Jak szybko schudnąć z brzucha - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak szybko schudnąć z brzucha

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 55 z 55 ]

39 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-04-26 13:19:49)

Odp: Jak szybko schudnąć z brzucha

Ja z pomocą trenera bardzo schudłam w okolicach brzucha, który po dwóch ciążach nie wyglądał najlepiej. Niestety efektem ubocznym była obwisła skóra na brzuchu (nad cięciem - miałam 2 cesarki), zastanawiam się czy można to usunąć w naturalny sposób? Koleżanka korzystała z pomocy chirurgii plastycznej i ma płaski brzuch. Ja nieco się obawiam i rozważam jeszcze inne opcje. Co radzicie?

Zobacz podobne tematy :

40

Eliza21 napisał/a:

Ja z pomocą trenera bardzo schudłam w okolicach brzucha, który po dwóch ciążach nie wyglądał najlepiej. Niestety efektem ubocznym była obwisła skóra na brzuchu (nad cięciem - miałam 2 cesarki), zastanawiam się czy można to usunąć w naturalny sposób? Koleżanka korzystała z pomocy chirurgii plastycznej i ma płaski brzuch. Ja nieco się obawiam i rozważam jeszcze inne opcje. Co radzicie?

Czy w naturalny sposób? To wszystko jest zależne od rozmiarów obwisłej skóry, jędrność jeśli jest ona dość spora to tylko plastyka. Są różnego rodzaju zabiegi modelujące i wyszczuplające, ale są dosyć kosztowne. Pić dużo wody, nie unikać dobrych tłuszczów, i nie stosować diet odchudzających.

41 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-04-29 19:29:52)

Chiocraea napisał/a:

Wiem, że temat pewnie już był i że niejedna dziewczyna na to narzeka, ale...
Mam duży brzuch i w miarę chude nogi. Szczerze mówiąc, myślę że może to wyglądać komicznie. Mam z tego powodu wiele kompleksów. Biegam, ale szybko się męczę, pół kilometra to u mnie maks. Brzuszki robię, ale to nic nie daje. Nie mam jakoś siły żeby wytrwać w dietach i to mnie rozbraja!
Pomóżcie.

Są specjalne ćwiczenia na brzuch, i nie chodzi o brzuszki. Tylko ile one pomogą w "zwaleniu" ciała bez kontroli dietki i bilansu kalorycznego - to nie wiem. Na pewno poprawią mięśnie. W ogóle myślenie, ze ćwiczenia na daną partię ciała wyeliminują z niej tłuszcz jest nieporozumieniem, bo ten spala się równomiernie z całego ciała.
Poza tym niektórzy mają problemy z wzdęciami - czyli można kontrolować co się je i po czym brzuch jest najbardziej wypchany.

42

marakujka napisał/a:
Chiocraea napisał/a:

Wiem, że temat pewnie już był i że niejedna dziewczyna na to narzeka, ale...
Mam duży brzuch i w miarę chude nogi. Szczerze mówiąc, myślę że może to wyglądać komicznie. Mam z tego powodu wiele kompleksów. Biegam, ale szybko się męczę, pół kilometra to u mnie maks. Brzuszki robię, ale to nic nie daje. Nie mam jakoś siły żeby wytrwać w dietach i to mnie rozbraja!
Pomóżcie.

Są specjalne ćwiczenia na brzuch, i nie chodzi o brzuszki. Tylko ile one pomogą w "zwaleniu" ciała bez kontroli dietki i bilansu kalorycznego - to nie wiem. Na pewno poprawią mięśnie. W ogóle myślenie, ze ćwiczenia na daną partię ciała wyeliminują z niej tłuszcz jest nieporozumieniem, bo ten spala się równomiernie z całego ciała.
Poza tym niektórzy mają problemy z wzdęciami - czyli można kontrolować co się je i po czym brzuch jest najbardziej wypchany.

Jeśli któraś z Pań ma podobne przypadłości szczupłych nóg oraz nadmiaru tłuszczu na brzuchu to z wielką prawdopodobnością wina tkwi w zaburzeniach hormonalnych. Aby palić tkankę tłuszczową potrzeba by ok 40 minut intensywnych ćwiczeń. Ćwiczeniami na brzuch jedynie można odrobinę napiąć mięśnie, które i tak zostaną zakryte tkanka tł. Dieta na niedoborze kalorycznym pogorszy tylko sprawę, potrzebne jest zwiększenie ilości zdrowych tłuszczu, aby podbić hormony m.in.  testosteron, który odpowiada m.in za spalanie tkanki tł.
Moje zalecenia
Wykonanie badań hormonalnych
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to stopniowe wprowadzanie tak aby dojść do tych 40-60 minut treningu.
Zadbanie o zbilansowaną diete, zwiększenie ilości zdrowych tłuszczy w diecie oraz picie 2.5 l wody dziennie
Można wprowadzić opcjonalnie L-karnityne lub kofeine (ale ta u kobiet powoduje tworznie się obwisłych piersi).

43

Bez przesady. Są różne typy sylwetki m.in. jabłko czyli właśnie większa góra i drobne nóżki. Genetyka.

44

Od razu mi się przypomnialo słynne powiedzenie z filmu Dzień Świra, "nie ma nic gorszego jak facetka z dupką w jabłko albo śliwkę"

45 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-05-01 10:56:30)

marakujka napisał/a:

W ogóle myślenie, ze ćwiczenia na daną partię ciała wyeliminują z niej tłuszcz jest nieporozumieniem, bo ten spala się równomiernie z całego ciała.

Masz rację co do ćwiczeń. Choć dzięki powiększeniu danych mięśni, można poprawić optykę ciała np. większa klatka, może nieco maskować większy brzuch czy szersze barki, optycznie nieco mniejsze biodra itp.
Tłuszcz nie spala się równomiernie. Wszystko zależy od rozmieszczenia receptorów, działania hormonów. Aktywności oraz odżywianie mają udział nieco inny w tym przypadku. Sposób prowadzenia ma też wpływ na stan skóry np. napięcia.

Ja25 napisał/a:

Można wprowadzić opcjonalnie L-karnityne lub kofeine (ale ta u kobiet powoduje tworznie się obwisłych piersi).

Bezsensowne zalecenie.

46 Ostatnio edytowany przez Ja25 (2019-05-01 12:22:38)

Miłycham napisał/a:
marakujka napisał/a:

W ogóle myślenie, ze ćwiczenia na daną partię ciała wyeliminują z niej tłuszcz jest nieporozumieniem, bo ten spala się równomiernie z całego ciała.

Masz rację co do ćwiczeń. Choć dzięki powiększeniu danych mięśni, można poprawić optykę ciała np. większa klatka, może nieco maskować większy brzuch czy szersze barki, optycznie nieco mniejsze biodra itp.
Tłuszcz nie spala się równomiernie. Wszystko zależy od rozmieszczenia receptorów, działania hormonów. Aktywności oraz odżywianie mają udział nieco inny w tym przypadku. Sposób prowadzenia ma też wpływ na stan skóry np. napięcia.

Ja25 napisał/a:

Bezsensowne zalecenie.

Napisz mi dlaczego bezsensowne?
Skoro w spalaczach działa tylko L-karnityna, kofeina ew. jakiś ekstrakt z chili. Znając życie ty byś polecił jakiegoś młodego zielonego jęczmienia  hahaha

47 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-05-01 13:50:06)

Zapewniam Ciebie, że uszczypliwości z Twojej strony, nie są konieczne by prowadzić mądrą dyskusję.  Liczenie na działanie L-karnityny nie jest dobrym wyborem, ponieważ nie potwierdzono , w jakiś wiarygodnych badaniach, by istotnie wpływa na poziom tkanki tłuszczowej. Zbędny wydatek.

48 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-05-01 13:40:17)

dubel do skasowania.

49

Miłycham napisał/a:
marakujka napisał/a:

Optyka - jasne. Tylko u autorki pewnie w drugą stronę pójdzie - lepiej dla niej po prostu zwalić tego brzucha, niż robić z siebie chłoporobotnicę poprzez zwiększanie innych partii ciała. Choć kto tam wie...
Za "obraz wnętrza" dzięki. Ja przytaczam jedynie to, co fitness guru mówili, gdy sama się odchudzałam. smile

50 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-09 18:55:54)

Polecam super apke Spamerka do analizy składu produktów spożywczych. Od kad zwracam uwagę na to co jem nie mam problemów z duzym brzuchem. Ćwiczenia i racjonalne odzywianie idealnie sie sprawdzają na zrzucenie tkanki tluszczowej. Mi bardzo pomogla Spamerka bo dzięki niej wiem że kupuję dobre produkty.

51 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-11 18:03:55)

Zdecydowanie popieram! Najlepsza jest konsultacja u dietetyka oraz zrobienie kompleksowego przeglądu zdrowia. Być może to, że nie możesz schudnąć akurat z brzucha, jak czymś spowodowane? Polecam   zakupienie pakietu Spam. Ja sama byłam, jestem żywym przykładem, że się da, schudłam już 25kg! Tylko pamiętaj, jest to ciągła praca nad sobą, chwila rozleniwienia i wracasz do punktu wyjścia...

52 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-16 13:10:38)

Wydaje mi się, że może to być kwestia diety przede wszystkim i zbyt dużego procentu tłuszczu :d W takich przypadkach waga może być niska, a mimo to, wygląda to źle. Masz może wagę, która analizuje też skład ciała? Tutaj na przykład są takie dostępnenieregulaminowy link . Myślę że na taki problem będzie dobrym rozwiązaniem dieta i właśnie obserwowanie poziomu tłuszczu w składzie ciała.

53

Mi sie udalo stracic wstretny brzuchol w pol roku  poprzez wylaczenie weglowodanow (prawie calkowicie), a przynajmniej tylko na sniadanie kromka ciemnego chleba, a potem juz nic.
Zero ziemniakow.
Zero makaronow.
Zero ryzu.
Zero maki pszennej.
Zero cukru.

Co jadlam?
Chude mieso, jajka, jarzyny, twarog, salate, pomidory, ogorki.
Troche owocow- nie za duzo, bo niektore maja duzo cukru. Arbuz! jest super, bo ma duzo wody i malo cukru.

Pilam duzo wody i herbat ziolowych.

Do tego pilam na czczo mieszanke zielonego jeczmienia i kurkumy ( postacie sproszkowana): 2 lyzeczki rozpuscic w letniej wodzie i pic.

Brzucha prawie sie pozbylam i nareszczie mam chec na basen, cwiczenia, rower.

Nadal omijam biale pieczywo i pszenna make. Jem teraz nieraz 2 ziemniaki na obiad albo kasze lub ryz pelnoziarnisty.

54

Otyłość brzuszna jest najczęściej efektem niewłaściwej diety. Ja postanowiłam jakiś czas temu oczyścić organizm i przy okazji zeszło 15 kilo. Zamawiałam świeżo wyciskane soki z Nuja. Robię detoks sokami regularnie co dwa miesiące. Pomaga mi to poprawić samopoczucie, czuję, że mój organizm lepiej funkcjonuje, mam lepszy sen, a przy okazji utrzymuję zadowalającą mnie wagę.

55 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-07-22 22:09:31)

Nie schudniesz tylko z brzucha. Tkanka tłuszczowa spala się na redukcji na całym ciele, na ogół szybciej w tych partiach, które nie stanowią wielkiego problemu, tzn. jeśli masz skłonności do tycia głównie w okolicach brzucha, to tam pewnie będziesz chudnąć najwolniej.
Ale nawet z nadprogramowymi kilogramami można poprawić wygląd brzucha, wzmacniając go ćwiczeniami. Zadbaj też o postawę. Przy krzywych plecach brzuch się wydaje jeszcze bardziej wystający. Możesz wykonywać ćwiczenia z obciążeniem, które poprawią proporcje, np. rozwiną nieco biodra czy barki, wtedy pas wydaje się szczuplejszy.
Sprawdź, czy nie masz zaburzeń pracy tarczycy, istnieje taki problem, jak "brzuch tarczycowy". Jeśli nie masz, to tylko rozsądna dieta, redukcja w wolnym tempie i połączenie treningu siłowego z cardio/interwałami. Podobno są produkty, które wspomagają utratę tłuszczu z brzucha, np. awokado, olej kokosowy - ale nie wiem, czy to prawda, czy legenda internetowa...
Ja mam kłopot z wewnętrzną stroną ud, bez nadwagi, a mam wrażenie, że to troszkę tłuszczu, które na mnie jest, prawie w całości skupiło się na tych partiach. Walka z tym to syzyfowa praca raczej.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

Posty [ 39 do 55 z 55 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak szybko schudnąć z brzucha

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018