu ,czy kupnie  nieruchomości ,ogólnie stoi na straży praworządności ,zarówno jak i po stronie kupującego ,jak i sprzedającego .Najpewniej notariusz każe naprawić błędy w dokumentach ,przynieść wypisy z Rejestru Gruntów ,akt własności ,wypis z KW,jeżeli tylko coś wzbudzi jego nieufność ,to nieruchomości nie kupisz ,nawet ,jak byś bardzo tego chciała .

3

Odp: Mieszkanie bez oddania do użytku

Dzięki. Mieszkanie ponoć zostało spr przez notariusza, KW, własność i wszystko poza oddaniem do użytku jest ok. Z tego zrozumiałam że mieszkanie prawnie można kupić. Wiem też że mieszkania z tego bloku były sprzedawane.

4 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-27 18:46:14)

Odp: Mieszkanie bez oddania do użytku

W mieszkaniu nieoddanym do użytku po prostu nie można mieszkać... kupić je można, przecież tak samo można posiadać np. dom w budowie. A czy będą z tego jakieś konsekwencje, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, zapytałabym w jakimś wydziale nadzoru budowlanego.

Tylko może pytanie - dlaczego nie jest oddane do użytku? Tu bym się zastanowiła, bo możliwe, że nie ma wszystkich odbiorów technicznych i to może nie być do końca bezpieczne. Ale może być też tak, że faktycznie zbankrutował deweloper i nie ma kto prawnie o oddanie do użytku wystąpić.

Natomiast, jeśli chodzi o opinię, to ja bym takiego mieszkania nie kupiła. Nigdy nie wiadomo, jaki kwiatki jeszcze wyjdą... zwłaszcza, jeśli to okazja cenowa, być może sprzedający już coś wiedzą. No, ale raczej nie powiedzą, wiadomo big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

5

Odp: Mieszkanie bez oddania do użytku

Kupić można, bo tak przecież kupuje się od dewelopera, w zasadzie można kupić mieszkanie na etapie dziury w ziemi. Mieszkać można choć teoretycznie gdyby wpadł do budynku nadzór budowlany, to kara za mieszkanie w budynku nie oddanym do użytkowania wynosi coś ok. 5000 zł.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

6

Odp: Mieszkanie bez oddania do użytku

jeśli nie udało się tego załatwić od kilku lat to coś tam nie gra...

Szukasz sposobu na zaniżone odszkodowanie? skorzystaj z dopłaty do odszkodowania

7

Odp: Mieszkanie bez oddania do użytku

Na pewno nie kupiłabym takiego mieszkania. Jest tyle różnych mieszkań na rynku wtórnym, że na spokojnie przejrzyjcie inne oferty. Z jakiegoś powodu jest nieoddane do użytku, po co ryzykować?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Mieszkanie bez oddania do użytku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018