Kuracja hormonalna bez przebadania hormonów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kuracja hormonalna bez przebadania hormonów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Kuracja hormonalna bez przebadania hormonów

Witam. Przebadałam krew i faktycznie mam sugerowaną wcześniej anemię, z tym jest coraz gorzej. Poszłam do ginekologa, opisałam mu, że mam okres co 2 tygodnie, w dodatku obfity, podałam wyniki badania krwi, próbował przebadać przez odbyt ale się spięłam i nie dało rady, skierował mnie na usg plus przepisał lek hormonalne: cyclonamine i rigevidon, z zaleceniem, by brać, jak pojawi się krwawienie. To było wczoraj. Dziś znajoma rodzicow, która pracuje w szpitalu, wzięła mnie na powtórzenie badań do znajomej, która jest szefem pracowni analitycznej w szpitalu. Powtórzono mi badania, plus opisałam objawy, i ta kobieta stwierdziła, że moje objawy przypominają trochę te, jakie mają kobiety w czasie menopauzy, że może coś jest nie tak z progesteronem. Niestety ten szpital nie wykonuje badań żeńskich hormonów  a jedynie tarczycy, więc to tylko hipoteza. Poleciła mi pójść znowu do gina, by zapytać się go, czy nie uznaje za stosowne, by dac mi skierowanie na badanie hormonów. Powiedział że nie, że najpierw usg. będę się próbowała rejestrować jutro. Termin nie wiadomo kiedy. Dziś, po kolejnych 2 tygodniach, znowu krwawienie, więc wzięłam tabletkę. Skoro wzięłam, to już muszę brać. Mam nieprzebadane hormony, w dodatku zaczynam się zachowywać jak kobieta w czasie menopauzy - ciągle płaczę, z powodu i bez powodu! Mam albo stany apatii i ciężkiego myślenia i zaników pamięci z powodu anemii, albo stany wręcz histerii. Zupełnie nie panuję nad swoim ciałem i reakcjami psychicznymi, a takie coś zdarza mi się pierwszy raz. Nigdy w trakcie okresu nie miałam napadów płaczu ani rozdrażnienia, osoby z najbliższego otoczenia nigdy nie wiedziały, kiedy mam okres. A teraz to co się dzieje mnie przeraża. Wcześniej podwyższona temperatura i stany apatii, a teraz dla odmiany zimne ręce, w ogóle to mi jest teraz ciągle zimno, i ciągły płacz.
Boje się, że przez te hormony stanę się nieznośna dla otoczenia. Nie wiem co robić. Iść do innego lekarza?... Boję się tych eksperymentów z hormonami w moim ciele. Z drugiej strony lekarz uzasadnia to tak, że co 2 tygodnie mam 1 tygodniowe krwawienie, że najpierw trzeba to leczyć a potem robić analizy. Moje żelazo to 4,3.
Co robić? Zbadać się jakoś na własną rękę, prywatnie (nawet nie wiem czy się da)? Zmienić lekarza?

"Czasem trzeba odejść od zmysłów, by nie zwariować"...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kuracja hormonalna bez przebadania hormonów

Powiem Ci z mojego osobistego doświadczenia, że lepiej najpierw zbadać hormony dokładnie, a potem ewentualnie zacząć brać te właściwe. Ja zmieniłabym w tym momencie lekarza. Poza tym tabletki anty czyli rigevidon nie uregulują miesiączki tylko uśpią organizm. Nie będzie miesiączki tylko krwawienie z odstawienia. Odstawisz i problem pewnie powróci, bo taka kuracja nie daje stałych efektów. Moim zdaniem lekarze dzisiaj niestety zbyt łatwo przepisują hormony.
A usg jest potrzebne, żeby zobaczyć, czy z jajnikami wszystko w porządku. Może umów się prywatnie, jeśli masz za co. Taka wizyta przydobrym usg to wydatek około 100 pln. Bo w szpitalu albo w przychodni na termin trzeba długo czekać.

3 Ostatnio edytowany przez Onorina (2010-08-06 16:20:01)

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie chyba będę musiała iść prywatnie, bo z 3 przychodni, w których byłam, w jednej urlopy i nikogo nie ma, w drugiej urlopy i też nikogo nie ma, a w trzeciej termin na 7 października.
I wybiorę się na poszukiwanie lekarza... Ale już nie dzisiaj, nie mam siły sad
Czy brać dalej te tabletki czy jednak odstawić, póki wzięłam tylko raz?

Niepokoi mnie jeszcze inna rzecz - czy mogę przez to wszystko mieć problemy z zajściem w ciążę lub z utrzymaniem jej?

Rozmawiałam z ciocią. Opowiadała mi, że miała kiedyś to samo, kiedy miała 17 lat. Lekarz zalecił jej (było to w Związku Radzieckim, w końcu lat 60tych) żeby zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Zrobiła tak i uregulowało jej się na resztę życia. Zaczynam się zastanawiać czy nie pomyśleć nad podobną "kuracją" wink Może powinnam zrobić to samo? ;P zawsze byłam zwolenniczką rozwiązań, hmmm, naturalnych wink

4 Ostatnio edytowany przez Onorina (2010-08-08 21:06:14)

Jeszcze raz ja. Tabletki póki co nie działają. Tzn działają ale w dziwny sposób. Zawsze odczuwałam ból w trakcie krwawienia tylko pierwszego dnia. Dziś jest 4, to również 4 dzień brania tabletek, i zaczęło mnie boleć, w poprzednie 2 dni nie bolało. Nie wiem co się dzieje.

EDIT: I w dodatku mimo diety i leków wciąż wypadają mi włosy i się bardzo pocę... Co można z tym zrobić oprócz czekania na ewentualne dobroczynne działanie leków?

5

Nie wiem, czy zachodzenie w ciążę tylko dlatego, by organizm się wyregulował jest moralne. Myślę, że nie i pewnie nigdy bym się na to tylko z jednego powdou nie zdecydowała. Mam nadzieję, że z Twojej strony był tylko taki żart wink. Poza tym, słyszałam że z tą generalną poprawą hormonów po ciąży to mit, równie dobrze może się jeszcze bardziej rozregulować.

Bierz tabsy dalej, jak już zaczęłaś, to nie ma co przerywać, bo możesz sobie jeszcze bardziej rozregulować. Odnośnie tego wypadania włosów i pocenia - miałam podobnie, do tego nieregularne, bolesne i obfite miesiączki i PMS taki, że miałam ochotę wszystkich wokół pozarzynać, zaburzenia koncentracji, wahania nastrojów z tednencją do deprechy. Na naszym forum dostałam poradę, by zrobić badania TSH i prolaktyny. Zrobiłam i TSH było ok, ale prolaktyna szaleje. Poszłam prywatnie na badanie, zapłaciłam za każdy z hormonów ok. 20 pln, więc taką kwotę można przeżyć. Radzę Ci, zrób sobie te hormony, niezależnie czy bierzesz tabsy czy nie i niezależnie od dnia cyklu.

6

Tak, to był żart wink bardzo chcę miec dziecko, czytam dużo o macierzyństwie i chętnie bym już zaszła w ciążę gdyby nie to, że chcę jeszcze skończyć studia i popracować troszeczkę. Stłamszony instynkt macierzyński się odezwał ;(

Dzięki za rady, byłam u prywatnego ginekologa, mam wykaz hormonów które mam zrobić. Jutro pójdę smile

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kuracja hormonalna bez przebadania hormonów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018