"Tylko nie mów nikomu" - bracia Sekielscy o pedofilii w Kościele - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » "Tylko nie mów nikomu" - bracia Sekielscy o pedofilii w Kościele

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 165 z 314 ]

111 Ostatnio edytowany przez szakisz (2019-05-16 17:24:33)

Odp: "Tylko nie mów nikomu" - bracia Sekielscy o pedofilii w Kościele
Beyondblackie napisał/a:

że Kościół jedyny, jako ORGANIZACJA krajowa, kryje ich i pozwala im na kontynuowanie procederu. Bo jakoś jeszcze nie widziałam takiego przypadku, żeby MEN przenosił zwyrola nauczyciela ze szkoły do szkoły. Są takie przypadki, że POJEDYNCZY dyrektor ochrania kolege po fachu- fakt- ale nie jest to wewnętrzna polityka CAŁEGO ministerstwa.

No właśnie rzecz w tym, że nie jako jedyna, bo np. amerykański system edukacji podobne praktyki stosuje od dawna. Cały proceder ma nawet swoją nazwę: Passing the trash. ABC poświęciło mu oddzielny materiał.  Polega to na tym, że przy jednym stole siada przedstawiciel okręgu i związków a samemu zainteresowanemu podsuwane jest pod nos porozumienie: "odejdziesz sam to zatrzymasz uprawnienia. Mało tego, wypiszemy ci rekomendacje, wstrzymamy postępowanie dyscyplinarne, a twój przyszły pracodawca nie będzie miał pojęcia o oskarżeniach wobec ciebie". Straszne? Straszne. Ale polityka cichego zwalniania nauczycieli z zarzutami zawsze była wpisana jako metoda radzenia sobie z brudami. I oczywiście ciężko by twierdzić, że to wszystko odbywa się za cichym przyzwoleniem Departamentu Edukacji. Nie zmienia to jednak faktu, że proceder jest i ma się dobrze, skoro zyskał nawet własną nazwę. Można się tylko domyślać jak sprawa wygląda w innych krajach.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635
Zobacz podobne tematy :

112

USA to nie Polska.

Jakoś nie słyszałam, żeby choć jedna taka afera odpaliła się u nas, w przeciwieństwie do mnóstwa tego typu akcji na koncie KK. Jeżeli nawet jakiś jeden dyrektor pozwolił zwyrolowi się zwolnić i przenieść do innej szkoły, to to jest ciągle JEDEN dyrektor, JEDNEJ szkoły, w jakimś JEDNYM mieście, a nie szeroko zakrojona operacja na poziomie ministerstwa. Patologia istnieje, zboki istnieją, nieuczciwi dyrektorzy istnieją, ale nie są wspierani przez siatkę agentów w MEN-ie.

113

szakisz napisał/a:

A mnie zastanawia coś innego. Jaki jest cel tworzenia takich filmów? Czy to jest faktyczna próba zwrócenia uwagi na problem pedofilii? Rozliczenia kogokolwiek za cokolwiek. A może jednak coś innego? Bo nie łudźmy się, pedofilia to nie jest tylko problem Kościoła. Każdy zawód związany z bezpośrednią pracą z dziećmi niesie za sobą ryzyko patologii. I nie, to nie jest tak, że jak pedofil zostanie odkryty w szkole, to wszystko przebiega fajnie i zwyrol trafia przed sąd. Często są to walki "słowo dzieciaka vs. słowo całej rady pedagogicznej". Wiadomo ile warte jest słowo dzieciaka. Trener przecież znany i powszechnie poważany, przynosi szkole sukcesy... Mimo to, media usilnie starają się łączyć problem pedofilii ze środowiskiem kleru. Ciekawe dlaczego? Czyżby chęć zdyskredytowania profesji księdza była mniejsza, niż do zdyskredytowania profesji nauczyciela, pedagoga, opiekuna?

O Matkoooo, uważasz że są zawody częściej dopuszczające się pedofilii? Wnioskujesz tak, tylko z racji większego kontaktu z dziećmi? Moim zdaniem wszędzie trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

114 Ostatnio edytowany przez szakisz (2019-05-16 18:42:22)

USA to nie Polska. Ale udowadnia, że mechanizm krycia pedofilii w edukacji istnieje i ma się dobrze. Mechanizm o tyle niebezpieczny, że do szkoły chodzi każdy, bez względu na religie i wyznanie. I właśnie tu jest problem, bo dysproporcja w informacjach medialnych na ten temat jest zatrważająca, nawet kilkusetokrotna. Niech przykładem będzie słynny tekst JPIIGMD, który przecież wyrósł na mem. Można więc mówić, że Kler czy film Pana Sekielskiego nie są atakiem na kościół, ale przecież to właśnie nikt inny jak media odpowiadają za powołanie do życia zbitki "ksiądz pedofil". Jednocześnie nie słyszałem ani słowa o nauczycielach pedofilach, policjantach łapówkarzach. czy lekarzach łowcach skór. I wiem, jak i wy, że te i podobne oskarżenia dotyczą jedynie małego %. Tylko co z tego, jak ich brzemię dźwigać  musi cała grupa zawodowa.

115

szakisz napisał/a:

USA to nie Polska. Ale udowadnia, że mechanizm krycia pedofilii w edukacji istnieje i ma się dobrze. Mechanizm o tyle niebezpieczny, że do szkoły chodzi każdy, bez względu na religie i wyznanie. I właśnie tu jest problem, bo dysproporcja w informacjach medialnych na ten temat jest zatrważająca, nawet kilkusetokrotna. Niech przykładem będzie słynny tekst JPIIGMD, który przecież wyrósł na mem. Można więc mówić, że Kler czy Pana Sekielskiego nie są atakiem na kościół, ale przecież to właśnie nikt inny jak media odpowiadają za powołanie do życia zbitki "ksiądz pedofil". Jednocześnie nie słyszałem ani słowa o nauczycielach pedofilach, policjantach łapówkarzach. czy lekarzach łowcach skór. I wiem, jak i wy, że te i podobne oskarżenia dotyczą jedynie małego %. Tylko co z tego, jak ich brzemię dźwigać  musi cała grupa zawodowa.

I właśnie tak ważna jest rola rodzica.

116

Szakisz, żadna inna grupa zawodowa nie ma INSTYTUCJONALNEJ polityki bronienia zwyroli. I nie wiem jak będziesz się upierał, że przypadki pedofili-nauczycieli są tuszowane, to nie przekonasz mnie, że minister MEN-u jako szef całego systemu edukacyjnego WIE okażdym takim przypadku i leci od razu z prawnikami, groźbami i łapówkami do rodziców by ich uciszyć.

Bo, po prostu, tak sie nie dzieje. Jakiś tam dyrektor czy grono pedagogiczne, którzy nie chcą swojej szkole robić złej renomy, mogą takiego delikwenta przemycić gdzieś indziej, po cichu- fakt. Ale jakby sprawa sie rypła i dowiedziałoby sie o tym kuratorium, to głowy i stołki by leciały, a rodzice by chyba lincz zrobili.

To, że ludzie sa tak cięci na księży-zboków, bierze się właśnie z tego, że KK jako instytucja te sprawy zataja i ukrywa jak hierarchia szeroka i wysoka.

117

Beyondblackie napisał/a:

Szakisz, żadna inna grupa zawodowa nie ma INSTYTUCJONALNEJ polityki bronienia zwyroli.

A nie pomyślisz że inne grupy zawodowe robią to tak dobrze że nawet społeczeństwo nie ma tego świadomości ?

Albo po prostu komuś zależy aby jedne przypadki piętnować a o innych cicho sza.

118

Każda charakterystyczna grupa zawodowa ma porąbane skrzywienia. Ot u mnie za czasów gimnazjum i liceum np panie nauczycielki szalały, a propozycje składały m.in uczniom poniżej 15 roku życia i sam takową propozycję dostałem.

-

119

Burzowy napisał/a:

Każda charakterystyczna grupa zawodowa ma porąbane skrzywienia. Ot u mnie za czasów gimnazjum i liceum np panie nauczycielki szalały, a propozycje składały m.in uczniom poniżej 15 roku życia i sam takową propozycję dostałem.

Gratuluję, Burzowy. Bo zabrzmiało to, jako powód do dumy, nie zaś trauma ukrywana latami, "bo wstyd będzie i wytykanie palcami przez berety z sąsiedztwa" i rodzinę nawet niekiedy.
Masz okazję wskazać sprawczynie. Bez medialnego szumu, a konkretnie i wprost. Np. Ziobrze i jego specjalnemu zespołowi. Zawsze to, w części przynajmniej, odciągnie uwagę. A pominąć nie będą mogli według prawa, mimo, że katabasami głównie mają się zajmować teraz.

facet po przejściach

120

Wy nie rozróżniacie pojedynczych przypadków krycia pedofili (które się zdarzają w każdej grupie zawodowej) od korporacyjnego sprzeciwiania się prawu.

121

Beyondblackie napisał/a:

Wy nie rozróżniacie pojedynczych przypadków krycia pedofili (które się zdarzają w każdej grupie zawodowej) od korporacyjnego sprzeciwiania się prawu.

No więc właśnie o tym mówię. Albo walczymy z molestowaniem jako takim i wtedy dla dziennikarskiej uczciwości poruszamy to zagadnienie ogólnie, bez piętnowania konkretnej grupy zawodowej, albo po prostu nie ukrywajmy, że to jest coś więcej jak tylko element walki z instytucją. Bo całe to gadanie o dobrze ofiar i ujawnianiu dramatów to bullshit, który ładnie się sprzedaje.

122

Od godź. 23 na WP HD jest emitowany omawiany film. Wprawdzie oglądałam go wcześniej w telefonie, ale chciałam jeszcze raz obejrzeć na dużym ekranie. Niestety już dwa razy miałam przerwę w odbiorze.
Będzie emitowany jeszcze jutro o tej samej porze i w niedzielę.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

123

TVN także pokaże film o pedofilii w polskim kościele "Tylko nie mów nikomu"

Emisja filmu "Tylko nie mów nikomu" w piątek (17 maja 2019 roku) o godzinie 23.00 na antenie TVN.

Wcześniej emisję filmu zapowiedziała Telewizja WP.

124 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2019-05-17 10:22:25)

szakisz napisał/a:

No więc właśnie o tym mówię. Albo walczymy z molestowaniem jako takim i wtedy dla dziennikarskiej uczciwości poruszamy to zagadnienie ogólnie, bez piętnowania konkretnej grupy zawodowej, albo po prostu nie ukrywajmy, że to jest coś więcej jak tylko element walki z instytucją. Bo całe to gadanie o dobrze ofiar i ujawnianiu dramatów to bullshit, który ładnie się sprzedaje.

Jessu... Ty dalej nie kumasz różnicy?

Walczą z pedofilią w KK dlatego, że jest to JEDYNA organizacja w Polsce, która świadomie, odgórnie i instytucjonalnie pedofilię w swoich szeregach ukrywa. To tak jabyś się oburzał, że walka z mafią jest bardziej istotna niz walka z panem Zenkiem co okazyjnie kradnie samochody. Inna skala.

Obejrzałam sobie wywiad z Prymasem Polski i kurcze, takiej hipokryzji, głupoty i lawirowania już dawno nie widziałam. Jakby mu wierzyć, to w Kościele nikt nic nie ogląda, internetu nie ma, nie zna się na prawie, jest zaskoczony, że psychologia istnieje, a pedofilia to dla nich totalna zagwozdka big_smile Taaa... a świstak siedzi i w sreberka zawija. Dosłownie jak wywiad z jakimś mafiozem, który twierdzi, że jest wyłącznie uczciwym biznesmenem big_smile

125 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-17 13:31:06)

Beyondblackie napisał/a:

[..|]Obejrzałam sobie wywiad z Prymasem Polski i kurcze, takiej hipokryzji, głupoty i lawirowania już dawno nie widziałam. Jakby mu wierzyć, to w Kościele nikt nic nie ogląda, internetu nie ma, nie zna się na prawie, jest zaskoczony, że psychologia istnieje, a pedofilia to dla nich totalna zagwozdka big_smile Taaa... a świstak siedzi i w sreberka zawija. Dosłownie jak wywiad z jakimś mafiozem, który twierdzi, że jest wyłącznie uczciwym biznesmenem big_smile

To jest to, w czym rzecz.
Głódź, arcypasterz na dziedzictwie kany galilejskiej (małe litery zamierzone) Jankowskiego, który zwykłe złotówki w wino umiał zamieniać, dał dupy bez dwóch zdań (przepraszam za określenie lekceważącej  wypowiedzi o dramatach pokrzywdzonych, w    sposób określany modnie w mediach od kilku lat , jaki "kolokwialny".
  Jego problem. I Franciszka, któremu trzeba pomóc, bo to on może być
tym, na którym biały Kościół się skończy. Nie z woli Boga, a "wolnej woli" jego rzekomych reprezentantów.
Bo czarny papież, po czarnym  US State of America, prezydencie, nie do pomyślenia jest. U nas.

facet po przejściach

126

Beyondblackie napisał/a:

Jessu... Ty dalej nie kumasz różnicy?

Walczą z pedofilią w KK dlatego, że jest to JEDYNA organizacja w Polsce, która świadomie, odgórnie i instytucjonalnie pedofilię w swoich szeregach ukrywa. To tak jabyś się oburzał, że walka z mafią jest bardziej istotna niz walka z panem Zenkiem co okazyjnie kradnie samochody. Inna skala.

Kumam różnicę - Kościół ma zorganizowany "system ochrony" pedofilii. Tylko, że to nie jest argument, który załatwia sprawę. Bo jak wyjaśnić fakt, że (i tu powołam się na liczby, wybacz że znowu amerykańskie, ale one są najbardziej jawne) w pierwszej połowie 2002 roku 61 największych kalifornijskich gazet napisało aż 2000 artykułów na temat wykorzystywania seksualnego przez pracowników instytucji katolickich (głównie szkół). W tym samym okresie te same 61 gazet napisało tylko 4 artykuły na temat przypadków wykorzystywania w szkołach, mimo że skalarnie te drugie przewyższają czterokrotnie liczbę wszystkich pracowników katolickich na terenie stanu. Jak widzisz, rozstrzał w podawaniu tego typu informacji jest ogromny i nijak nie da się się go tłumaczyć tym, że "kościół ma zorganizowany system krycia pedofilii. Od 6 do 10% amerykańskich uczniów zostanie w toku nauki ofiarą molestowania w takiej czy innej formie. Gdyby przełożyć to na liczby, daje nam to jakieś 5 do 8 mln osób. jak widzisz nie jest to więc jakiś tam lokalny biznes Pana Zenka. Rozumiem jednak, że media milczą, bo przecież potrzeba walki z czarną mafią jest ważniejsza. Pytanie: dla kogo?

Szczerze? Gdybym został wykorzystany jako dziecko to miałbym w dupie czy to zrobił pedagog, trener, facet w kiecce czy murarz. Wszystkie te przypadki są tak samo obrzydliwe i wszystkie one są osobistymi dramatami. To, że ty sobie porównujesz przypadki molestowania w szkole, do tego, że ktoś tam jeden czy drugi wsadził dziewczynie rękę pod spódniczkę  i za to go przenieśli na wiochę świadczy tylko o twoim braku orientacji w temacie. A czemu masz brak orientacji w temacie? Bo media o tym nie piszą. A czemu media o tym nie piszą? Czemu ten film pojawia się akurat teraz, przed wyborami? To są pytania, które nie trudno mieć z tyłu głowy, gdy się ogląda taki film. Jesteś bystrą dziewczyną i w wielu tematach nieraz się zgadzaliśmy, więc myślę że wiesz.

Jeszcze odnośnie zorganizowanego systemu krycia pedofilii - większość tych i podobnych zarzutów wynika głównie z faktu, że ludzie nie wiedzą jak działa Kościół, nie wiedzą jakie ma procedury, nie wiedzą dlaczego działa tak jak działa i dlaczego działa tak powoli. Tutaj moim zdaniem Pan Sekielski stracił, bo miał świetną okazję do tego, aby te procedury widzowi przybliżyć. Nie zrobił tego, co w moich oczach budzi obawy o obiektywność braci. I to mimo tego, że cały materiał to kawał solidnej dziennikarskiej roboty.  Tak wiem, że episkopat odmówił udziału w tym filmie, ale szczerze? Gdybym wiedział, że wydźwięk tego filmu będzie taki a nie inny (a wiadomo było, bo jego promocja zaczęła się jeszcze na fali popularności Kleru), naprawdę nie dziwię się takiej decyzji hierarchów.

Ogólnie uważam, że, film jako taki wykonał naprawdę sporo porządnej roboty. Moje zdanie w dużej mierze pokrywa się ze zdaniem Łukasza Warzechy, którego wypowiedź pozwolę sobie podlinkować Tak żeby nie było, że jestem tylko na anty big_smile

127

Wypowiedź Warzechy widziałam i uważam, że właśnie w niej jest problem (jak i w Twojej na Forum).

Po pierwsze, zwracanie uwagi w stylu: "a gdzie indziej też są pedofile, to dlaczego na nich się nie koncentrujecie?" jest zwykłym odwracaniem uwagi od tego o czym rozmawiamy. To trochę tak jak przyniesienie jedynki do domu i przekonywanie mamusi, że pół klasy też niedostateczne dostało, więc po co te krzyki tongue

Po drugie zaś, tłumaczenie KK jego procedurami i wolnym działaniem ichniejszej biurokracji jest po prostu śmieszne. Od kiedy procedury jakiejkolwiek organizacji w Polsce są POZA PRAWEM? Przepraszam, jak Twoja firma ma niewydolnego księgowego, który robi błędy w dokumentacji do ZUS i spóźnia się na terminy zapłat do Urzędu Skarbowego, to też to będziesz przed sądem tłumaczył "procedurami" w swojej firmie??? Urząd guzik obchodzi jakie macie zwyczaje w swoim biurze- czy kierujecie się feg shui, medytacją, ilością czarnych kotów na ulicy czy może czekacie na sygnał od pogody- urząd chce dostać deklarację podatkową na czas, a jak nie to dostajecie pozew.

Nie rozumiem więc, z jakiego powodu, instytucja Kościoła jest z ogólnego prawa wyłączona i daje się jej jakieś fory.

128

Beyondblackie napisał/a:

.

Nie rozumiem więc, z jakiego powodu, instytucja Kościoła jest z ogólnego prawa wyłączona i daje się jej jakieś fory.

Średniowiecze u nas w tej kwestii pozostaje, Beyond.
Dobrze, ze  tych 10 % dochodów nie trzeba teraz dawać, by ubóstwu mnichów dawnemu zapobiegać. smile

facet po przejściach

129

To nieprawda, że o pedofilach z innych grup się nie mówi i reportaży nie robi. Jest łowca pedofilów przecież. On w swojej "karierze" złapał nie tylko księdza, ale tez policjanta więc nie ma zmowy milczenia na temat innych grup zawodowych.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

130

Beyondblackie napisał/a:

Bo od wieków całych Kościół zamiast zajmować się zbłąkanymi owieczkami, to wykorzystując swoje wpływy miesza się w politykę, a że łamie przy tym zasady, które sam głosi, to kto by się takim szczegółem przejmował. Są też tacy, którzy na zasadzie zależności korzystają z wpływów tej instytucji, a że "swoim" krzywdy się przecież nie robi, to jest jak jest
Osobiście mdli mnie od takiej hipokryzji, jaką mamy nieprzyjemność obserwować - tak u jednych, jak i drugich.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

131 Ostatnio edytowany przez szakisz (2019-05-17 16:35:33)

Beyondblackie napisał/a:

Od kiedy procedury jakiejkolwiek organizacji w Polsce są POZA PRAWEM?

PROCEDURY NIE MOGĄ I NIE MAJĄ BYĆ WYMÓWKĄ PEDOFILÓW. Podobnie jak kusa sukienka laski nie zwalnia z odpowiedzialności gwałciciela, co wielokrotnie oboje podkreślaliśmy. Ale ze zwykłej reżysersko-dziennikarskiej rzetelności Sekielski powinien pokazać, że takie mechanizmy w kościele są, istnieją i ewoluują. Nie zrobił tego, a szkoda bo to by mu tylko dodało obiektywizmu, zwłaszcza, że materiał i tak miał mocny.

Żeby nie było, poglądy Tomasza Sekielskiego znam od lat i naprawdę nie spodziewałem się dostać niczego innego niż to, co dostałem. Nie wiem tylko, czy mam się śmiać, płakać czy wkurzać, kiedy całe środowisko rozpływające się nad tym filmem, na czele z samym reżyserem, stara się ze mnie jako widza zrobić debila i usilnie wmówić mi, że "Tylko nie mów nikomu" nie jest kolejnym atakiem na Kościół, podczas gdy wszystko: forma, prowadzenie narracji, rozłożenie akcentów, dobór ekspertów (patrz wspomniany dr Obirek),  pomijanie pewnych aspektów (celowe bądź nie, nie wiem) zdaje się mówić kompletnie co innego.

132

szakisz napisał/a:

Żeby nie było, poglądy Tomasza Sekielskiego znam od lat i naprawdę nie spodziewałem się dostać niczego innego niż to, co dostałem. Nie wiem tylko, czy mam się śmiać, płakać czy wkurzać, kiedy całe środowisko rozpływające się nad tym filmem, na czele z samym reżyserem, stara się ze mnie jako widza zrobić debila i usilnie wmówić mi, że "Tylko nie mów nikomu" nie jest kolejnym atakiem na Kościół, podczas gdy wszystko: forma, prowadzenie narracji, rozłożenie akcentów, dobór ekspertów (patrz wspomniany dr Obirek),  pomijanie pewnych aspektów (celowe bądź nie, nie wiem) zdaje się mówić kompletnie co innego.

Szkoda, że tu nie ma "łapek w górę".
W punkt.

133

szakisz napisał/a:

PROCEDURY NIE MOGĄ I NIE MAJĄ BYĆ WYMÓWKĄ PEDOFILÓW. Podobnie jak kusa sukienka laski nie zwalnia z odpowiedzialności gwałciciela, co wielokrotnie oboje podkreślaliśmy. Ale ze zwykłej dziennikarskiej dziennikarskiej rzetelności Sekielski powinien pokazać, że takie mechanizmy w kościele są, istnieją i ewoluują. Nie zrobił tego, a szkoda bo to by mu tylko dodało obiektywizmu, zwłaszcza, że materiał i tak miał mocny.

Pozwolę sobie zauważyć, że Sekielski zapraszał hierarchów Kościoła do zabrania głosu. Mogli się bronić, dyskutować, pokazać, że coś się jednak robi w tym kierunku, by pedofilię ograniczyć do minimum, a winnych karać, a jednak żaden z tej możliwości nie skorzystał.

Edit:
Zapomniałabym: wczoraj w Sejmie poseł Nitras mówił, że według raportu Episkopatu w sprawie pedofilii, 382 księży po 1989 roku dopuściło się molestowania nieletnich. Tymczasem w więzieniach za te przestępstwa karę odsiaduje 2 (słownie: dwóch) księży. Kiedy zapytał "To gdzie jest 380, o których mówi raport kościelny?", prowadzący obrady marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon.
Potem w ruch poszły jeszcze białe, dziecięce buciki - symbol protestu przeciw księżom pedofilom, które posłów PiS aż parzyły.
Pozostawię to bez komentarza tak w jednej, jak i drugiej kwestii.

Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

134

Olinka napisał/a:

Pozwolę sobie zauważyć, że Sekielski zapraszał hierarchów Kościoła do zabrania głosu. Mogli się bronić, dyskutować, pokazać, że coś się jednak robi w tym kierunku, by pedofilię ograniczyć do minimum, a winnych karać, a jednak żaden z tej możliwości nie skorzystał.

Olinko o tym wyżej też już pisałem smile

135

Olinka napisał/a:

Zapomniałabym: wczoraj w Sejmie poseł Nitras mówił, że według raportu Episkopatu w sprawie pedofilii, 382 księży po 1989 roku dopuściło się molestowania nieletnich. Tymczasem w więzieniach za te przestępstwa karę odsiaduje 2 (słownie: dwóch) księży. Kiedy zapytał "To gdzie jest 380, o których mówi raport kościelny?", prowadzący obrady marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon.

Ale że co, ma być jakaś komisja śledcza żeby ustalić co robiło przez 30 lat państwo Wałęsów, Michników, Geremków, Krzaklewskich, Kaczyńskich, Kwaśniewskich, Millerów, Cimoszewiczów, Pawlaków, Giertychów, Nitrasów, Niesiołowskich i innych pomniejszych, że nie posadziło do więzienia tylu ludzi? Po co? Przecież to się nazywa państwo teoretyczne i źle komu było?
He, he kościół robi jakiś mało tajny raport o pedofili w swoich szeregach, a tylu urzędników i polityków ma to w nosie. Który to paragraf na to był?

Olinka napisał/a:

Potem w ruch poszły jeszcze białe, dziecięce buciki - symbol protestu przeciw księżom pedofilom, które posłów PiS aż parzyły.

To jeszcze niegroźne. Dopiero jak zacznie mówić o szczawiu i mirabelkach należy zacząć się bać i... czekać. Może głodny o chlebie?

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

136

Olinka napisał/a:

Edit:

8 lat na to miało ugrupowanie Nitrasa, czemu wówczas się nie wykazywał....

Edit
Zresztą po co ja się tu w ogóle produkuję, strata czasu i nerwów.

137

assassin napisał/a:

8 lat na to miało ugrupowanie Nitrasa, czemu wówczas się nie wykazywał....

Edit
Zresztą po co ja się tu w ogóle produkuję, strata czasu i nerwów.

Masz rację, retoryka w typie "oni nie zrobili, dlatego zaniechanie obecnych ma mniejsze znaczenie" jest stratą czasu. Zauważmy jednak, że do tej pory zjawisko pedofilii w Kościele katolickim było maskowane, a zasłona milczenia została zerwana właśnie teraz, częściowo za sprawą dokumentu Sekielskiego, choć przecież nie tylko. Faktem jest również, że dopiero teraz o tym zjawisku mówi się otwarcie i dlatego to obecna władza powinna reagować i wykazać się, a jednak jest tak uwikłana w sprawy z KK, że jest jej to nie na rękę, by temat w ogóle podejmować. Dziś niestety (choć powinnam napisać stety) zaszło to tak daleko, że trudno schować głowę w piasek i udawać, że problem nie istnieje lub jest na tyle marginalny, że można się nim nie zajmować. Niestety jeśli PiS się do czegoś poczuwa, to raczej pod wpływem presji społecznej, a nie z powodu własnego zaangażowania, czego przytoczona przeze mnie sytuacja z Sejmu jest tylko dowodem.

To między innymi dlatego tak bawią mnie, choć to wcale śmieszne nie jest, teorie spiskowe, że "Tylko nie mów nikomu" nie przez przypadek pojawił się właśnie teraz, czyli przed wyborami do PE. Bo czy przedstawiciele KK startują w wyborach? A skoro nie startują, to gdzie tu logika? Niestety wszyscy wiemy gdzie i wnioski są naprawdę smutne.   

I jeszcze na koniec, już znacznie bliżej głównego założenia wątku - była na naszym forum dziewczyna, która jako pierwsza odważyła się najpierw udzielić szczerego wywiadu, a potem wystąpić do Kościoła o odszkodowanie. Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z października 2018 roku Towarzystwo Chrystusowe musi jej zapłacić 1 mln złotych i wypłacać dożywotnią, comiesięczną rentę w wysokości 800 złotych. To głośna sprawa, ale zanim do tego doszło przez długi czas żyła zastraszona i zostawiona sama sobie, bez wsparcia i właściwie bez środków do życia, które pozwalałyby jej bezpiecznie patrzeć w przyszłość. Napisała do mnie prywatną wiadomość tuż przed tym, gdy jej kat miał wyjść na wolność, bo okazało się, że skrócono mu karę, którą odsiadywał w więzieniu, ale przedtem straszył ją, że jeśli sprawa ujrzy światło dzienne, to ją zabije. Od otrzymania tamtej wiadomości minęło kilka lat, a ja pamiętam do dziś jak mną ta historia wstrząsnęła.
Po wyroku w mediach pojawiały się różne głosy, ale szczególnie uderzały mnie te, które w bezduszny, cyniczny sposób umniejszały jej traumę wskazując, że ten milion zrekompensuje doznane krzywdy z nawiązką, tak jakby jakiekolwiek pieniądze mogły zadośćuczynić zmarnowanemu dzieciństwu, pooranej psychice, strachu przed ludźmi i przyszłością.
Ruszenie tej zatwardziałej machiny wymagało od tak młodej, ale dzielnej kobiety ogromnej odwagi, a pomimo że dziś ma za sobą cały sztab prawników i fundację, która ją wspiera, to czuje się jak wrak człowieka i marzy, by to się wreszcie skończyło. Nie będę wchodzić w szczegóły, bo czułabym się z tym nie fair, ale napiszę, że w dużej mierze zrobiła to dla innych, by im pokazać, że się da i że należy o tym głośno mówić. I rzeczywiście po tym wszystkim, gdy zostało przełamane tabu, odwagi nabrały także inne ofiary pedofilów. Notabene po filmie Sekielskiego też się zgłaszają.
Money.pl wyliczył, że ofiar księży w Polsce może być od 11 do nawet 16 tysięcy, a ja mam szczerą nadzieję, że pozwów i odszkodowań będzie znacznie więcej.

138

Nie rozumiem co jest maskowane skoro od co najmniej kilkunastu lat problem jest wałkowany? Kościół też wprowadził przez ten czas swoje procedury. Można utyskiwać, że są powolne itd. ale one są. Działają różnie, bo różni są ludzie. Przyszła mi taka ironiczna myśl czemu wszystkie pokazane przez Sekielskiego przypadki dotyczą światłego zachodu i północy zachodu lub dużych miast. Pokrywa się to z mapą popularności antyszczepionkowców i poparcia dla PO. Przypadek?
BTW, mnie najbardziej poruszył ten pierwszy przypadek księdza staruszka nad grobem. Przecież on jest przerażony wizją tego jak stanie przez Panem Bogiem z tym wszystkim... Film uważałbym nawet za wartościowy, gdyby Sekielski zabrał swoich bohaterów do ich ojców i matek żeby postawili im przed kamerą pytanie - czemu mi nie wierzyliście? Czemu nie reagowaliście?

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

139

Snake napisał/a:

Nie rozumiem co jest maskowane skoro od co najmniej kilkunastu lat problem jest wałkowany? Kościół też wprowadził przez ten czas swoje procedury. Można utyskiwać, że są powolne itd. ale one są. Działają różnie, bo różni są ludzie.

To może przywołam obraz Nazarejczyka, który nie cackał się z tymi, którzy ze świątyni zrobili miejsce dla swoich interesów.
Jakież to procedury ?
Niechże KK tym razem może uchyli rąbka tajemnicy swojej wspólnoty-schroniska dla własnych interesów, zamiast obłudnych wypowiedzi wywołujących jedynie irytację.

140

Snake napisał/a:

Nie rozumiem co jest maskowane skoro od co najmniej kilkunastu lat problem jest wałkowany? Kościół też wprowadził przez ten czas swoje procedury. Można utyskiwać, że są powolne itd. ale one są. Działają różnie, bo różni są ludzie.

Ty tak na poważnie?

Powtórzę jeszcze raz, jak masz firmę, w której pracują różni ludzie i macie różne procedury (nie wiem, konsultujecie horoskopy i odprawiacie rytuały szamańskie pod koniec roku podatkowego), to Urząd Skarbowy ma to zupełnie w doopie, bo papiery i kasa muszą się zgadzać, a jak nie, to dostaniecie ładnie napisany list od prokuratury. Nikt nie bierze pod uwagę waszych przyzwyczajeń i osobliwości.

Jednak, jak chodzi o Kościół, to nagle znajduje się milion powodów, żeby nie karać OCZYWISTYCH przestępstw. Facet w sukience musi gwałcić dzieci dosłownie publicznie niemal by dostać wyrok w pierdlu. Jeżeli ja słyszę, że na ponad trzystu pedofili klerykalnych, do więzienia trafiło DWÓCH (!), to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

Tak się kończy brak rozdzielności Kościoła od państwa- rączka rączkę myje.

141 Ostatnio edytowany przez Snake (2019-05-18 12:05:38)

Beyondblackie napisał/a:

Nikt nie bierze pod uwagę waszych przyzwyczajeń i osobliwości.

Niestety poniekąd musi. Raz, że kościół rządzi się zasadami, z których część działała już w czasach, gdy pierwszy Piast zasuwał z radłem za byczkiem po polu. Między innymi tyle wieków przetrwał, że jest w pewnym sensie niezmienny. Oczywiście zmienia się ale to trwa, bo to jest bezwładność sporej machiny. Dwa, kościół jest w części strukturą obcego organizmu państwowego stąd wzajemne relacje między państwem polskim, a kościołem są ujęte w ramy konkordatu czyli umowy. 

Beyondblackie napisał/a:

Jednak, jak chodzi o Kościół, to nagle znajduje się milion powodów, żeby nie karać OCZYWISTYCH przestępstw. Facet w sukience musi gwałcić dzieci dosłownie publicznie niemal by dostać wyrok w pierdlu. Jeżeli ja słyszę, że na ponad trzystu pedofili klerykalnych, do więzienia trafiło DWÓCH (!), to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

Tak się kończy brak rozdzielności Kościoła od państwa- rączka rączkę myje.

No to się zabierz za porządki w państwie, a nie w kościele. Państwo jest od karania, a nie kościół. Zapytaj się każdego polityka, bynajmniej nie tych z PiS czemu przez lata tak świetnie się dogadywali z Kościołem? Koleżków z SLD i PO. Przecież Głódź to był najfajniejszy koleżka wszystkich po kolei rządów. Zapytaj się Tuska, bo ma teraz turnee po Polsce czemu nie zrobił rejestru pedofilów? Po co brał ślub kościelny przed wyborami? Leszka Millera i Olka Kwaśniewskiego też się zapytaj. Szczególnie tego ostatniego, czy jak balangował z biskupami, to się dopytywał o los tych biednych dzieci...

142

Proponuję obejrzenie filmu Sylwestra Latkowskiego "Pedofile" dziś o godz. 22:00 w tvp-info.
Sylwester Latkowski jest autorem filmów dokumentalnych: "To my, rugbiści"(2000), "Blokersi" (2001), "Pub 700" (2002), "Gwiazdor" (2002), "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku" (2003), "Klatka" (2003) oraz teledysków i reportaży telewizyjnych. Prace nad najnowszym projektem pt. "Pedofile" trwały ponad kilkanaście miesięcy. Autor mówi, że interesował go mechanizm powstawania zmowy milczenia wokół tego bulwersującego zjawiska, tuszowania kluczowych śledztw i faktów. Omawia m.in. kulisy sprawy rozpracowania tzw. siatki pedofilskiej na warszawskim Dworcu Centralnym, analizuje przyczyny tego zjawiska i stara się uchwycić jego przerażający schemat. Uczula, że przypadki seksualnego wykorzystywania nieletnich nie są odosobnionymi wybrykami, lecz doskonale zorganizowanym biznesem.
A co do tego prowokującego filmu Sekielskiego w punkt wbił się w czasie i odpowiednim momencie.
Ludzie o niczym innym nie dyskutują, obrzucają się inwektywami, itd itp.

]

143 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-18 15:56:13)

Ale się porobiło!
"Kościół nie jest od karania, bo Państwo stanowi prawo i je egzekwuje wobec równych sobie, wszystkich jego obywateli i innych osób, które z tego, czy innego względu, przebywają na naszym terytorium", że Snake spatafrazuję.
Konstytucja się nie zestarzała, drodzy Państwo (grzecznościowo, by nie pomylić określania Was, z zapisem w Ustawie Zasadniczej o naszym kraju i jego mieszkańcach). Niektórym zawadza, niestety
Krótki kwiz (po naszemu):
1. Opozycji rozbitej na atomy, z widokami na zwarcie szeregów nad partyjne lub światopoglądowe podziały w końcu?
2. Januszowi Korwin-Mikkemu, którego dosadność w określaniu naszej rzeczywistości i odpały niekiedy, nie pozwalają zająć mu należnego miejsca na podium?
3. PSL, która koryta w jego małej nawet części, nie da sobie odebrać całkowicie nigdy?
4. Betonowi we wszystkich stopniach hierarchii w tworze znanym, jako Kościół?
5. Jarosławowi, bardzo doświadczonemu w tworzeniu normalnej rodziny i potomków z niej pobierających profity,
6. Dudzie, temu ważniejszemu ponoć? Więcej nie piszę, bo nie wiem co miałbym napisać, by "głowie Państwa" nie podpaść.
7. Torunia, to gdzie należy szukać i szybką podwózkę na koszt "maluczkich" załatwić?

Nie oczekuję odpowiedzi, bo i kasy na nagrody nie mam. smile

Skandal, od lat mający miejsce, w końcu wybuchł. I zajął
czas pogrążonym w
panice na tyle,  by nie majstrowali przy Konstytucji.
Przypadek! Nie! To z góry obliczone na wywołanie trzęsienia ziemi w zamkniętym świecie Średniowiecza u opasłych - naśladowców ponoć,  św. Franciszka i jego krewnej, o Augustynie nie wspominając. Św. Maksymilian, nasz duchowny, dla wiary i miłości bliźniego, oddał swoje życie "maluczkiemu".
Dlaczego teraz! Tylko dlatego, że "dobra zmiana", to pic na wodę? A dywan na Nowogrodzkiej i tony śmieci może przykryć jeszcze? Niestety, w związku ze zmianą siedziby, nie dowiemy się tego w najbliższym czasie. smile

facet po przejściach

144 Ostatnio edytowany przez authority (2019-05-18 19:24:10)

Snake napisał/a:

Nie rozumiem co jest maskowane skoro od co najmniej kilkunastu lat problem jest wałkowany? Kościół też wprowadził przez ten czas swoje procedury. Można utyskiwać, że są powolne itd. ale one są. Działają różnie, bo różni są ludzie. Przyszła mi taka ironiczna myśl czemu wszystkie pokazane przez Sekielskiego przypadki dotyczą światłego zachodu i północy zachodu lub dużych miast. Pokrywa się to z mapą popularności antyszczepionkowców i poparcia dla PO. Przypadek?
BTW, mnie najbardziej poruszył ten pierwszy przypadek księdza staruszka nad grobem. Przecież on jest przerażony wizją tego jak stanie przez Panem Bogiem z tym wszystkim... Film uważałbym nawet za wartościowy, gdyby Sekielski zabrał swoich bohaterów do ich ojców i matek żeby postawili im przed kamerą pytanie - czemu mi nie wierzyliście? Czemu nie reagowaliście?

Widać nie oglądałeś filmu Książa od lat są przenoszeni do innej parafii większość nie została odświedczona. Inne grupy zawodowe tak nie mają i ja jak i każdy Polak mamy prawo narzekać na procedury wolne to rozwiązać konkordat. @Misiulka Widzę lepszy sort elektorat PIS dorwał się do głosu. Nawet nie oglądałaś/eś  filmu. Tu są pokazane ofiary nie ważne czy przed wyborami dalej są i tak kolejne wybory. Mam przypomnieć co PIS wyciągał. Wszystko to nic nie zmienia co jest pokazane w filmie. Widzę tu zwykłe odbijanie piłeczki którą ja depczę big_smile

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

145

authority napisał/a:

i ja jak i każdy Polak mamy prawo narzekać na procedury wolne to rozwiązać konkordat.

Łaaa, a ktoś cię łańcuchem do kościoła katolickiego przykuł? Nie podoba się, to… droga wolna. Jest wiele innych związków wyznaniowych.

146 Ostatnio edytowany przez authority (2019-05-18 19:34:10)

Nie jestem wierzący ale moja rodzina jest nie chodzi o kościół ale sprawiedliwość wobec pokrzywdzonych których znam ty nadal jesteś w tym schemacie atak na kościół. W ch mnie obchodzi kościół przychodzi taki to poskazuję palcem i mówię won. Mnie nie obchodzi taca śluby zauważ nie pisze o to nie daję czy wyczytywanie wiernych mnie to nie oburza bo mnie to nie dotyczy ja mówię o równości wobec prawa. Co niektórzy hipokryci podkreślają powołując się na Polańskim a o kościele zapominają. Tylko głupi nie uczy się an błędach jak będzie druga Irlandia to się obudzą. Jednak teraz liczę iż stolica apostolska zrobi to co w Chile. Co lepsze nasi biskupi nie stosowali się do zakazu wydanego przez Watykan.
PS znam ofiarę księdza katechety pedofila facet z powodu nerwicy depresyjnej miał 5 lat temu wylew teraz jest rośliną. To był przyjaciel naszej rodziny.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

147

Lou71.71 napisał/a:

Szkoda, że tu nie ma "łapek w górę".
W punkt.

[łapka w góre]

Misiulka napisał/a:

Proponuję obejrzenie filmu Sylwestra Latkowskiego "Pedofile" dziś o godz. 22:00 w tvp-info

dobrze wiedzieć, zobacze:)

"Poznacie ich po ich owocach":D https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … 9&p=80 wszystko o randkach i związkach, a także wszystkie pytania do mnie, zapraszam:D

148

authority napisał/a:

Nie jestem wierzący ale[…]

Ale się wypowiem o skomplikowaniu i upierdliwości katolickich procedur... eeh.

authority napisał/a:

ja mówię o równości wobec prawa.

Po równość wobec prawa to się upominaj do państwa, a nie do kościoła. Najlepiej uderzaj do Donalda, tego co po latach związku wziął ślub kościelny przed wyborami żeby się kościołowi przypodobać albo do Stefka burczymuchy, pierwszego sumienia III RP lol

149

Snake napisał/a:

Po równość wobec prawa to się upominaj do państwa, a nie do kościoła. Najlepiej uderzaj do Donalda, tego co po latach związku wziął ślub kościelny przed wyborami żeby się kościołowi przypodobać albo do Stefka burczymuchy, pierwszego sumienia III RP lol

Ok, to czego oczekujesz od Kościoła w Polsce ?

150

random.further napisał/a:

Ok, to czego oczekujesz od Kościoła w Polsce ?

Ja, biedny żuczek? Niczego. To jest prastary kościół książąt kościoła, których komuna nie tylko nie osłabiła ale nawet umocniła w pysze. Pycha zaś kroczy przed upadkiem wink Ja po staropogańsku Boga mam w rzepaku za oknem, w brzózce i jeżu pod jabłonką. Biskupi niech sobie robią co chcą i niech sobie radzą jak umieją. Nie będzie biskupów, a nic w moim życiu się nie zmieni.

151

Misiulka napisał/a:

Proponuję obejrzenie filmu Sylwestra Latkowskiego "Pedofile" dziś o godz. 22:00 w tvp-info.
Sylwester Latkowski jest autorem filmów dokumentalnych: "To my, rugbiści"(2000), "Blokersi" (2001), "Pub 700" (2002), "Gwiazdor" (2002), "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku" (2003), "Klatka" (2003) oraz teledysków i reportaży telewizyjnych. Prace nad najnowszym projektem pt. "Pedofile" trwały ponad kilkanaście miesięcy. Autor mówi, że interesował go mechanizm powstawania zmowy milczenia wokół tego bulwersującego zjawiska, tuszowania kluczowych śledztw i faktów. Omawia m.in. kulisy sprawy rozpracowania tzw. siatki pedofilskiej na warszawskim Dworcu Centralnym, analizuje przyczyny tego zjawiska i stara się uchwycić jego przerażający schemat. Uczula, że przypadki seksualnego wykorzystywania nieletnich nie są odosobnionymi wybrykami, lecz doskonale zorganizowanym biznesem.
A co do tego prowokującego filmu Sekielskiego w punkt wbił się w czasie i odpowiednim momencie.

]

Oglądałam.
Tak, wyuzdanie mężczyzn nie jest nowym zjawiskiem, i jest niezależne od wykonywanej profesji.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

152

Jestem wstrząśnięta.
Nie mam nic wspólnego z Kościołem od wielu lat, dziękuję sobie za podjęcie tej decyzji.
Nadal nie rozumiem ludzi, którzy wspierają tę instytucję swoją obecnością na mszach, lekcjach religii, przyjmowaniem księdza po kolędzie, chrzcinami, komuniami, ślubami, pogrzebami itp.

Nadal nie rozumiem jak tak zepsuta instytucja może mamić ludzi historyjkami o bogu, niebie, piekle itp.
Nie rozumiem ludzi, którzy nabierają się i kupują te produkty.
Nie rozumiem państwa, które chroni tych przestępców.

153

żyworódka napisał/a:
Misiulka napisał/a:

]

Oglądałam.
Tak, wyuzdanie mężczyzn nie jest nowym zjawiskiem, i jest niezależne od wykonywanej profesji.

Dokładnie. I dobrze, że takie czyny nie będą ulegały przedawnieniu. Może jeszcze uda się "dopaść" tych, którym się upiekło.

154

Padał w dyskusji artykuł 240 Kodeksu Karnego, że nie powiadomienie o dokonaniu szeregu czynów zabronionych, w tym gwałtu czy też obcowania seksualnego z osobami małoletnimi, jest karalne pozbawieniem wolności do lat 3.
Mina polityków opozycji, że ten artykuł w 2017 roku razem z rejestrem pedofili wprowadził PiS - bezcenna. Przez prawie 30 lat nikomu z polityków nie przeszkadzało to, że przełożeni pedofila nie mieli zagrożenia żadną odpowiedzialnością za brak powiadomienia. Teraz opozycja atakuje za sojusz władzy z klerem... hello.

155

Ale cóż z tego, Snake, jeśli ten artykuł w odniesieniu do hierarchów kościelnych pozostaje martwy? Wskaż choć jednego z nich, który został doprowadzony przez sąd i skazany, a udowodnionych przypadków, że wiedzieli i nic z tym nie zrobili, jest przecież całkiem sporo. O to tutaj chodzi.

156

Olinka napisał/a:

Wskaż choć jednego z nich, który został doprowadzony przez sąd i skazany, a udowodnionych przypadków, że wiedzieli i nic z tym nie zrobili, jest przecież całkiem sporo. O to tutaj chodzi.

Pedofilii, która miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat? No właśnie znasz takie przypadki?

157

A nie uważasz, że skoro ktoś posiada stosowną wiedzę, a prawo obecnie obowiązujące obliguje go do złożenia zawiadomienia, to nie ma znaczenia, kiedy przestępstwo zostało popełnione? Chodzi o sam fakt złożenia zawiadomienia, by odpowiednie organy mogły sprawę zbadać.

Weźmy zresztą pod uwagę, że z samego tylko "Raportu o pedofilii w polskim Kościele", który zaprezentowano całkiem niedawno, bo 14 marca 2019 roku na Konferencji Episkopatu Polski, jasno wynika, że od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych. Sam ten raport pokazuje jednoznacznie, że KEP z przewodniczącym arcybiskupem Stanisławem Gądeckim i wiceprzewodniczącym arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, była w posiadaniu wystarczającej ilości danych dotyczących zjawiska pedofilii i wykorzystywania seksualnego w polskim Kościele i pomimo pełnej świadomości, że jedno i drugie jest przestępstwem, żaden z kościelnych hierarchów nie złożył zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, zarówno przed, jak i po publikacji rzeczonego raportu.

158

No ale po co mieli składać takie zawiadomienie i w jakiej sprawie? Z listy 382 trzech siedzi jeszcze obecnie skazanych wyrokami. Z tego co słychać w mediach kilkudziesięciu innych zdążyło odbyć wyroki w poprzednich latach. Były też wyroki w zawieszeniu. Było przedawnienie przestępstw, które znów do zmiany przepisów w 2017 roku przedawniało się chyba 5 lat po uzyskaniu pełnoletniości przez ofiarę. Można robić z książąt kościoła próżnych i pysznych ale nie róbmy z nich zwykłych debili, co prawników pod ręką nie mają. Ujawnili listę pedofili, którzy dorobili się przez te 30 lat wyroków, w zawieszeniu lub nie oraz takich, których przestępstwa z punktu widzenia prawa świeckiego się przedawniły. Lub też takich, których przestępstwa miały miejsce przed 2017 rokiem więc znów władze kościelne nie mają żadnego obowiązku specjalnie zgłaszać ich do prokuratury.
Ogłosili jawny raport i prokuratura państwowa może z niego korzystać. Co zresztą ponoć zrobiła tj. weryfikowała sprawców właśnie pod kątem kto już odsiedział, wobec kogo toczyły się postępowania, kiedy miały miejsce przestępstwa. Zresztą nawet wobec tych wskazanych w filmie Sekielskiego, a przynajmniej części prawo świeckie jest już bezsilne. Dawno minął czas przedawnienia przestępstw, które popełnili. To znów właśnie PiS w 2017 roku wydłużył przedawnienie pedofilii z 5 lat od osiągnięcia pełnoletniości do 5 lat od osiągnięcia 30 roku życia ofiary. Od 2017 roku dopiero jeśli ktoś zgłosi władzom kościelnym fakt pedofili ale nie jakiejś sprzed 30 lat tylko wciąż ściganej, to musi ona złożyć sama doniesienie do prokuratury.

159

Ok, ale ktoś to jednak zbadał i na jakiejś podstawie twierdzi, że nie wszystkie ujawnione raportem sprawy ujrzały światło dzienne. Poza tym mówimy tutaj tylko o raporcie, a przecież skala tego zjawiska jest znacznie większa.
Prezes Fundacji "Nie lękajcie się", zajmującej się zjawiskiem pedofilii w Kościele, Marek Lisiński, wyraźnie mówi, że mają dowody na to, że biskupi ukrywali zjawisko pedofilii i tylko przenosili księży w inne miejsca, dzięki czemu ci pozostawali w zasadzie bezkarni. Mam nadzieję, że tymi sprawami zajmie się wymiar sprawiedliwości.   

Poza tym z danych Kościoła wynika, że między 1990 a 2018 rokiem 382 księży i zakonników skrzywdziło 625 dzieci, ale zdaniem fundacji te dane są mocno zaniżone, a choć skali problemu nikt nie jest w stanie zbadać dopóki nie powstanie niezależna komisja, to kiedy padło pytanie o szacunki, ilu księży na 1000 ma na sumieniu grzech pedofilii, Lisiński stwierdził, że boi się, że to może być nawet 10 procent.
I jeśli wziąć pod uwagę, że do tej pory do fundacji zgłaszało się 10-15 osób dziennie (!), a dzień po emisji "Tylko nie mów nikomu" odebrał 45 telefonów, to strach się bać ile naprawdę jest ofiar pedofilów w sutannach. Jasne, że nie wiemy ile z tych historii dotarło do biskupów, ale śmiem twierdzić, że sporo więcej niż zostało postawionych przed prokuraturą.

160

Olinka napisał/a:

Ok, ale ktoś to jednak zbadał i na jakiejś podstawie twierdzi, że nie wszystkie ujawnione raportem sprawy ujrzały światło dzienne. Poza tym mówimy tutaj tylko o raporcie, a przecież skala tego zjawiska jest znacznie większa.

Kto broni upublicznić te "konkurencyjne" dane? Jak wiedzą, to niech powiedzą, a nie recenzenci się znaleźli od siedmiu boleści.

Olinka napisał/a:

Prezes Fundacji "Nie lękajcie się", zajmującej się zjawiskiem pedofilii w Kościele, Marek Lisiński, wyraźnie mówi, że mają dowody na to, że biskupi ukrywali zjawisko pedofilii i tylko przenosili księży w inne miejsca, dzięki czemu ci pozostawali w zasadzie bezkarni. Mam nadzieję, że tymi sprawami zajmie się wymiar sprawiedliwości.

A z jakiego tytułu ma się nimi zająć wymiar sprawiedliwości w zakresie spraw sprzed 2017 r.? Trzeba było składać doniesienia do prokuratury, a nie po kuriach chodzić. Piszę głównie o ofiarach i ich rodzicach kiedy byli małoletni.

Olinka napisał/a:

Poza tym z danych Kościoła wynika, że między 1990 a 2018 rokiem 382 księży i zakonników skrzywdziło 625 dzieci, ale zdaniem fundacji te dane są mocno zaniżone, a choć skali problemu nikt nie jest w stanie zbadać dopóki nie powstanie niezależna komisja, to kiedy padło pytanie o szacunki, ilu księży na 1000 ma na sumieniu grzech pedofilii, Lisiński stwierdził, że boi się, że to może być nawet 10 procent.

Bardzo możliwe skoro przyjmuje się, że homoseksualiści stanowią kilka procent populacji, to wśród księży mogą stanowić istotną nadreprezentację osoby o takiej orientacji lub o innych zaburzeniach. Oczywiście oficjalnie kościół nie dopuszcza do święceń osób o zdeklarowanym homoseksualizmie (swoją drogą niezła dyskryminacja) ale... Czytałem niedawno fajną wypowiedź jakiegoś fachowca na temat właśnie procesu rekrutacji księży w kontekście celibatu. Konkretnie, że od lat ok. 40 % kandydatów na księży deklaruje, że nie interesuje ich i nie czują potrzeby posiadania kobiety, dzieci, rodziny. I to uważa za zaprzeczenie idei celibatu oraz potencjalnie wpuszczanie do stanu duchownego ludzi zaburzonych. Ideą celibatu jest odrzucenie potrzeb, które się odczuwa, ich poświęcenie w imię posługi kapłańskiej. Normalny ksiądz powinien chcieć mieć żonę i dzieci ale być w stanie swoje pragnienia poświęcić w imię służby. Jeśli młody chłopak, mężczyzna deklaruje, że nie odczuwa potrzeby posiadania kobiety, to raczej jest z nim coś nie tak. Tacy zaś ludzie od lat stanowią 40 % uzyskujących święcenia. No ale to akurat zmartwienie kościoła.

161 Ostatnio edytowany przez Okonek56 (2019-05-20 09:28:34)

Conajmniej 98,5% pedofili to nie księża. I np. blokowany przez PO film Latkowskiego pt. "Pedofile" nakrecony juz ponad dekade temu to pokazuje. Dzis wiemy nie tylko o tuszowaniu tego zjawiska przez Biedronia w Słupsku ale i przez wladze PO w swoich szeregach. Jakis 1-2 mies. temu byl wywiad z polskim muzykiem ktory byl kiedys molestowany przez dwóch braci z PO. Do tej pory nie znamy personaliów tych pedofili.

Kolejna szokujaca rzecza jest uwalenie ustawy o rejestrze pedofili za rzadow PO i PSL tej samej która zastała potem uchwalona przez PiS. Kolejnym szokujacym faktem jest glosowanie, w zeszlym tygodniu, za wydluzeniem kar dla pedofili, a wiemy ze ich jak najdluzsza izolacja od spoleczenstwa, poza nieuchronnoscia kary, jest w interesie calego spoleczenstwa i ofiar. Praktycznie cala KOALICJA nie poparla projektu, w przeciwienstwie do Kukiza i rzadzacych. Wyglada to jakby prowadzili oni dzialania propedofilskie.

Wsrod tych 98,5% pedofili przewazaja wychowawcy, nauczyciele, trenerzy. Sa jeszcze aktorzy i politycy. Potwierdzaja to zarowno dane polskie jak i swiatowe. Ale dziwne o tych 98,5% jest w mediach cisza albo informacje sa blokowane.

Czytajac dyskusje w internecie zapamietalem wpis kobiety ktora napisala ze w jej szkole nadal pracuje wfista z zarzutami wobec dziewczynek. Jeszcze nie skazany to przekierowali go do zajec tylko z chlopcami sad

Jak widac wszyscy kryja pedofili a najwiecej rzadzacy tzn obecna opozycja.

Jesli chodzi o kwestie kary to niestety dla osob swieckich (oprocz ksiezy no ci maja prawo kanoniczne do konca zycia) bardzo szybko nastepuje przedawnienie. Bardzo czesto niedlugo nawet po osiagnieciu przez ofiary pelnoletnosci.

Niestety ten powazny problem jest wykorzystywany do walki z, bo faktycznie 98,5% zjawiska wlasciwie nie znamy. To czesto sa znani ludzie dlatego jest to ukrywane. Np. na Litwie miala miejsce afera pedofilska siegajaca szczeblow rzadowych. Skonczylo sie kilkoma trupami. Oczywiscie w Polsce nic o tym nie czytalismy sad

162

Okonek56 napisał/a:

Kolejnym szokujacym faktem jest glosowanie, w zeszlym tygodniu, za wydluzeniem kar dla pedofili, a wiemy ze ich jak najdluzsza izolacja od spoleczenstwa, poza nieuchronnoscia kary, jest w interesie calego spoleczenstwa i ofiar. Praktycznie cala KOALICJA nie poparla projektu, w przeciwienstwie do Kukiza i rzadzacych. Wyglada to jakby prowadzili oni dzialania propedofilskie.

A to zwykła manipulacja. Po pierwsze dlatego, że za rządowym projektem głosował PSL, a więc partyjniejedna trzecia KE w obecnym parlamencie. Reszta, czyli PO i Nowoczesna byli przeciw z tego prostego powodu, że PiS wytarł sobie gębę pedofilami i ich ofiarami wprowadzając pod obrady projekt bardzo dużych zmian w kodeksie karnym, z których te dotyczące pedofilii stanowiły tylko ułamek. PiS zrobił to łamiąc zasady zmian w kodeksie karnym. Znaczy się tradycyjnie "ja bez żadnego trybu..."

163

Okonek56 napisał/a:

Conajmniej 98,5% pedofili to nie księża. I np. blokowany przez PO film Latkowskiego pt. "Pedofile" nakrecony juz ponad dekade temu to pokazuje. Dzis wiemy nie tylko o tuszowaniu tego zjawiska przez Biedronia w Słupsku ale i przez wladze PO w swoich szeregach. Jakis 1-2 mies. temu byl wywiad z polskim muzykiem ktory byl kiedys molestowany przez dwóch braci z PO. Do tej pory nie znamy personaliów tych pedofili.

Kolejna szokujaca rzecza jest uwalenie ustawy o rejestrze pedofili za rzadow PO i PSL tej samej która zastała potem uchwalona przez PiS. Kolejnym szokujacym faktem jest glosowanie, w zeszlym tygodniu, za wydluzeniem kar dla pedofili, a wiemy ze ich jak najdluzsza izolacja od spoleczenstwa, poza nieuchronnoscia kary, jest w interesie calego spoleczenstwa i ofiar. Praktycznie cala KOALICJA nie poparla projektu, w przeciwienstwie do Kukiza i rzadzacych. Wyglada to jakby prowadzili oni dzialania propedofilskie.

Wsrod tych 98,5% pedofili przewazaja wychowawcy, nauczyciele, trenerzy. Sa jeszcze aktorzy i politycy. Potwierdzaja to zarowno dane polskie jak i swiatowe. Ale dziwne o tych 98,5% jest w mediach cisza albo informacje sa blokowane.

Czytajac dyskusje w internecie zapamietalem wpis kobiety ktora napisala ze w jej szkole nadal pracuje wfista z zarzutami wobec dziewczynek. Jeszcze nie skazany to przekierowali go do zajec tylko z chlopcami sad

Jak widac wszyscy kryja pedofili a najwiecej rzadzacy tzn obecna opozycja.

Jesli chodzi o kwestie kary to niestety dla osob swieckich (oprocz ksiezy no ci maja prawo kanoniczne do konca zycia) bardzo szybko nastepuje przedawnienie. Bardzo czesto niedlugo nawet po osiagnieciu przez ofiary pelnoletnosci.

Niestety ten powazny problem jest wykorzystywany do walki z, bo faktycznie 98,5% zjawiska wlasciwie nie znamy. To czesto sa znani ludzie dlatego jest to ukrywane. Np. na Litwie miala miejsce afera pedofilska siegajaca szczeblow rzadowych. Skonczylo sie kilkoma trupami. Oczywiscie w Polsce nic o tym nie czytalismy sad

Okonek dziękuję za ten post. Nareszcie dyskusja zeszła na właściwe tory, bo jak dotąd to kręciła się tylko wokół KK.

Z ostatniej chwili, właśnie powstała komisja ds. pedofilii w śród księży. Zatem kolej na powstanie takowej komisji obejmującej osoby świeckie. Sprawiedliwość powinna objąć wszystkich winnych tego procederu.

164

Snake napisał/a:

A z jakiego tytułu ma się nimi zająć wymiar sprawiedliwości w zakresie spraw sprzed 2017 r.? Trzeba było składać doniesienia do prokuratury, a nie po kuriach chodzić. Piszę głównie o ofiarach i ich rodzicach kiedy byli małoletni.

Na dzień dzisiejszy chyba nie ma możliwości, by prawnie karać winnych zatajaniu spraw, które miały miejsce przed wejściem w życie wiadomego przepisu, ale prawdopodobnie są też takie, które wystąpiły po jego wprowadzeniu. Z drugiej strony wydaje mi się zupełnie naturalne, że jeśli ma się świadomość, że to wszystko nie działało jak powinno, że chroniono sprawców aktu pedofilii, jak dużo było zaniedbań, prób tuszowania procederu, to świadomość tego faktu siłą rzeczy przekłada się na ograniczone zaufanie. I przepisy przepisami, ale nawet zwykła ludzka etyka nakazuje chronić bezbronne dzieci przed ich oprawcami. 

Mówisz, że trzeba było składać doniesienia do prokuratury. Rodzice i małoletni przypuszczalnie chodzili po kuriach licząc na zajęcie się sprawą i ufając, że przełożeni księdza pedofila staną na wysokości zadania. I choć jak się okazuje, było to błędne założenie, to być może ta droga na początek wydawała im się najwłaściwsza. Najbardziej jednak żenująca i przerażająca równocześnie w całym tym procesie jest/była konieczność przysięgania, że to o czym mówią nie wyjdzie poza cztery ściany pomieszczenia. Weź teraz takiego praktykującego, a równocześnie bezgranicznie w swojej ufności naiwnego katolika, który idzie się zwierzać, ale każą mu przysięgać na Biblię, że to o czym rozmawiają pozostanie między nimi - naprawdę sądzisz, że ten człowiek miał odwagę iść z tym do prokuratury? Przecież w jego odczuciu to było jak podniesienie ręki na tego u góry i groziło smażeniem się w ogniu piekielnym. Ta przysięga na pewno nie była po nic.

Snake napisał/a:

Czytałem niedawno fajną wypowiedź jakiegoś fachowca na temat właśnie procesu rekrutacji księży w kontekście celibatu. Konkretnie, że od lat ok. 40 % kandydatów na księży deklaruje, że nie interesuje ich i nie czują potrzeby posiadania kobiety, dzieci, rodziny. I to uważa za zaprzeczenie idei celibatu oraz potencjalnie wpuszczanie do stanu duchownego ludzi zaburzonych. Ideą celibatu jest odrzucenie potrzeb, które się odczuwa, ich poświęcenie w imię posługi kapłańskiej. Normalny ksiądz powinien chcieć mieć żonę i dzieci ale być w stanie swoje pragnienia poświęcić w imię służby. Jeśli młody chłopak, mężczyzna deklaruje, że nie odczuwa potrzeby posiadania kobiety, to raczej jest z nim coś nie tak. Tacy zaś ludzie od lat stanowią 40 % uzyskujących święcenia. No ale to akurat zmartwienie kościoła.

Masz rację, coś tu jest nie tak. Celibat w swoim założeniu ma być wyrzeczeniem, ale moim zdaniem - o czym już wcześniej pisałam - jeśli chodzi o pedofilię to nie ta kolejność. Z dużym prawdopodobieństwem zakładam, że pedofile wstępują do seminarium nie dlatego, że poczuli powołanie, ale 'poczuli powołanie', bo to im otwiera drogę do łatwiejszego kontaktu z dziećmi. To się na szczęście zmienia i skoro teraz są na celowniku, to powinno to nieco zahamować te zapędy. 

żyworódka napisał/a:

Okonek dziękuję za ten post. Nareszcie dyskusja zeszła na właściwe tory, bo jak dotąd to kręciła się tylko wokół KK.

Dyskusja kręci się wokół Kościoła katolickiego, bo film Sekielskiego dotyka aktów pedofilii dokonywanych przez jego przedstawicieli, takiż sam jest zresztą tytuł wątku.

żyworódka napisał/a:

Sprawiedliwość powinna objąć wszystkich winnych tego procederu.

Nie mam co do tego wątpliwości. Dzieci musimy chronić przed wszystkimi, którzy je krzywdzą.

165 Ostatnio edytowany przez random.further (2019-05-20 20:55:00)

@żyworódko, podpisuję sie za Olinką,ten temat powstał w odniesieniu do KK, niezaleznie od pedofilii, która może wystąpić i w innych miejscach.

@Snake, ja Cię przestaję u licha rozumieć po tych Twoich wpisach.
Można robić z książąt kościoła próżnych i pysznych ale nie róbmy z nich zwykłych debili, co prawników pod ręką nie mają.
Przecież u licha to TEŻ obywatele tego kraju podlegający prawu, z faktu, że mówią ezopowym językiem nie znaczy że Oni mogą robić z innych debili.

Posty [ 111 do 165 z 314 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » "Tylko nie mów nikomu" - bracia Sekielscy o pedofilii w Kościele

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018