Brak higieny w czasie miesiączki - nastolatka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Brak higieny w czasie miesiączki - nastolatka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Brak higieny w czasie miesiączki - nastolatka

Kobietki, poradźcie coś, bo zwariuję. Znów mam problem z nastoletnią córką. Już nie wiem co robię nie tak. Córka miesiączkuje od okolo dwóch lat i niestety do tej pory nie nauczyła się dbać o higienę. Rozmawialam z córką o tym niejednokrotnie, o tym, jak dbać o siebie i o menstruacji mówiliśmy jeszcze zanim zaczęła miesiączkować. Potem staralam się ja wspierać, razem kupowałyśmy podpaski i tampony, które woli, ale teraz moja cierpliwośc się kończy. Rozumiem, że na początku dziewczynka może mieć problem ze zmianą podpasek czy tamponów i zdarza się zakrwawione majtki, piżama czy prześcieradło. Ale po dwóch latach za kazdym razem ma brudne majtki, piżamę a nawet spodnie (aż dziw, że do tej pory nikt nie zauważył tego w szkole). Mam tego naprawdę dość. Prosiłam, tłumaczyłam, groziłam, ze kupię jej pieluchomajtki, ale bez skutku. Dziś znalazłam w jej pokoju poupychane w szafie i wrzucone do kartonowego pudełka zakrwaione majtki i piżamy (niektóre chyba leżały tam od zeszłego miesiąca! doprowadził mnie do pudełka smród!). Nie zawstydzałam córki, więc nie ma powodu do ukrywania poplamionej bielizny. Wydaje mi się, ze ona po prostu lekceważy moje zalecenia, bo wie, ze albo kupie jej i tak nowe majtki, albo podbierze moje. Proszę, poradźcie co robić! Do tego znalazłam w jej łóżku markery brudne od krwi już drugi raz, co pewnie świadczy o jednym, masturbuje się nimi w czasie miesiączki. Rozumiem potrzeby itd. ale moja tolerancja na to wszystko sie wyczerpała. Proszę o porady!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak higieny w czasie miesiączki - nastolatka

Może psycholog? Może ona po prostu nie radzi sobie sama z tym, jak jej ciało się zmienia i że coś się z nią dzieje niekontrolowanego?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

A może Twoja córka kupuje za mały rozmiar podpasek/tamponów i przez to brudzi bieliznę, do tego za rzadko zmienia? Wiesz co powiem Ci szczerze , że ja sama mam tak obfite miesiączki , że muszę używać dwóch naraz najdłuższych nocnych podpasek a i tak zdarza się wyciek.. porozmawiaj z nią na spokojnie, bez oceniania, krytyki.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

4 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-01-09 13:31:43)

Przeczytaj jeden z moich wątków: moja siostra nie dba o siebie.
Może znajdziesz tam kilka wskazówek.

---------

Ile córka ma lat? Często grzebiesz w jej rzeczach, sprzątasz pokój?

Niepokojące jest to, że do masturbacji używa przedmiotów, które się do tego nie nadają i potem zostawia je brudne, zamiast wytrzeć/umyć....
Szczerze, to nie wiem, jakbym zareagowała...
Chyba na Twoim miejscu doradziłabym się psychologa dziecięcego.

5

Czytałam twój wątek Cyngli, ale nadal nie bardzo wiem co robić. Gdy młoda wróciła ze szkoły wręczyłam jej wszystkie zakrwawione ciuchy i kazałam wyprać. Szoruje to teraz w łazience. Powiedziałam, ze nie kupię jej żadnych nowych gaci, tylko będzie chodzić w tych, które teraz pierze bez względu na to, czy je doszoruje czy nie. W sprawie masturbacji powiedziałam, że jestem na nią zla nie na to, że to robi, ale dlatego, ze zostawia "narzędzia" brudne praktycznie na widoku. I wytłumaczylam, że uzywając markerów i tego typu przedmiotów może sobie zrobić krzywdę, no i to niehigieniczne... Problemem w jej przypadku nie są obfite miesiączki tylko brak chęci zadbania o odpowiednie zabezpieczenie. Ma dostęp do różnego rodzaju tamponów i podpasek, więc brakuje tylko dobrej woli. Wkurza mnie to już ta sytuacja i bezsilność, bo przecież pieluchy jej nie założę...

6

Nie wiem, jak Ci pomóc, choć bardzo bym chciała. W przypadku mojej siostry czas zrobił swoje, no i zakochanie się.
Myślę, że warto byłoby skontaktować się z psychologiem dziecięcym, na początku może bez córki.

7

Autorko,co Twoja córka odpowiada Tobie w takich sytuacjach jak np.ta teraz?
Jaka jest jej reakcja?

Gdy mnie skrzywdzisz pierwszy raz-to jest Twoja wina.Gdy mnie skrzywdzisz drugi raz-to jest moja wina.

8 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-01-10 14:12:50)

jaMajkaa napisał/a:

Jaka jest jej reakcja?

No właśnie co ona mówi na to gdy Ty  gadasz jej,że warto zmieniać podpaski i myć się czy nie wkładać sobie markerów w czasie miesiączki bo wtedy organizm jest osłabiony i łatwo o infekcję? Jak zareagowała gdy powiedziałaś jej,że wiesz o jej masturbacji?

Sama mam 13 latkę,która też miała problem z higieną w czasie miesiączki.Zdarzało się jej wracać do domu w zakrwawionych spodniach sad
Okazało się,że wstyd jej w szkole paradować z podpaską do kibla.Zakupiłam więc gustowną kosmetyczkę i powiedziałam,że większy wstyd chyba chodzić w zakrwawionych spodniach.
Problem był bo moja córka nie wiedziała kiedy właściwie ma zmienić podpaskę i twierdziła,że wszystkie podpaski przemakają.No jasne,jak się nosi jedną cały dzień smile Nagadałam więc,że ma zmieniać nawet jak jest lekko brudna ze względu na zapach.Wrzucam jej do kosmetyczki podpaskę i nawilżane chusteczki.Gdy wraca do domu i szykuje się do muzycznej, przypominam by się wykąpała-choć jak jest po wuefie to pamięta:)
Ostatnimi czasy jest bardzo samodzielna i zwyczajnie nie sprawdzam i nie przypominam o podpasce na zmianę do szkoły.Ale nie przychodzi zakrwawiona czy śmierdząca więc chyba pamięta.
Ja bym wjechała jej trochę.Powiedziała,że zarówno koleżanki i koledzy będą ją omijać z daleka gdy będzie miała okres

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

9

Szczerze, to nauczona doświadczeniem młodszej siostry - nie wierzę, żeby wchodzenie na ambicję i zawstydzanie miało w czymkolwiek pomóc...

10

gojka102 napisał/a:
jaMajkaa napisał/a:

Jaka jest jej reakcja?

jej,że warto zmieniać podpaski i myć się czy nie wkładać sobie markerów w czasie miesiączki bo wtedy organizm jest osłabiony i łatwo o infekcję? Jak zareagowała gdy powiedziałaś jej,że wiesz o jej masturbacji?

Sama mam 13 latkę,która też miała problem z higieną w czasie miesiączki.Zdarzało się jej wracać do domu w zakrwawionych spodniach sad
Okazało się,że wstyd jej w szkole paradować z podpaską do kibla.Zakupiłam więc gustowną kosmetyczkę i powiedziałam,że większy wstyd chyba chodzić w zakrwawionych spodniach.
Problem był bo moja córka nie wiedziała kiedy właściwie ma zmienić podpaskę i twierdziła,że wszystkie podpaski przemakają.No jasne,jak się nosi jedną cały dzień smile Nagadałam więc,że ma zmieniać nawet jak jest lekko brudna ze względu na zapach.Wrzucam jej do kosmetyczki podpaskę i nawilżane chusteczki.Gdy wraca do domu i szykuje się do muzycznej, przypominam by się wykąpała-choć jak jest po wuefie to pamięta:)
Ostatnimi czasy jest bardzo samodzielna i zwyczajnie nie sprawdzam i nie przypominam i podpasce na zmianę do szkoły.Ale nie przychodzi zakrwawiona czy śmierdząca więc chyba pamięta.
Ja bym wjechała jej trochę.Powiedziała,że zarówno koleżanki i koledzy będą ją omijać z daleka gdy będzie miała okres

Gojka 102 ja pytałam się o reakcję córki.
Myślę że to jakie dziewczyna ma podejście do tematu jest ważne.
Czy czuje zawstydzenie/zlość/obojętność ...
Gdy matka daje jej śmierdzącą starą bielizne i rzeczy, których uzywała do masturbacji.
Reakcja dużo mówi o jej podejściu do sprawy

Gdy mnie skrzywdzisz pierwszy raz-to jest Twoja wina.Gdy mnie skrzywdzisz drugi raz-to jest moja wina.

11 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-01-10 14:13:26)

jaMajkaa napisał/a:
gojka102 napisał/a:
jaMajkaa napisał/a:

Jaka jest jej reakcja?

jej,że warto zmieniać podpaski i myć się czy nie wkładać sobie markerów w czasie miesiączki bo wtedy organizm jest osłabiony i łatwo o infekcję? Jak zareagowała gdy powiedziałaś jej,że wiesz o jej masturbacji?

Ostatnimi czasy jest bardzo samodzielna i zwyczajnie nie sprawdzam i nie przypominam i podpasce na zmianę do szkoły.Ale nie przychodzi zakrwawiona czy śmierdząca więc chyba pamięta.

Gdy matka daje jej śmierdzącą starą bielizne i rzeczy, których uzywała do masturbacji.

Zjadło mi połowę tekstu Jamajko:( I nie zauważyłam tego.Edytowałam już.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

12

jaMajkaa napisał/a:
gojka102 napisał/a:
jaMajkaa napisał/a:

Jaka jest jej reakcja?

Jamajko-matka daje jej własną bieliznę,przez nią zabrudzoną do uprania.
Dlaczego to niby matka miałaby ją prać nastolatce?
Moja córka codziennie pierze sobie majtki i skarpety.Taki zwyczaj by wyuczyć ją pewnych zachowań na samodzielnych wyjazdach.
Ja tego nie byłam nauczona i miałam problemy.

13

Może dla nie j to wstydliwy temat i nie zawsze wie kiedy jej wypadnie okres? Może powinnaś ją nauczyć korzystać z kalendarzyka wtedy będzie wiedziała mniej więcej kiedy dostanie okresu.

14 Ostatnio edytowany przez mallwusia (2018-01-16 15:35:49)

deniscooper napisał/a:

Może dla nie j to wstydliwy temat i nie zawsze wie kiedy jej wypadnie okres? Może powinnaś ją nauczyć korzystać z kalendarzyka wtedy będzie wiedziała mniej więcej kiedy dostanie okresu.

Nie sądzę, bo dziewczyny mają teraz aplikacje w telefonie, przynajmniej moja taką ma.
Też mam ten problem, z tym, że mój leniuch majtki po prostu wyrzuca. Ja już nie zliczę, ile jej kupuję majtek w roku.
Kupiłam specjalną puszeczkę na podpaski, ale woli tampony. Walają się jej w tornistrze wraz z brudnymi rzeczami i jej to nie wzrusza. Całe szczęście, że są we folii, ale i tak to mnóstwo bakterii.
Aż zrobię jej dzisiaj przegląd w szafie, ile zostało jej majtek, bo ostatnio podbierała moje, o 3 rozmiary większe (oczywiście też jej to nie przeszkadzało wink )

15

Ciężka sprawa
Ile córka ma lat?
Może bardzo się wstydzi swojego ciała?
A może- tak jak ktoś wspomniał- ma za mały rozmiar podpasek?
Porozmawiaj z nią raz jeszcze, jak to nie pomoże- kup pieluchomajtki. Serio, niech nosi, zabierz jej podpaski, może wtedy doceni
Jak nie to faktycznie psycholog byłby dobrym rozwiązaniem
Córka koleżanki ma 16 lat i wydzieliny z jej ciała ją tak przerażały, że do 15 roku życia koleżanka znajdowała nie tylko zakrwawioną ubikację z niespuszczoną wodą, ale prawie co dzień widziała ubikację całą ubrudzoną od kupy! Także twoja córka też może należeć do osób bojących się brudu

16

A ja tam myślę, że to leniwiec. Podpaski jej przemakają, bo zmienia je za rzadko (mogły też mieć za mały rozmiar, na noc koniecznie ze skrzydełkami rozmiar max).
I ręcznik na prześcieradło. Musi sobie wyrobić nawyki. Mnie niestety jest trudno swoją dopilnować, bo widzimy się dopiero wieczorem, a tu jednak mały nadzór byłby potrzebny.

17

Pieluchomajtki są na receptę smile

18

mallwusia napisał/a:

Ja już nie zliczę, ile jej kupuję majtek w roku.

To nie kupuj. Jeśli się nie nauczy, to będzie chodzić bez majtek, albo kupować za własne kieszonkowe. Swoją bieliznę trzymaj pod kluczem. Innego sposobu nie ma by się nauczyła.

Dziwi mnie to zaplamienie wszystkiego. Moja młoda miesiączkuje od kilku lat i nigdy nie miała takiej sytuacji. Czasem delikatnie majtki lub piżama, ale to symboliczna kropelka. Chyba faktycznie rozmiar tamponów i podpasek nie jest dopasowany, ale tez majtek prawdo podobnie. W czasie miesiączki majtki powinny być ciaśniejsze.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

19

Chyba tylko jeżeli chcesz do nich dofinansowanie. Na allegro są, więc na pewno nie są na receptę.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

20

tajemnicza75 napisał/a:
mallwusia napisał/a:

Ja już nie zliczę, ile jej kupuję majtek w roku.

To nie kupuj. Jeśli się nie nauczy, to będzie chodzić bez majtek, albo kupować za własne kieszonkowe. Swoją bieliznę trzymaj pod kluczem. Innego sposobu nie ma by się nauczyła.

Dziwi mnie to zaplamienie wszystkiego. Moja młoda miesiączkuje od kilku lat i nigdy nie miała takiej sytuacji. Czasem delikatnie majtki lub piżama, ale to symboliczna kropelka. Chyba faktycznie rozmiar tamponów i podpasek nie jest dopasowany, ale tez majtek prawdo podobnie. W czasie miesiączki majtki powinny być ciaśniejsze.

Moja podbierze wprost ze suszarki wink
Albo wrzuci tacie do koszyka caly pakiet podczas zakupow w markecie.

P.s odkad uzywa tamponow problem jest mniejszy, ale to jednak indywidualna sprawa, kazda z nas ma przeciez inna dlugosc i nasilenie.

21

A ja myślę, że rośnie nam pokolenie leniwych brudasów... niestety.

22

mallwusia napisał/a:

Moja podbierze wprost ze suszarki wink
Albo wrzuci tacie do koszyka caly pakiet podczas zakupow w markecie.

Jeśli mimo wszystko zrobi tak, to nie otrzyma kieszonkowego. Sama kupię z jej kieszonkowego. Skoro ona nie szanuje moich pieniędzy, to ja mogę zrobić  tak samo z jej kasą.

Oczywiście to są metody dla leniuchów.
W sytuacji gdy robi to, bo brzydzi się krwi, albo coś innego, należy podjąć jakieś psychologiczne kroki.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

23

Cyngli, też tak myślę.

Jak ja byłam nastolatką, to rozmowy na ten temat były bardzo oględne, nikt mi niczego nie wyjaśniał. Zdarzały się "katastrofy" w trakcie miesiączki, że coś przemokło, ale to głównie dlatego, że matka nigdy nie chciała mi kupić podpasek ze skrzydełkami, więc bokiem coś czasem przemokło. Dopiero później zaczęłam sobie dorabiać, to sobie kupowałam lepsze do szkoły.

Ale żeby nie wyprać sobie swojej własnej bielizny? Zostawiać uwalone prześcieradło? Majtki podkradać? yikes przecież to jest obrzydliwe!

Ja bym smarkuli taką haję urządziła, że załapałaby od razu co i jak się robi. Nie wyobrażam sobie prania czyichś zakrwawionych majtek, czy kupowania co miesiąc nowych, dziewczyna jest rozpieszczona. To już nie jest dziecko, któremu trzeba tyłek wycierać.

24

Swoją drogą tak mi się nasunęło, ja np. wybudzać się w nocy do toalety nauczyłam się po 20tce. Wcześniej jakoś nie miałam takiego fizjologicznego bodźca, a teraz mam i czuję, że jak szybko nie dolecę do toalety to może być potop. I to nie jest kwestia chłonności podpaski tylko tego, że jak siedzę za długo/leżę to ta krew nie schodzi całkiem na podpaskę tylko gdzieś tam po drodze się zatrzymuje i ja czuję, że ona tam jest. Parę razy miałam tak nawet na lekcjach w szkole, że niby jestem w stanie częściowo to utrzymać i nie zrobić potopu, to jednak ledwo.
Może to też kwestia wyrobienia sobie nawyku samodzielnego wypierania tej krwi? U mnie to tak działa, że sama muszę o tym pomyśleć i odpowiednio mięśnie pozaciskać, żeby się wylało.

Nie wiem, może to co piszę to oczywista oczywistość, ale w sumie ze mną nikt nigdy na te tematy nie rozmawiał big_smile

25

CatLady napisał/a:

Cyngli, też tak myślę.

Jak ja byłam nastolatką, to rozmowy na ten temat były bardzo oględne, nikt mi niczego nie wyjaśniał. Zdarzały się "katastrofy" w trakcie miesiączki, że coś przemokło, ale to głównie dlatego, że matka nigdy nie chciała mi kupić podpasek ze skrzydełkami, więc bokiem coś czasem przemokło. Dopiero później zaczęłam sobie dorabiać, to sobie kupowałam lepsze do szkoły.

Ale żeby nie wyprać sobie swojej własnej bielizny? Zostawiać uwalone prześcieradło? Majtki podkradać? yikes przecież to jest obrzydliwe!

Ja bym smarkuli taką haję urządziła, że załapałaby od razu co i jak się robi. Nie wyobrażam sobie prania czyichś zakrwawionych majtek, czy kupowania co miesiąc nowych, dziewczyna jest rozpieszczona. To już nie jest dziecko, któremu trzeba tyłek wycierać.

Jak dostałam pierwszy okres, mama pokazała mi, w której szafce zawsze są tampony i podpaski. Gdy się kończyły, wystarczyło powiedzieć. Na początku zdarzało się, że zaplamiłam bieliznę, pościeli nigdy mi się nie zdarzyło.
Brudne majtki prałam sama, wstydziłabym się, gdyby moja mama znalazła zaplamione.
Bieliznę kupowało się raz na jakiś czas, gdy już była znoszona. Nie wyobrażam sobie kupować co miesiąc nowych 10 par majtek.

26

Ja w dzieciństwie widziałam, gdy moja starsza siostra lub mama zmieniały podpaski. Widziałam, jak wyglądaja ich zużyte podpaski. Potem, już miesiączkując, wiedziałam jak często wymieniać podpaski dla własnego komfortu. Dopóki nie używałam tamponów na noc, zawsze plamiłam jedna kroplą pościel, prześcieradło i spodnie piżam. Wtedy dawalam to po prostu do prania i bylo prane z resztą rzeczy. W szkole bez problemu zmieniałam podpaski, nie wstydzilam się tego. W mlodości miałam pełna dowolność kupowania podpasek.

27

O rany teraz sobie myślę jak to było u mnie w domu i katastrofa xD oczywiście nie miałam zielonego pojęcia, czego spodziewać się po miesiączce, bo gdzieś tam w IV klasie ktoś pokazywał podpaskę i mówił, że będę to mieć, ale nie wiedziałam, jak to działa. Jak dostałam okresu, to powiedziałam matce, że chyba mam okres, to kazała mi sprawdzić, czy na pewno, bo może to z odbytu... borze... potem pokazała mi podpaski, udało mi się je założyć, ale pamiętam, że w ogóle nie wiedziałam ile ich nosić, kiedy zmieniać, nienawidziłam się wtedy myć, bo zawsze zabrudziłam ręcznik, ugh. I nienawidziłam wyrzucać podpasek, więc chowałam je po kątach w toalecie, a potem umierałam ze wstydu jak matka je znalazła. Wstydziłam się jeszcze bardziej wynosić je z łazienki i wrzucać do kosza. Strrrasznie zawstydzające dla mnie to wszystko było. Nigdy też z nikim nie rozmawiałam o tym. Dopiero jak pojechałam na studia, to się zaczęłam ogarniać.
Moja matka jest dziwna i zawsze, zawsze prała mi bieliznę ręcznie. Nienawidziłam tego, nie wiem, dlaczego to robiła ugh! Nawet parę lat temu przyjechałam do domu rodzinnego i wrzuciłam zużytą bieliznę do woreczka, żeby zabrać potem do prania w pralce, to wyprała ręcznie, zrobiłam jej wtedy taką awanturę...
Ale to nie ten wątek.

Co z córką? Może poradzić jej używanie kilku wybranych par na okres? Żeby używać tylko tamtych w czasie okresu?
Dziwne, zupełnie jakby miała problem z tym, że w ogóle ma okres i nie chciała w ogóle sobie z nim radzić, wyrzucała go ze świadomości.

If you can be anything, be kind.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Brak higieny w czasie miesiączki - nastolatka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021