Mój sposób na kompleksy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Mój sposób na kompleksy.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Mój sposób na kompleksy.

Wiem że to forum dla kobiet ale czytałem wczoraj posty bo sam jestem
niesmiały i mam kompleksy i chce napisać o moim sposobie na tę
przypadłość.
Przez to że mam kompleksy bardzo skupiam sie na sobie, wpadłem w
straszny egocentryzm i ciągle mi sie wydaje że inni, obcy ludzie się na
mnie gapią i mnie oceniają.
Więc z egocentryzmu zrobiłem swojego wroga i teraz jak mam ochotę
pomyslec ze inni się na mnie gapią, mówie sobie ze to znowu egocentryzm
proboje mi wmawiać bzdury.
I że to wcale nie jest tak ze inni mnie źle oceniają tylko mój wenetrzny krytyk (drugi wróg) również opowiada mi głupoty.
Ale najwazniejsze jest chyba to, że nie skupiam sie już na swoim
wyglądzie tylko na byciu miłym i usmiechnietym. Staram sie żeby moj
wygląd wogóle przestał dla mnie istnieć i dbać o ciało ale na zasadzie
spełnienia normy społecznej (czystość, schludność).

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez różyczka (2010-03-25 22:05:03)

Odp: Mój sposób na kompleksy.

Hej fajny sposób na rozwiązanie  skrzywionego spojrzenia na siebie.

Ja tez wmawiałam sobie sporo a to że każdy mnie ocenia gapi się , na pewno nie życzliwy.

Aż wyjechałam z grupą niepełnosprawnych osób i zobaczyłam jak pięknie oni radzą sobie z tym że patrzy się na nich.
Tam każdą z osób z tej grupy z jakąś ułomnością zupełnie nie obchodziło ją co kto myśli, uczyli mnie że życie krótkie i nie maja czasu patrzeć na to co kto myśli.

Większość ludzi patrzyła raczej na to że mają świetne humory i ja tez spojrzałam że szkoda życia.

3

Brawo nieznajomy smile Jak masz na imie? smile

Ja tez kiedys tak mialam,nazwalam to sobie mania przesladowcza ha ha ha ,mialam wrazenie,ze wszyscy sie na mnie gapia i mysla niewiadomo co???  Teraz sobie mowie ze gapia sie bo fajna jestem smile ha ha A co?? 

Jaka ja niesmiala kiedys bylam!! Jak tak sobie wspomne to smiac mi sie chce z tego lol Bo teraz jest zupelnie inaczej smile

Super ze masz sposob smile Nic gorszego jak zamknac sie w sobie i umierac,prawda? 

Pozdrawiam serdecznie smile

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

4 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-26 18:32:01)

czuję dużo odwagi i mądrości w waszych postach, moja córka jąkała się i wiecie, wyczytałam, że najlepsza metoda to ćwiczyć kontakty bezpośrednie z obcymi ludzmi, aby musiała się sprawdzać i nabrała pewności siebie, myślałam, że skręci mnie z bólu ale nie pozwoliłam jej na luzy, gdy chciała lizaka musiała o niego poprosić w sklepie, stałam obok i widziałam jak jej ciężko, ale ... dawała radę... nawet wysłałam ją na kolonię samą, myślałam, że mi serducho pęknie ze strachu, a tu po 7 dniach mówila płynnie (jąkający raz się jąkają raz mówia płynnie). DZiś mówi płynnie, aż za dużo i jest za odważna:)) ale to już inny problem:)

W naszej psychice siedzą nasze zahamowania, a tak naprawdę , to jesteśmy dla siebie największym przyjacielem lub wrogiem.

Dlatego Chłopaku, masz świetny pomysł, a ja tylko radzę próbuj i zwiększaj zakres trudności.
Przecież walczysz o samego siebie.

Ładnie napisałaś Różyczko, jesteś kobietą o bardzo bogatym wnętrzu i masz w sobie dużo ciepła.

"Człowiek, który ma serce, niczego nie może stracić, gdziekolwiek by się znalazł" H.Murakami

5

Dziekuję La que sabe. Naprawdę skupiamy sie czasem na zupełnie błahych sprawach zapominając że nie wolno niczego zakładać. Zakładać że ktoś nas ocenia, zakładać że negatywnie, zakładać że jest okropny.
Lepiej sprawdzić uśmiechając się wtedy zobaczymy od razu.
Tylko w nas jest siła żeby spojrzeć na siebie inaczej i sobie odpuścić i pozwolić na bycie naturalnym.

6

Tylko w nas jest siła żeby spojrzeć na siebie inaczej i sobie odpuścić i pozwolić na bycie naturalnym.

Swiete slowa Rozyczko smile smile

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

7

Hey! Jeszcze niedawno też czułam, że patrzą się na mnie krytycznie, śmieją się. Gdy słyszałam za sobą śmiech dwóch rozmawiających osób, myślałam, że to ze mnie się śmieją. Jednak czasem naprawdę niektóre osoby wyśmiewają się np. z czyjegoś sposobu ubierania się. Nie warto się przejmować. Też zauważyłam, że osoby niepełnosprawne często nie zwracają uwagi na wpatrujące się w nich oczy. Dużo zależy od nas, od tego jak sami siebie postrzegamy. Kiedy widzimy siebie w krzywym zwierciadle, możemy też niestety stać się pożywką dla krytycyzmu otoczenia. Trzeba głowę nosić wysoko.

8 Ostatnio edytowany przez Anka_psycholog (2010-03-27 21:33:27)

Witajcie,

chciałam wnieść małe słowo, ponieważ bije z Waszych wypowiedzi wiele nadziei, która jest potrzebna do zmian i wnosicie dobrą ku temu energię dzieląc się doświadczeniem, które tę zmianę spowodowało. Piszę to z perspektywy osoby pracującej z tą właśnie figurą, jaka zakłóca percepcję a jest nią właśnie krytyk wewnętrzny. Kiedy uda się zlokalizować go w naszym wewnętrznym świecie i trochę rozbroić z jego negatywnego wpływu na nas, wówczas jesteśmy w stanie zmienić również stosunek do siebie, a dokładnie dać sobie więcej swobody, luzu i przyzwolenia na bycie niedoskonałym, ba, na bycie normalnym człowiekiem.  Krytyk jest na tyle niebezpiecznym i trudnym rywalem, ponieważ ukrywa się pod różnymi postaciami np., jeśli czujemy ową krytykę otoczenia, jeśli przytłacza nas ludzka opinia, wymagamy od siebie rzeczy niemożliwych, to w istocie jest to nasza wewnętrzna część, jest to kawałek nas, któremu ulegamy niczym ofiary. Ale jak już wiecie, są sposoby na poradzenie sobie i z krytykiem i z jego złym wpływem, czego jesteście doskonałym przykładem.

Pozdrawiam!

?To, co w każdym z nas najbardziej osobiste i wyjątkowe, to prawdopodobnie ta cząstka, która przemówiłaby najmocniej do innych, gdyby się nią podzielić lub gdyby ją wyrazić.
- Carl Rogers

www.popmania.pl

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Mój sposób na kompleksy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018