Sama w swieta i sylwestra - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Sama w swieta i sylwestra

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Sama w swieta i sylwestra

Hej. Jestem tu nowa.
Nie za bardzo mam sie z kim podzielić swoim smutkiem. Mieszkam za granica. W tamtym roku spędzałam swieta i sylwestra w samotności. Obiecałam sobie wtedy ze to ostatni raz. Tak bardzo cierpiałam. Teraz znow sie zbliżają swieta i czeka mnie ta sama historia. Az mnie od środka rozdziera ból ze musze znow byc sama. Każdy mi mowi ze poczytaj sobie książkę czy obejrzyj jakiś fajny film i zleci. Zleci??? Nikt nie ma pojęcia jak strasznie jest przykro jak nie ma sie nikogo.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sama w swieta i sylwestra
wenka26 napisał/a:

Hej. Jestem tu nowa.
Nie za bardzo mam sie z kim podzielić swoim smutkiem. Mieszkam za granica. W tamtym roku spędzałam swieta i sylwestra w samotności. Obiecałam sobie wtedy ze to ostatni raz. Tak bardzo cierpiałam. Teraz znow sie zbliżają swieta i czeka mnie ta sama historia. Az mnie od środka rozdziera ból ze musze znow byc sama. Każdy mi mowi ze poczytaj sobie książkę czy obejrzyj jakiś fajny film i zleci. Zleci??? Nikt nie ma pojęcia jak strasznie jest przykro jak nie ma sie nikogo.

A czemu tak jest, że znowu będziesz sama? Nie masz rodziny do której mogłabyś pójść, przyjechać do Polski?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Mam jakieś resztki rodziny. Niestety chyba nie za bardzo mnie chce. Byłam na Wielkanoc. Zjedli ze mna śniadanie wielkanocne i każdy wyjechał do swojej rodziny ( teściów, dzieci) a ja zostałam sama. Przepłakałam cała Wielkanoc w Polsce. Dlatego nie chce jechać na boze narodzenie bo bedzie tak samo. Z reszta nikt z rodziny nawet sie nie zapytał co zamierzam robic w swieta. Czy mam jakieś plany czy nie.

4

To skoro tak jest to chyba lepiej być samej niż z taką rodziną.
Jednak o ile w święta prawdopodobnie w tym roku będzie to nieuniknione to jednak w sylwestra sama być nie musisz.
Może masz tam za granicą jakichś przyjaciół, znajomych, koleżanki z którymi możesz udać się gdzieś na zabawę w tę noc?
W jakim kraju mieszkasz obecnie?

5

Mieszkam w Niemczech. Co do znajomych to mam tylko rodziny u których pracuje. To jest grupa znajomych i oni zawsze wyjeżdżaj na sylwestra gdzieś. Poza tym mnie nie stać na takie wyjazdy aby do nich dołączyć. Jestem w naprawdę kiepskiej sytuacji. Nawet nie mam jak poznac kogos bo nawet do clubu iść samej nie mam odwagi. Szukałam juz nawet przez internet znajomych. Czasem ktos sie odzywa. Ale jestem zawsze nie do pary i traktują mnie jak takie kukułcze jajo. Mowię otwarcie wszystkim ze bede sama i w swieta i sylwestra ale to chyba nie istotne dla nich.

6

Nie mam pomysłów co by tu Ci poradzić bo mieszkasz za daleko.
Jedynie służę w te dni swoją osobą, jeśli chcesz i nic się nie zmieni w Twojej sytuacji to możemy popisać maile abyś nie czuła się taka samotna.
Jeśli towarzystwo kobiety 50 letniej Ci odpowiada to jestem do dyspozycji.
Ja nie jestem samotna, mam męża, mam rodzinę ale znajdę czas.

7

Dziękuje Ci bardzo za chęć pomocy. Ale w te dni świąteczne nie bede Ci głowy zawracać swoją osoba i swoim zmartwieniem. Spędź ten czas z rodzina jak najlepiej. Jestes na pewno fantastyczna mama. Moja mama jak żyła tez miałam normalne swieta.  Pozdrawiam Cie serdecznie i jeszcze raz dziękuje ze napisałaś.

8

A może tutaj na tym forum znajdziesz sobie koleżankę, przyjaciółkę w swoim wieku. Bo jak z nicku wynika to masz 26 lat?
Są ogłoszenia dziewczyn, które poszukują koleżanki choćby do popisania.

Ja życzę Ci abyś nie była sama a nawet jeśli tak się wydarzy to abyś nie była smutna.
Będziesz miała czas na odpoczynek, relaks, zajęcie się tym co lubisz robić.
Z dobrą herbatą czy kawą, ciastem i książką,  przed telewizorem też może być przyjemnie i czas szybko zleci.
Trzymaj się!

9

ja też będę sama i to bardzo świadoma decyzja.

szczerze mówiąc nie mogę się doczekać smile

10

Fajnie , ze chociaż Ty sie cieszysz z samotności. Choc jeśli to nie przymusowa tylko świadoma decyzja to troszkę inaczej. Moze i ja zacznę sobie wmawiać ze sie cieszę i to pomoże smile

11

nie cieszę sie z samotności, tylko z tego ze będę sama wink

a jako ze mam urlop ponad tydzień, to zamierzam szaleć smile

12 Ostatnio edytowany przez Swanen (2016-12-06 21:59:24)

Ja mam przeciwnie. Nie znoszę typowych świąt czyli zjazdów rodzinnych, wczuwania się. Chętnie pojechałabym z facetem na wycieczkę w tym czasie ale mam schorowaną starą matkę, za którą nie przepadam, ale wobec której czuję się zobowiązana i dlatego pojadę do niej, i spędzę tam dwa dni, by nie była sama.

13

Masz racje. Powinnaś spędzić swieta z mama. Czasem relacje sa trudne tylko jak sie juz stracić mamę to wtedy jej na prawde brakuje.

14

wenka26 napisał/a:

Dziękuje Ci bardzo za chęć pomocy. Ale w te dni świąteczne nie bede Ci głowy zawracać swoją osoba i swoim zmartwieniem. Spędź ten czas z rodzina jak najlepiej. Jestes na pewno fantastyczna mama. Moja mama jak żyła tez miałam normalne swieta.  Pozdrawiam Cie serdecznie i jeszcze raz dziękuje ze napisałaś.

Właśnie dostałaś KONKRETNĄ propozycję wsparcia w ten trudny czas, ale ją odrzuciłaś. Czy Ty nie szukasz czasem tego czego nikt nie może Ci dać, tzn. poczucia, że należysz do kogoś, masz swoją rodzinę, kogoś dla kogo jesteś najważniejsza ? Wszystko inne to jedynie namiastka ?

15

Fakt potrzebuje wsparcia a zarazem nie potrafię brac pomocy. Zostałam wychowana przez ojca ktory ciagle mi wpajał ze nie mozna brac pomocy choc niewiadoma jak by było cieżko. Przez 20 lat surowe wychowanie. Teraz choc wiem ze to było złe z jego strony to siedzi to we mnie. Przy kazdej sytuacji gdy ktos wyciąga rękę działam jak automatycznie ( ze mi nie wolno) . Brakuje mi takiej prawdziwej rodziny. Moj chłopak mnie zostawił bo jego rodzice stwierdzili ze skoro moj ojciec to tyran ( zawsze taki byl) to przejęłam cos na pewno w genach. Czasem sama uciekam od bliskości bo boje sie tego tematu rodziny.

16 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2016-12-07 17:18:52)

wenka26 napisał/a:

Fakt potrzebuje wsparcia a zarazem nie potrafię brac pomocy. Zostałam wychowana przez ojca ktory ciagle mi wpajał ze nie mozna brac pomocy choc niewiadoma jak by było cieżko. Przez 20 lat surowe wychowanie. Teraz choc wiem ze to było złe z jego strony to siedzi to we mnie. Przy kazdej sytuacji gdy ktos wyciąga rękę działam jak automatycznie ( ze mi nie wolno) . Brakuje mi takiej prawdziwej rodziny. Moj chłopak mnie zostawił bo jego rodzice stwierdzili ze skoro moj ojciec to tyran ( zawsze taki byl) to przejęłam cos na pewno w genach. Czasem sama uciekam od bliskości bo boje sie tego tematu rodziny.

Może Ci się wydawać, że jestem okrutna ale to bardzo dobrze,  że ten chłopak Cię zostawił.
Po co Ci taki chłopak, który decyzję o tym z kim ma być uzależnił od zdania rodziców i jeszcze jakieś chore teorie dopisali do tego.
Tak by wyglądało Twoje życie z nim, że o wszystkim co dzieje się w małżeństwie  decydowaliby jego rodzice, nie miałabyś prawa decydować o sobie, o waszym życiu, do wszystkiego by się wtrącali. Tak więc lepiej, ze z nim nie jesteś.
Na pewno znajdziesz kogoś kto dorósł do związku.

17

Wenka> samotność to stan naszego ducha. Można być samemu na odludziu i nie czuć się samotnym, a można żyć w tłumie i czuć się samotnym... jak Ty w Wielkanoc. To nie jest wina innych, że tak się czujesz. Masz niskie poczucie wartości-prawda? Gdybyś siebie lubiła nie czułabyś się samotna.... miałabyś siebie samą, wspaniałą, nietuzinkową, niebanalną ....  . Rozumiesz?
Mówi Ci to osoba, która wyła z uczuciem samotności. Zamiast skupiać się nad tym czego nie chcesz - tym samym wszystko się kręci wokół smutnych, pesymistycznych rzeczy- zacznij skupiać się nad czymś fajnym. I nie pisz mi, ze nic takiego nie ma. A ilu jest samotnych ludzi na świecie, bezdomnych, chorych. Szukaj informacji gdzie w Twojej okolicy są wigilie dla takich osób, pójdź tam. Moze zapisz się do wolontariatu, pomagaj innym samotnym, tym samym poczujesz się komuś potrzebna. Zapisz się na tańce, aerobik... cokolwiek, aby nie siedzieć w domu i nie użalać się nad sobą.
Z samotności nikt Cie nie wyciągnie, jeśli sama tego nie zrobisz. Oczekujesz, że znajdzie się ktoś, kto przytuli jak tatuś, uściśnie jak mamusia i pogłaszcze po głowie. Nie jesteś już małą dziewczynką.... przykro mi.

Polecam szczerze książkę:   "Kobieta i poczucie własnej wartości. "
„rozwiejesz marzenia o idealnym dzieciństwie (to wzbudzi w tobie lęk). Jeśli porzucisz tę fantazję, musisz przyjąć do wiad. że już nigdy nie doświadczysz tego, czego nie otrzymałaś jako dziecko (bezwarunkowej miłości i akceptacji) bo zwyczajnie nie cofniesz się w czasie. Rozstanie sie z marzeniem o idealnym dzieciństwie oznacza zaniechanie szukania idealnego męża, odrzucenie marzeń o idealnych dzieciach, pracy i sobie samej. Pozytywne jest to, że rezygnacja z nierealnych marzeń pozwala zbudować zdrowe poczucie własnej wartości. Rozstanie z wizerunkiem idealnych dzieci sprawi, ze zaczniesz się cieszyć ich niepowtarzalnością. Rezygnacja z marzenia o własnej doskonałości pozwoli ci odkryć, kim naprawdę jesteś oraz stać się osobą bardziej spontaniczną i prawdziwą."

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

18

_v_ napisał/a:

ja też będę sama i to bardzo świadoma decyzja.

szczerze mówiąc nie mogę się doczekać smile

O rany, mam dokładnie tak samo!:D

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Sama w swieta i sylwestra

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018