Dylemat - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Dylemat

Hej,
piszę do Was, ponieważ chciałbym się doradzić.
Rok temu wpadłem na pomysł, żeby przeprowadzić się do Hiszpanii. Powód? Bardziej uprzejmi ludzie, lepszy klimat, piękne krajobrazy i ogólnie chciałbym zrobić coś ze swoim życiem. Nienawidzę monotonii. Niestety jedynie co zrobiłem w tym kierunku od tego czasu to uczyłem się języka. W rok nauczyłem się tego języka na poziom między B1 a B2. Piszę ''niestety'', ponieważ mam masę wątpliwości i dylemat. Szczerze to tutaj nie mam praktycznie nikogo, brak przyjaciół czy znajomych żeby gdzieś wyjść. Jedynie w pracy z kimś się rozmawia. Trzyma mnie jeszcze praca, co prawda czasami trzeba pracować po 15h dziennie i nic nie można zaplanować ale zarobki są rzędu 10-15 tysięcy na miesiąc. Jak dla osoby w wieku 26 lat, to jest super. Wątpliwości mam takie, że czego bym nie zrobił to może być źle. Jak wyjadę i będzie źle to będę musiał wrócić i szukać innej pracy, znacznie mniej płatnej (do obecnej firmy ciężko się dostać). Jak zostanę to mogę żałować, że nie wyjechałem, że nie spróbowałem. Szczerze to bardzo chciałbym się nauczyć perfekcyjnie hiszpańskiego i nie tylko tego języka. Są obawy, bo w tym kraju jest wielkie bezrobocie i dużo osób wyjeżdża zagranicę (mowa o Hiszpanii). A z moim słabym językiem to będzie jeszcze gorzej. Mógłbym zostać w kraju, odłożyć jeszcze trochę wybudować dom, może kogoś poznać i żyć powoli. Wiem, że jestem strasznie niezdecydowany ale to jedna z ważniejszych decyzji w moim życiu. Moglibyście coś doradzić? Co byście zrobili na moim miejscu?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dylemat

Zostań w Polsce.

Mam nadzieję, że pomogłem.

3

Jedź do Hiszpanii na najdłuższy urlop jaki możesz w pracy dostać.
Nie rzucaj wszystkiego by wyjechać do kraju ktòrego jezyk znasz średnio, nie masz tam nikogo, nie znasz realiów życia tam.
W Polsce masz dobrą prace i zarobki, odkladaj na spełnienie marzeń, a nie myśl o ucinaniu wszystkiego.
Może w Polsce poszukaj nowych znajomych, przyjacioł.

4

Lepiej żałować, że się czegoś nie zrobiło niż na odwrót. Kiedy podejmować takie ryzyko jak nie teraz, kiedy nie masz jeszcze dzieci, kredytów i innych rzeczy które trzymałyby cię na miejscu?

5

Czytałaś jaką on ma w Polsce prace? Jakie zarobki? I że najpewniej jak odejdzie już nie będzie powrotu?
Pięknie że liznął języka, ale wybaczcie, B1/B2 to poziom kelnera.
C1 to już praca biurowa, jeśli ma zawod typu informatyk to może szybciej ,nawet z B2 załatei prace.
Ale mowa o kraju gdzie jest i tak kryzys ekonomiczny i hiszpanie snują sie szukając pracy po Europie.
Może odłòż pieniadze i za pare lat rozkręć tam własny biznes?

Hmmm to brzmi jak głupi pomysł a jeśli chcesz aby to się udało to powinno to wyglądać jak jakiś plan:D są w europie kraje gdzie masz ładne widoki ale też duży wybór dobrej pracy z rozsądną pensją więc Hiszpania jest ok ale na wakacje a nie do zycia, jak ten kryzys jeszcze potrwa to i ludzie przestaną być mili i uśmiechnięci a ktoregos dnia jakas uliczna demonstracja niezadowolonych hiszpanow spali ci auto albo urwie lusterko big_smile emigracja jest fajna ja tez nie mieszkam w polsce i tez wybralam sobie miejsce pod upodobania do gór ale świadomość ze szef cie ceni  jest rowniez milym dodatkiem.

7

Miałem podobny dylemat do Twojego, tylko że ja miałem do wyboru Anglię. Pojechałem i nie żałuję, ludzie bardzo mili, kontakty łatwo się nawiązuje z obcymi, ogólnie atmosfera bardzo fajna, a zarobki też przyjemne. Może zrób jak pewna osoba Ci proponowała, weź urlop i sprawdź na własne oczy.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018