Wyprawka dla noworodka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Wyprawka dla noworodka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

1 Ostatnio edytowany przez tuli_pana24 (2016-12-10 23:28:21)

Temat: Wyprawka dla noworodka

Drogie mamy! Jestem na etapie kompletowania wyprawki dla swojego synka, termin na połowę marca. I powiem szczerze lekko zglupialam... to moje pierwsze dziecko i im dłużej szukam np kocyka w necie tym więcej pojawia się możliwości i nie wiem już czym co się rozni, co będzie lepsze i co wybrać. Pomozcie!
Po pierwsze: jakie kupić prześcieradła i ile sztuk? Chodzi mi o materiał.
Po drugie: jaki kupić rożek? Podobają mi się pół na pół bawełna+minky ale nie wiem czy są ok w praktyce? Nie za ciepłe np? Może lepiej kupić zwykły bawełniany?
Trzecia sprawa: kocyk:) wystarczy jeden czy lepiej odrazu kupić np 2? Jaki materiał wybrać np do wózka na okres właśnie wczesnej wiosny? Pluszowy, z mikrofibry, bawełna z minky?
Czwarta rzecz: pieluszki wielorazowe. Mam zamiar używac pampersów ale wiem że kilka wielorazowych warto mieć. Tylko teraz ile, do czego służą i z jakiego materiału? Muślinowe. Tetrowe, flanelowe....
Ostatnie pytanie: jaki ręcznik kupić dla malucha?  Z froty, bawełny.... a może jeszcze coś się przyda do  wycierania po kąpieli?
Z góry bardzo Wam dziękuję za każdą radę:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wyprawka dla noworodka

Jeśli chodzi o prześcieradło to dobre będzie bawełniane lub satynowe. Rodzisz w połowie marca więc może kup bawełniany rożek. Kocyki możesz mieć dwa. Jeden przyda się na spacerki do wózka a drugi w domu. Pieluszki flanelowe przydadzą się np. do okrycia dziecka latem na spacerku lub w domu zamiast kołderki, pieluszki tetrowe np. do położenia sobie na ramieniu jak będziesz brała dziecko do odbicia po jedzeniu, do wycierania, do podkładania itd. Ręcznik powinien szybko absorbować wodę i tutaj postawiłabym na ręcznik frotte.

3

Czesc z mojego doświadczenia jedna wiecej pieluszka czy kocyk jest bardzo przydatne..
U nas byly pieluszki tetrowe np przy odbijaniu,  latem do przykrywania otulacz bambusowy lub pieluszka bambusowa..
Z kocykiem to roznie ale mozesz.miec jeden zwykly aa drugi z minky.. wiadomo jestesmy w czasach gdzie kocykow jest multum. Gdzie wejdziesz kazdy inny lub "jeszcze takiego nie spotkalam".

Tak naprawdę cieszy oko rodzica:).. 

Ja rok temu urodzilam pierwsze dziecko. I mamy np 2 przescieradla (yersey), 2 komplety poszewek na posciel.. sprawdza sie nawet w przypadku ulania, wymiotow... moze rozka nie bierz grubego wiadomo w domu/ mieszkaniu jest cieplo...

Do wozka nie mialam przescieradelka. Kupilam zwykla pieluche flanelowa i.to bylo nasze przescieradelko:):)

28.10.2015 - Weronika, 3430g, 56cm..

4

Tuli pana przede wszystkim zanim zaczniesz wszystko gromadzić: podejdź do tego z rozsądkiem. Na rynku jest mnóstwo gadżetów i produktów tak naprawdę przesadzonych i zbędnych.. Ja mam ze 2,3 prześcieradła bawełniane i jakieś flanelowe, ale moje dziecko ma miesiąc prawie i do tej pory nie zmieniałam go , bo moje dziecko zwyczajnie śpi na rożku, czasem z nami, czasem w wózku i to prześcieradło nie jest zupełnie używane.. Rożek mam zwykły miękki kupiony za 20 zł w pepco. Dziecko na nim śpi, ale nie jest w niego owijany, bo nie lubi. Drugi mam używany, także dwa w zupełności wystarczą. Kocyki mam dwa takie pluszowe mięciutkie. U mnie pieluchy sprawdzają się tetrowe, do wycierania buzi jak dziecko jje przede wszystkim - 20 sztuk mam. Ręcznik mam jeden z frotte i jak dla mnie nic innego w kąpieli nie jest potrzebne jak ręcznik i emoulsja do kąpieli, no i przede wszystkim spokój, bo dziecko i tak jest nią zestresowane. smile Kieruj się intuicją i zdrowym rozsądkiem.. te wszystkie dziwne materiały są produkowane chyba dla rodziców.. bo im prościej, naturalniej tym lepiej dla dziecka. Bawełna rządzi smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

5

Dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi:) właśnie chce do tych zakupów podejść rozsądnie i dlatego wolałam spytać niż nakupowac niepotrzebych rzeczy które potem będą lezec i zajmować miejsce, które akurat mieszkając na 48 metrach wolę oszczędzać:P

6

cześć:) przechodzę podobny problem, ja mam termin na połowę lutego i powiem Ci co ja mam albo czego nie:)

rożek- a po co? wsumie nie będe kupować bo tak naprawdę nie wiem po co mi on

prześcieradła kupiłam 5 z bawełny, doświadczone koleżanki podpowiedziały, że może sie zdarzyć że codziennie będe musiała zmienić prześcieradło, więc lepiej mieć kilka

pieluszki - kupiłam zestaw 20 białych tetrowych, ale takich droższych, żeby nie były szorstkie po 2 praniach i 5 kolorowych muślinowych sa milusie w dotyku, więc one będę raczej do nakrycia lub do buzi maluszka, naprawdę jest różnica jak się je dotyka.

ręczniki kupiłam dwa i chyba kupię 3, bo tak naprawde nie wiem czy będzie mi chciało prać ciągle czy będę zmęczona ( tego sie boję;), kupiłam bawelniane frotte ( najlepiej chłoną wodę) i większy odrazu, żeby starczył na dłużej, z kapturkiem.

kocyki mam dwa, jeden cieplejszy do wózka (minky mięciutki), drugi cieńszy bawełniany.

Ja np poluję na otulacz, bo dowiedziałam sie od położnej i na różnych warsztatach, że w takim otulaczu dziecko czuje się trochę jak w brzuszku, jest mu ciasno, ciepło, więc ponoć dzieci lepiej śpią, warto spróbować, ale na początek poszukam jakiegoś taniego, bo może sie okazać ze mój synek wcale nie będzie chciał wracac do brzuszka;)

Ale jak już napisały koleżanki wazne żeby nie zwariować i nie przesadzić. Teraz wszystko jest w internecie, więc wychodzę z założenia, ze nagle okaże się że czegoś nie ma a przydałoby się to albo chwila i się pojedzie i kupi, albo zamówi przez internet i dwa dni i jest.

Ważne, pamiętaj o dobrze zaopatrzonej apteczce w domu!!!

7 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2016-12-12 11:14:02)

Gobo rożek pełni funkcję otulacza właśnie, a jest o wiele tańszy. Co do apteczki - nie wiem co masz na myśli, ale ja bez konsultacji z lekarzem na początku nic nie podam mojemu dziecku sama, bo to moje pierwsze dziecko i zwyczajnie nie wiem co powinnam mu dać jak coś się będzie działo. Dla mnie 5 prześcieradeł to o 3,4 za dużo, ale to dla mnie smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

8

Mysle ze rozek moze byc w szpitalu wymagany. Lepiej sie dowiedz w szpitalu w ktorym rodzisz..

Przescieradla hmmm sporo. Watpie ze bedziesz je uzywala wszystkie. Nawet jeżeli masz funkcje w pralce wstawienia na 30min to przez pol dnia wyschnie. 

Mamy jeden recznik z kapturkiem aa drugi zwykly mniejsze.. Niektore reczniki nke wchlaniaja wody. Polecam z babyono..

9

Aga 2016 dzięki za polecenie właśnie czegoś konkretnego - jak zamawiam na necie to trudno sprawdzić, czy dany ręcznik będzie chłonął wodę np. Także dzięki i na pewno skorzystam z podpowiedzi:)

Ogólnie z racji tego, że jestem na L4 i mam dużo czasu to dużo czytam książek i artykułów o dzieciach. Na warsztatach też byłam i podobnie jak Ty Gobo1983 słyszałam, że otulacz może się przydać do spania. Jednak żeby z tym być ostrożnym, bo nie każdy bobas będzie lubił być tak otulony:) Ja chce postawić na rożek, taki miękki, nieusztywniany. Będzie mi służył do spania tzn dziecku:P i do noszenia na początku... Na bank będę się pewniej czuła nosząc maleńkiego noworodka jeśli będzie w coś zawinięty:P Także u mnie rożek to podstawa też z racji tego, że czytałam, że taki maluch nie śpi w pościeli typu podusia + kołderka tzn że nie powinien, bo może się bezwiednie zawinąć w taką kołdrę w nocy.... Wiadomo, że co mama to podejście:) Ja po przewertowaniu innych forów doszłam do wniosku, że na początek stawiam na rożek do spania a pościel kupie później.

Gobo1983 moja kuzynka jako otulacz stosowała dobrej jakości, większą pieluchę flanelową:) Rodziła latem i jej maluch uwielbiał spać w takim kokonie:)

A macie jakieś sprawdzone strony, na których zamawiacie rzeczy dla dzieci? Właśnie tego typu, o których tu mowa, nie chodzi mi o ciuszki czy zabawki:)

10

Tuli pana ja ręcznik, rożek i tego typu akcesoria kupowałam w f&f tesco i w pepco i naprawdę Ci polecam. Ręcznik z pepco jakiś niefirmowy, ale chłonie wodę, a rożek jest z tych miękkich ale ciut sztywniejszy, że z łatwością na początku podnosisz w nim dzidziusia, jeśli masz tego typu obawy smile kocyk taki miękki z pepco też super, piorę kilka razy w tygodniu to wszystko, bo mój synek stale obsiusiuje wszystko wokół i nic się nie zniszczyło tongue

11 Ostatnio edytowany przez tuli_pana24 (2016-12-12 16:40:41)

Chomik 9911 właśnie dziś byłam w pepco z ciekawości i nawet się nie spodziewałam, że mają taki wybór... i rzeczywiście ładne te rzeczy i kocyki milusie. Co do ecznika to widziałam takie z kapturem bodajże bawełniane. Czy o te Ci chodzi?:)

12 Ostatnio edytowany przez aga2016 (2016-12-12 18:17:17)

Ja mam z pepco 3 kocyki cienkie. Sa bardzo mile w dotyku nawet sie nie spraly i nie rozciagnely..

U nas na początku tez nie bylo kolderki.. corka spala w rozku i pod cienkim kocykiem. Poduszka dla dzieci to bardziej taki flaczek:). Ochraniacz tez dopiero poznej zalozylam..  rozki moga sie przydac z 2 lub 3. Wiadomo na czas prania czy jak dziecko obsika.. pomysl tez nad butelka boo nigdy nic nie wiadomo jednak:)

13

Tuli pana tak taki , chłonny i dzidziuś mój chętnie się w niego wtula smile No Aga dobrze mówi, jak zdecydujesz się na rożek to dobrze jest mieć dwa. Butelka obowiązkowo tongue polecam z lovi antykolkową ze smoczkiem , który dziecko ssie jakby ssało pierś. Koszt 30zł prze allegro zamawiałam, natomiast mam jeszcze dwie z aventu i są do doopy, przeciekają a używam ich raptem 3 tygodnie, ale może mi się takie felerne trafiły..

14

Chomik ja bym zglosila ogolnie te butelki z aventu. Moze bys dostala w zamian drugie 

U nas butelki tez sa z lovi. Chwale sobie. 

W razie potrzeby pytaj:). Zawsze można cos doradzic i pomoc:).

15

Ja dostałam butelkę z chicco (seria natural feeling) z takim "bocznym smoczkiem". Ale zapisuje Wasze uwagi co do Lovi;)

16

Aga chciałabym je zwrócić, ale ja je dostałam w prezencie.. więc już nawet nic nie mówię, tylko kupię następną z lovi tongue

17

Dziewczyny jeszcze jedno mi przyszło do głowy:) z czego polecacie materac do łóżeczka? W sensie wypelnienia

18

Tuli pana tutaj to nic konkretnego Ci nie polecę, bo ja jak zamawiałam łóżeczko to miałam w zestawie pościel i zwykly materac piankowy. Za całość z łóżeczkiem zapłaciłam 250 zł, zamawiałam z allegro.

19

Ja zamawialam.oddzielnie lozeczko i materac. Wiec materac mam pianka, kokos, gryka.

Czesto sie slyszy ze moga pojawic sie robaki jak dziecko obsika itd. Ale sa rozne ochraniacze na materac.

20

No właśnie też sporo słyszałam o tych robakach  i dlatego tak chcialam podpytać czy rzeczywiście mialyscie taki "problem" ze swoimi materacami:/

21

tuli mnie same opowieści o tym zniechęciły i nie chciałam sprawdzać osobiście big_smile

22

Ja słyszałam że robaki pojawiają się nie tylko wtedy gdy dziecko zamoczy materac. Ja kupiłam lateks z kokosem. Trochę drogi był ale akurat na tym nie chciałam oszczędzać bo wiem że materac jest ważny. Na swoje łóżko z chłopakiem kupiliśmy mega drogi materac ale komfort spania jest nie do opisania. Ale każdy kupuje to co uważa za stosowne. Poczytaj na internecie co polecają.

17.01.2017 - Kasia, 3510g, 56 cm

23

U nas mąż sprawdzil na wszelki wypadek ale wszystko jest ok.. Materac jest wazny i zeby tylko nie byl uzywany..

24

hej:)
może nie wiem co to rożek, ale położna na szkole rodzenia powiedziała że u nas w szpitalu nie pozwalają używać rożków. Dla mnie wogóle to nie jest to samo co otulacz:)
ale fakt otulaczem w cieplejsze dni może byc pielucha jak najbardziej, chodzi o to żeby był skiśnięty:)
co do prześcieradeł, nie będzie mi się chciało dla jednego prześcieradła gonić pralki;) ale wsumie łóżeczko posłuży minimum na 3 lata więc nie zmarnują się.

Kurcze ja tyle razy wchodziłam do pepco i u mnie nic fajnego nie znalazłam, a dla niemowlaków to już wogóle 3 rzeczy na krzyż:(. Ja poluję na przeceny w necie teraz.

Co do apteczki to raczej miałam na myśli podstawowe rzeczy termometr, do noska, do pępka, sól fizjologiczną, waciki, patyczki, mi wszystko położna powiedziałą to trochę tego jest, poza tym poszłam na kurs pierwszej pomocy dla niemowlaczków i tam też nam pare rzeczy podali co mieć w domu.

Ja to wogóle ubranek nie mam sad

A czy butelkę dobieracie do laktatora? bo mi ktoś polecił własnie laktator Lovi więc butelkę chyba powinnam dokupić do niego?

25

a tutaj o materacach może się przyda:
http://supermaterace.com.pl/najlepszy-m … ie-modeli/

26 Ostatnio edytowany przez tuli_pana24 (2016-12-15 14:24:31)

Gabo dzięki za linka;) czytałam już duuuuzo o materacach i wiem że musi być nowy i że powinien być w miarę twardy,bo zdrowiej dla dziecka . Cos wybiore:) co do pepco to powiem Ci że wszystko zależy od sklepu. Ja mam u siebie pepco w którym znalazłabys 1 rodzaj pieluch i np 3 bodziaki a mam w mieście obok pepco w którym jest mega wybór.
Z ubraniami akurat ja już mam spokój, bo dostałam 5 pudel ciuszkow, kupiłam dosłownie po 1 komplecie nowych do szpitala i nic więcej nie kupuje. Teraz muszę kupić szafę żeby móc te ciuszki poprac i miec gdzie schować:p

Ps. Czy to nie jest tak że jak kupisz laktator to butelka jest już w zestawie z nim? Tak kojarze:)

27

Ja mialam laktator z canpol baby. Tylko zauwaz ze w laktatorze masz wszystkie czesci nic nie musisz kupic. Jest pojemniczek zeby mleko odciagniete tam wpadalo.. potem najwyzej przelejesz sobie.

Ja bez rozka bym sobie nie wyobrazala wziac dziecka. U nas byl wymagany.  No ale sama zobaczysz czy będzie Ci potrzebny..

Do noska jest najlepsza sol morska, frida do noska, octanisept do pepuszka. Hm co do patyczkow to bym na początku tak z nich nie korzystala wystarczy tez pieluszka tetrowa kacikiem przetrzec uszko:)..

Aa i do wanienki podczas kapieli na samo dno polozylam 3pieluchy tetrowe . Gabki to jednak zbiorowisko bakterii

28

Podstawą są ubranka, ale potrzebne będą też kosmetyki, fotelik, wózek, akcesoria do pielęgnacji i karmienia.
Najpotrzebniejsze rzeczy
Ubranka dla noworodka
Rzeczy do spania dla niemowlaka
Pierwsze kosmetyki i artykuły higieniczne
Rzeczy do kąpieli dla niemowlaka
Rzeczy na spacer
Rzeczy do karmienia
Wyprawka na lato
Wyprawka na zimę
Wyprawka – lista na zakupy

[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

29

Moja siostra jest w ciąży i wyprawkę niby ma skompletowaną, ale musiałam dokupić coś od siebie. Zdecydowałam się na kokon z sensillo myślę że taki gadżet przyda się dla maluszka smile

30 Ostatnio edytowany przez weroska33 (2020-05-08 16:37:13)

Myślę że dwa prześcieradła wystarcza, jedno się pobrudzi to drugie założysz a tamto wypierzesz. Mi rozek służył tylko w szpitalu i może parę dni w domu. Też chciałam zakupić minky ale dostałam bawelniane dwa i się sprawdziły.
Pieluszki tetrowe polecam, przydadza się do wycierania bobasa jak uleje a nawet do przykrycia jak będzie cieplo. Zamawialam z allegro kilka sztuk aż za dużo bo były takie piękne wzory:) a z pepco się spraly..

Kocyk mam minky ( jeden większy drugi mniejszy) i jeden bawełniany, do teraz mała kocha Kocyk minky:) myślę że to wystarczy.

A post z 2016:)

31 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-04-28 11:02:39)

Dzięki za wątek bardzo pomocny przy kompletowaniu wyprawki i trochę go odkipuje. Słyszałyście dziewczyny o marce spam. Kupuję właśnie ciuszki dla maluszka i staram się skompletować wyprawkę. Słyszałam wiele pozytywhych słów o nich. Fajnie się rozwijają. Polecacie? Ostatnio wypatrzyłam rampersy. Wydają się świetną alternatywą dla pajacyków. Używacie tego typu ubranka dla noworodka, czy może jednak klasyczne?

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Wyprawka dla noworodka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021