Niedojrzały facet, czekać na zmianę czy zerwać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Niedojrzały facet, czekać na zmianę czy zerwać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Niedojrzały facet, czekać na zmianę czy zerwać?

Cześć,
Jestem z moim chłopakiem już 1,5 roku. Mam Prawie 21 lat a on 19 czyli de facto 2 lata młodszy. Po pół roku związku za zaczęłam dostrzegać że może ta różnica wieku naprawdę coś znaczyz chociaż na początku nie odczuwałam tej różnicy, zwłaszcza że to nie jest jakoś duzo.... Ja już miałam plany co chce robić, gdzie mieszkać etc. i nie zmieniłam tych planów w przez cały związek, natomiast on co chwilę zmienia co mnie strasznie denerwuje i przez to się kłócimy. On nie rozumie, mówi że robię problem o nic... Do tego dochodzi fakt że nie mam w nim wsparcia, podam przykład z lekarzem.. bardzo się stresowałam, pojechał ze mną ale przez cały czas sobie z czegoś żartował a mi chciało się płakać ze stresu. W wakacje 2 razy z nim zerwałam, jednak czułam tak silną więź że znowu wróciłam... Od sierpnia było wszystko inne, naprawdę się starał a teraz znowu historia się powtarza. Nie mam zamiaru go zmieniać bo po takich sytuacjach powien sam dojść do wniosku że powinien  w końcu wydorośleć bo jedyne czego wymagam to poświęcenie więcej uwagi i czasu oraz wsparcie które jest mi potrzebne. Nie widzi w sobie żadnych błędów, ale widzi tylko to że ja robię problem o nic. Całymi dniami zdarza mu się nie pisać, nie odpisywać bo jest zmęczony, ale kto nie jest? Też pracuje i studiuję ale zawsze znajdę 5s żeby odpisać.
Jest jedna sprawa która teraz nie daje mi żyć. A mianowicie idziemy niedługo razem na 18stkę poprosiłam go żeby w miarę możliwości mało pił bo nie będę tam nikogo znać i chce się czuć w miarę bezpiecznie. To zaczął się kłócić że jak ja sobie to wyobrażam, przecież jego kumple powiedzą że jest pantoflem... Zrobiło mi się przykro bo nie sądziłam że to wielka rzecz, zwłaszcza że mnie zna i wie że jestem osobą dość wrażliwą i lękową.
Podsumowując, denerwuje mnie jego dziecinność. Proszę o pomoc sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niedojrzały facet, czekać na zmianę czy zerwać?

Tak jak napisałaś, Ty nie jesteś w stanie go zmienić. On jest jeszcze bardzo młody, wiele osób ma jeszcze w tym wieku "siano" w głowie. Widać, że Ty chcesz już czegoś innego, czegoś więcej. Chyba najsensowniejsze będzie rozstanie.

3 Ostatnio edytowany przez student.zarzz (2018-12-07 11:43:06)

Sytuacje z pierwszego akapitu można próbować wytłumaczyć, zmiany planów mogą się zdarzać, a żarty podczas podróży do lekarza ktoś może pojmować jako formę wsparcia (odwrócenie Twojej uwagi od problemu), ale zależy w jaki dokładnie sposób jest to wykonane, raczej nie potrafiłbym tak. Co do imprezy w nieznanym Ci środowisku, nie umiem tego wytłumaczyć w żaden sposób, jest to narażenie Cię nie tylko na odosobnienie w przypadku gdyby on utracił świadomość, moim zdaniem jest to świadome narażenie Cię na zagrożenie bezpieczeństwa, chociaż prawdopodobieństwo jest niewielkie ale w obcym środowisku mogą mieć miejsce różne nieprzewidziane sytuacje, w których on nie będzie w stanie Cię wesprzeć jeśli będzie pod wpływem alkoholu. Ty masz rację, a tłumaczenie się opinią kolegów (dodatkowo kłócąc się) mimo wiedzy o Twoich lękach, dla mnie jest postępowaniem zupełnie niezrozumiałym. Takie zachowania zdarzają się w każdym wieku, i takie coś określiłbym nie jako dziecinność, tylko egocentryzm, brak empatii, bezkompromisowość. Nie umiem doradzić Ci, jak można rozmawiać z takim partnerem, może dostaniesz tu inne porady.

4

obydwoje jesteście bardzo młodzi. różnicie się oczekiwaniami względem związku, nie powinnaś oczekiwać od niego tego, że się zmieni. dajcie sobie wolność i tym samym mozliwosc znalezienia kogoś z kim będzie wam bardziej po drodze.

5 Ostatnio edytowany przez Gary (2018-12-07 13:14:57)

eli5566 napisał/a:

... bardzo się stresowałam, pojechał ze mną ale przez cały czas sobie z czegoś żartował a mi chciało się płakać ze stresu.

Nie wiem co to za lekarz... ale jeśli jechałaś na USG kontrolne i panikowałaś, to jakim prawem masz pretensje do chłopaka, że miał wtedy dobry humor?

Z drugiej strony, jeśli jechaliście na trudną operację, po której twoje życie mogło się zmienić, to on zachował się niedojrzale, nieempatycznie.

Jest was dwoje. Każde jest inne. Ty nie chcesz jego zrozumieć, a on Ciebie. Możesz o tym poczytać.

W wakacje 2 razy z nim zerwałam, jednak czułam tak silną więź że znowu wróciłam...

Niepoważna jesteś. Jak zrywasz to nie wracaj. Jak wracasz to nie zrywaj. To opresja emocjonalna z twojej strony.

Od sierpnia było wszystko inne, naprawdę się starał a teraz znowu historia się powtarza.

Ponownie można ocenić dwojako:

-- on jest niedojrzały i stara sie być dojrzałym gościem, zachowuje się poprawnie, dba o relację

-- albo on jest normalny,. ale stara się sprostać twoim wyświrowanym wymaganiom, czyli mniej więcej obczaić kiedy może się śmiać, kiedy płakać, kiedy musi mówić, a kiedy może milczeć nie narażając się na focha

Nie mam zamiaru go zmieniać bo po takich sytuacjach powien sam dojść do wniosku że powinien  w końcu wydorośleć bo jedyne czego wymagam to poświęcenie więcej uwagi i czasu oraz wsparcie które jest mi potrzebne.

"Jedyne czego wymagam" -- kontraktowo to brzmi:  ile procent uwagi i ile procent czasu wymagasz?

Nie widzi w sobie żadnych błędów, ale widzi tylko to że ja robię problem o nic.

Może ma rację?

Całymi dniami zdarza mu się nie pisać, nie odpisywać bo jest zmęczony, ale kto nie jest? Też pracuje i studiuję ale zawsze znajdę 5s żeby odpisać.

Masz tutaj 100% racji. Zachowuje się debilnie. Każdy ma chwilę czasu odpisywać na sms-y, a w szczególności swojej dziewczyny.

Jest jedna sprawa która teraz nie daje mi żyć. A mianowicie idziemy niedługo razem na 18stkę poprosiłam go żeby w miarę możliwości mało pił bo nie będę tam nikogo znać i chce się czuć w miarę bezpiecznie.

Ponowna paskudna opresja z twojej strony. Do czego doprowadza takie zachowanie? Do tego że jak chłopak idzie z dziewczyną, to nie jest sobą wśród kolegów... a jak idzie bez dziewczyny to może być sobą. Dlaczgo? Bo Ty wymagasz.

To zaczął się kłócić że jak ja sobie to wyobrażam, przecież jego kumple powiedzą że jest pantoflem... Zrobiło mi się przykro bo nie sądziłam że to wielka rzecz,

Nie, nie... odmówienie picia to nie jest wielka rzecz. Ale bycie pod pantoflem to jest wielka rzecz. A on będzie pod pantoflem gdy będąc z Tobą będzie się zachowywał nienormalnie, czyli tak jak "Ty wymagasz".

zwłaszcza że mnie zna i wie że jestem osobą dość wrażliwą i lękową.
Podsumowując, denerwuje mnie jego dziecinność. Proszę o pomoc sad

Jego dziecinność?
A jak można nazwać sformułowanie "jestem osobą lękową" -- czy to nie jest dopiero dziecinne?
Jak z taką dziewczyną iść przez życie jak ona jest "lękowa"? Będzie robić dramaty jak zajdzie w ciążę, będzie się bała kredytu, zmian w życiu.

Sorki.. że tak po Tobie pojechałem... ale każdy ma swoje za uszami -- i Ty i on.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

6

Gary
Moja lękliwość nie polega na takich rzeczach... Mój chłopak dobrze wie że miałam byłego który mnie bił i bałam się z nim gdziekolwiek iść, później popadłam w depresję i uzależniłam się od leków psychotropowych... Bardziej chodzi mi o lęk, że ktoś może mi coś zrobić wtedy gdy on będzie sobie pił z kumplami.. już nie raz była taka sytuacja że ktoś do mnie podchodził na tego typu imprezach i był nachalny. Wydaje mi się że to są uzasadnione lęki.

Odwołując się do lekarza, bałam się iść dlatego że musiał odebrać wyniki badać które miały stwierdzić czy mam guza już nieważne czego i gdzie.

Może dlatego przez takie przeżycia wymagam trochę wsparcia i zaangażowania z drugiej strony smile

7

eli5566 napisał/a:

Gary
Moja lękliwość nie polega na takich rzeczach... Mój chłopak dobrze wie że miałam byłego który mnie bił i bałam się z nim gdziekolwiek iść, później popadłam w depresję i uzależniłam się od leków psychotropowych... Bardziej chodzi mi o lęk, że ktoś może mi coś zrobić wtedy gdy on będzie sobie pił z kumplami.. już nie raz była taka sytuacja że ktoś do mnie podchodził na tego typu imprezach i był nachalny. Wydaje mi się że to są uzasadnione lęki.

Odwołując się do lekarza, bałam się iść dlatego że musiał odebrać wyniki badać które miały stwierdzić czy mam guza już nieważne czego i gdzie.

Może dlatego przez takie przeżycia wymagam trochę wsparcia i zaangażowania z drugiej strony smile

Wg mnie Ty autorko zachowujesz się niestety trochę niedojrzale robiąc z chłopaka bodyguarda i psychologa.
Udziela Ci wsparcia jak potrafi.
Nie chodź na imprezy, jak nie potrafisz sama takich gości odstraszyć.

z woli nieba jestem tu..
Z woli nieba jestem tu
raz mu wyszedł taki cud smile wink

8

eli5566 napisał/a:

do lekarza, bałam się iść dlatego że musiał odebrać wyniki badać które miały stwierdzić czy mam guza

Okej! To rozumiem że byłaś zamyślona, smutna. Jak on żartował to się zachował do bani.

Bardziej chodzi mi o lęk, że ktoś może mi coś zrobić wtedy gdy on będzie sobie pił z kumplami.. już nie raz była taka sytuacja że ktoś do mnie podchodził na tego typu imprezach i był nachalny. Wydaje mi się że to są uzasadnione lęki.

To nie idź na tę imprezę. Albo jak Ci będzie źle to weź taxi i wróć do domu.
Cóż to za impreza aby się bać na nią iść, bo ktoś będzie chciał Cię zgwałcić.

eli5566 napisał/a:

Mój chłopak dobrze wie że miałam byłego który mnie bił i bałam się z nim gdziekolwiek iść, później popadłam w depresję i uzależniłam się od leków psychotropowych...

Ok. Nie znam się na takich chorobach, więc nie wiem.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

9

"Wg mnie Ty autorko zachowujesz się niestety trochę niedojrzale robiąc z chłopaka bodyguarda i psychologa."
otóż to.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Niedojrzały facet, czekać na zmianę czy zerwać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018