Ile daje sie pieniędzy w prezencie jako chrzestna? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Ile daje sie pieniędzy w prezencie jako chrzestna?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

1

Temat: Ile daje sie pieniędzy w prezencie jako chrzestna?

Zostałam poproszona o bycie matką chrzestną. Nie odmówiłam. Ale nie mam pojęcia ile się daje pieniędzy w prezencie.Zamówiłam tort ( 100 zł) , kupiłam bukiecik plus krzyżmo ( 40 zł). I jeszcze chciałam dołożyć w kopercie 400 zł.Ale moja mama twierdzi, że to za mało i trzeba jeszcze dać dodatkowo 500 zł.
Ile Wy dawaliście jako chrzestni?
Dodam od siebie,ze nie narzekam na zarobki, stać mnie.Ale też są to ciężko zarobione pieniądze i nie lubię wydawać ich na prawo i lewo.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile daje sie pieniędzy w prezencie jako chrzestna?

Dajesz tyle ile uważasz. Bycie chrzestnym ma aspekt duchowy, religijny i symboliczny, nie chodzi w tym o prezenty.

3

zmartwiony86 napisał/a:

Dajesz tyle ile uważasz. Bycie chrzestnym ma aspekt duchowy, religijny i symboliczny, nie chodzi w tym o prezenty.

big_smile od kiedy???

taltal napisał/a:

I jeszcze chciałam dołożyć w kopercie 400 zł.Ale moja mama twierdzi, że to za mało i trzeba jeszcze dać dodatkowo 500 zł.
Dodam od siebie,ze nie narzekam na zarobki, stać mnie.Ale też są to ciężko zarobione pieniądze i nie lubię wydawać ich na prawo i lewo..

dobrze zarabiasz i dlatego zostałaś poproszona by być matką chrzęsną, a jak dasz mało to wyjdziesz na sknerę, co dziecku żałuję

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

4

Daj tyle, na ile Cię stać. Uważam, że 500zł to dobra kwota.

Ostatnio mąż został chrzestnym.
Daliśmy 500 zl w kopercie plus świecą plus ubranka plus pamiątka z chrztu świętego.
Wyszło gdzieś około 800 zł.

Daje się tyle ile sie ma.

6

Może to będzie taka mała dygresja, ale wypowiem się tak ogólnie.
Tak się składa, że mam chrześnicę, która w tym roku skończy 4 lata. I niestety obserwując ją, a także inne dzieci znajomych, dochodzę do wniosku, że ludzie mają pierdolca na punkcie dawania prezentów tak małym dzieciom. Dawanie dzieciom czy to na chrzest czy na urodziny jakichś dużych kwot pieniędzy, kupowanie nie wiadomo jakich zabawek, tabletów, elektroniczno-interaktywnych gadżetów ito to jakiś absurd. Ja mojej chrześnicy na chrzest poza tradycyjną gromnicą dałem 200zł. Ok, nie zarabiam dużo ale gdybym dał 500zł to też kredytu bym brać nie musiał. Tylko, że według mnie to zwyczajnie za dużo jak na kilkumiesięczne dziecko. Na urodziny czy święta kupuję zabawki wybierając je na chybił trafił i najczęściej się podobają. Należy pamiętać, ze małemu dziecku nie imponuje droga biżuteria (łańcuszek, kolczyki itp), małe dziecko ma wywalone na to czy dana rzecz jest markowa czy też jest droga. Mojej chrześnicy na 1 urodziny największą radość sprawił balon, którym sobie podrzucała i go kopała, a tabletem i innymi świecąco-grającymi misiami ledwo się zainteresowała.
Krótko mówiąc - dawać należy to co się uważa/tyle ile się uważa. Nie w prezentach tkwi idea rodziców chrzestnych. A jeśli będą niezadowoleni, ze mało dałaś to znaczy tyle, ze traktują Cię jako bankomat a nie jako członka rodziny wyróżnionego funkcją rodzica chrzestnego.

7

Dokładnie!
Nigdy nie zapomnę, jak mój syn dostał od dziadków na  2 urodziny wypasioną interaktywną zabawkę edukacyjną, a najlepiej bawił się pustą butelką po Coca Coli...

8 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2018-01-05 19:51:17)

taltal napisał/a:

Zostałam poproszona o bycie matką chrzestną. Nie odmówiłam. Ale nie mam pojęcia ile się daje pieniędzy w prezencie.Zamówiłam tort ( 100 zł) , kupiłam bukiecik plus krzyżmo ( 40 zł). I jeszcze chciałam dołożyć w kopercie 400 zł.Ale moja mama twierdzi, że to za mało i trzeba jeszcze dać dodatkowo 500 zł.
Dodam od siebie,ze nie narzekam na zarobki, stać mnie.Ale też są to ciężko zarobione pieniądze i nie lubię wydawać ich na prawo i lewo.

Na chrzest taka kasa? To ile dasz na wesele?
Moim zdaniem to za dużo.
Teraz masz kasę, ale czy za 20 lat tez będziesz mieć tak dobrą sytuację, tego nie wiesz. Przyzwyczaj od początku, to potem się dopiero zacznie wink .
Nie trzeba aż tyle dawać na chrzest. To maleńkie dziecko, a kasę prawdo podobnie rodzice wydadzą na co zechcą. Często nie na dziecko-niestety.
Możesz dziecku wynagradzać całoroczne nawet bez okazji, a i okazji nie brakuje (dzień dziecka, urodziny, imieniny, święta).

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

9

Czytam i oczom nie wierze....
Mieszkam juz bardzo dlugo  i pracuje/zarabiam w Niemczech.
Znam zwyczaje. Niemiec daje 100 euro na chrzest plus np. ubranka do chrztu.

NIKT NIE DAJE WIECEJ.

Jesli wy dajecie 500 zl, a zarabiacie o wiele mniej niz Niemcy, to dlaczego tak robicie?????
Ile dacie na komunie, wesele? samochod kupicie?

Zyj Tu i Teraz.

10 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2018-01-08 16:54:56)

Gosia1962 napisał/a:

Jesli wy dajecie 500 zl, a zarabiacie o wiele mniej niz Niemcy, to dlaczego tak robicie?????

Bo polska mentalność jest taka: zastaw się a postaw się wink . Moim zdaniem wynika to z naszego narodowego niskiego poczucia wartości i mnóstwa komplesów przenoszonych z pokolenia na pokolenie. Jako biedny kraj, zawsze w tyle za innymi, szukamy sposobów, by się dowartościować. Chcielibyśmy mieć dobrobyt i poważanie ponad innymi.
Przepraszam za dygresje, ale nie mogłam nie skomentować.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

11

tajemnicza75 napisał/a:
Gosia1962 napisał/a:

Bo polska mentalność jest taka: zastaw się a postaw się wink . Moim zdaniem wynika to z naszego narodowego niskiego poczucia wartości i mnóstwa komplesów przenoszonych z pokolenia na pokolenie. Jako biedny kraj, zawsze w tyle za innymi, szukamy sposobów, by się dowartościować. Chcielibyśmy mieć dobrobyt i poważanie ponad innymi.
Przepraszam za dygresje, ale nie mogłam nie skomentować.

Zgadzam się - dlatego rodzice wybierają kasiastych chrzestnych, a nie osoby religijne, które byłby kimś w rodzaju wzoru? duchowego przewodnika?
Gdzieś na forum jest wątek co się stało z kasą z komunii, analogicznie można zapytać się co się dzieje z kasą z chrztu? procentuje w banku, czy jest wydawana przez rodziców na "kotlet mielony"?

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

12 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-09 01:42:19)

taltal napisał/a:

Dasz 200 to też wystarczy.

13

Wydaje mi się, że to całkiem sporo jak na taki prezent.  W sumie misją chrzestnego jest co innego niż dawanie pieniędzy.

14

taltal napisał/a:

Ja jak zostałam matką chrzestną byłam studentką, miałam 19 lat. Pamiętam, że dałam srebrny naszyjnik z bozią oraz ze 300- 400 zł, ale wtedy jako studentka to i tak było za dużo jak na mnie.
Jeśli cię stać i uważasz, że to odpowiednia suma- daj tyle, jednak jeśli uważasz, że powinnaś dać mniej to daj trochę mniej. Ja zrozumiałam to tak (nie wiem, czy dobrze), że dałaś 100 zł na tort, 40 zł na bukiet, koperta z 400 zł i mama ci karze dołożyć jeszcze 500? Jeśli mam być szczera, to może zamiast tych 400 daj 500, ale 900 to już trochę przesada, to chrzest nie ślub

15

Moja chrześnica dostała na chrzciny medalik smile tyle.
Nie praktykuje się na chrzcinach dawania kopert. Po co?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

16

Na ile cię stać to daj ja swojej chrześnicy dałam medalik ale było to lata temu . Jeśli twojej mamie wydaje się mało to niech sama ci je da i sprawa załatwiona i obie strony zadowolone

17

Zgadzam sie ze stwierdzeniem,ze polska mentalnośc jest pełna kompleksow ale też chciwości. Oczywiście mamy tez jakieś zalety zeby nie było wink Np. jestesmy gościnni ale czy to tez nie wynika z kompleksow bo "trzeba przed obcymi lepiej wypaść?"..... a widzę to mocniej kiedy mieszkam za granica. Widze jak skromnie na codzien zachowuja sie np. Norwegowie choc tak naprawdę stać ich na lepsze prezenty, na bogatsze poczestunki ect. Ale nie lubia obnosić sie ze swoim bogactwem i w zasadzie wypadaja nedznie na naszym polskim tle. Smiać mi się chcę z ich prostoty ( np kazdy przynosi wlasny alkohol na wesele) ale z drugiej trony .....nie ma spiny, nie ma zbędnego stresu i szpanu. Wiec nie wiem co jest gorsze a co lepsze.

18

Zastanawia mnie ta koperta... Czy dziecku na chrzest trzeba wręczyć kopertę? :0 bo jak na komunii się wręcza, to do ręki dziecku? A na chrzcie? Przecież wiadomo, że ta suma niekoniecznie zostanie wydana na dziecko...

Kiedyś to chrzestna dawała krzyżyk i kolczyki - tak jak na komunię, a teraz koperty z tysiakiem w środku na chrzest?? :0

Co to się porobiło... Ludziom odwala.

19

Nawet na Komunię nie daje się 500zł big_smile
rok temu była komunia mojej chrześnicy, to daliśmy poza prezentami 100zł. Po co takiemu dziecku więcej? Na 18tkę faktycznie dostałam sporo kasy, ale wcześniej? Dla mnie to trochę marnowanie pieniędzy, zwłaszcza, że jak patrzę na moją chrześnicę to: komputer, telefon, tablet, a teraz zażyczyła sobie laptopa. I po co to komu? Do grania. Dla mnie trochę przesada.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

20

Wypowiem się jak to wygląda od naszej strony.

Sama uważam ze daje się tyle na ile kogoś stać.
Nie ma co szastac kasa - dziś ja mamy a jutro możemy nie mieć.
Dajemy zawsze tyle ile uważamy za stosowne.

Jasne raczej to ja trzymam rękę na pulsie bo mój mąż to by się "pokazał" a później jednak minus na karcie by był.

Zawsze co roku mamy jakieś uroczystości i zwykle dajemy tyle żeby się zwróciło za talerzyk i coś zostało dla państwa młodych.
Jak również dajemy kasę na chrzciny i komunie.
Akurat z tym problemu nie mamy bo te rodziny nie mają zwyczaju wydawać kasę DZIECKA na swoje wydatki zwykle sami kupują co uważają że DZIECKU się przyda ewentualnie zakładają książeczkę oszczednościowa.

21

Dajesz tyle na ile cię stać. Jeśli czujesz, że dajesz za dużo to daj mniej
To nie jest ślub, bez przesady

22

Nawet na ślub nie ma potrzeby dawania więcej niż człowieka stać. Gdzie by nie było wesele koszt talerzyka to maksymalnie 200zł i tyle wypada dać, a jak ktoś da więcej to jego wola.

23

Czyje to wreszcie święto dziecka czy rodziców?
Zatem po co pieniądze? Nie lepiej prezent-pamiątka, która dotrwa?

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Ile daje sie pieniędzy w prezencie jako chrzestna?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021