Walentynki - sympatyczne święto zakochanych czy marketingowy kit ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Walentynki - sympatyczne święto zakochanych czy marketingowy kit ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

1 Ostatnio edytowany przez Pola34 (2010-02-09 11:42:35)

Temat: Walentynki - sympatyczne święto zakochanych czy marketingowy kit ?

Witam. Od jakiegoś czasu , w sumie to do lat świętujemy święto zwane świętem zakochanych czyli Walentynki. Można
powiedzieć, że zadomowiło się już u nas na całego. Dla mnie, osoby jakoś nie specjalnie je świętującej ( owszem mąż kupi czerwone winko w ten dzień, czy zjemy w domu pyszne ciasto z kawą ) oznacza to święto: korki, kolejki do kina i nie możność znalezienia miejsca w restauracji wink W sumie mam wrażenie , że tak na prawdę to święto sklepikarzy, restauratorów, właścicieli kin itd Marketing i jeszcze raz marketing. Zwiastuny Walentynek to reklamy w telewizji nakręcające potrzebę zrobienia coś tego dnia. Sedno tego święta to dodatkowe wyjście z ukochanym czy ukochaną na miasto - bo tak wypada wink No takie mam odczucia przynajmniej.  A jakie |Wy macie przemyślenia związane z Walentynkami ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Walentynki - sympatyczne święto zakochanych czy marketingowy kit ?

Dokładnie takie same:) Święto obchodzę, ale bez jakiś specjanych przygotowań, prezentów nie lubię przyjmować, chyba, że jakiś kwiat np. to jak najbardziej,  a czas razem spędza się zawsze jeśli się kocha, a z drugiej storny to właśnie najlepszy prezent. Ta cała propaganda na lansowanie się na mieście z partnerem jest chora;/ I te wszystkie serduszka, czerwienie pojawiają się już miesiąc wcześniej, podobnie jak z obchodzeniem Bożego Narodzenia i pewnie niebawem bielty do kina na ten dzień będzie trzeba rezerwować z wyprzedzeniem takim jak miejscówki na Sylwestra:D

3

Kiedyś ten dzien miał dla mnie zdecydowanie większe znaczenie, myślę, że z powodu młodego wieku. Z perspektywy czasu doszłam do wniosku, ze jest to dzień jak codzien, tylko ludzie, pod publikę pokazują jak to się bardzo kochają, jakimi prezentami obdarowują swoją drugą połówkę...itp. itd. Wygląda to tak, jakbysmy w tym wlaśnie dniu mieli kochac się bardziej niż np. 25 maja.
I tak jak napisała Pola jest to bardziej święto restauratorów, sklepikarzy itd.
Jeżeli w związku jest miłość, to niezależnie od dnia powinno się ją okazywać.

4

Dla nas to dodatkowo dzień na spotkanie wink Każdy powód jest  dobry by się spotkać, a tego dnia niejako jesteśmy usprawiedliwieni, że chcemy widzieć się na cały dzień i nasi rodzice krzywo nie patrzą w walentynki spotykamy się o te kilka godzin dłużej niż zwykle.

Wiadomo, że ten dzień to marketingowy twór, byle tylko więcej zarobić. My nie szalejemy ani z prezentami ani wypadami do restauracji czy do kina.

5

Pierwsze Walentynki świętowaliśmy bo były po 3 miesiącach znajomości. Były cudowne, ale teraz, gdy zbliżają się drugie postanowiliśmy ich nie obchodzić.
Cała atmosfera tego dnia jest mocno przereklamowana- na każdym kroku naciąganie, hasła w stylu ,,Powiedz swojej połówce że ją kochasz", presja mediów. I wyłudzanie pieniędzy od zakochanych małolatów wink

Moja koleżanka chodziła kiedyś z chłopakiem o imieniu Mikołaj. Kiedy zbliżał się 6 grudnia oboje stwierdzili, że nie będą kupować sobie żadnych prezentów bo ,,mają mikołaja cały rok" wink Nie chodziło tylko o grę słów ale też o to, że kochają się każdego dnia i każdy dzień jest dobry, by okazać sympatii miłość.
Więc parafrazując- mój D. co prawda Walenty na imię nie ma ale Walentynki mam z nim cały rok wink Jesteśmy ze sobą szczęśliwi i nie musimy tego podkreślać krwistoczerwonymi serduszkami.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

6

Zgadzam się z Cioteczką...każdy powód jest dobry by się spotkać lub sprawić komuś przyjemność! Może i jest to święto czysto marketingowe, a św. Walenty jest patronem epileptyków, ale może warto odciąć się od tego na chwilę i np wrócić wspomnieniami do szkolnych czasów i roznoszonych po klasach walnetynek? :] U was też tak było? :]
Ja na przykład chłopcom w których byłam zakochana wysyłałam kasety z nagranymi piosenkami! Polecam! świetna sprawa smile

7

Wiadomo, że to sztucznie wykreowane święto, ale... czy to ma jakieś znaczenie? Za 30 lat powstanie z tego tradycja i nikt się nie będzie nad tym zastanawiał.
Szkoda tylko, że na chama próbuje się wciągnąć w to wszystkich lansując w tym czasie np. imprezy dla singli. Poznajcie się w walentynki, to takie romantyczne. Święto zakochanych pozostawmy zakochanym. A reszta nie musi go obchodzić (ja się do niej zaliczam). Bez sensu takie 'świętowanie' na siłę.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

8

My ze swoim ukochany do walntynek podchodzimy tak:) - robimy na przekor i prezent dajemy dzien pozniej. przeciez walntynki dla zakochanych sa caly rok, caly rok moge obdarowywac prezentami, caly rok kocham a nie tylko 14 lutego:)

9

jawatoczysen, oczywiście, ze powinno się cały rok świętować miłość, a nie tylko tego jednego dnia.

Ja różyczkę dostałam już dzisiaj, a kartka walentynkowa (poprosiłam żeby własnoręcznie ją wykonał i to jest jedyna rzecz, którą tego dnia chciałabym na prezent dostać) będzie w niedzielę big_smile

10

Ja swojemu ukochanemu powiedzialam ze moim wymarzonym prezentem w tym dniu jest spacer w miejsce gdzie sie poznalismy:)...nie chce nic materialnego:) Choc ja dla niego mam niespodzianke:)

11

ja mojemu niestety nie zdążyłam nic kupić,bo złamałam nogę i jestem uwięziona
we własnym domu;(
ale tak myślę,że kupię mu coś jak będę mogła dostać się do miasta.

A on...coś tam szykuje.Jakaś kolacja,czy coś.
W sumie,to mało istotne,bo jestem na niego trochę zła.

12

Ale to tak czy inaczej, miłe święto smile wszystko marketing itp, ale jakby na to nie patrzeć ludzie się tego chwytają, i że tak powiem lecą na te serduszka, czekoladki w kształcie serc itp. Ja tam nie mam nic przeciwko takim świętom wink

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

13

Jutro w jednej z krakowskich galerii handlowych będzie można zawrzeć fikcyjny ślub. Czego to ludzie nie zrobią, by tylko zwiększyć przychody i przyciągnąć ludzi ;/

14

Osobiście uważam, że jeśli się kogoś kocha to takie małe Walentynki powinny być każdego dnia. Jednak czasem w pośpiechu i natłoku niezałatwionych spraw i tych co przyjdą po nich... zapominamy o tym. Wtedy ten dzień jest nam potrzebny- żeby sobie o tym przypomnieć i zatrzymać się na chwilę w tym biegu... Przypomnieć sobie co nas łączy i dlaczego jesteśmy ze sobą.
Niestety... ludzie znaleźli sposób aby i na tym zrobić niezły biznes. Przez to wszystko święto Walentego zmieniło się w przereklamowany, sztuczny i zwykły dzień- w którym większość rzeczy robiona jest na pokaz lub z lekkiego przymusu.
A szkoda...

My z R wypijemy sobie symboliczną lampkę czerwonego winka przy świeczkach, może damy sobie jakieś kartki, symboliczny prezencik- ale poza tym będzie to zwykły dzień, jak każdy inny.

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

15

Byłam w czterech poważnych i partnerskich związkach. Jakoś tak się zawsze składało, że trafiałam na facetów, którzy mieli problemy z świętowaniem Walentynek i wogóle rodzinnych świąt. Jakoś się do tego przyzwyczaiłam, ale czasami chciałabym, aby było inaczej.

Dla mnie od zawsze samo słowo "Walentynki" przyprawiało o dreszcze. Może nie przez to, że jestem teraz samotna, ale raczej przez tą całą otoczkę od reklam w tv po udekorowane wystawy. Teraz tylko zauważam, że ze święta zakochanych stało się ono pretekstem do zarobienia pieniędzy. Już nie wystarczy róża dla ukochanej i czekoladki, tylko romantyczny wieczór w restauracji, drogie prezenty itp. Jak co roku, zwiększa się ilość imprez dla "singli", samotnych i opuszczonych, chociaż nie wiem, czy ci prawdziwi tam się wybiorą.
Jak widać za niedługo będziemy jeszcze inaczej je świętować, skoro co roku jakiś nowy hit na prezent się pojawia, a i pary coraz bardziej się starają przygotować do tego dnia. Ja tam wolę kartki wręczane chłopcu, który się nam podoba, więc i jutro wypiszę taką mojej córce, by w poniedziałek mogła ją przekazać po cichu swojemu "wymarzonemu".

Samotna w wielkim mieście
Blog o samotnych i nieśmiałych:
www.antoninakostrzewa.blogspot.com

17

Nie mam nic przeciwko Walentynkom. W gruncie rzeczy to miłe święto i okazja choćby do tego by pomyśleć komu chcielibyśmy podarować czuły gest.
...bo przecież wcale nie musi być to partner smile

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

18

To święto. Ja komuś spontanicznie wysłałem walentynkę. Ta osoba się ucieszyła. To znaczy czasem więcej niż tysiąc słów...
I nie obchodzi mnie marketing. Jak wysyłam to nie myslę o marketingu, ale o tym by ktoś się uśmiechnął.
smile
Taki ja

19

Fakt,troche skomercjonalizowane to Swieto,a o dacie walentynki nieraz zapominam,ale o ukochanej osobie nie,i takie mile dni mamy bez wzgledu na date,i nie tylko raz do roku,bo tak data nakazuje.milego dnia zycze wszystkim,tym co przywiazuja do tej daty szczegolne znaczenie,jak i tym,co jest ona zupelnie obca.

20

A ja uważam, że każdy obchodzi takie święto jakie chce, i jak chce.Nie rozumiem takiego czegoś, że większość jest na nie, to ja tez, albo odwrotnie.

21

Nie przepadam za Walentynkami. Dlaczego akurat w ten dzień zakochani mają sobie cukrzyć ? Jak ktoś jest zakochany, to ma codziennie Walentynki smile Pozdrawiam.

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

22

marketing i tyle...ale i tak uwielbiam ten dzień smile

23

Od ładnych paru lat chwyt marketingowy.. tongue

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

24

W restauracji wystarczy zrobić rezerwację. Jeśli idzie się na żywioł, to rzeczywiście może być ciężko z miejscem. Kina nie lubię, więc mnie nie kusi. Osobiście pod pretekstem Walentynek bardzo chętnie wesprę jakichś lokalnych restauratorów, cukiernię lub kawiarnię. big_smile

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

25

Nie obchodzę walentynek, to kolejne "święto" zapożyczone. Polskie walentynki świętowało się w czerwcu. poza tym skoro na kims nam zależy powinnismy starac się cały rok a nie tylko jednego dnia

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

26

Nie chodzi o to, że staramy się o ukochaną osobę jednego dnia, a nie cały rok. Podobnie obchodzimy Dzień Matki, Babci, Dziadka, Dziecka, czy jakiś dzień swojego konkretnego zawodu, który wykonujemy. Jest to oderwanie od rzeczywistości, chociaż nieco przereklamowane, to warto w dniu Walentynek podarować ukochanej osobie drobny prezent, zabrać do kina/restauracji, czy na spacer. Oczywiście od paru dobrych lat walentynki stały się dobrym chwytem marketingowym, ale czy komuś to przeszkadza tak na prawdę?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

27

Nemezys napisał/a:

Oczywiście od paru dobrych lat walentynki stały się dobrym chwytem marketingowym, ale czy komuś to przeszkadza tak na prawdę?

Słuszna uwaga - można się temu poddać lub nie, można skorzystać lub zupełnie zignorować, ale skoro jest podaż, to wyraźnie jest i popyt wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

28

Dla mnie to święto handlu detalicznego i usług branży rozrywkowej, ale ja jestem 40-letnim malkontentem i pamiętam czas, kiedy go nie było. Dla kogoś, kto urodził się 20 lat później, jest to święto istniejące "od zawsze", więc przyjmowane jest naturalnie. Podobnie jak halloween, na które również sarkam.
Ale moja Żona z tego samego pokolenia, co ja, "uznaje" oba te dni i traktuje po prostu jako zabawę, co moim zdaniem jest rozsądnym podejściem.

29

cwany_gapa napisał/a:

Dla mnie to święto handlu detalicznego i usług branży rozrywkowej, ale ja jestem 40-letnim malkontentem i pamiętam czas, kiedy go nie było. Dla kogoś, kto urodził się 20 lat później, jest to święto istniejące "od zawsze", więc przyjmowane jest naturalnie. Podobnie jak halloween, na które również sarkam.
Ale moja Żona z tego samego pokolenia, co ja, "uznaje" oba te dni i traktuje po prostu jako zabawę, co moim zdaniem jest rozsądnym podejściem.

Dziś się spotkałam z obniżką cen  mebli właśnie tylko w tym dniu. A poza tym jak ktoś nie mał pomysłu na walentynki, to pojawiły się specjalne walentynkowe autobusy z atrakcjami.
Dlatego przyznaję wam rację.

30

Było też sporo zniżek na zakupy o wartości 14% smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

31

Olinka napisał/a:

Było też sporo zniżek na zakupy o wartości 14% smile.

Tak symbolicznie, parę groszy mniej,na zachętę. O ile produkty żywnościowe byłyby ok ,podobnie jak tańsze pączki w Tłusty Czwartek, to łóżka niekoniecznie:)

32 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-02-16 13:51:13)

może i sympatyczne, ale nie wyroslam na tym klimacie, wiec sie nie ekscytuje tym serduszkowym szalenstwem. Traktuje go z poblazliwoscią wink
Nic nie kupuje swojemu ukochanemu z tej okazji.  On mi zawsze kwiaty i czekoladki.  Ale czekoladek to on  zjada najwiecej, wiec czuje się rozgrzeszona tongue

33

Moze to i nie polskie święto, ale ja od kilkunastu lat mieszkam w Jukeju więc jestem do niego przyzwyczajona. Zawsze rezerwujemy restaurację i dostaję kwiaty, sympatyczną kartkę, pluszaka jakiegoś i mały prezent smile Mam calą kolekcję kartek sprzed lat i trzymam je oprawione w bibliotece. Jak mi przy pracy nudno czy niewyraźnie, to se popatrzę i od razu lepiej mi się na duszy robi. Ale Noc Kupały tez bym dodała- ekstra prezenty big_smile

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Walentynki - sympatyczne święto zakochanych czy marketingowy kit ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018