Czy zostać będąc w niepewności czy się rozstać. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy zostać będąc w niepewności czy się rozstać.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1 Ostatnio edytowany przez Blondi90 (2018-12-07 13:21:24)

Temat: Czy zostać będąc w niepewności czy się rozstać.

Cześć wszystkim mój problem polega na tym że nie wiem co mam teraz zrobić. Zacznijmy od tego że ze swoim facetem jestem 3lata od prawie 2lat mieszkamy razem, ja 28lat on 36lat. Dwa lata temu przeprowadził się do mnie prawie 500km zostawiając rodzinę,znajomych, pracę tam gdzie mieszkał. Ja mam rodzinę koło siebie, znajomych. Teraz nagle chce się przeprowadzić w całkowicie inne miejsce oddalone po 400km od naszych rodzin pod pretekstem lepiej płatnej pracy, ale jeśli wziąć pod uwagę większe wydatki(czynsz i inne opłaty) to wyjdzie to samo jak nie mniej, tylko tam będzie sam dla siebie szefem a tu jest pracownikiem. I postawił mnie pod ścianą, że jak się zdecyduje wyprowadzić to albo z nim się wyprowadzam albo kończymy nasz związek. Ja nie mam zamiaru się wyprowadzać ponieważ mam 6letnie dziecko, więc ciężko będzie mi tam odrazu znaleźć pracę przedszkole i nie będę miała rodziny która zajmie się nim jak będę musiała coś załatwić lub pracować w godzinach kiedy przedszkole jest zamknięte. A on tego nie rozumie mówi że zawsze można kogoś znaleźć kto pomoże, a na niego nie mogę liczyć że jak by coś się stało mi to zajmie się moim dzieckiem i zrobi sobie wolne w pracy na ten czas. Więc nie wiem teraz co zrobić czy się z nim rozstać? Chodź go kocham i planujemy ślub, wspólne dzieci i życie do starości (wszystko z jego inicjatywy, zero mojego nacisku). Czy czekać? Może jednak się nie zdecyduje wyprowadzić bo na razie wyprowadza i pozostanie tu gdzie mieszkamy jest 50% na 50%. Może ktoś mi podpowie co jest lepsze niepewność że może za kilka miesięcy wszystko się rozpadnie czy już teraz zakończyć ten związek i wiedzieć dokładnie na czy się stoi?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy zostać będąc w niepewności czy się rozstać.

A czy on to przypadkiem nie taki raptus, co to w jednej sekundzie jest w stanie wszystko rzucić, by zacząć coś nowego? Przeprowadził się do ciebie od razu czy namyslal się dłużej, czy przygotował sobie jakiś grunt, czy też spadł ci na głowę z utrzymywaniem go przez tygodnie albo miesiące? Zastanów się i przesledz sobie jego wcześniejsze życie, bo jeśli byłby to taki raptus, to ten typ człowieka Musi co jakiś czas wywrocic swoje życie do góry nogami bez specjalnego zastanawiania się jak się ułoży. Taka mi przyszła pierwszy myśl do głowy.

3

Priorytetem jest to, aby zadbać o środki dla siebie i dziecka - żebyś nigdy nie musiała liczyć na łaskę pana i władcy.
Twój przyjaciel rozważył wyjazd tylko pod swoim kontem, was nie brał pod uwagę.

4

cóż, facet uznał, że praca jest dla niego jednak ważniejsza od rodziny jeśli postawił sprawę na ostrzu noża i nie daje ci wyboru.

5

No właśnie- druga myśl, facet wykreowal się na Pana i władcę. Albo jedziesz, albo baj baj. A potem zostaniesz tam bez środków do życia, bez pomocy, bo na Pana warunkach. Chyba masz problem.

6

ulle napisał/a:

A czy on to przypadkiem nie taki raptus, co to w jednej sekundzie jest w stanie wszystko rzucić, by zacząć coś nowego? Przeprowadził się do ciebie od razu czy namyslal się dłużej, czy przygotował sobie jakiś grunt, czy też spadł ci na głowę z utrzymywaniem go przez tygodnie albo miesiące? Zastanów się i przesledz sobie jego wcześniejsze życie, bo jeśli byłby to taki raptus, to ten typ człowieka Musi co jakiś czas wywrocic swoje życie do góry nogami bez specjalnego zastanawiania się jak się ułoży. Taka mi przyszła pierwszy myśl do głowy.

Pierw szukaliśmy pracy dla mnie i moich rodziców tam u niego i jakiegoś bliźniaka, ale ciężko było znaleźć więc szukał pracy u mnie i jak znalazł to wprowadził się i następnego dnia pracę rozpoczął. Wcześniejszym związku był 7lat w jednym miejscu potem jak został sam to też w jednym mieszkaniu a potem do mnie się wprowadził.

7

imieslow napisał/a:

Priorytetem jest to, aby zadbać o środki dla siebie i dziecka - żebyś nigdy nie musiała liczyć na łaskę pana i władcy.
Twój przyjaciel rozważył wyjazd tylko pod swoim kontem, was nie brał pod uwagę.

Właśnie dla tego się nie mam zamiaru wyprowadzić z nim. Jakiś tam jego znajomy miał i mi załatwić pracę i przedszkole. Ale to nie wiadomo jakie więc nawet nie mam ochoty ryzykować.

8

ulle napisał/a:

No właśnie- druga myśl, facet wykreowal się na Pana i władcę. Albo jedziesz, albo baj baj. A potem zostaniesz tam bez środków do życia, bez pomocy, bo na Pana warunkach. Chyba masz problem.

To jak wyjadę z nim to wiem że odpada tylko zastanawiam się czy czekać czy już zakończyć tą znajomość. Bo temat wyszedł wczoraj, każdy powiedział swoje za i przeciw i jutro mamy dalej porozmawiać o tym. A ja zaczęłam się zastanawiać czy jak ma być koniec to już tego nie zakończyć czy może odczekać jak zatrybi mu że to zły pomysł jeśli chce być że mną i ja mam rację i zostanie po staremu.

9 Ostatnio edytowany przez Wzl (2018-12-07 16:33:45)

Twój facet chyba nie bardzo poważnie traktuje wasz związek mimo planów jakie niby robi.
Takie rzeczy rozwiązuje się na drodze kompromisu a nie za pomocą szantażu.
Nie będę ci radził co konkretnie zrobić ale powinno być to najlepsze dla ciebie i dziecka.
Skoro on na szali stawia z jednej strony lepszą pracę a z drugiej wasz związek to coś tu jest nie tak.

Czy już się rozstać czy czekać?
Chyba poczekać.  Może przemyśli i dojdzie do wniosku, że z szantażem przesadził?
Jak było ci z nim dobrze to chyba lepiej jeszcze nie kończyć.

10

Wzl napisał/a:

Twój facet chyba nie bardzo poważnie traktuje wasz związek mimo planów jakie niby robi.
Takie rzeczy rozwiązuje się na drodze kompromisu a nie za pomocą szantażu.
Nie będę ci radził co konkretnie zrobić ale powinno być to najlepsze dla ciebie i dziecka.
Skoro on na szali stawia z jednej strony lepszą pracę a z drugiej wasz związek to coś tu jest nie tak.

Czy już się rozstać czy czekać?
Chyba poczekać.  Może przemyśli i dojdzie do wniosku, że z szantażem przesadził?
Jak było ci z nim dobrze to chyba lepiej jeszcze nie kończyć.

dziękuję bardzo za rady ☺️

11

Ja radzę poczekać troszkę ze zrywaniem już teraz, bo może on się zreflektuje i wszystko powoli się ułoży. Jednak ty nie ustapuj, bo w tej sprawie masz absolutna rację.

12

ulle napisał/a:

Ja radzę poczekać troszkę ze zrywaniem już teraz, bo może on się zreflektuje i wszystko powoli się ułoży. Jednak ty nie ustapuj, bo w tej sprawie masz absolutna rację.

Dziękuję za poradę. Nie mam zamiaru ustępować. W pierwszej kolejności jest dla mnie dziecko i jego dobro a potem facet.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy zostać będąc w niepewności czy się rozstać.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018