Wizyta policji ;(((( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1

Temat: Wizyta policji ;((((

Dzisiaj była u mnie policja.Spisała moje dane i powiedzieli,że jestem o coś oskarżona ale nie wiedzą o co i że przyjedzie mi wezwanie na przesłuchanie.

Co mam robić?Przez ostatnie miesiące siedzę w domu bez pracy,nigdzie nie wychodzę,z nikim się nie spotykam,więc o co mogę być oskarżona????

Mam 23 lata i bardzo się boję ;(

Dodam,że kilka miesięcy temu zaciągnęlam kredyt na rozwój działalności gosp. w wys 4 tys zł.niestety miesiąc pózniej musiałam go zamknąc i zostałam bez środków do życia i na utrzymaniu rodziców.Nie mam z czego teraz spłacać tego kredytu.Wysyłałam do nich pisma, których opisywałam swoją obecną sytuacje a oni oskarżyli mnie o wyłudzenie.Znalazłam pracę od kwietnia i będe spłacać ten kredyt ale bojhę się,że oni podadzą mnie do sądu lub jeszcze gorzej.I tak myśle,że ta wizyta policji jest w tej sprawie.Co ja mogę teraz zrobić?Boję się bardzo ;((((

Oddam im wszystkie pieniądze jak tylko dostanę pracę.Siedzę teraz w domu.Nikt się do mnie nie odzywa,znajomi się odwrócili,rodzina też.Na nikogo nie mogę liczyć.To naprawdę nie było wyłudzenie.

Proszę pomóżcie mi ;(((

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wizyta policji ;((((

Wiesz, jeśli zaciągasz kredyt to niestety musisz spłacić. Bank próbuje wyegzekwować swoje pieniądze i nie dziwne. Ale że od razu policja? Trochę dziwne, ale może ten bank ma takie zasady. Nie ma się czego bać tylko trzeba działać. Znajdź pracę i wtedy będziesz mogła spłacić długi. Tylko pamiętaj, ze możesz mieć w przyszłości problem z zaciągnięciem kolejnego kredytu. Niestety tak to bywa. Ale głowa do góry, napewno uda Ci sie spłacić kredyt.

3

Nie uciekam od odpowiedzialności za spłate tego kredytu poniewaz ich spłace jak pójdę do pracy.To nie było wyłudzenie.Już nie wiem co mam myśłeć...
Może to jakiś inny powód.

ma straszne myśli....tak bardzo się boję ;(

4

Skoro nie spłacasz rat w wyznaczonym terminie to napewno jest to ta sprawa. Tylko dziwne, ze przychodzi policja i nie wie, o co Ciebie oskarżają. Bez sensu. A ten kredyt wzięłaś w banku czy w jakimś pośrednictwie kredytowym?

5 Ostatnio edytowany przez sanders (2010-03-22 14:30:59)

Ostrzegają teraz żeby sprawdzac czy ktos kto podaje sie za policjanta czy innego mundurowca, itp. jest nim naprawdę.
Była kiedys taka sytuacja. Do pewnej kobiety (mojej sąsiadki) przyszła policja, dwóch mężczyzn, już nie pamiętam w jakiej sprawie. Oczywiscie spisali jej dane, wszystkie. Poźniej, okazało się, że to byli przebierańcy. Zabrali kobiecie dowód osobisty, czego ona w stresie nie zauważyła. Doszlo w związku z tym do wzięcia zdaje się czegos na raty...
Co do Twojej historii to też mnie dziwi, że policja przychodzi, spisuje Twoje dane i nie wie o co jestes oskarżona.

6

no właśnie....już nie wiem co mam myśleć.

Powiedzieli,że oni sami nic nie rozumieją i nic nie wiedzą.

7

A może zadzwoń na policję i zapytaj. Jeśli nikt nic nie będzie wiedział to znaczy, ze to jacyś oszuści a jak nie, czego Ci oczywiście życzę, to pewnie Ci wyjaśnią, dlaczego policjanci się u Ciebie zjawili.

8

Bardzo dziwne!Przychodzi policja i spisuje co?Bez uzasadnienia bez nakazu?Radzę się udać na policje i ten fakt zgłosić.Policja nie ma takich uprawnień  jak w Twoim przypadku,nie mieli prawa wchodzi do mieszkania bez nakazu.(Inie musiałaś ich wpuścić)Mam duże wątpliwości czy sprawa dotyczy  pożyczki.W takim  przypadku otrzymujesz zaoczny(sądowy) nakaz z banku do zapłaty  zaległości.

9

Teraz to naprawdę mnie wystraszyłaś/eś  carboczar. Mieli na kartce  moję dane i wypytywali się czy gdzieś pracuje,gdzie obecnie mieszkam i takie ogólne dane. Powiedzieli,że sami nie wiedzą o co chodzi i że mam czekać na wezwanie.Nie byli podstawieni bo ich znam.Jeżeli nie o pożyczke to o co chodzi?

10

Tak jak radzą dziewczyny musisz się dowiedzieć na policji. My Ci tego niestety nie powiemy.
Nie czekaj i nie zastanawiaj się co to może być bo pewnie nic nie wymyslisz.

11

Dzwoniłam dzisiaj i dowiedziałam się,że chodzi jednak o tą pozyczkę.Podali mnie o wyłudzenie kredytu.Co mi teraz grozi?Co mam teraz zrobić?

12

Najlepiej spłacić jak najszybciej tę pożyczkę. Innego wyjścia nie ma.

13

Pracowałam kiedyś w kredytach jeśli coś sie stało  że nie stać cie na spłate kredytu czasami bank pozwala zawiasic raty na okres powiedzmy paru miesiecy ale jesli sie nie zgadza to najlepiej jest płacic co 2 rate tak żeby coś spłacać a w takim wypadku bedzie sie wisialo w biku bo zaległością z 3 ostatnich miesiecy nie beda az tak sie przejmować a jak tylko znajdziesz prace nadganiaj wszystko....

Wpłacaj każdy grosz jaki możesz...

A co do policji to sie dziwię naprawde najpierw powinnas dostac pisno z windykacji,jeśli ktoś z pracowników udzielił ci kredytu to powinnas byc sprawdzona i niema wyłudzenia kredytu....

Porozmawiaj z rodzicami 4 tys to nie taka straszna kwota moze ci pomogą!!!!

"Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć komuś, że go kochasz"

14

Zaczynam pracę zaraz po świętach wielkanocnych ale nie wiem czy to będzię ich jeszcze interesowało.Ja na serio nie mam z czego tego spłacać.Jestem na utrzymaniu rodziców a z własnym interesem mi nie wyszło.Szukałam pracy a spotykały mnie tylko rózne przygody.Każda złotówka idzie praktycznie na jedzenie.Z rodziny nikt mi nie pozyczy bo wiele razy prosiłam.A rodzice sami nie mają.ledwo ciagną koniec z końcem.

jak tylko pójde do pracy będę wszystko spłacać.

15

Bez nakazu do Ciebie weszli ? Nie mają takiego prawa. Musza mieć nakaz, wiem bo uczyłam się ostatnio na temat prawa i ogarniam się w tym temacie. Dziwna sprawa, trzeba przyznac...

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

16

Nie mieli nakazu tylko kartkę z moim imieniem i nazwiskiem i imionami rodziców.

17 Ostatnio edytowany przez olimpia (2010-03-27 02:08:30)

Jeśli zaciągnęłaś kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej, której właściwie nie rozpoczęłaś to jest to wyłudzenie, bo był to kredyt tzw. celowy. Zupełnie inaczej jest ze zwykłą pożyczką konsumpcyjną, tam nikt nie wnika na co pieniądze są przeznaczone i z niczego nie musisz się rozliczać. Powinnaś teraz dokładnie przeczytać umowę kredytową, tam na pewno są zawarte wszystkie wytyczne. Przypuszczam, że taki kredyt został udzielony na preferencyjnych warunkach, stąd te problemy. Analogicznie rzecz ujmując jest to dokładnie to samo gdybyś wzięła kredyt na zakup samochodu, ale samochodu byś nie kupiła. Taki kredyt jest po prostu tańszy. Pracowałam w banku to wiem jak to wygląda. Największy błąd jaki można popełnić to nie spłacać rat i...czekać co będzie. A wtedy przeważnie jest już za późno i bank z klientem nie chce rozmawiać.
Co do samej policji... faktycznie dziwne i podejrzane metody działania. Choć rzeczywiście wyłudzenia są ścigane przez policję. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości to pisz, postaram się coś podpowiedzieć.

18

Olimpia ja prowadziłam działalność kilka miesięcy i potrzebowałam spłacić hurtownie i zaciągnęłam kredyt w tym funduszu.Była to kwota 4 tys.Po miesiącu zamknęłam ale to naprawdę nie było wyłudzenie.życie i długi mnie do tego zmusiły.jestem na utrzymaniu rodziców i nie mam nawet grosza.Ale teraz od kwietnia idę do pracy i będę wszystko spłacać.Boję się tej policji

19

Kaju, mi nie musisz tego tłumaczyć, ja akurat doskonale rozumiem, że w życiu zdarzają się różne sytuacje, bank niestety nie. Jeśli jest jak piszesz to powiesz to na Policji, tam też pracują ludzie. Uwierz, nam też zdarzało się składać zeznania w sprawach klientów i z tego co wiem czasem sprawy zamykano. Nie bój się, pójdziesz, wyjaśnisz, powinno być dobrze. Trzymam kciuki!

20

Dzisiaj była u mnie policja.Spisała moje dane i powiedzieli,że jestem o coś oskarżona ale nie wiedzą o co i że przyjedzie mi wezwanie na przesłuchanie

dziwne ze przyszla policja i sami nie wiedza o co cie przesluchiwali.
wydaje mi sie ze ktos sobie z ciebie zarty robi ewentualnie jakas pomylka.

21

w jakim banku masz ten kredyt? bo to jest dość istotne. w bankach można się dogadać, Bank nie jest najgorsza instytucją w Polsce ZUS to już tyrani, i nasza służba zdrowia.
W banku możesz zawiesić taki kredyt do trzech miesięcy bez jakich kol wiek konsekwencji.
A znajomi i przyjaciele ,, cóż"" mówi się że jak są pieniądze to i przyjaciele a jak ich brak to się sierotą zostaje.
ludzie nie mają przyjaciół bo w sklepach na półkach nikt ich nie sprzedaje.
Przeczytaj umowę kredytu i sprawdź czy masz w niej zapisaną taką możliwość zawieszenia  kredytu.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018