Jakie konto dla córki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jakie konto dla córki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Jakie konto dla córki

Cześć kobitki.

Przychodzę do Was z pewnym problemem, a mianowicie moja córka poszła na studia i chcę jej założyć konto w banku. Jest sporo ofert i teraz pytanie co polecacie ? Z jakich banków jesteście zadowolone ? Dodam że zależy mi na całkowicie darmowym koncie

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie konto dla córki

Inteligo w PKO.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

jeśli  ona jest na tyle dorosła,  by mieć konto,  to na pewno da radę wybrać właściwe.  Ty jako matka dorosłej kobiety nie prowadź ją za rączkę.

Niech sobie poszuka takie konto, za które nie będzie płacić lub min.  Musi się zastanowić,  czy będzie przelewami płacić rachunki,  czy można uniknąć opłaty za konto/kartę,  gdy spełnia się jakieś warunki (czasem wys.  mies.  wpływów,  czasem obrót,  itp)

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Reklama

Ona jest dorosła. Może głosować, wyjść za mąż i założyć sobie konto w banku... Skoro na studia się dostała, to głupia nie jest i da sobie rade.

5

Dla młodych ,poniżej 30. bodajże są fajne oferty kont bankowych

Reklama

6

aniulka99 napisał/a:

A to dla osób powyżej 30 lat to już w ogóle nie ma żadnych ofert ? Z tego co wiem to też możemy mieć darmowe konto tongue

7

zuzia10051 napisał/a:
aniulka99 napisał/a:

A to dla osób powyżej 30 lat to już w ogóle nie ma żadnych ofert ? Z tego co wiem to też możemy mieć darmowe konto tongue

dla osób powyżej 30 roku często banki wrzucają warunki - jak będziesz mieć wpływ X, wydasz kartą X, itp to będzie cofnięta opłata za prowadzenie konta. Dla już nieco bardziej ustatkowanych osób te warunki na ogół są łatwe do spełnienie, natomiast młodzi ludzie tuż po szkole mogą nie mieć stałej pracy i te wpływy będą nieregularne, poza tym struktura wydatków może być inna. 30+ mają całą masę rachunków, za mieszkanie, za kablówkę, za prąd, za ...., a młodzi czasem utrzymywani przez rodziców - raczej takie związane z codziennym życiem studenckim.

Na pewno można nie płacić za konto, ale może się okazać, to się nie opłaca, bo dość drogie są przelewy, czy używanie karty. Raczej należy zastanowić się jakie konto najlepiej pasuje do własnych finansów.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

8

Averyl napisał/a:

Na pewno można nie płacić za konto, ale może się okazać, to się nie opłaca, bo dość drogie są przelewy, czy używanie karty. Raczej należy zastanowić się jakie konto najlepiej pasuje do własnych finansów.

Mam od lat konto w Credit Agricole. Nigdy nie miałam opłat za przelewy przez internet (nawet te za parę złotych), mam darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce (za granicą nie sprawdzałam), za kartę, jeżeli zrobię transakcję za ileś tam złotych (nawet nie wiem dokładnie, ale na pewno jest to kwota, którą bardzo łatwo uzyskać podczas normalnego użytkowania karty) również nie płacę. Jedynie co mi nie pasuje, to bardzo niskie lub brak oprocentowania oszczędności.
Tak, że spokojnie można znaleźć sobie konto które nic nas nie kosztuje. Jeżeli wierzyć reklamom, to są nawet takie w których zwracają część wydanych pieniędzy smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

9

zuzia10051 napisał/a:
aniulka99 napisał/a:

Dla starszy jest juz mały haczyk w postaci wykonania operacji na sumę lub ilośc operacji, wtedy bedziesz mieć darmo za prowadzenie. Dla młodych, czasem nazywają to dla studentów kontami ,stąd ,np do 26. roku życia, są free.

10

aniulka99 napisał/a:

Dla starszy jest juz mały haczyk w postaci wykonania operacji na sumę lub ilośc operacji, wtedy bedziesz mieć darmo za prowadzenie. Dla młodych, czasem nazywają to dla studentów kontami ,stąd ,np do 26. roku życia, są free.

No w sumie dla młodych ludzi najważniejsze jest to żeby konto było po prostu darmowe. Po co za nie płacić jak oni mają mnóstwo innych wypadków tongue

11

Wiadomo. W bgż jest konto , maksymalne się nazywa dla młodych właśnie. Prowadzenie, karty , wypłaty za free

12

bbasia napisał/a:
Averyl napisał/a:

Mam od lat konto w Credit Agricole. Nigdy nie miałam opłat za przelewy przez internet (nawet te za parę złotych), mam darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce (za granicą nie sprawdzałam), za kartę, jeżeli zrobię transakcję za ileś tam złotych (nawet nie wiem dokładnie, ale na pewno jest to kwota, którą bardzo łatwo uzyskać podczas normalnego użytkowania karty) również nie płacę. Jedynie co mi nie pasuje, to bardzo niskie lub brak oprocentowania oszczędności.
Tak, że spokojnie można znaleźć sobie konto które nic nas nie kosztuje. Jeżeli wierzyć reklamom, to są nawet takie w których zwracają część wydanych pieniędzy smile

Konta klasyczne, debetowe, nie będą więcej oprocentowane.
Dlatego warto mieć jedno debetowe i jedno oszczędnościowe, to drugie jest więcej oprocentowane.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

13

Mam w swoim koncie takie "podkonto" oszczędnościowe. I niestety, ale jest ono oprocentowane chyba 0,5%, czyli jak dla mnie nic. Tyle, że jest wygodne, bo jeżeli zaistnieje taka potrzeba mogę sobie natychmiast wypłacić z niego pieniądze na konto podstawowe. Ale tu też jest "haczyk" - jedna wypłata w miesiącu z konta oszczędnościowego jest darmowa. Następne już obarczone są prowizją 10zł. Z drugiej strony zniechęca to do wypłat smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

14

aniulka99 napisał/a:

Wiadomo. W bgż jest konto , maksymalne się nazywa dla młodych właśnie. Prowadzenie, karty , wypłaty za free

A przy tym koncie nie płaci się czasem za kartę ?

15

Większość banków oferuje darmowe konta lub prawie darmowe dla młodych do 26 r. życia. Polecam konto w Nest Banku - całkowicie darmowy. Z darmowymi wszystkimi bankomatami, wpłatomatami, obsługą karty i konta. Czy są przelewy czy nie to brak opłat. Tak samo z transakcjami kartą. Większość banków oferuje warunkowe bezpłatne konto. Nest Bank dla studentki będzie jak znalazł.

Polecam również Getin Bank, Idea Bank, Inteligo. W Getinie wystarczy jedna transakcja kartą na obojętnie jaką kwotę aby było za free ( w przypadku Inteligo zakup za kwotę min. 100 zł) wink W czasach studenckich miałem konto za zero w PKO. Żałowałem, że miałem tam konto.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

16

zuzia10051 napisał/a:
aniulka99 napisał/a:

A przy tym koncie nie płaci się czasem za kartę ?

W ofercie jak i w umowie oczywiście, jest napisane,,że poniżej 26. roku życia nie płacisz za karte

Lady Loka napisał/a:

Konta klasyczne, debetowe, nie będą więcej oprocentowane.
Dlatego warto mieć jedno debetowe i jedno oszczędnościowe, to drugie jest więcej oprocentowane.

Mam konto osobiste . Dostałam możliwość wnioskowania o kredyt odnawialny

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jakie konto dla córki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018