Laserowa korekta wzroku - czy warto - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Laserowa korekta wzroku - czy warto

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 110 z 226 ]

56

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Joanna_25 napisał/a:

A jaką metodą miałaś robioną operację? Ja zastanawiam sie nad Mavitem też w Warszawie. Słyszałaś coś o tej klinice?
I jak w ogóle wrażenia po operacji? Bardzo bolało?
Podziwiam, że miałaś odwagę zaryzykować i poddać się tej operacji! Ja im więcej czytam różnych for w necie tym bardziej się boję sad(((

Zabieg miałam robiony metodą LASIK. Operacja jest bezbolesna, tak jak pisałam wyżej, boli już 'po', ale dostaje się proszki przeciwbólowe i kropelki i jakoś żyje smile Na początku, tuż po zabiegu, widziałam tak jakby ' za mgłą', ale po kilku dniach mi to przeszło. Powiem Ci szczerze, że także denerwowałam się przed operacją, czytając wypowiedzi ludzi na forum. Jednak zauważyłam dziwną prawidłowość, że wypowiadają się na nich zwykle ci sami ludzie, psiocząc na taki zabieg. Dlatego wydaje się, że jest tak dużo negatywnych opini, a to tylko złudzenie, tak sądze. smile
O Mavicie oczywiście słyszałam. Tą klinikę również brałam pod uwage przy wyborze. Słyszałam dobre opinie. smile Ale padło na Okolaser (w sumie dzięki znajomemu, który mi polecił) i nie żałuję. smile

Zobacz podobne tematy :

57

Haniu, dziękuję za odpowiedź smile
Naprawdę masz szczęście, że u Ciebie wszystko przebiegło bez problemu... Niektórzy mają straszne powikłania. Przerażające to jest. Nie miałaś żadnego efektu halo albo sturbust, brak kontrastu, słaba ostrość widzenia????
Na badaniach wyszło mi, że mogę mieć korektę jedynie metodą PRK... Okres leczenia po tej metodzie jest bardzo długi. Boję się zdecydować i ciągle wzlekam. Masz rację, że na forach najczęściej piszą osoby zdesperowane, którym operacja nie wyszła, ale niestety nikt nie da mi pewności, że w moim przypadku akurat wszystko się uda bez zarzutu sad
Najgorsze jest to, że chodząc do różnych lekarzy konsultowałam z nimi moją chęć zrobienia korekty laserowej i zdania były podzielone... Nawet jedna lekarka z Mavitu, u której byłam na prywatnej wizycie poza kliniką powiedziała, że na moim miejscu nie decydowała by się na operacje bo nie ma żadnej pewności, że wszystko się uda a skutki uboczne mogą być o wiele gorsze i bardziej uciążliwe niż zwykła wada sad
Mogłabyś napisać jakaą wadę miałaś? Ja mam -2,00 i -3,00 plus lekki astygmatyzm. Niektórzy lekarze mówią, żeby poddać się korekcie inni odradzają.
Ehh... Mam poważny dylemat a czas ucieka, bo kolejne badania mam w przyszłym tygodniu sad(( do tego czasu musze podjąć w końcu decyzję sad

58 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-11-12 19:51:40)

Joanna_25 napisał/a:

(...)nie ma żadnej pewności, że wszystko się uda a skutki uboczne mogą być o wiele gorsze i bardziej uciążliwe niż zwykła wada (...)

Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem chirurgicznym i zawsze trzeba wziąć pod uwagę możliwość powikłań.
Ważnym jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Powikłania mogą nastąpić przy zażyciu aspiryny, ale jednak wiele milionów osób ją zażywa.

Przed zabiegiem wykonuje się obowiązkowo badanie kwalifikacyjne, bo nie każde oko można operować, nie każdą wadę. Odpowiedzialny lekarz przekaże pacjentowi wszelkie informacje dotyczące mozliwości występowania powikłań (i ich jakości), a decyzje zawsze podejmuje zainteresowana osoba.

Jeśli wg Ciebie laserowa korekta ma więcej wad niż zalet - nie podejmuj decyzji o poddaniu się jej.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

59

Wielokropek napisał/a:
Joanna_25 napisał/a:

(...)nie ma żadnej pewności, że wszystko się uda a skutki uboczne mogą być o wiele gorsze i bardziej uciążliwe niż zwykła wada (...)

Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem chirurgicznym i zawsze trzeba wziąć pod uwagę możliwość powikłań.
Ważnym jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Powikłania mogą nastąpić przy zażyciu aspiryny, ale jednak wiele milionów osób ją zażywa.

Przed zabiegiem wykonuje się obowiązkowo badanie kwalifikacyjne, bo nie każde oko można operować, nie każdą wadę. Odpowiedzialny lekarz przekaże pacjentowi wszelkie informacje dotyczące mozliwości występowania powikłań (i ich jakości), a decyzje zawsze podejmuje zainteresowana osoba.

Jeśli wg Ciebie laserowa korekta ma więcej wad niż zalet - nie podejmuj decyzji o poddaniu się jej.

Właśnie nie wiem jak to jest z tymi wadami i zaletami w moim przypadku. Rok temu miałam kwalifikacje. Wyszło, że mogę mieć tylko PRK-ze względu na budowę oka. Lekarz mówił o ewentualnych powikłaniach i w moim przypadku nie powinny one wystąpić. Mam niewielką wadę i to jest duży plus. Natomiast każdy organizm jest inny i nigdy do końca niewiadomo jak oczy zareagują na tego typu ingerencję. W zeszłym roku stchórzyłam i nie poddałam się operacji. W tym roku myślałam, że już jestem zdecydowana... Dopóki nie zaczęłam przeglądać internetu i szukać wypowiedzi osób, które są już po ... Idzie się załamać, jak czytam niektóre posty... Poza tym byłam też u innego lekarza. Pokazałam swoje wyniki badań kwalifikacyjnych- według tego drugiego lekarza ryzyko jest zbyt duże i przy mojej wadzie (niewielkiej) lepiej nie ryzykować...Bardzo, ale to bardzo chciałabym pozbyć się okularów, ale nie wiem czy jest to na tyle bezpieczne... Za granicą powstają strony internetowe osób u których wystąpiły powikłania po tego typu operacjach. Naprawdę sporo jest osób u których ten zabieg nie dał oczekiwanych rezultatów. Z drugiej jednak strony nadal przeważającą grupą są osoby zadowolone z operacji- przynajmniej według statystyk, bo jednak na forach częściej występują osoby u których zabieg się nie udał.
Naprawdę podziwiam osoby,które zdecydowały się na korektę- ja cały czas bardzo się boję. Najbardziej chyba boję się tego, że jeśli coś nie wyjdzie to będę się za to strasznie obwiniać, bo przecież sama tego chciałam i teraz mam...

60

Nie znasz wad i zalet?

Nie pytałaś lekarza?

Aż nie chce mi się wierzyć, że lekarz nie poinformował Cię o mozliwości ryzyka.

Po przeczytaniu twego postu, poszukałam informacji w internecie i już wiem, jakie mogą nastąpić komplikacje. Proponuję, sięgnij do wyszukiwarki i poczytaj, a przy okazji - przed podjęciem decyzji - zapytaj lekarza.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

61

Wielokropek napisał/a:

Nie znasz wad i zalet?

Nie pytałaś lekarza?

Aż nie chce mi się wierzyć, że lekarz nie poinformował Cię o mozliwości ryzyka.

Po przeczytaniu twego postu, poszukałam informacji w internecie i już wiem, jakie mogą nastąpić komplikacje. Proponuję, sięgnij do wyszukiwarki i poczytaj, a przy okazji - przed podjęciem decyzji - zapytaj lekarza.

Ale ja doskonale wiem, jakie mogą być powikłania po laserowej korekcie wady wzroku. Lekarz wszystko mi wytłumaczył. Chodzi właśnie o to ryzyko, bo nikt mi nie zagwarantuje, że wszystko będzie dobrze. Zastanawiam się czy warto zaryzykować, bo tak naprawdę to ten cały zabieg to sytuacja losowa. Operacja zawsze się udaje, a tylko od samego procesu leczenia, rekonwalescencji, zależy jak potem będzie się widziało, a to już sprawa indywidualna. Każdy człowiek jest inny i u każdego ten proces przebiega inaczej i żaden lekarz nie zagwarantuje, że u akurat u mnie u Ciebie wszystko pójdzie gładko i za 2 tygodnie wrócimy do pracy mając idealny wzrok...

62

Tylko Ty i nikt inny podejmuje decyzje.
Nie powiem Ci ani tego, byś zdecydowała się na zabieg, ani tego zabiegu nie będę Ci odradzała. Ot, taki koszt bycia osobą dorosłą.

63

Wielokropek ma rację. Jest to tylko i wyłącznie Twoja decyzja i nikt inny za Ciebie jej nie podejmię. Ja, jako osoba, która ma to za sobą, mogę polecić. Jednak tak jak mówisz, każdy organizm jest inny, niewiadomo jak Twoje ciało zareaguje. Oczywiście, że jest ryzyko, jednak ryzyko w naszym życiu to codzienność, chociaż większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Idać do dentysty też ryzykujemy powikłaniami. smile
Powiem Ci szczerze, że mi dużo pewności dała świadomość posiadania profesjonalnego lekarza. Pani Archacka u której byłam, wzbudziła moje zaufanie i sprawiła, że przed zabiegiem czułam się odpręzona i czułam, że oddaje moje oczy w dobre ręcę. Przed wyborem kliniki, byłam na badaniach u innego lekarza (nie bede podawać nazwiska, bo nie chce mu robic antyreklamy), który był taki oschły, nieczuły, miał dla mnie mało czasu, praktycznie nic mi nie wytłumaczył - nie chciałam by był odpowiedzialny za zdrowie moich oczu.
Tak w ogóle, to skoro robiłaś badania rok temu, nie powinnaś ich powtórzyć? Badania kwalifikacyjne są chyba ważne pół roku, prawda?

64 Ostatnio edytowany przez afadro (2011-11-15 17:23:59)

Powiem Wam, że niedawno przeszłam zabieg wymiany soczewki w oku. Niestety była to konieczność. I szczerze powiedziawszy, to żadna przyjemność-zabieg w znieczuleniu miejscowym, dwa zastrzyki w oko. Potem krople, żele do oka, badania-nawet kieliszek mi do oka wsadzali. Nie wiem na czym polega ta laserowa korekcja, ani nie chce mi się czytać na ten temat. Ale powiem Wam, że wszystko pięknie wygląda, i fajnie się o tym opowiada, ale co się nacierpicie to jest tylko Wasze. A ryzyko zawsze jest, nawet przy najlepszym specjaliście. A wzrok jest zbyt cenny, aby tak ryzykować.

65

Brr, brzmi strasznie. Tak, ryzyko jest zawsze, ale korzystając z pewnych usług można je zniwelować. Ja też się cholernie bałam przed laserową, ale podjęłam decyzję i na upartego się tego trzymałam. Jak ktoś jest pewny, że to co robi jest słuszne, to jakoś tak łatwiej idzie smile Dlatego Asia powinna się jeszcze nad tym zastanowić. Nie można mieć wątpliwości przed tak ważnym zabiegiem. Ja zrobiłam i nie żałuję. Pocierpieć, trochę pocierpiałam, ale komfort życia bez okularów jest, dla mnie, cudowny! By wyglądać pięknie też cierpimy - np. regulując brwi lub goląc nogi woskiem haha smile

66

Zawsze jest obawa. Ja na Twoim miejscu wybrałabym najlepszą klinikę w Polsce i podjęła decyzję o zrobieniu zabiegu.

67

Wielokropek napisał/a:

Dobrze powiedziane. Na szczęście w tym przypadku nie zaszyją nam (raczej) w oku chusty chirurgicznej...
Ja też rozważam za i przeciw. Domyślam się, że zadowolonych po zabiegu trochę jest, lecz w naszej naturze jest "takie cóś", że raczej obsmarujemy kasjerkę, która źle nam wydała resztę niż pochwalimy manikiurzystkę-artystkę (bo wszyscy zaczną korzystać i będą kolejki).

68

Karolina ma rację. Podczas zbierania informacji nt. laserowej korekcji, zauważyłam dziwną prawidłowość, że więcej jest wpisów negatywnych. Może wydawać się, że laserowa korekcja to chodzące zło i każdy kto się jej podda, wraca z zabiegu jako cyklop. Ale to guzik prawda. My po prostu lubimy narzekać.
Ja się staram przełamać ten negatywny image laserowej, bo sama miałam i żyję (śmiem się pochwalić, że bardzo dobrze mi się żyje). Według mnie najważniejsze jest by osoba, które chce poddać się zabiegowi była w stu procentach pewna co do swoich racji. No i trzeba wybrać się do specjalisty. Ja od siebie polecić mogę klinikę w której robiony miałam zabieg - Okolaser w Warszawie, mnie nie zawiedli, to i Ciebie nie powinni. Ale tak jak pisałam wyżej, to jest Twoja decyzja i Twoje oczy. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.

69

Czy Okolaser to CMO Laser?

70

koralina napisał/a:

Czy Okolaser to CMO Laser?

Tak, jest to ta sama klinika.

71

No tak, dzięki. Trzeba być ślepotą, żeby nie skojarzyć.
Dobrą mają stronę, wiele można się dowiedzieć.

72

Koralina, i jak Twoje rozważania? Sprowadziły się do jakiejś konkretnej decyzji?

73

Cześć. Decyzja pierwsza podjęta - dzięki dokładnemu riserczowi w sieci umawiam się na kwalifikacje. Wybrałam CMO Laser. I będę wiedziała, czy w ogóle się do tego nadaję. W przyszłym tygodniu skończy się gdybanie.

74

Czy mogę się dowiedzieć do jakiego lekarza jesteś umówiona? Ja byłam u dr Archackiej - bardzo miła kobieta i zarazem świetna profesjonalistka. Ale podejrzewam, że pozostali lekarze (a raczej lekarki, bo z tego co pamiętam prof. Szaflik nie wykonuje laserowej korekcji) w niczym jej nie ustępują. A jak Twoje nerwy? Denerwujesz się czy nie?

75

A ja trafiłam na doktor Gadomską. Po przeczytaniu opinii na różnych forach miałam wyrobione zdanie (raczej dobre) o wszystkich okulistkach z CMO Laser, więc wybór Pani Doktor podyktowany był tylko moim kalendarzem. I mam nadzieję, że na kwalifikacjach (w przyszłym tygodniu) też się nie zawiodę.

76

Opinie w Internecie rzeczywiście bywają pomocne. Chętnie poczytam Twoją relację z wizyty kwalifikacyjnej. A jaką wadę posiadasz (jeszcze)?

77

Mniej niż zero.
A dokładnie -6,5 i -6.
I zobaczymy, co jeszcze.

78 Ostatnio edytowany przez hanka123 (2012-01-31 13:25:14)

Mam nadzieję, że na kwalifikacjach się nie zawiodłaś i, że po zabiegu też nie będziesz zawiedziona (chociaż jestem pewna, że nie będziesz smile). Powodzenia kochana!

79

No i już. Wczoraj byłam na kwalifikacjach w CMO Laser. W sumie nic strasznego. Najpierw parę badań u pielęgniarek, z wynikami do Pani Doktor. Posiedziałam przy specjalnej lampie, poczytałam z tablicy (hehe). Potem kilka razy wpuszczanie kropli, badania i znów do pani Doktor. Wynik: mam -6 i -6,5 plus astygmatyzm, rogówka trochę cienka, więc zaproponowano mi Epi Lasik. Astygmatyzm też zniwelują.
Jeszcze tydzień w okularach i zabieg.
Módlmy się!!!

80

No i juz po zabiegu w Laserze. Na razie sie oszczędzam i komputer ode mnie odpoczywa. Bólu wielkiego nie było. Wiecej po kolejnej kontroli.

81

I jak efekty? boli Cię coś? Też bym chciała zrobić taki zabieg. Samego zabiegu się nie boje, ale tego, że trafię do kiepskiego lekarza który zrobi coś źle.

82

hejo smile

ja też się zastanawiam nad korektą wzroku smile puki co na razie po 3 ciążach wzrok mi się nie pogorszył..więc moje oko jest dojrzałe smile jeśli tak to można określić smile

czekam na recenzję smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

83

No i po kontroli.
Już nie mam soczewek - opatrunków. Po zabiegu miałam wrażenie, że widzę dobrze (widziałam godzinę na zegarze), ale tłumaczyłam sobie, że to czary i działanie znieczulenia. Ale przez następne dni oczu nie przemęczałam, stosowałam się do zaleceń Pani Doktor Gadomskiej, wpuszczałam krople, odpoczywałam, jadłam, spałam, potem odpoczywałam, używałam komputera niemal tylko do słuchania muzyki i audiobooków (żeby cokolwiek robić), potem spałam, odpoczywałam, jadłam...
Sam zabieg nie był bolesny (znieczulenie i środki przeciwbólowe łyknięte zawczasu), parę godzin później był jakiś dyskomfort, ale też pod kontrolą.
Dziś w klinice dowiedziałam się, że wszystko jest dobrze, oczęta się goją i już. No i widzę. Jak w okularach, a jednak bez nich. Jeszcze przez jakiś czas będę się przyzwyczajać do odnowionego zmysłu, ale już jest dobrze.
Polecam!!

84

Ale Ci zazdroszczę.. Ja jeszcze nie mam dzieci ale właśnie się trochę boje, że po ciąży wzrok się może pogorszyć - tak gdzieś czytałam wink. Ja mam spore plusy (+3), przynajmniej dla mnie są spore.. Czym się kierowałaś wybierając klinikę?

85

Kierowałam się dokładnym riserczem - internet to potęga. Biorąc pod uwagę opinie internautów, portale typu "porównywarka lekarzy", różne fora zdrowotne i prywatną korespondencję z doświadczonymi pacjentami padło na CMO Laser. Wątpliwości rozwiał filmik z szefem tej kliniki prof. Szaflikiem, który wytłumaczył istotę samego zabiegu (polecam, na portalu abczdroweoczy.pl).
I jestem póki co kolejną zadowoloną klientką/pacjentką.

86

To pewnie i ja tak zrobię, a jeśli byłabyś tak miła to podpytam o wszystko Ciebie big_smile.
A długo czekałaś od pierwszej wizyty do zabiegu? jedno oka a później drugie? czy od razu oba? Ja chyba wolałabym oba, wzięłabym sobie kilka dni wolnego w pracy raz a nie dwa razy. Tylko czy się tak da dwa razy za jednym zamachem?

87

Komplet oczu załatwiony za jednym razem - kiedyś robiło się pojedynczo, teraz tylko w jakichś szczególnych przypadkach. Tego dowiedziałam się przy kwalifikacji. Mogłam mieć zabieg następnego dnia, ale coś mi wypadało i zgłosiłam się za tydzień. Więc - jak widzisz (?!?!) - wszystko jest do zrobienia.

88

Już następnego dnia?? uła.. tego się nie spodziewałam. Ale dobrze bo tak czekać to pewnie stresujące, a tak raz, dwa, trzy i po bólu smile. Rozumiem, że z wyborem tego sprzętu pomoże mi lekarz, czy on zadecyduje co dla mnie najlepsze?

89

Lekarz wybiera nie sprzęt, ale metodę, najbardziej odpowiednia dla naszej wady i parametrów naszych oczu. Tu się nie wybiera fryzury z katalogu, więc gdy mi pani doktor tłumaczyła podczas kwalifikacji, mogłam równie dobrze usłyszeć, że mi "droselklapa ryksztosuje i bez holajzy nie da rady" albo inne tajemnicze słowa. Nie no, troche przecież poczytałam przed zabiegiem o tych wszystkich metodach, więc nie było aż tak mrocznie. Jak zapytasz, dlaczego akurat taka metoda, to pewnie uslyszysz, dlaczego akurat taka.

90

koralina napisał/a:

"droselklapa ryksztosuje i bez holajzy nie da rady"

hehe ale że o co chodzi? wink
A zadowolona jesteś z lekarza? Bo klinika to miejsce, ale najważniejszy lekarz i jego umiejętności - to chyba trudny wybór.

91

"Droselklapa" to fragment z Tuwima "Rozmowy ze ślusarzem" - polecam.
W klinice CMO Laser pracuje parę osób, a ja - jak wspomniałam - najpierw poczytałam w sieci, poszukałam i popytałam. Wniosek był prosty - w renomowanej klinice pod kierownictwem jednego z najlepszych okulistów w kraju pracują dobrzy specjaliści, więc na kogo bym nie trafiła, to będzie dobrze. Co najwyżej laser mógłby mieć gorszy dzień...
Ale nie miał i rękach Doktor Gadomskiej spisał się dobrze.
Pomogło?

92

Si smile pomogło.
To chyba nie ma za bardzo na co czekać i gdybać. Zrobię sobie badania czy się nadam i wtedy zacznę się martwić. Ciekawe czy długo się czeka na wizytę? Zapisałabym się do tej co Ty, wolę sprawdzonych lekarzy wink. A i jeszcze ile takie badania i wizyta?

93

Ile trwają badania? Trasa pielęgniarki-pani doktor-pielęgniarki-pani doktor: około dwóch godzin (w tym spokojne czekanie na kolejną porcję kropelek).

94

Chodziło mi o kasę, ile kosztuje zabieg i kwalifikacja?

95

Kwalifikacja to 250 pln, zabieg (np. Epi-lasik) 3 tysiące za oko. Cena raczej normalna w całym kraju, a tu masz jeszcze w pobliżu mnóstwo galerii handlowych (by sobie zrobić nagrodę), możliwość przejażdżki jedynym w Polsce metrem i bliskość Stadionu Narodowego, po którym biegaą sam Cristiano Ronaldo....

96

dzięki za opinie smile http://www.youtube.com/watch?v=O_gZyJ_nrgg ale słyszałam, że najtaniej w Katowicach...

słońce świeci za darmo wariatom od lat!

97

Bliskość Stadionu, metro i galerie mam na co dzień smile Cena taka jak przypuszczałam. Ale Margotka05 na pewno kryterium ceny jednak nie jest najważniejsze.. powiedziałabym raczej, nie pojechałabym specjalnie do Katowic bo tam najtaniej, pojechałabym gdyby tam robili najlepiej i najpewniej smile.

98

Margotka05 napisał/a:

dzięki za opinie smile http://www.youtube.com/watch?v=O_gZyJ_nrgg ale słyszałam, że najtaniej w Katowicach...

Najtaniej to chyba w Meksyku. Widziałam niedawno taką relację z korekcji laserem, jaka przeprowadziła pewna mieszkanka USA w Meksyku właśnie. Chciała zaoszczędzić. Ale być może będzie jeszcze widzieć. No, ale była gwiazdą programu "10 najgorszych operacji plastycznych" w TVN Style...

99

Może mają najtaniej ale pewnie nie policzyłaś biletu do Meksyku.. bo powrotny to nie wiem czy się przyda wink.  Zapisałam się na badania kwalifikacyjne za tydzień big_smile. Nie mówię od razu, że ten zabieg zrobię, ale sprawdzę czy się nadaje.

100

No od razu to Ci zabiegu nie zrobią wink
Ja też tak miałam, że kwalifikacje i zobaczymy co dalej. I się pozastanawiamy jeszcze trochę. Ale wzięłam oko za rogi.
Powodzenia.

101

Ramonna bylas na badaniach?Daj znac co i jak.Dzieki.pozdrawiam:)

102

Byłam.. i zakwalifikowałam się big_smile:D:D. Na zabieg umówiłam się dopiero po Świętach, ze względu na kasę no i nie miałby kto posprzątać i przygotować Świąt jakbym była wyłączona z obiegu wink. Zabieg będzie mi robiła Pani dr Archacka, przyjemna kobieta i od razu widać, że zna się na rzeczy..oby wink. Ale przyznam, że mam niezłego pietra już teraz.

103

No nie ma się czego bać...
Tzn. jak poczytasz moje wpisy, to zobaczysz, że strach wynika bardziej z niepewności i oczekiwania. A jak wchodzisz na zabieg, to już z górki. Będzie dobrze.

104

Tak też czuje, że to raczej strach przed nieznanym połączony z ekscytacją, że się na to zdobyłam. Pewnie i tak na zabieg nie pojadę sama, ale tak ogólnie pytając to pacjenci przyjeżdżają sami czy z towarzystwem?

105 Ostatnio edytowany przez yoghurt007 (2012-03-20 11:42:53)

Ramonna napisał/a:

Byłam.. i zakwalifikowałam się big_smile:D:D. Na zabieg umówiłam się dopiero po Świętach, ze względu na kasę no i nie miałby kto posprzątać i przygotować Świąt jakbym była wyłączona z obiegu wink. Zabieg będzie mi robiła Pani dr Archacka, przyjemna kobieta i od razu widać, że zna się na rzeczy..oby wink. Ale przyznam, że mam niezłego pietra już teraz.

Oko-laser na Grzybowskiej? Byłem i robiłem oba oczka na raz smile

Samochodem lepiej samemu nie przyjeżdżać na zabieg. Najlepiej z kimś. Ewentualnie jeśli się nie da, to taksówką lub komunikacją miejską.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

106

Zdecydowanie lepiej w towarzystwie opiekuna. Wychodzisz z zabiegu jednak po znieczuleniu, proszkach, w ciemnych goglach, świat może trochę wirować, poza tym właśnie rozpoczynasz rekonwalescencję, więc lepiej podróżować jako pasażer samochodem (np. w miękko wyściełanym bagażniku...)

107

yoghurt007 napisał/a:

Oko-laser na Grzybowskiej? Byłem i robiłem oba oczka na raz smile

Ooo i jak wyszedł zabieg? zadowolony jesteś z miejsca i lekarzy? Bo tak, właśnie tam się umówiłam.
W takim razie pójdę z kimś, nawet lepiej, tak chciałam ale nie wiedziałam czy tak robią ludzie,.

108

Ludzie tak robią. Sama to na piercing możesz iść wink

109

hehe oj nie wiem, nie wiem.. też bym się bała wink.

110

Ramonna
I jak poszło? Bo już po świętach. Chyba że miałaś na myśli majówkę...

Posty [ 56 do 110 z 226 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Laserowa korekta wzroku - czy warto

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018