Aktywne 9 miesięcy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Aktywne 9 miesięcy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Aktywne 9 miesięcy

Jak to jest u naszych przyszłych mamusiek z aktywnością w ciąży zdrowej, fizjologicznej? ćwiczycie? Jak często, co robicie, jak się czujecie dzięki temu? smile

Moja ciąża to był aktywny czas. Regularnie pływałam kilka razy w tygodniu i spacerowałam. Dzięki temu dolegliwości bólowe były znikome, czułam się lżejsza, kręgosłup nie dokuczał, nie puchłam i nie zbierała mi się woda w organizmie. Dojście do siebie po licznych komplikacjach porodowych było szybkie - również dzięki aktywności fizycznej jak zapewnili mnie lekarze. Zawsze ubolewam, że mało dziewczyn dba o swoje zdrowie w tak ważnym i intensywnym czasie , jakim jest ciąża. Motywujmy się Dziewczyny tu na tym wątku! piszcie swoje doświadczenia i zalety jakich doświadczacie uprawiając sport w ciąży smile dajmy sobie kopa energii i zachęćmy inne Babeczki. Czekam na Wasze relacje smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Hej smile
Ja obecnie jestem w piątej ciąży. Pierwsza była aktywna; byłam jeszcze na studiach smile Dużo chodziłam, spacerowałam z moim huskim, pracowałam z dziećmi jako animator i w świetlicach środowiskowych smile Poród trwał 2 godziny tongue
Druga też w miarę aktywna, chociaż Młody miał dopiero rok i wszędzie chodziliśmy z wózkiem, ale dużo spacerowaliśmy. Niestety ja miałam straszne parcie na słodycze i wyglądałam jak wielorybek tongue A i tak poród był błyskawiczny; 1h15minut smile
Trzecia, z powodu problemów z dzidziusiem, prawie całkowicie przeleżana, zakończona cesarką.
Czwarta, krótko po trzeciej, przejeżdżana pomiędzy pracą, przedszkolem i lekarzami. Niestety poród bardzo powikłany, zakończony cesarką.

Teraz, w piątej, kończę pierwszy trymestr i już się nie mogę doczekać powrotu do ćwiczeń. Przez ostatni rok ćwiczyłam z chodakowską i sporo schudłam. Niestety kropek sprawił, że kilogramy wróciły szybko tongue Oprócz tego mam dużo ruchu "domowego", ale, nie oszukujmy się, przy takiej gromadce jak moja, dużo się jeździ samochodem, żeby wszędzie zdążyć. Przedszkola dla starszaków (dwa różne), zajęcia rehabilitacyjne dla wszystkich itd. Ta godzina ćwiczeń dziennie to jak zbawienie, bo mogę się zająć sama sobą. Uwielbiam basen, ale na to niestety nie ma szans; musiałabym gdzieś sprzedać dzieci tongue

3

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Hej Kasjana smile
O wow 5 ciąża!! Kochana to w sumie fajnie, że masz lekkie doświadczenia porodów, co prawda zakończone cesarką też były, ale przynajmniej te dwa pierwsze błyskawiczne.
W domu myślę, że wystarczająco się nabiegasz, no ale jak sama zauważyłaś, że aktywność jednak przyspiesza wszystko i pomaga w wielu aspektach. A przed pierwszą ciążą ćwiczyłaś? Czy ćwiczenia u Ciebie wpłynęły na szybsze dojście do siebie po ciążach?

4

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Heheh, noo, u nas małe stadko tongue

Ja zawsze byłam typem chodziarza tongue Wszędzie na piechotę. I uwielbiam pływać; póki nie było dzieci, bardzo często jeździłam na basen. Ćwiczyć zaczęłam dopiero rok po czwartej ciąży, bo nie mogłam na siebie patrzeć; wszystko mi wisiało tongue I w ciągu  roku naprawdę osiągnęłam bardzo fajne efekty. Nie tylko waga spadła, ale ciało się ujędrniło. Niestety, moje ciało reaguje na ciążę szybkim przyrostem masy...

Po cesarkach zbierałam się bardzo długo; prawie 3 tygodnie spałam w pozycji półsiedzącej, także o ćwiczeniach w ogóle nie było mowy, bo ledwo chodziłam. Aż się boję, co będzie teraz...

5

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Kasjanaa to teraz na wiosnę całą gromadkę na dwór i spacery smile Tak ciało po regularnych ćwiczeniach można niesamowicie fajnie ujędrnić smile do tego zdrowe żywienie i efekt rewelacyjny. Mam nadzieję, że teraz szybko dojdziesz do siebie.
Ja w ciąży przytyłam 10 kg. Jak wróciłam do domu to już miałam tylko 1kg na plusie. Dbałam o siebie tak jak robiłam to wcześniej , bo dla mnie zbyt duży przyrost wagi byłby zbyt dużym obciążeniem psychicznym i fizycznym. Teraz jestem 2 miesiące po porodzie, ale przez chorobę syna i pobyt w szpitalu przytyłam 1kg. Także łącznie mam do zrzucenia 2kg - niby nic - ale łatwo nie jest , bo jestem uwięziona z synem w domu.

6 Ostatnio edytowany przez Kasjanaa (2017-01-22 17:19:46)

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Powtorka

7

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Spacery na pewno smile do tego mamy działkę i obiecalam dzieciakom, że wiosną założymy warzywniaku, także będzie co robić smile

Oj, 10 kg to marzenie. Ja tyje od 15 do 30 i to bez wielkiego objadania się

8

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Byłam aktywna do 5 m-ca ciąży ,później niestety musiałam leżeć aż do końca. Poród przeciętny, naturalny.
A waga to chyba cecha osobnicza ,bo ja mimo leżenia w sumie 6kg do przodu ,a po porodzie zdecydowanie mniej niz przed ciązą...

9

Odp: Aktywne 9 miesięcy
wrobelkarolina napisał/a:

Byłam aktywna do 5 m-ca ciąży ,później niestety musiałam leżeć aż do końca. Poród przeciętny, naturalny.
A waga to chyba cecha osobnicza ,bo ja mimo leżenia w sumie 6kg do przodu ,a po porodzie zdecydowanie mniej niz przed ciązą...

Ciekawe jakby to było gdybyś Karolina była aktywna do końca - ale tego się nie dowiemy smile a w jaki sposób ćwiczyłaś?

10

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Dziewczyny co tak nas mało?? Aktywne mamuśki zgłaszajcie się! smile

Zalety sportu i aktywności podczas ciąży:
- poprawa samopoczucia psychicznego
- kontrolowany, w normie, przyrost wagi
- zapobieganie uciążliwym dolegliwościom ciążowym np. bóle kręgosłupa, hemoroidy, żylaki nóg
- poprawa krążenia krwi
- wzmocnienie organizmu
- zapobieganie powstawaniu obrzęków
- stymulacja pracy serca, płuc, mięśni
- poprawa jakości snu
- przygotowanie ciała do porodu i szybsze dojście do formy po nim

Dlaczego Polki boją się tak ruchu w ciąży? pomóżmy złamać te stereotypy!

11

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Ja dzis zrobilam caly trening ciazowy i stwierdzam, ze ciezko mi będzie się przestawić... Uwielbiam kardio, dużo skakania i pot płynący po plecach, a te ciążowe treningi są strasxnie statyczne... ale lepszy rydz niż nic.
A potem jeszcze moje stadko zapewniło mi mnóstwo ruchu przy sprzątaniu łazienki, bo wyprodukowali tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle piany i wszystko wylali za wannę... ech, dobrze, że bardzo ich kocham wink

12

Odp: Aktywne 9 miesięcy
chomik9911 napisał/a:

Jak to jest u naszych przyszłych mamusiek z aktywnością w ciąży zdrowej, fizjologicznej? ćwiczycie? Jak często, co robicie, jak się czujecie dzięki temu? smile

Moja ciąża to był aktywny czas. Regularnie pływałam kilka razy w tygodniu i spacerowałam. Dzięki temu dolegliwości bólowe były znikome, czułam się lżejsza, kręgosłup nie dokuczał, nie puchłam i nie zbierała mi się woda w organizmie. Dojście do siebie po licznych komplikacjach porodowych było szybkie - również dzięki aktywności fizycznej jak zapewnili mnie lekarze. Zawsze ubolewam, że mało dziewczyn dba o swoje zdrowie w tak ważnym i intensywnym czasie , jakim jest ciąża. Motywujmy się Dziewczyny tu na tym wątku! piszcie swoje doświadczenia i zalety jakich doświadczacie uprawiając sport w ciąży smile dajmy sobie kopa energii i zachęćmy inne Babeczki. Czekam na Wasze relacje smile


Ja przed ciążą chodziłam na siłownię (nie był to jakiś długi okres). Teraz nie wiem, czy mogę chodzić i jakie ćwiczenia wykonywać. Troszkę panikuję. Boję się, że każde nieprawidłowe ćwiczenie może spowodować poronienie (długo staraliśmy się o dzidziusia). Może niepotrzebnie panikuję, ale nie wiem... od czego zacząć, kogo się zapytać: ginekologa, trenera na siłowni?

13

Odp: Aktywne 9 miesięcy

Twisted jeśli ciąża przebiega prawidłowo to nie ma powodów żeby rezygnować z ćwiczeń, ALE wszystkie ćwiczenia konsultujesz z ginekologiem. Bezpieczne sporty to pływanie, aquafitness, joga, spacery. Co do ćwiczeń na siłowni - ja ich nie wykonywałam, więc tu nie pomogę. Konsultacja z ginekologiem, później z trenerem - jak najbardziej smile są także zajęcia przeznaczone specjalnie dla kobiet ciężarnych.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Aktywne 9 miesięcy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024