Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 10 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 367 ]

77

Odp: Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania
Kamoa napisał/a:

My tu o zdradzie a może facet ma problem finansowy, lichwa, orientacja seksualna, przed nim wyrok karny, ktoś go w coś wkręcił, oszukał .... można gdybać.
Autorko jak inni Ci pisali to czekać i obserwować.

Zwróć uwagę, że mąż autorki zaczął bardziej dbać o siebie , założył dodatkowe konto , siłownia itp.

Zobacz podobne tematy :

78

QuQu napisał/a:
Kamoa napisał/a:

My tu o zdradzie a może facet ma problem finansowy, lichwa, orientacja seksualna, przed nim wyrok karny, ktoś go w coś wkręcił, oszukał .... można gdybać.

Zwróć uwagę, że mąż autorki zaczął bardziej dbać o siebie , założył dodatkowe konto , siłownia itp.

QuQu ... a może jest gejem? Ukrytym przez tyle lat?  Zawsze wyrażał awersję do tej orientacji, ale życie ostatnio przynosi mi same niespodzianki.

79

Trycja123 napisał/a:
QuQu napisał/a:
Kamoa napisał/a:

QuQu ... a może jest gejem? Ukrytym przez tyle lat?  Zawsze wyrażał awersję do tej orientacji, ale życie ostatnio przynosi mi same niespodzianki.

Tak, tak ja też tak miałam, myślałam, że na raka umiera i do lekarza się "stroi" smile  smile  wink

80

QuQu napisał/a:
Trycja123 napisał/a:
QuQu napisał/a:

Tak, tak ja też tak miałam, myślałam, że na raka umiera i do lekarza się "stroi" smile  smile  wink

smile:) smile smile  hahahaha ... no i głupawka na koniec nas wzięła smile smile smile

81

Trycja123 napisał/a:
QuQu napisał/a:
Trycja123 napisał/a:

smile:) smile smile  hahahaha ... no i głupawka na koniec nas wzięła smile smile smile

Mój też był rasistą i homofobem i wcale bym się nie zdziwiła jakby się związał z czarnym facetem smile)

82

QuQu napisał/a:
Trycja123 napisał/a:
QuQu napisał/a:

Mój też był rasistą i homofobem i wcale bym się nie zdziwiła jakby się związał z czarnym facetem smile)

QuQu ... padłam właśnie ze śmiechu smile smile smile smile  Jakby nie było miłego weekendu Ci życzę smile

83

Trycja123 napisał/a:
QuQu napisał/a:
Trycja123 napisał/a:

QuQu ... padłam właśnie ze śmiechu smile smile smile smile  Jakby nie było miłego weekendu Ci życzę smile

Dla Ciebie również smile miłego i czujności  i jak przyjdzie Ci do głowy z Nim rozmawiać o uczuciach to wyobraź Go sobie w łóżku z czarnym facetem tym z reklamy OLDSPICE
smile smile smile

84

QuQu napisał/a:
Trycja123 napisał/a:
QuQu napisał/a:

Dla Ciebie również smile miłego i czujności  i jak przyjdzie Ci do głowy z Nim rozmawiać o uczuciach to wyobraź Go sobie w łóżku z czarnym facetem tym z reklamy OLDSPICE
smile smile smile

Dzięki smile smile  Pion i czujność przede wszystkim. Na razie zawieszam wszelkie z nim rozmowy o nas, chyba że sam będzie chciał.

85 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-11-16 15:33:39)

A może Ty Trycja za chuda jesteś i chce Cię podtuczyć tymi czekoladkami:))))

Musisz zrobić kolacyjkę jak Kożuchowska Żebrowskiemu w Sennosci..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

86

Ela210 napisał/a:

Nie jest tak źle, ale przez ostatnie 3 tyg. 3 kg na minusie smile Dieta cud smile

87

Jak mi mój małż podpadł to w ciągu kilku dni miałam panią na tacy, nie dał rady kręcić i kombinować choć mamy biznes w PL i zagranicą, mógł się dobrze kamuflować ale czujne oko pana tuczy.
Co do murzyna to się tak uśmiałam że lapa obryzgałam śliną big_smile big_smile big_smile

88

Kamoa napisał/a:

Jak mi mój małż podpadł to w ciągu kilku dni miałam panią na tacy, nie dał rady kręcić i kombinować choć mamy biznes w PL i zagranicą, mógł się dobrze kamuflować ale czujne oko pana tuczy.
Co do murzyna to się tak uśmiałam że lapa obryzgałam śliną big_smile big_smile big_smile

smile smile smile smile smile
Mój za bardzo się kamufluje, ale czekam spokojnie co będzie się działo.

89

Na tej grupie, ktoś polecił mi, żeby wzbudzić w mężu zazdrość. MojaMoja sytuacja jest inna, ale rada daje efekty.  Fryzjer, nowa bielizna, zakładana niby ukradkiem, żeby wyglądało, jakbym nie chciała ,żeby widział(oczywiście tak by zobaczył), zmiana hasła do telefonu, odmawianie sexu i samotny wyjazd. I właśnie na tym wyjeździe zjawił się mój oslchły do tej pory mąż,twierdząc, że tęsknił. Chyba obawiał się, że jestem z innym i bał się mnie stracić. Niestety po powrocie szara rzeczywistość znów pokazała pazurki. Przed nami jeszcze długa droga, a ja coraz częściej jednak czekam na rozwód. A wracając do Twojej sytuacji, to myślę, że najgorsze co możesz zrobić, to prosić go, by został. On i tak odejdzie, a Ty stracisz do siebie szacunek. Pokaż mu, ile straci. Wiem, że to trudne, ale na własnym przykładzie wiem, że prośby i groźby nic nie dadzą. W tym wypadku najlepiej bedzie go olać. Jeżeli Cię nadal kocha, to zobaczy, że żyć bez Ciebie nie może. A jeżeli nie, to będzie coraz gorzej, a i tak to nic nie da. Trzymam za Ciebie kciuki, żebyś byla silna i pamiętaj, że teraz jest czas, żebyś to TY była najważniejsza.

90

Trycja123 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Nie jest tak źle, ale przez ostatnie 3 tyg. 3 kg na minusie smile Dieta cud smile

Też byłam na tej diecie , nie polecam szkodliwą okrutnie.
Efekty ? Schudłam 15 kg , ale musiałam przytyć 5 bo bardzo źle wyglądałam

91 Ostatnio edytowany przez samotnax4 (2018-11-17 07:52:34)

Droga autorko. Czytam ten wątek i widzę, że rady mogą Cię bardzo nakręcać. Wszyscy po kolei piszą, że mąż zdradza, haha nawet przepowiadane inne dzieci. To nie serial, to życie. Powody jego zachowania mogą być wszelakie, nie koniecznie zdrada. Mógł się wypalić. Też tak miałam i to wcale nie po 30 latach. Zaczęłam bardziej dbać o siebie, chodzić na siłownię, malować się ( czego wczesniej nie robilam). Potrzebowalam sie po prostu dowartosciowac, bo czulam sie beznadziejnia.
Jeżeli chodzi o kwestię telefonu... ja też nie lubie gdy ktos mi go przeglada. Z tym, ze ja nie lubie od zawsze. Jak bylo u niego? Bo jezeli teraz dopiero ma problem z tym, abys ruszala jego telefon tez od razu nie znaczy to zdrady.
1. Moze planowac dla was/ciebie niespodzianke i nie chce zeby sie wydalo
2. Moze jakas natretna kolezanka probuje go uwiesc i boi sie afery w domu jak to przeczytasz ( przyklad mojego kolegi)
3. Moze mial chwilowy romans/ skok w bok opamietal sie, ale panna nie chce odpuscic i do niego wypisuje.
Moze byc wiele powodow. Obserwuj i moim zdaniem nie zakladaj od razu zdrady

92 Ostatnio edytowany przez Trycja123 (2018-11-17 13:28:44)

Jedyne co mi w tej chwili pozostaje to obserwacja. Mysle jednak ze ze ma cos za skora , Wcxoraj poznym wieczorem ...chyba mysle ze spie powiedzial do siebie Gdybys poznala prawde nie zrozumialabys i zobaczyla jakim jestem chamem. Az otworzylam oczy ,ale to nie byl sen. Po pytaniu co powiedziales odpowiedzial Nic. I dalej nic sie nie wydarzylo a ja mialam noc z glowy

93

No no grubsza sprawa, dręczy go,  jeśli sam do siebie gada to chłop ma wielki problem.

94

Trycja123 napisał/a:

Jedyne co mi w tej chwili pozostaje to obserwacja. Mysle jednak ze ze ma cos za skora , Wcxoraj poznym wieczorem ...chyba mysle ze spie powiedzial do siebie Gdybys poznala prawde nie zrozumialabys i zobaczyla jakim jestem chamem. Az otworzylam oczy ,ale to nie byl sen. Po pytaniu co powiedziales odpowiedzial Nic. I dalej nic sie nie wydarzylo a ja mialam noc z glowy

Ma wyrzuty sumienia , to dobry znak , Trycja123 miej to na uwadze i jak nadarzy się sposobność wykorzystaj to bez skrupułów, wierz mi może to być jedyna okazja.
Ciekawe jestem jak bardzo się mylę w tym przypadku ?

95 Ostatnio edytowany przez josz (2018-11-17 15:02:46)

samotnax4, rozumiem, że chcesz pocieszyć autorkę, wlać nadzieję w jej serce, ale w obliczu wydarzeń, jakie opisała oraz zachowania jej męza, wydaje się, że ta nadzieja w tym wypadku faktycznie może być matką głupich.

samotnax4 napisał/a:

1. Moze planowac dla was/ciebie niespodzianke i nie chce zeby sie wydalo

big_smile tak, obawiam się że ta  niespodzianka może ją zabić i może dlatego te wszystkie gadki o wypaleniu, potrzebie rozwiniącia skrzydeł, o tym, że nie jest święty idt, żeby nie zafundować żonie totalnego szoku swoim odejściem, a także tym, czego może dowiedzieć się później.

samotnax4 napisał/a:

2. Moze jakas natretna kolezanka probuje go uwiesc i boi sie afery w domu jak to przeczytasz ( przyklad mojego kolegi)

Natrętna koleżanka nie jest problemem, gdy facet jest stanowaczy i jasno określa zasady ich znajomości, nie jest też problemem zablokowanie nr takiej pani i doprowadzenia jej do pionu, gdy przekracza ona granice zwykłej znajomości. Gdy ktoś, coś ukrywa, tzn, że ma ku temu powody i niezbyt czyste sumienie.

samotnax4 napisał/a:

3. Moze mial chwilowy romans/ skok w bok opamietal sie, ale panna nie chce odpuscic i do niego wypisuje.
Moze byc wiele powodow. Obserwuj i moim zdaniem nie zakladaj od razu zdrady

Jeśli tak, to raczej się nie opamiętał, skoro szykuje się do odejścia.
Aż strach pomyśleć, co on ma na sumieniu, sądząc po skrawkach jego samobiczowania "nie jestem święty, gdybyś wiedziała..."
Trycja123 Masz kilka możliwości. Możesz czekać cierpliwie na jego ostateczną decyzję i łudzić się, że jednak zostaniecie razem, bez wnikania w jego mroczne tajemnice, tylko jak długo wytrzymasz w takim zawieszeniu.
Możesz pogodzić się z jego odejściem i mimo bólu zaakceptować jego decyzję, nie doszukując się prawdziwych przyczyn.
Zastanów się co zyskasz przy rozwodzie z orzekaniem jego winy, jeśli zdecydujesz się jednak wszelkimi sposobami dowiedzieć w czym tkwi prawdziwy problem.
Są osoby, które długo cierpią z powodu niezrozumiałego dla nich rozstania. Może lepiej przyjąć jego argumenty o wypaleniu, niż doszukać się prawdy o jego drugim obliczu, byciu oszukiwaną przez lata, bo taka prawda może spowodować Twoją długotrwałą depresję i uniemożliwić w miarę szybkie wyjście na prostą po rozstaniu.

96 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-11-17 16:30:35)

big_smile z tą niespodzianką to oplułam klawiaturę..
W nudnym małżeńskim życiu, gdy już myślisz że Cię nic nie spotka, dzieci urosły,  mąż w średnim wieku dostarcza Ci rozrywek, zamieniając Ci życie w brazylijską telenowelę big_smile big_smile

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

97

Trycja123 napisał/a:

Mąż dwa tygodnie temu oznajmił mi, że chce wolności. Chce żebyśmy się na jakiś czas rozstali, on się wypalił w związku, chyba jeszcze mnie kocha  ale to już nie to co kiedyś. Nie chce mu się wracać do domu, mamy dorosłe dzieci wiec jest to ostatni dzwonek na spróbowanie życia osobno. Mówi, że nie ma nikogo innego , że chce rozwinąć skrzydła. Do tej pory uważałam, że  stanowiliśmy naprawdę fajne małżeństwo, bez kłótni, ze wspólnymi zainteresowaniami. Od jakiegoś czasu późno wracam do domu bo mam taki tryb pracy, on już po pracy zajęty swoimi pasjami ( sport). Któregoś dnia po prostu przyszedł i powiedział że to koniec. Dla mnie jak by mnie ktoś w łeb strzelił. Kocham go, był zawsze najważniejszy dla mnie. Poprosiłam, żeby się jeszcze wstrzymał , że może to kryzys jakiś, że jeśli chcemy to wspólnymi siłami uda się naprawić . Na razie jest, mieszkamy razem. Ale ... traktuje mnie bardziej jak koleżankę, nie wyznaje miłości, seks jest ale bez słowa. Na spacerze nie chwyta za rękę jak zawsze, nie che wspólnych zdjęć.  Pokombinowałam z pracą udało się wygospodarować oprócz weekendu dwa wspólne popołudnia, ale on nie wydaje się być tym zachwycony. Nie wiem co mogę zrobić, nie mogę tak żyć ciągle w niepewności. Próbuję uratować związek , ale nie wiem czy dam radę. Ktoś z Was miał podobnie i komu się udało ?

Po 30-tu latach chce wolności ? czy to nie kryzys wieku średniego? że tak ładnie nazwę? Musisz z mężem porozmawiać i to poważnie,może ma jakieś większe problemy? może chce to przemyśleć w samotności, aby Tobie nie sprawiać problemów? Różne mogą być powody takiego zachowania.

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

98

Szkoda tych wspólnych lat, ja bym chyba przeczekała i zobaczyła jak sytuacja się rozwinie, szpiegowanie itp. to dla mnie słaby pomysł, chyba że chcesz zdobywać argumenty do rozwodu.

99

ladyyy napisał/a:

Szkoda tych wspólnych lat, ja bym chyba przeczekała i zobaczyła jak sytuacja się rozwinie, szpiegowanie itp. to dla mnie słaby pomysł, chyba że chcesz zdobywać argumenty do rozwodu.

Zdecydowanie  mało elegancki pomysł, tylko czasami chyba człowiek nie ma innego wyjścia... szczególnie gdy jest znaczne prawdopodobieństwo, że dojdzie do rozwodu. Ludzi przyzwoitych, potrafiących uczciwie przyznać się do bycia winnym rozpadu małżeństwa jest w realnym życiu jak na lekarstwo. Kiedy zdrajca zaczyna odwracać kota ogonem i za wszystko winić porzucaną stronę, to czymś się trzeba bronić. Samo stwierdzenie, że partner/partnerka prowadzi podwójne życie nie jest dla sądu żadnym dowodem. Osobiście szpiegowanie uważam za czynność uwłaczającą osobie, która musi zniżyć się do takiego poziomu... jednak gdy ma się za przeciwnika człowieka bez honoru i zasad, to celem samoobrony inaczej postąpić się chyba nie da...

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

100

Volver napisał/a:
ladyyy napisał/a:

Zdecydowanie  mało elegancki pomysł, tylko czasami chyba człowiek nie ma innego wyjścia... szczególnie gdy jest znaczne prawdopodobieństwo, że dojdzie do rozwodu. Ludzi przyzwoitych, potrafiących uczciwie przyznać się do bycia winnym rozpadu małżeństwa jest w realnym życiu jak na lekarstwo. Kiedy zdrajca zaczyna odwracać kota ogonem i za wszystko winić porzucaną stronę, to czymś się trzeba bronić. Samo stwierdzenie, że partner/partnerka prowadzi podwójne życie nie jest dla sądu żadnym dowodem. Osobiście szpiegowanie uważam za czynność uwłaczającą osobie, która musi zniżyć się do takiego poziomu... jednak gdy ma się za przeciwnika człowieka bez honoru i zasad, to celem samoobrony inaczej postąpić się chyba nie da...

Dobrze ujęte w słowa to, o co podpowiada elementarne poczucie sprawiedliwości :-)

101

Ten wątek to esencja tego czym jest małżeństwo- układem biznesowym.
Dzieci odchowane, sprawy ułożone i mąż zapragnął odmiany. Co robi idealna żona...szuka haka aby uzyskać rozwód z winy i alimenty. Bo jak to, taki mąż sobie pójdzie,  tak bez kary finansowej? Własność ośmieliła się mieć inne zdanie, chce zmienić swoje życie. To teraz zarzucić mu szpiega w komputerze i samochodzi, może jakiś dyktafon do torby podrzucić, a co- po trupach do celu, wszystko to oczywiście z wielkiej miłości. Życzę powodzenia w dobrej organizacji i proponuję adwokata z ukladami- gdyby się okazało, że mąż jednak nie ma kochanki, a i tak odchodzi- zawsze można wmówić zdradę, choćby emocjonalną.

102 Ostatnio edytowany przez Volver (2018-11-18 13:24:08)

kejt38 napisał/a:

Dzieci odchowane, sprawy ułożone i mąż zapragnął odmiany. Co robi idealna żona...szuka haka aby uzyskać rozwód z winy i alimenty. Bo jak to, taki mąż sobie pójdzie,  tak bez kary finansowej? Własność ośmieliła się mieć inne zdanie, chce zmienić swoje życie. To teraz zarzucić mu szpiega w komputerze i samochodzi, może jakiś dyktafon do torby podrzucić, a co- po trupach do celu, wszystko to oczywiście z wielkiej miłości. Życzę powodzenia w dobrej organizacji i proponuję adwokata z ukladami- gdyby się okazało, że mąż jednak nie ma kochanki, a i tak odchodzi- zawsze można wmówić zdradę, choćby emocjonalną.

Prr szalona. Gdzie Ty to wszytko wyczytałaś, bo chyba nie w tym temacie ? Po co te uszczypliwości ? Nie zauważyłam, żeby autorka wątku jakoś specjalnie rwała się do tego szpiegowania, więc daruj sobie te złośliwości. Masz męża z odzysku, że tak nerwowo reagujesz na ten temat ?
Jak dla mnie to pan mąż może sobie iść gdzie chce i kiedy chce. Nigdy nikogo na siłę przy sobie nie trzymałam. Partner jako kolejny mebel w domu, to nie moja bajka. Nie przypominam sobie również, żebym liczyła na alimenty. Nie widzę natomiast powodu dla którego jako strona pokrzywdzona miałabym brać na siebie winę za rozpad małżeństwa. Mnie akurat zebrane dowody rozwód bardzo ułatwiły. Wprawdzie nigdy ich w sądzie nie użyłam, ale tylko dzięki nim rozwiodłam się szybko i bez orzekania o winie. Gdyby nie owe dowody pewnie  dałabym sobie wmówić mitomanię i kilka innych rzeczy...

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

103 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-11-18 13:17:07)

Trochę uprościlaś na własny użytek.?
Przeciwko naruszaniu prywatnosci też jestem, dla jasności.Masz rację, że jak się kocha, to lepiej puścić wolno, ale skąd pomysł, ze Ona go trzyma?. Nie widzę..Raczej mąż szuka błogosławieństwa, zamiast w tą czy w tą stronę ruszyć.I w malzenstwach najczęsciej jest tak, że to żona wspiera karierę męża, więc dlaczego nie miałaby zadbać o swoje interesy, niezależnie czy go kocha czy nie.?

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

104

kejt38 napisał/a:

Szpiegowanie? w tym wieku? tak zapewne postępują nastolatkowie,a nie poważna kobieta z takim stażem małżeńskim. Uważam, że szczera i długa rozmowa może coś wyjaśnić,ale jeśli małżonek coś sobie ubzdura pewnie będzie chciał to zrealizować, jeśli jednak ona nie porozmawia nie dowie się dlaczego,jaki jest powód, bo to,że coś się tam wypaliło nie wystarcza,nie w każdym małżeństwie układa się pomyślnie, ale wspólnie starają się dojść do porozumienia i żyją dalej.Uważam,że męża autorki tematu coś gryzie,coś go uwiera dlatego koniecznie powinna z nim porozmawiać - jeśli oczywiście zależy jej na utrzymanie tego małżeństwa. smile

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

105

Kejt38 masz rację małżeństwo też układ biznesowy, dwoje ludzi inwestuje w małżeństwo nie tylko uczucia, ale i swoją pracę , małżeństwo nie jest zawierane "Do czasu " aż nam się znudzi, ale z założenia na całe życie.
A to że jedna strona wypisuje z tego układu , nie daje jej prawa do tego aby drugą strona wychodziła z tego układu oszukana.
Uczucia uczuciami a interesy interesami.

106

QuQu napisał/a:
Trycja123 napisał/a:

Musze adwokata zapytac jak bede. Najgorsze  jest to ze zyje z nim juz tyle lat i nie wiedzialam  do czego jest zdolny.

On nie jest wyjątkiem, my wszystkie tak samo się rozczarowalysmy. To taki schemat on tak postępuje, jak większość facetów w takiej sytuacji a ty reagujesz jak większość kobiet w takiej sytuacji. Poczytaj historię innych zdradzonych kobiet i zrozumiesz, co będzie dalej.
I pamiętaj to nie twoja wina.

Klasyka i dotyczy to również jak odchodzi kobieta - ja to teraz przeżywam  partner jak się zmienia z zachowania i z wyglądu to nigdy dla obecnego partnera a zawsze dla nowego

107 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-11-18 18:52:17)

QuQu napisał/a:

Kejt38 masz rację małżeństwo też układ biznesowy, dwoje ludzi inwestuje w małżeństwo nie tylko uczucia, ale i swoją pracę , małżeństwo nie jest zawierane "Do czasu " aż nam się znudzi, ale z założenia na całe życie.
A to że jedna strona wypisuje z tego układu , nie daje jej prawa do tego aby drugą strona wychodziła z tego układu oszukana.
Uczucia uczuciami a interesy interesami.

Dokładnie. tym bardziej gdy w związku są dzieci np. przy nieuregulowaniu pewnych spraw dzieci kolejnej partnerki exa, nawet nie wspólne, będą mieć prawo do jej domu.. Takie przyziemne sprawy..
Ale życzę autorce dobrego zakończenia..

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

108

Ela210 napisał/a:

Dokładnie. tym bardziej gdy w związku są dzieci np. przy nieuregulowaniu pewnych spraw dzieci kolejnej partnerki exa, nawet nie wspólne, będą mieć prawo do jej domu.. Takie przyziemne sprawy..

Nie jestem 100 % pewna ale dzieci kolejnej partnerki exa nie mają praw do majątku małżeństwa męża swojej matki z przed ich małżeństwa , trochę to zagmatwane smile
Po rozwodzie jest to odrębny majątek każdego z byłych małżonków i po nim dziedziczą dzieci i ewentualnie następną żona .

109

QuQu napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Nie jestem 100 % pewna ale dzieci kolejnej partnerki exa nie mają praw do majątku małżeństwa męża swojej matki z przed ich małżeństwa , trochę to zagmatwane smile
Po rozwodzie jest to odrębny majątek każdego z byłych małżonków i po nim dziedziczą dzieci i ewentualnie następną żona .

Ale dzieci mogą dziedziczyć po ojcu i po matce- chodziło mi o jego część, ale to off top. Piszę bo mam w rodzinie przypadek domagania się majątku przez dzieci  dorosłe 2 męża kobiety z krótkiego związku.Ale to OT.

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

110

Jeśli z drugiego związkubędą dzieci to tak.
Dlatego warto skorzystać z rady adwokata "W jakiej się jest się sytuacji "

111

QuQu napisał/a:

To nawet nie muszą być z związku.

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

112

Ela210 napisał/a:
QuQu napisał/a:

To nawet nie muszą być z związku.

Eka210 to tu mnie zaskoczyłaś, naprawdę "obce" dzieci mają jakieś prawa do majątku nabytego przed związkiem ich matki z facetem ?
Muszę w takim razie spytać szczegółowo swojego adwokata, ponieważ jestem w podobnej sytuacji , ech życie i przepisy ciągle zaskakują

113

Oooo... już niektórzy psy na mnie wieszają, że taka wredna śledzić chce i oskubać biednego męża. Miałam weekend do przemyśleń. W domu kompletnie nic się nie zdarzyło. Bardzo chciałabym uratować to małżeństwo. Mimo tej mrocznej tajemnicy. Myślę, że to nie jakieś dodatkowe dziecko tylko jakiś wyskok w bok. Może nie jeden. Ale pewności nie mam do końca, nie domyślam się wiec dlatego trwam w obserwacji. Nie wiem ile wytrzymam w takim zawieszeniu. Rozmowa na tym etapie nic nie da, kilka dni temu kiedy mówiłam o swoich uczuciach i chciałam żeby się określił poprosił o czas. Sam nie wie widocznie czego chce. Rozdziera mnie wszystko od środka ale na zewnątrz daje radę. Niektórzy się zastanawiają  dlaczego nie chcesz wiedzieć co się wydarzyło , co on skrywa za tajemnicę. Nie chcę , bo jak już ktoś tu wcześniej trafnie napisał musiałabym żyć z tym do końca moich dni, może popadłabym w dozgonna depresję , nie wiem ...

114

Trycja123 wciągnęła mnie twoja historia, ponieważ przeżyłam i nadal przeżywam swoją historię  i liczyłam na wieści po weekendzie smile
Ja wiem, że lepiej nie wiedzieć , bo jak już się ma tę "niechcianą" wiedze to coś trzeba zrobić , ruch w prawo lub lewo a może w tył.
Jeśli chcesz uratować to małżeństwo to wytrzymasz to i jeszcze więcej , trzymam kciuki.
Myślę, że Twojemu mężowi ta tajemnica też ciąży i albo wszystkiego się dowiesz i w ten sposób przerzuci decyzję za to co dalej na Ciebie, albo nauczy się z tym żyć i nigdy się nie dowiesz.
Myślisz , że dziecko z inną kobietą jest nierealne?
Znam taką historię: żona wyjechała do Włoch do pracy , wróciła po roku do Polski a do męża 2 miesiące później. w ciągu tych 2 miesięcy urodziła dziecko i oddała do adopcji. Razem mieli wspólnego syna. Aby adopcja tego dziecka doszła do skutku to jej mąż musiał się sądownie zrzec praw do dziecka i w tym celu został wezwany do sądu , w sądzie bardzo zdenerwowany mówił , że nie zrezygnuje z praw rodzicielskich do syna a sędzia mówi, że to chodzi o dziecko nowonarodzone jego żony, facet zemdlał na sali sądowej. Praw się zrzekł i został sam z synem.

Posty [ 77 do 114 z 367 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 10 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018