Problem z mamą - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Problem z mamą

Witam. Z góry mówię, że nie wiem gdzie to napisać więc napiszę tu.

Żyję z samą mamą, mam 17 lat. Nie mamy dużo pieniędzy. Przez wakacje postanowiłam pójść zarobić pieniądze. Byłam przeszczęśliwa jak w końcu uzbierała się pewna suma pieniędzy. Postanowiłam sobie za to kupić telefon i kilka markowych ciuchów. W końcu uczciwie zarobiłam.
Ale sytuacja, ktora się zdarzyła mną wstrząsnęła. Kiedy wróciłam do domu po udanych zakupach matka się zdenerwowała. Stwierdziła, że to wszystko jest mi niepotrzebne. Zrobiła awanturę i na moich oczach roztrzaskała nowy telefon i podjęła nożyczkami wszystkie nowe ubrania. Jestem wściekła, bo wydałam na to ciężko zarobione moje własne 2000 zł. To jest nieuczciwe, co ja mam zrobić? Nie dosc, że wakacje całe pracowałam to teraz nie mam nic z tych pieniędzy. Mam to gdzieś zgłosić czy co?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problem z mamą

Jak dotąd wyglądały twoje relacje z mamą? Coś podobnego miało już kiedyś miejsce?

3

Mama cierpi na jakąś chorobę psychiczną? Ma zaburzenia?

Reklama

4

Jestem bardzo ciekawa czy można coś takiego zgłosić i jak? Pytam, bo też miałam kiedyś taką sytuację w rodzinie jednak nigdzie nie poszłam bo zbyt się wstydziłam. Moim zdaniem można by się zemścić i wywinąć podobny numer rodzicielce bo przecież jej prywatne i ciężko zarobione rzeczy też są "niepotrzebne" ale to bardzo przyziemne i bardzo dziecinne myślenie i zachowanie big_smile A moze nie? big_smile Jakiś prawnik?

"Nie mamy dużo pieniędzy"  "Postanowiłam sobie za to kupić telefon i kilka markowych ciuchów".
Twoja mama zna wartość pieniądza i z jej perspektywy to była strata pieniędzy. Dużo ludzi kupuje sobie rzeczy na które ich nie stać żeby w sposób sztuczny poczuć się lepiej. Podobny efekt otrzymasz wyprowadzając psy ze schroniska - oksytocyna.
Jeżeli masz dowód zakupu możesz to zgłosić, druga sprawa to moralność tej decyzji.

Reklama

6

Psycholog Na Niby napisał/a:

"Nie mamy dużo pieniędzy"  "Postanowiłam sobie za to kupić telefon i kilka markowych ciuchów".
Twoja mama zna wartość pieniądza i z jej perspektywy to była strata pieniędzy. Dużo ludzi kupuje sobie rzeczy na które ich nie stać żeby w sposób sztuczny poczuć się lepiej. Podobny efekt otrzymasz wyprowadzając psy ze schroniska - oksytocyna.
Jeżeli masz dowód zakupu możesz to zgłosić, druga sprawa to moralność tej decyzji.

Ale zniszczyła rzeczy nie należące do niej. dziewczyna sama na nie zarobiła i zniszczenie ich, poza tym, że niepraktyczne z punktu widzenia osoby "znającej wartość pieniądza" jest właśnie niemoralne i niepedagogiczne - Autorka posta sama dobrze wie ile się natyrała żeby sobie to kupić, więc wartość pieniądza właśnie poznała. Równie dobrze Autorka może stwierdzić, że np. mamie nie jest potrzebny telewizor, bo tylko ogłupia i wyrzucić go przez okno.

7

Twoja mama zna wartość pieniądza i z jej perspektywy to była strata pieniędzy.

Wrecz przeciwnie. Ta kobieta nie zna wartosci pieniadza skoro zniszczyla (cudze) rzeczy o wartosci 2.000 zl. I to dopiero zniszczenie tych rzeczy spowodowalo strate pieniedzy, a nie ich zakup. Wydaje mi sie, ze najlepszym sposobem nauczenia matki wartosci pieniadza, byloby nakazanie odkupienia tych rzeczy wlascicielce, bo najpierw musialaby te pieniadze wlasna praca zarobic. To jednak moglby nakazac tylko sąd. I wlasnie zaskarżenie niszczycielki do sądu i uzyskanie wyroku nakazujacego naprawienie wyrzadzonej szkody byloby moralnie najwlasciwsze.

8

A jakie masz relacje z mamą? Czy oprócz tej sytuacji jesteście sobie bliskie, jesteście przyjaciółkami?

9 Ostatnio edytowany przez Nemisa (2018-10-10 16:04:19)

zbyt.zaradny napisał/a:

Twoja mama zna wartość pieniądza i z jej perspektywy to była strata pieniędzy.

Wrecz przeciwnie. Ta kobieta nie zna wartosci pieniadza skoro zniszczyla (cudze) rzeczy o wartosci 2.000 zl. I to dopiero zniszczenie tych rzeczy spowodowalo strate pieniedzy, a nie ich zakup. Wydaje mi sie, ze najlepszym sposobem nauczenia matki wartosci pieniadza, byloby nakazanie odkupienia tych rzeczy wlascicielce, bo najpierw musialaby te pieniadze wlasna praca zarobic. To jednak moglby nakazac tylko sąd. I wlasnie zaskarżenie niszczycielki do sądu i uzyskanie wyroku nakazujacego naprawienie wyrzadzonej szkody byloby moralnie najwlasciwsze.

No tak, tylko że pójść do sądu naskarżyć na własną matkę? Nie da się tego inaczej załatwić?

10

Przykro mi, że mama się w ten sposób zachowała.
Telefon w dzisiejszych czasach jest potrzebny, a ubrania również chociażby żeby nabrać jakiejś pewności siebie, albo żeby po prostu czuć się lepiej i wyglądać lepiej (np. szukając innej pracy). Nie mam pojęcia co możesz w tej sytuacji zrobić, ale chyba niewiele...

11 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-10-12 08:09:17)

matka wygląda na mocno niezrównoważoną psychicznie, następnym razem uważaj, żeby Ciebie nie pocięła nożyczkami.
W przypadku zniszczonych ciuchów i telefonu chyba niewiele da się zrobić...

12

Myśle, że na spokojnie możesz zgłosić mamę za zniszczenie cudzego mienia o znacznej wartości.

13

Olivier napisał/a:

Myśle, że na spokojnie możesz zgłosić mamę za zniszczenie cudzego mienia o znacznej wartości.

Ale zgłosić własną mamę? Czy nie można tego inaczej załatwić?

Lassa napisał/a:
Olivier napisał/a:

Ale zgłosić własną mamę? Czy nie można tego inaczej załatwić?

A jak chcesz to załatwić? Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z dwóch rzeczy:

mama nie uszanowała twoje ciężkiej pracy i tego, że masz prawo do kupienia czego chcesz za swoje pieniądze, to tragiczne

oraz to, że jeśli będziesz chciała odzyskać pieniądze od mamy to albo się z nią jakoś polubownie dogadasz albo będziesz musiała
iść do sądu, możesz zawsze iść do kancelarii adwokackiej i poprosić o rozmowę w obecności adwokata, możesz nawet założyc tzw.
sprawę polubowną w sądzie ale to wszystko coś kosztuje, możesz  też zgłosić na policję zniszczenie mienia znacznej wartości ale pewnie
i tak musisz sama założyć sprawę cywilną, bo policja i prokuratura zajmą się tym od strony karnej

cała ta sytuacja jest bezsensu o tyle, że dotyczy matki, i może tam być wiele powodów takiego postępowania matki, może ona mieć jakieś kłopoty z panowaniem nad sobą,
może oczekiwała, że dołożysz się do życia bo ona ciężko pracuje, i chwilowo nie zapanowała nad swoimi emocjami, może, może

w praktyce będziesz musiała w przyszłości wszelkie zarobione pieniądze wpłacać na konto i chyba się usamodzielnić

Jako rodzić mogę powiedzieć, że nawet jeśli nie podobałby mi się zakup czegoś przez dziecko to bym to uszanował, powiedziałbym
swoje i na tym koniec, a jeśli bym wymagał dołożenia się do utrzymania to jasno bym to wcześniej zakomunikował

po prostu tragedia

są też inne sposoby "odegrania się" ale ... z długofalowego punktu widzenia nie warto robić nic czego by się później żałowało

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018