Strach przed opinia innych. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Strach przed opinia innych.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Strach przed opinia innych.

Chciałabym sie dowiedziec czy tez tak macie,że boicie sie zafarbowac wlosy czy zrobic jakis mocniejszy makijaz bo "co pomysla inni"?
Czekam na odpowiedzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Strach przed opinia innych.

Kasjusza ile ty masz lat?

Jak twoja koleżanka przefarbuje włosy to co robisz? pouczasz ją, że niemoralnie, mówisz jej że fajnie wygląda, olewasz - jej włosy, jej sprawa? A co jeśli teraz ludzie uważają, że jesteś nieatrakcyjna i gadają, że gdybyś tylko odrobinę zadbała o siebie - ładniej się umalowała, może lepiej dobrała kolor włosów, to byłoby OK.

Skąd taki pomysł zgadywania, co ludzie mogliby pomyśleć o tobie? Myślisz, że jesteś pępkiem świata, celebrytką i każdy śledzi i obserwuje każdy twój gest, każdy twój ruch, to w co się ubierzesz, jak się umalujesz, itp.

Dziewczyno zejdź na ziemię.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

3

W mojej rodzinie tak zawsze było ze jak sie pomalowałam albo pomalowalam paznokcie to byla krytyka ze to złooo. No juz nie wspominajac o farbowaniu, inni mowili np ze ladne dziewczyny sie nie farbuja albo nie maluja bo im to nie potrzebne ale ja np lubie sobie czasami pomalowac usta czy policzki różem.
Lat mam 25.

4

Ok. Tak w Twej rodzinie było, słyszałaś to, co słyszałaś, podporządkowywałaś się temu. Teraz jesteś dorosłą i możesz zdecydować o tym, czy wpajaną Ci opinię przyjmujesz jako własną, czy też ją odrzucasz.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

5

Wielokropek napisał/a:

Ok. Tak w Twej rodzinie było, słyszałaś to, co słyszałaś, podporządkowywałaś się temu. Teraz jesteś dorosłą i możesz zdecydować o tym, czy wpajaną Ci opinię przyjmujesz jako własną, czy też ją odrzucasz.

nic dodać, nic ująć... czasem po prostu trzeba dorosnąć do własnych wartości.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

6

No własnie a jesli swoimi wartosciami krzywdzi sie innych to co wtedy?

7

Możesz skonkretyzować? Jakimi wartościami skrzywdziłaś kogokolwiek?

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

8

Takimi ze jesli lubie pomalowac sie a ktos nie lubi jak ja to robie to w ten sposob go krzywdze bo sie zlosci na mnie itd. Albo np. jak nie chce isc do kosciola to tak samo urazam kogos ze nie pojde.

9 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2017-04-24 19:41:33)

Masz prawo do posiadania i prezentowania swego zdania.
Masz prawo do decydowania o sobie, w tym swoim ciele.
Masz prawo umalować się, farbować włosy mimo, że innym się to nie podoba, wywołuje to u nich złość.
Masz prawo pójść do kościoła, gdy tak zdecydujesz i masz prawo do niego nie pójść.
Masz prawo... .

10

Też tak kiedyś miałam, było to w gimnazjum. Przeszło mi na szczęście. Z tym, że u mnie było to spowodowane faktem, iż dokuczali mi na każdym kroku i np. nowa bluzka nie przeszła ich uwadze.

11

Wlasnie wiem ze mam prawo ale mam pozniej wyrzuty sumienia jak np dziadkowie chca zebym chodzila a ja nie pojde, siostra o wiele starsza bo 35 lat mi tlumaczy ze mam sie nie malowac bo nie jest mi to potrzebne.

12

Wbijanie w poczucie winy to jedna z metod manipulowania stosowana przez osoby despotyczne, które uważają, że ich sposób myślenia jest jedynie słuszny.

Jesteś dorosłą osobą, możesz decydować o sobie.
Możesz też, jeśli tak chcesz, ulegać innym i żyć tak, jak oni chcą. Rzecz w tym, że szczęśliwą wówczas nigdy nie będziesz, bo niemożliwym jest osiągniecie szczęścia, gdy trzeba pytać o pozwolenie na oddychanie.

13

Zgadza się, ale serio nie macie tak ze chcecie dla swietego spokoju juz zrobic to o co was ktos poprosi?

14 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2017-04-24 21:32:54)

A masz ten święty spokój?

Czym innym jest spełnienie czyjejś prośby, czym innym podporządkowanie się i wypełnianie rozkazów.

15

Przypomniało mi sie jeszcze ze mam takie kolezanki ze jak chcą do mnie przyjsc i nocowac a ja w tym czasie nie mam ochoty na takie spotkania to pozniej sie obrazaja i nie odzywają.

16

Skoro przyzwyczaiły się do tego, że swymi humorami i brakiem kontaktu mogą Cię szantażować, to robią to, by wymóc na Tobie zachowanie, które im pasuje.

17

To co mam robic zeby mnie nie szantazowały a jednoczesnie sie nie obrazały?

18

Zmienić koleżanki. Te z piaskownicy pozostawić samym sobie.

19

ale jesli ja do nich przychodze to według nich nie mam prawa im odmawiac kiedy one tego chca.

20

kasjusza napisał/a:

W mojej rodzinie tak zawsze było ze jak sie pomalowałam albo pomalowalam paznokcie to byla krytyka ze to złooo. No juz nie wspominajac o farbowaniu, inni mowili np ze ladne dziewczyny sie nie farbuja albo nie maluja bo im to nie potrzebne ale ja np lubie sobie czasami pomalowac usta czy policzki różem.
Lat mam 25.

Wydaje mi się, że teraz o tym myślisz, bo byłaś tak uczona i ciężko ci będzie się teraz przestawić i zacząć wprowadzać jakieś swoje zasady. Ale jeśli się boisz to małymi kroczkami, ludzie naprawdę nie zwracają na to uwagi, a najważniejsze żebyś TY czuła się dobrze! Jeśli pomalujesz się troche mocniej i cały dzień nie będziesz mogła przestać o tym myśleć, czy ten facet gapi się na ciebie, bo myśli, że jesteś diabłem wcielonym, bo masz błękitny cień na oczach, to lepiej zrezygnować, bo po co masz się dusić, skoro jest więcej szkód niż pożytku?
Poza tym jeśli sie nie malujesz to plus dla ciebie, za 40 lat będziesz wdzięczna, bo wiadomo jak taki makijaż niszczy cerę i skórę i właśnie na starość to będzie coraz bardziej widoczne. Ja trochę zazdroszczę, może nie tego, że tak szykanowali za malowanie paznokci, ale ja zaczęłam się malować w bardzo młodym wieku i teraz już nie potrafię wyjść z domu bez podkładu. Zamknięte koło, bo im więcej tego świństwa używam, tym cera staje się brzydsza i muszę się malować, żeby zakryć niedoskonałości. Ciesz się zdrową cerą!

I hope one day I love something the way women in commercials love yogurt

21

Z chlopakami tez mi sie nie wolno bylo spotykac musialam sie z tym ukrywac. W wieku 22 lat jak dowiedzieli sie ze mam chlopaka to nikt sie do mnie nie odzywal kazdy byl zły.
U mnie nigdy sie nie rozmawialo o moich potrzebach o moim zyciu czy wszystko jest dobrze itd. Byly tylko nakazy zakazy i tyle. Teraz tez sie tak czuje jak by kazdy kto tylko na mnie spojrzy mi rozkazywal ze to zle tamto źle itd.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Strach przed opinia innych.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021