Jak stac sie bardziej pewna siebie, mega kompleksy po 30-stce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak stac sie bardziej pewna siebie, mega kompleksy po 30-stce

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1 Ostatnio edytowany przez Idhalia (2018-01-12 09:20:31)

Temat: Jak stac sie bardziej pewna siebie, mega kompleksy po 30-stce

Witam,

Jestem juz dojrzala kobieta ale nadal mam wielkie kompleksy, czasami  wrecz dostaje ataku paniki ze jestem brzydka, a to ze kiedys ludzie wysmiewali sie ze mnie, moj byl facet rowniez bardzo mi dokuczal wpedzil w kompleksy jeszcze bardziej, wytykal mi niedoskonalosci jakby sie nasmiewal  ze mnie sad
Nie kazdemu sie podobam, sa mezczyni ktorzy uwazaja mnie ze ladna, inni chyba za brzydka, nie jestem piekna, idealna, ale czasami slysze od mezczyzn ze przeciez jestem atrakcyjna kobieta, ze sa kobiety ktore gojrzej ode mnie wygladaja a sa bardziej pewne siebie, nie tak zakompleksione jak jak, po mnie to bardzo widac, czuc i nie potrafie sobie z tym poradzic.
Czesto czuje sie brzydka, pomimo ze dbam o siebie, czasami mam dni ze nie poznaje sie w lustrze, a czasami sie sobie podobam.
I zdarza sie ze przystojni faceci podrywaja mnie, raz bylysmy z kolezankami w klubie, byly mecze elimniacyjne i przyjechala grupka turystow  z Chorwacji
jeden z nich najprzystojniejszy czesto mnie obserwowal, ja go rowniez czasami smile czesto tanczylam, w koncu usiadlam i nagle podchodzi do mnie
pani sprzedajaca kwiaty i mowi ze te kwiaty dla mnie od tego Pana... Przyjelam, spojrzalam sie na niego i ruchem glowy podziekowalam, pozniej ze znajomymi
wychodzilysmy a on podbiegl do mnie i zaczal pytac gdzie ide, ale tyle czasu siedzialam on rowniez, to nie podszedl dopiero jak wychodzilam,
to tylko jeden z przykladow gdy bylam podrywana.
Ale czesto  czuje sie brzydka i bardzo  to widac po mnie, i bardzo mi to przeszkadza w zyciu, co zrobic by nauczyc sie bycia pewna siebie, moze macie jakies sposoby porady, bede bardzo wdzieczna za wszelkie sugestie porady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak stac sie bardziej pewna siebie, mega kompleksy po 30-stce

Znajdź coś w czym jesteś dobra i poświęć się temu. Wyjdź z domu, zacznij chodzić na rożne zajęcia to Ci doda pewności siebie.

3

Idhalia napisał/a:

Witam,

Jestem juz dojrzala kobieta ale nadal mam wielkie kompleksy, czasami  wrecz dostaje ataku paniki ze jestem brzydka, a to ze kiedys ludzie wysmiewali sie ze mnie, moj byl facet rowniez bardzo mi dokuczal wpedzil w kompleksy jeszcze bardziej, wytykal mi niedoskonalosci jakby sie nasmiewal  ze mnie sad
Nie kazdemu sie podobam, sa mezczyni ktorzy uwazaja mnie ze ladna, inni chyba za brzydka, nie jestem piekna, idealna, ale czasami slysze od mezczyzn ze przeciez jestem atrakcyjna kobieta, ze sa kobiety ktore gojrzej ode mnie wygladaja a sa bardziej pewne siebie, nie tak zakompleksione jak jak, po mnie to bardzo widac, czuc i nie potrafie sobie z tym poradzic.
Czesto czuje sie brzydka, pomimo ze dbam o siebie, czasami mam dni ze nie poznaje sie w lustrze, a czasami sie sobie podobam.
I zdarza sie ze przystojni faceci podrywaja mnie, raz bylysmy z kolezankami w klubie, byly mecze elimniacyjne i przyjechala grupka turystow  z Chorwacji
jeden z nich najprzystojniejszy czesto mnie obserwowal, ja go rowniez czasami smile czesto tanczylam, w koncu usiadlam i nagle podchodzi do mnie
pani sprzedajaca kwiaty i mowi ze te kwiaty dla mnie od tego Pana... Przyjelam, spojrzalam sie na niego i ruchem glowy podziekowalam, pozniej ze znajomymi
wychodzilysmy a on podbiegl do mnie i zaczal pytac gdzie ide, ale tyle czasu siedzialam on rowniez, to nie podszedl dopiero jak wychodzilam,
to tylko jeden z przykladow gdy bylam podrywana.
Ale czesto  czuje sie brzydka i bardzo  to widac po mnie, i bardzo mi to przeszkadza w zyciu, co zrobic by nauczyc sie bycia pewna siebie, moze macie jakies sposoby porady, bede bardzo wdzieczna za wszelkie sugestie porady.

Ej, Chorwaci są fajni, na bank nie jest z Tobą źle skoro jeden Cię podrywał big_smile

Może spróbuj częściej skupiać się na tych dobrych stronach? Gdy masz dobry dzień, spisz to, co w sobie lubisz - a gdy masz zły, odczytaj to. Staraj się odwracać swoją uwagę, gdy czujesz się brzydka, staraj sie zająć czymś - poczytaj, wyjdź na spacer - nie siedź, nie patrz w lustro zatapiając się w kontemplacji swojej rzekomej brzydoty. Odmawiaj takim myślom dostępu do siebie. Skieruj uwagę ku pozytywnym myślom.

4 Ostatnio edytowany przez Autoamatorka (2018-01-12 12:49:29)

Naprawde, skad takie rzeczy biora sie w naszych glowach. Ja, znowuz, jestem sobie taka srednia na jeza a tak mi dobrze ze soba wink

Czuje sie ze soba dobrze, akceptuje siebie - choc mam rozne nieciekawe defekty...
Wiem jak wygladam, jestem swiadoma wad i zalet, patrze w lustro widze co powinnam poprawic.

A kiedy nie patrze w lustro - czuje sie miss swiata smile

Mnie nikt tak nigdy nie podrywal jak Ciebie ten Chorwat... Widac masz w sobie to cos! Masz w sobie to cos. Moze jestes czarujaca, kobieca. Masz cos w ruchach, usmiechu smile

Uwierz w siebie smile

5 Ostatnio edytowany przez Chomikowa (2018-01-12 13:03:25)

Można się skupić na innych wartościach niż wygląd.

6

Co z mężczyznami? Skoro się patrzą, to czy podrywają, czy tylko jeden przykłąd z życia był? Jeśli podrywają, to znaczy że jesteś atrakcyjna. Cała reszt problemów to twoja głowa.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

7

Gary napisał/a:

Co z mężczyznami? Skoro się patrzą, to czy podrywają, czy tylko jeden przykłąd z życia był? Jeśli podrywają, to znaczy że jesteś atrakcyjna. Cała reszt problemów to twoja głowa.

Jeśli któryś przepraszam odważy się podejść i zagadać tongue. Wielu stoi i się patrzy - co wówczas ma pomyśleć kobieta?

8

Najpierw pomyślałam, że to chyba normalne, że nie zawsze, nie w każdej sytuacji się sobie podobamy, że tak po prostu jest. A potem przyszło mi do głowy, że może przecież istnieć cały szereg obiektywnych przyczyn, które sprawiają, że czasem wyglądamy niekorzystnie, możemy się np. nie wyspać, być przed okresem, przytyć niepostrzeżenie 2 kilo, włosy mogą nam się beznadziejnie układać danego dnia. Ja zauważyłam, że oceniam swoją twarz jako ładniejszą kiedy regularnie uprawiam sport i zdrowo się odżywiam, serio. Może to jest tylko w mojej głowie, ale co z tego skoro widzę TO w lustrze wink W ogóle sport bardzo podnosi pewność siebie, pewność swojego ciała. Jak wracam z roweru, łyżew albo basenu to zawsze czuję się hot! Polecam!

9

Sport. Regularna masturbacja. Nie przeglądanie się w oczach innych ludzi. Głowa do góry - dosłownie Widzisz tylko tych, którzy się tobą zachwycają. Zagaduj do ludzi. Wyucz w sobie tą umiejętność. Mi pomogła zmiana pracy na taką, w której mam kontakt z setką ludzi dziennie. Odpowiednie oświetlenie luster w domu. Taniec przed lustrem. Sport przed lustrem. Makijaż tarcza. Fryzura tarcza. Żarty o seksie. Podrywanie facetów na pięć sekund. Zabawa interakcją z ludźmi. Uśmiech! Śmiech!

10

Temat z 2018 roku...

Ale skoro został odkopany. Zmienić to, co da się zmienić, resztę olać i zająć się konstruktywnym działanuem. Często przebywać z tymi ludźmi, dla których jest się fajnym, atrakcyjnym i ciekawym. Na złośliwości reagować humorem albo ironią. To odbiera złośliwym ludziom parę.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

11

niepodobna napisał/a:

Temat z 2018 roku...

Ale skoro został odkopany. Zmienić to, co da się zmienić, resztę olać i zająć się konstruktywnym działanuem. Często przebywać z tymi ludźmi, dla których jest się fajnym, atrakcyjnym i ciekawym. Na złośliwości reagować humorem albo ironią. To odbiera złośliwym ludziom parę.

Odkopany, bo może się komuś przydać.

BTW, bardzo lubię porady typu: zmień to, działaj konstruktywnie. Większych ogólników nie wynaleźli?

12

uzytkownik444 napisał/a:
niepodobna napisał/a:

Temat z 2018 roku...

Odkopany, bo może się komuś przydać.

BTW, bardzo lubię porady typu: zmień to, działaj konstruktywnie. Większych ogólników nie wynaleźli?

Nie wyczuwasz, kiedy twoje działanie ma cel i porządek, a kiedy jest chaotycznym przykrywaniem napięcia?

"Zmień to" - skąd mam wiedzieć, co w sobie autorka może zmienić, a czego nie, więc zdrowiej będzie odpuścić?

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

13

Jedyne co mozna zrobic to zapytac sie siebie 'dlaczego'? wszystko inne to naklejanie plastra na przeciek.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak stac sie bardziej pewna siebie, mega kompleksy po 30-stce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018