Deklaracja czekania z seksem do ślubu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Deklaracja czekania z seksem do ślubu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Deklaracja czekania z seksem do ślubu

Powiedzcie szczerze, czy mężczyźnie, który zadeklarował gotowość zaczekania ze współżyciem do ślubu przypinacie łatkę frajera, pantofla itd.? Popełniłem coś takiego trzy razy, za każdym razem związek kończył się pod tymi samymi zarzutami wobec mnie. Proszę o szczerość, jeśli ktoś nawiąże do mojego poprzedniego wątku, z góry uświadamiam, że mam już pewność iż przyczyny były zgoła odmienne.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Deklaracja czekania z seksem do ślubu

Grasse, jeżeli wynika to z Twojego światopoglądu to po prostu poszukaj kogoś, kto to uszanuje i już.
Wiele ludzi nie zrozumie, ale są tacy, którzy rozumieją i uszanują.
Resztą się nie przejmuj.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Grasse napisał/a:

Powiedzcie szczerze, czy mężczyźnie, który zadeklarował gotowość zaczekania ze współżyciem do ślubu przypinacie łatkę frajera, pantofla itd.? Popełniłem coś takiego trzy razy, za każdym razem związek kończył się pod tymi samymi zarzutami wobec mnie. Proszę o szczerość, jeśli ktoś nawiąże do mojego poprzedniego wątku, z góry uświadamiam, że mam już pewność iż przyczyny były zgoła odmienne.

Jeli deklarujesz czekanie z seksem do ślubu dziewczynie i nie wiesz, czy ona ma takie same plany to się nie dziw, że zrywają. Ja nigdy w tym sensu nie widziałam, więc gdyby facet mi coś takiego zadeklarował, że "on zamierza czekać" - ON zamierza, czyli moje zdanie się tu nie liczy - to niech sobie czeka sam. Takich rzeczy się nie deklaruje, o tym sie rozmawia.

Nie wiem, czy uznałabym go za frajera, ale na pewno za osobę niedopasowaną poglądami do moich. Wystarcza by zerwać.

Reklama

4

Grasse, a skad pomysl, ze ktos moglby nawiązac do Twojego poprzedniego watku, no co Ty.

Odpowiadam za to, co piszę, nie za to, co komuś sie wydaje.

Nie wyobrażam sobie czekania z seksem do ślubu. Jak nie wiem, czy facet pasuje mi w seksie, to nie ma mowy o ślubie. Nie, żebym od razu pomyślała, że frajer czy coś w tym guście, ale po prostu nie pasowalibyśmy do siebie.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Grasse (2018-06-13 20:13:18)

Benita72 napisał/a:

Grasse, a skad pomysl, ze ktos moglby nawiązac do Twojego poprzedniego watku, no co Ty.

Stąd, że złożyłem taką deklarację mojej byłej dziewczynie. Nie wyznaję takiej zasady, jednak mam hamulec przed uprawianiem seksu dla sportu, ale w tym przypadku zrobiłem to z szacunku dla jej wysokiej religijności. Temat rzeka, dziś już wiem, że powody były całkiem inne niż te, które tam opisałem (po prostu wiedziała, że mi to najłatwiej sprzeda).

7

Grasse napisał/a:
Benita72 napisał/a:

Stąd, że złożyłem taką deklarację mojej byłej dziewczynie. Nie wyznaję takiej zasady, jednak mam hamulec przed uprawianiem seksu dla sportu, ale w tym przypadku zrobiłem to z szacunku dla jej wysokiej religijności. Temat rzeka, dziś już wiem, że powody były całkiem inne.

No ale będąc w związku nie uprawiasz seksu dla sportu.

8

Lady Loka napisał/a:

No ale będąc w związku nie uprawiasz seksu dla sportu.

Pytanie, co rozumiesz pod terminem związek. Są pary, które łączy tylko seks, a utrzymują regularność spotkań + ewentualne przywiązanie o charakterze koleżeńskim. Co innego, gdy zbliżenie towarzyszy podniesionym stanom emocjonalnym - zakochanie, potem dojrzała miłość. Mi od dziecka brakowało rodziny, dlatego wybierałem kobiety religijne, mimo że sam za bardzo religijny nie jestem, sprawy fizyczne były na drugim miejscu, chociaż świadomość, że trudno o coś piękniejszego niż zbliżenie z ukochaną osobą miałem stale. Ale się na tym przejechałem - trzy razy.

9

No i co z tego?
W sensie są ludzie, których łączy tylko seks i to jest ok. Są ludzie, którzy uprawiają seks będąc ze sobą w relacji emocjonalnej zwanej popularnie miłością i to też jest ok.

Jeżeli szukasz w sensie podniesionych stanów emocjonalnych, euforii i mistycznego złączenia dusz, to muszę Cię zasmucić, ale to się zdarza pewnie z raz na milion.

10 Ostatnio edytowany przez Jovanna (2018-06-13 20:52:00)

Moim zdaniem, seks bardzo duzo mowi o czlowieku oraz zwiazku. Troche to branie kota w worku. Facet musialby byc na prawde niesamowity, zebym w ogole rozwazala cos takiego. I nie - nie uznalabym go za frajera. Ma swoje idealy. Nie zgadzam sie z nimi (uwazam, ze wiele traci - bardzo wielu rzeczy nie dowie sie o swojej kobiecie, az do slubu), ale to moje zdanie. A jego zdanie szanuje. W wiekszosci przypadkow pewnie bym sie ewakuowala. Seks nie jest najwazniejszy, ale jest bardzo wazna czescia zwiazku. Wiec, powinien znalezc sobie laske z takimi samtmi pogladami na te sprawe jak on.

Ubranie posta w kilka słów to mój Mount Everest  !! ;>
Muzyka daje powera! (; Łap za słuchawki i biegnij swoją drogą ^^

11

Grasse napisał/a:

Mi od dziecka brakowało rodziny, dlatego wybierałem kobiety religijne, mimo że sam za bardzo religijny nie jestem,

I myślisz, że to się uda? Odbudowanie braków z dzieciństwa na "religijności" żony?
Takie założenie: udane relacje rodzinne = głęboka religijność.

Chyba nie tędy droga. Już prędzej przez jakieś terapie dla DDD.

12

^^ Widzisz, moja dziewczyna nie dała nam szansy. Bo jej koleżanka stwierdziła, że za szybkie tempo - bo od początku myślałem o tym związku na poważnie. Czyli lepiej by było, gdybym powiedział, pochodzimy ze sobą dwa tygodnie, a potem zobaczymy?

Pytanie, czy w deklaracji czekania do ślubu nie jest zawarta od razu deklaracja chęci wzięcia tegoż ślubu? To jest oczywiste raczej. Czyli uszanowanie woli partnera jest w tym przypadku tożsame z planowaniem małżeństwa na samym początku znajomości i wychodzi z tego wrażenie pozornego osaczania ze strony partnera, który szanuje pogląd drugiej strony. Przerabiałem ten schemat trzy razy, za każdym razem padał zarzut, że jestem zaborczy. Tylko potem zdziwko - jak to, tak odpuścił? Nie prosił o szansę? Tak po prostu oddał mi moją przestrzeń osobistą? A może po prostu nigdy jej nie zabierał?

13

Grasse napisał/a:

Pytanie, czy w deklaracji czekania do ślubu nie jest zawarta od razu deklaracja chęci wzięcia tegoż ślubu?

Może i jest, ale po co niby brać ślub z kimś, kto okaże się kiepski w seksie? Ty myślisz, że kobiety żyją wizją wzięcia ślubu i jest im wszystko jedno, z kim?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

14

Grasse napisał/a:

Pytanie, czy w deklaracji czekania do ślubu nie jest zawarta od razu deklaracja chęci wzięcia tegoż ślubu?

Nie jest.
To jest manifestacja Twojego światopoglądu. Możesz tak powiedzieć kilkunastu dziewczynom i nie wziąć ślubu z żadną.
To po prostu oznacza tylko tyle, że czekasz z seksem do ślubu.

Odnośnie Twoich problemów z zaborczością już były tematy.

15

Tak, tylko od kilku dni wiem, że w moim ostatnim przypadku powód był zgoła odmienny. Zdanie czy wiesz od ilu facetów już to słyszałam w zupełności wyklucza taki powód.Ja też poczytałem więcej na ten temat i fakt odprowadzania do domu/troski o wyspanie z pewnością się w nim nie zawiera. Z jakichś przyczyn nasze środowisko wie dużo na ten temat - nie ode mnie. A "ofiara" zaborczego partnera raczej chce o nim zapomnieć, a nie rozpowiada na prawo i lewo szukając potwierdzenia słuszności "swojej" decyzji.

16

Grasse napisał/a:

A "ofiara" zaborczego partnera raczej chce o nim zapomnieć, a nie rozpowiada na prawo i lewo szukając potwierdzenia słuszności "swojej" decyzji.

A dlaczego miałaby o tym nie mówić?

17

Grasse, daj spokój. Wyszczególniałam Ci już wcześniej kwestie, nad którymi powinieneś pracować.
Nawet jeżeli nie przez to rozleciał Ci się związek to i tak masz z tym ogromny problem.

18

Lady Loka napisał/a:

Grasse, daj spokój. Wyszczególniałam Ci już wcześniej kwestie, nad którymi powinieneś pracować.
Nawet jeżeli nie przez to rozleciał Ci się związek to i tak masz z tym ogromny problem.

Mimo wszystko nie wydaje mi się. Moim problemem było to, że naprawdę w to uwierzyłem, że taki jestem i mimowolnie narzucałem innym osobom ten schemat myślenia, na tym forum zwłaszcza. Mój związek rozpadł się na wyjeździe, za sprawą osoby, która jest permanentnie olewana przez swojego partnera. Sam się tam nie wpraszałem, nie znałem tam nikogo ale nie chciałem po prostu odmówić. Pytanie do Ciebie, czy zaprosiłabyś faceta do swoich znajomych po kilku dniach chodzenia? Chciałabyś się publicznie całować podczas spektaklu w teatrze? Pisała byś dalej do faceta na Messengerze, gdyby Ci odpisał, że właśnie jedzie autem? Ona też narzucała obłędne tempo, które kilka godzin później nagle zaczęło jej przeszkadzać. Oboje byliśmy w euforii, doskonale wiem, że wszystko poszło o wiele za szybko, deklaracje i tak dalej. Ale ona nie dała nam szansy, kiedy pojawiły się pierwsze wątpliwości, w tym wypadku ingerencja osób trzecich, które zrobią wszystko, aby rozdzielić ludzi, którzy mają szansę na szczęście i bardziej udany związek od nich. Pytanie, czy "przyjaciółka" mojej byłej będzie w stanie ją szanować, wiedząc że ma nad nią emocjonalne pełnomocnictwo - wątpię.

19 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-06-14 10:19:10)

Grasse napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Mimo wszystko nie wydaje mi się. Moim problemem było to, że naprawdę w to uwierzyłem, że taki jestem i mimowolnie narzucałem innym osobom ten schemat myślenia, na tym forum zwłaszcza. Mój związek rozpadł się na wyjeździe, za sprawą osoby, która jest permanentnie olewana przez swojego partnera. Sam się tam nie wpraszałem, nie znałem tam nikogo ale nie chciałem po prostu odmówić. Pytanie do Ciebie, czy zaprosiłabyś faceta do swoich znajomych po kilku dniach chodzenia? Chciałabyś się publicznie całować podczas spektaklu w teatrze? Pisała byś dalej do faceta na Messengerze, gdyby Ci odpisał, że właśnie jedzie autem? Ona też narzucała obłędne tempo, które kilka godzin później nagle zaczęło jej przeszkadzać. Oboje byliśmy w euforii, doskonale wiem, że wszystko poszło o wiele za szybko, deklaracje i tak dalej. Ale ona nie dała nam szansy, kiedy pojawiły się pierwsze wątpliwości, w tym wypadku ingerencja osób trzecich, które zrobią wszystko, aby rozdzielić ludzi, którzy mają szansę na szczęście i bardziej udany związek od nich. Pytanie, czy "przyjaciółka" mojej byłej będzie w stanie ją szanować, wiedząc że ma nad nią emocjonalne pełnomocnictwo - wątpię.

Zauważyłam,że po założeniu tematu z prośbą o opinię okazuje za chwilę,że Ty i tak wiesz dlaczego Twój związek potoczył się tak a nie inaczej,jaki jest Twój problem i że zazwyczaj winne temu są jakieś tam inne osoby.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

20

Próbuję złapać, co jest powodem TWOJEJ decyzji, co jest twoim problemem w rzeczywistości.

Grasse napisał/a:

Nie wyznaję takiej zasady, jednak mam hamulec przed uprawianiem seksu dla sportu, ale w tym przypadku zrobiłem to z szacunku dla jej wysokiej religijności.

Nie chcesz, by była to tylko aktywność fizyczna? OK, ale seks jest aktywnością fizyczną, czy twoim problemem jest rzeczona aktywność (strach przed pierwszym razem, przed fizyczną bliskością, przed własną sprawnością)?

Domyślam się, że chciałbyś aby było to powiązane z emocjonalną więzią z kobietą, ale jak dla mnie - już twoja postawa skazuje cię na porażkę.
Albo jesteś aseksualny i oszukujesz dziewczyny wmawiając im, że to z szacunku do ICH wartości, no ale sam zorientowałeś się, że w którymś momencie to druga strona jest rozczarowana twoją asekualności

Albo robisz sobie krzywdę, zaprzeczając swoim potrzebą, w imię jakieś mdłej ideologii.
Dobry związek nie może opierać się na tym, że jedna strona będzie się "poświęcać", zaniedbywać swoje potrzeby, bo to tylko nakręci konflikt między wami, w którymś momencie zrodzi się w tobie żal, że twoje potrzeby się nie liczą... ale z drugiej strony skoro od samego początku dajesz przyzwolenie na taką sytuację, to dlaczego nagle dziewczyna miałabym myśleć, że masz duże potrzeby seksualne, skoro na początku znajomości sam z nich zrezygnowałeś?

Jeśli to TWOJE przekonanie, że seks przed ślubem jest czymś niewłaściwym, to musisz poszukać osobę o podobnych przekonania, natomiast jeśli próbujesz wciskać ludziom kit, że szanujesz poglądy drugiej strony, chociaż z tego co piszesz wygląda na to, że są to tylko twoje wyobrażenia, co ta dziewczyna powinna ze sobą reprezentować, co powinna myśleć, w co wierzyć, bez refleksji co w jej głowie, sercu naprawdę siedzi.

Grasse napisał/a:

Mi od dziecka brakowało rodziny, dlatego wybierałem kobiety religijne, mimo że sam za bardzo religijny nie jestem, sprawy fizyczne były na drugim miejscu, chociaż świadomość, że trudno o coś piękniejszego niż zbliżenie z ukochaną osobą miałem stale. Ale się na tym przejechałem - trzy razy..

Naprawdę wierzysz, że jak ktoś klepie pacierze i co niedziela chodzi do kościoła, bo tak trzeba, jest lepszym człowiekiem, od tego, co zastanawia się nad swoimi wyborami życiowymi? Skąd takie uproszczenie?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

21

Grasse - ja bym tak nie zrobiła bo taki mam charakter. Inne dziewczyny przedstawiają faceta znajomym szybko i nic w tymzłego nie widzę.

A co do Twojego problemu to jest ob od kilku wątków taki sam i cały czas tak samo reagujesz. Nie Ty masz problem tylko koleżanka. Ja myślę, że koleżanka widziała, a co brnie Twoja dziewczyna i pomogła jej uciec.

I nie wiem po co zakładasz kolejny temat skoro ostatnio twierdziłeś tak.

Grasse napisał/a:

Może bym się i przejął tymi pomyjami, ale liczy się dla mnie opinia moich przyjaciół i fachowców, a nie osób które nie mają własnego życia i tylko przesiadują non stop na forach, w oczekiwaniu na możliwość odreagowania się smile I które wcale nie muszą być kobietami, jak się podają.

22 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-06-14 11:08:59)

Lady Loka napisał/a:

Grasse - ja bym tak nie zrobiła bo taki mam charakter. Inne dziewczyny przedstawiają faceta znajomym szybko i nic w tymzłego nie widzę.

A co do Twojego problemu to jest ob od kilku wątków taki sam i cały czas tak samo reagujesz. Nie Ty masz problem tylko koleżanka. Ja myślę, że koleżanka widziała, a co brnie Twoja dziewczyna i pomogła jej uciec.

Grasse napisał/a:

Może bym się i przejął tymi pomyjami, ale liczy się dla mnie opinia moich przyjaciół i fachowców, a nie osób które nie mają własnego życia i tylko przesiadują non stop na forach, w oczekiwaniu na możliwość odreagowania się smile I które wcale nie muszą być kobietami, jak się podają.

Cóż,przyjaciele i fachowcy może mają po kokardę życia Grasse i problemów,które przysparzają mu "zaburzone" jednostki?
A Grasse,nie przesiadujący non stop na forach po raz enty zakłada temat z problemem w związku/zawiązkach.I w zasadzie nie wyciąga wniosków bo przecież sam WIE LEPIEJ co dolega jego relacjom.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

23

Co do tematu, - nie czekalabym z seksem do slubu, bo mysle, ze w tym temacie tez trzeba "sie sprawdzic", to zbyt wazna sfera, zeby kupowac kota w worku, poznie moze wyjsc jakies niedopasowanie, albo po prostu cos nie zagra, i klopoty gotowe. Ale nie uwazam, by ktos, kto podejmuje taka decyzje o czekaniu byl frajerem, - po prostu ma inny swiatopoglad.
Zastanow sie tylko, Grasse, nad prawdziwymi motywami takie decyzji, bo cos mi tu nie pasuje.

Odpowiadam za to, co piszę, nie za to, co komuś sie wydaje.

24

Lady Loka napisał/a:

Ok, masz inny pogląd na ten temat, nie zamierzam się z nim kłócić. Jeśli ktoś lubi, kiedy otoczenie wybiera mu partnerów, to jest jego wybór.

Averyl napisał/a:

Próbuję złapać, co jest powodem TWOJEJ decyzji, co jest twoim problemem w rzeczywistości.

Rzuciłabyś faceta, któremu leżąc z Tobą w łóżku nie stanąłby?

Naprawdę wierzysz, że jak ktoś klepie pacierze i co niedziela chodzi do kościoła, bo tak trzeba, jest lepszym człowiekiem, od tego, co zastanawia się nad swoimi wyborami życiowymi? Skąd takie uproszczenie?

Teraz już nie. Wygadanie się facetowi w kiecce nie zmienia pewnego istotnego szczegółu ...
http://img8.demotywatoryfb.pl/uploads/2 … ff_600.jpg

25

Grasse napisał/a:
Averyl napisał/a:

Rzuciłabyś faceta, któremu leżąc z Tobą w łóżku nie stanąłby?

Jaką chciałbyś przeczytać odpowiedź???
W kontekście tego co napisałeś, czekania do ślubu na sex, na pewno poważnie zastanowiłabym się, bo po co zakładać rodzinę z facetem z niesprawnym narządem do robienia dzieci i innych obowiązków małżeńskich?
W kategorii zwykłej relacji, nie byłoby problemu, może być tysiące przyczyn siedzących w głowie, a nie w penisie.

Sam widzisz, że twoja postawa może być odbierana zupełnie inaczej niż ty byś chciał. Jeśli z jakiegoś powodu masz blokady, a wciskasz dziewczynie kit, że to z szacunku dla jej zasad - to po prostu nie może się udać.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

26

Czekanie z sexsem do ślubu to chyba tylko dla wyjątkowo religijnych bo innych przyczyn nie widzę. Jak chcesz czekać do ślubu to znajdź kobietę, która taż chce tego samego bo każda inna cię zostawi. W brew opinią kobiety też lubią sex smile

27

Gdyby mezczyzna, ktory wczesniej uprawiał seks doszedl do wniosku, ze tym razem poczeka do slubu to od razu zapaliłoby mi się żółte światło w głowie, bo to by oznaczalo olbo jakąś formę nawrócenia, a bardzo nie lubię fanatyzmu neofitów, albo zaczęłabym podejrzewać, że w ten sposob mezczyzna ukrywa problemy z potencją.

Ani neoficka euforia, ani klamstwo wywolane kompleksami nie jest dobrym fundamentem do budowania zwiazku.

Poza tym jezeli mezczyzna jest impotentem i zataił ten fakt przed partnerka (lub nawet nie, ale jego impotencja jest przewlekła) to jest to argument do unieważnienia malzenstwa (zatajenie choroby, nieskonsumowanie zwiazku itd.)

28

Nie, nie chciałabym czekać z seksem do ślubu, bo jakby nie było to ważna część związku i jakieś niespodzianki w postaci impotencji, dziwnych fetyszy albo kompletnego niedopasowania są dla mnie prywatnie nie do przeskoczenia. Chcę wiedzieć PRZED ślubem z kim się wiążę, potencjalnie, na całe życie.

Przejrzałam sobie jednak Twoje wcześniejsze wątki i seks wydaje mi się najmniejszym problemem jaki masz. Zionie od Ciebie po prostu desperacją i kompleksami, więc raczej to nie jakieś deklaracje o zero bara- bara przed ślubem odstraszają Twoje kolejne dziewczyny, ale fakt, że od pierwszej minuty je osaczasz, kontrolujesz i uprawiasz emocjonalny szantaż.

Na Twoim miejscu nad tym bym popracowała. A do lekarza też się możesz udać, na wszelki wypadek, jeżeli potencja szwankuje.

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Deklaracja czekania z seksem do ślubu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018