Czy płacenie kartą matki zakazane ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Czy płacenie kartą matki zakazane ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez Atlas (2018-01-14 17:26:30)

Temat: Czy płacenie kartą matki zakazane ?

Witam od jakiegoś czasu spotykam się z chora sytuacja tyczy to głównie Polskich super i hiper marketów. Mianowicie panie sprzedające zabraniają mi płacić kartą. Problem w tym iż mamy wspólne konto bo tak jest nam wygodnie i się opłaca. Dotąd a robiłem tak zakupy już 6 lat nie było problemów.A już 3 raz pani chciała bym wybrał pieniądze z bankomatu. Dziś nawet zasugerowała mi kartę pustą na nazwisko problem w tym iż chyba niedokładnie się przyjrzała iż moja matka(ojciec mi zmarł) ma podwójne nazwisko i tu jest pies pogrzebany. Teraz moje pytanie czy powstało jakieś debilne prawo czy prawo wewnętrzne sklepów czy może znów jakaś debilna klauzula niedowartościowanych osób które chcą zaszkodzić ludziom nie wspierającym dobrej zmiany (wtedy zawsze kupowałem tygodnik NIE a stary nie jestem przez co co niektórych może to zaboleć). Coraz bardziej sie do etgo przychylam ponieważ pracownica chciała bym płacił na zbliżak a widziała iż podaję jej kartę by włożyła do czytnika czyli chcą podać PIN a kwota była mała i już mi podała mi się wydaje iż to pretekst ponieważ jak znam PIN to chyba logiczne jest iż wtedy jest mniejsza szansa że chce wyłudzić pieniądze pzoa tym w tych sklepach wszedzie są kamery:D Dla mnie to chore. Może wam tez się coś takiego przydarzyło.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy płacenie kartą matki zakazane ?

Jeżeli macie wspólne konto to można do niego wyrobić drugą kartę z Twoim nazwiskiem i po problemie. Chyba że to konto formalnie wcale wspólne nie jest, wtedy wcale nie ma co się dziwić sprzedawczyniom w sklepie.

3 Ostatnio edytowany przez Atlas (2018-01-14 17:56:36)

Nie mamy wpsólnego konta tylko dwa konta z wzajemnym pełnomocnictwem. Ale pieniądze przychodza na konto matki z racji tego iż mi ukradli dowód i wzięli na mnie pozyczki musiałem walczyć w sądzie. Z tego konta dokonuję płatności. Logując się przez internet konto jest puste ale wybieram konto matki i płacę tam też mam wszystkie gotowe wzorce przelewów. Mimo iż mi komornik nie grozi wolę słuchac rad policji. Sprawa 2 karta kosztuje nie mało na miesiąc u nas liczy się każda złotówka. Mimo iż dotąd nie firmy windykacyjne mnie nie zastraszyły mamy duży problem z pieniędzmi matka nie pracuje ma rentę po ojcu to plus ale wysokie koszty i moja dość niska pensja dobrze nie wróży. O kobietach po zdradzie poprzedniej na razie nie myślę. Na to przyjdzie czas gdy wyjdę na prostą smile

4 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2018-01-14 17:45:36)

Nigdy nie wolno było płacić cudzą kartą i to nie jest żadne nowe chore prawo. Ktoś, kto Ci pozwala tak zapłacić, może mieć problemy, o Tobie nie wspominając.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

5 Ostatnio edytowany przez Atlas (2018-01-14 18:03:55)

Dotąd nikomu to nei przeszkadzało tylkow  dużych sklpeach apteki, małe sklepy w tym żabka nie ma problemu. Jak mam załatwić pustą kartę na nazwisko jeśli matka ma podwójne. Byłem z matką w banku i nie widzą rozwiązania. Wybieranie pieniędzy z banku to dla mnie głupota szczególnie iż nie raz w sklepie potrafiły mi źle wydać a nie mam ochoty przeliczać i zbierać tony drobnych pieniędzy.

6

No normalne jest to, że nie powinieneś używać czyjejś karty. Skąd niby kasjerzy mają wiedzieć, że możesz z niej korzystać, a nie że np. ją ukradłeś i teraz wykorzystujesz zbliżeniówki?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

Hmm trudno powiedzieć  czy ten post jest na serio, radio i tv faktycznie potrafi sprać mózg doszczętnie.

Ale tak , zakup tygodnika NIE przeważył szale win w tym i przyszłym życiu.
To jest związane miedzy innymi ze złośliwością kasjerów wybranych marketów.
Proszę spodziewać się , że kiedy będzie padał deszcz, co głębsze kałuże same będą podchodzić pod nogę.

No i oczywiście  i tak dalej i tak dalej.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

8

Jak nie możesz zastosować normalnych rad w stylu: założenie konta na własne nazwisko to co się dziwisz prawu? A jak będziesz chciał wziąć pożyczkę to weźmiesz dowód mamy,pójdziesz do banku i poprosisz i pięć tysi? Na to pani w banku: nie mogę panu wypłacić gdyż na zdjęciu jes pan całkiem niepodobny do siebie
-niepodobny bo to dowód mamy
-tysiąc mogę wypłacić,chce pan?
Parafraza z Co mnie zrobisz jak mnie złapiesz.Nawet post taki w stylu peerelowskiego absurdu.Może jak zaczniesz kupować Nasz Dziennik to bez problemu pozwolą korzystać z karty mamusi?

Możesz skorzystać z bankomatu,który jest w każdym hipermarkecie więc jaki masz problem?

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Oczywiście ze płacenie nie swoją karta jest zabronione a wręcz karalne.

10

agnieszka280389 napisał/a:

Oczywiście ze płacenie nie swoją karta jest zabronione a wręcz karalne.

dokładnie tak, Twoja mama może mieć przez Ciebie problemy, bo jej także nie wolno UDOSTĘPNIAĆ swojej karty

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Czy płacenie kartą matki zakazane ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018