Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania

Strony 1 2 3 10 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 367 ]

Temat: Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania

Mąż dwa tygodnie temu oznajmił mi, że chce wolności. Chce żebyśmy się na jakiś czas rozstali, on się wypalił w związku, chyba jeszcze mnie kocha  ale to już nie to co kiedyś. Nie chce mu się wracać do domu, mamy dorosłe dzieci wiec jest to ostatni dzwonek na spróbowanie życia osobno. Mówi, że nie ma nikogo innego , że chce rozwinąć skrzydła. Do tej pory uważałam, że  stanowiliśmy naprawdę fajne małżeństwo, bez kłótni, ze wspólnymi zainteresowaniami. Od jakiegoś czasu późno wracam do domu bo mam taki tryb pracy, on już po pracy zajęty swoimi pasjami ( sport). Któregoś dnia po prostu przyszedł i powiedział że to koniec. Dla mnie jak by mnie ktoś w łeb strzelił. Kocham go, był zawsze najważniejszy dla mnie. Poprosiłam, żeby się jeszcze wstrzymał , że może to kryzys jakiś, że jeśli chcemy to wspólnymi siłami uda się naprawić . Na razie jest, mieszkamy razem. Ale ... traktuje mnie bardziej jak koleżankę, nie wyznaje miłości, seks jest ale bez słowa. Na spacerze nie chwyta za rękę jak zawsze, nie che wspólnych zdjęć.  Pokombinowałam z pracą udało się wygospodarować oprócz weekendu dwa wspólne popołudnia, ale on nie wydaje się być tym zachwycony. Nie wiem co mogę zrobić, nie mogę tak żyć ciągle w niepewności. Próbuję uratować związek , ale nie wiem czy dam radę. Ktoś z Was miał podobnie i komu się udało ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania

Ja miałam podobnie, były te same objawy , co prawda nie zdobył się na to żeby mnie poinformować że się wypalił.
Później okazali się że jest powód jego zmiany zachowania i potrzeby wolności to INNA KOBIETA.
Myślę, że u Ciebie jest podobnie, ale Twój mąż chyba zorientował się sytuacji prawnej i dlatego jego działania są ostrożne.
Może spróbuj głębiej poszukać przyczyn zmiany zachowania.

3

Powiedział, że  nie ma nikogo .... .  Nie wiem czy wierzyć.  Czy Twój w końcu powiedział, że ma kogoś innego czy sama odkryłaś ?  Nie mam pojęcia jak w to wniknąć.  Z komórki może wszystko usuwać jak chce, zresztą ona firmowa wiec i tak nie ma bilingów. Założyć GPS do auta i patrzeć gdzie jeździ po pracy ? To jakiś koszmar to wszystko ...

4

Nic tak nie odmładza faceta i daje wigoru jak młodsza kobieta. A teraz faceci w wieku tak około 50, są często bardzo atrakcyjni dla młodszych kobiet.
Niestety nic nam nie jest dane na wieki. Dzieci odchowane, pewnie poszły na swoje, no to druga młodość.
Co zrobić? Wg mnie, nic się nie da zrobić, gdy drugiej stronie służy to co służy.
Po 30 latach należy Ci się prawda, jak jest. Ale czy Ty jesteś na nią gotowa?

5 Ostatnio edytowany przez QuQu (2018-11-13 12:24:32)

Ja odkryłam sama, zmienił się, stał się zimny a wcześniej nie mógł przejść obojętnie, skończył się spontaniczny sex , a to wszystko w ciągu 2 tygodni

6

Balin, brutalna prawda ... ciągle żyję jeszcze w nadziei , że coś mogę. Taka cholerna optymistka. . Jak dowiedzieć się czy naprawdę istnieje ta inna czy też się po prostu pogubił. Porozmawiałabym z nim na spokojnie, ale chyba jeszcze nie jestem gotowa.. bez płaczu się nie obejdzie bo i tak chodzę do tyłu drugi tydzień. Zaproponowałam terapię małżeńską, on nie chce. Na pewno nie razem, ew. tylko on sam. Nie wiem, cisnąć czy żyć dalej w głupiej słodkiej nieświadomości.

7

QuQu napisał/a:

Ja odkryłem sama, zmienił się, stał się zimny a wcześniej nie mógł przejść obojętnie, skończył się spontaniczny sex , a to wszystko w ciągu 2 tygodni

Jesteście po rozwodzie czy mimo wszystko razem ?

8

Obserwuj go , GPS też może być, sprawdź swoją sytuację Prawno majątkową,
Nie daj poznać po sobie ile wiesz.
Może detektyw ?

9

QuQu napisał/a:

Obserwuj go , GPS też może być, sprawdź swoją sytuację Prawno majątkową,
Nie daj poznać po sobie ile wiesz.
Może detektyw ?

Ok, dziękuję. Będę go baczniej obserwować, jest kilka rzeczy które wydaja mi się dziwne. Niby w domu zachowuje się normalnie, ale to nie to co kiedyś.
Zmienił sposób ubierania  na bardziej elegancki, fryzurę, nosi bokserki których nie cierpiał .. inny zarost na twarzy. Albo baba albo depresja 50 latka.
Rzeczywiście lepiej się zabezpieczyć pod względem prawnym, w razie czego. Detektyw odpada ze względu na straszne koszty.

10

Trycjo, jak masz dorosłe dzieci, siłę by wystawić mu walizki, to to zrób. Jak wróci, to bedzie Ci łatwiej niż masz patrzeć na wasz związek teraz..Ale to drastyczna metoda..
I On kłamie, jest inna kobieta, moze w głowie tylko,
Najlepiej się od takiego,kryzysu wieku średniego konkretnie odciąć w głowie..
Albo bedziesz mieć przy sobie męża wersja 2.0 albo innego..
Tylko kwarantanna, szkoda Twojej energii.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

11

Ja na samym początku próbowałam  tak samo jak  Ty , niestety nie tędy droga.  Ja mam wrażenie że w tym amoku nasze starania ich tylko bardziej odsuwają.  Tak samo wszelkie rozmowy. Myślę że prawdą jest  by w takich okolicznościach  zająć się sobą  ( ja się staram ale jeszcze mi to słabo wychodzi  smile   )
Do tańca trzeba dwojga, a Twój mąż na obecną  chwile chyba nie chce... (  co  nie mówię że się nie zmieni, ja też mam strzępki nadzieji )
Przerażające jest to że schemat jest ten sam , te sam słowa, zachowania (  mój mąż też np  nie zgodził się na wspólną sesje zdjęciową z dziećmi  )

12

Gustawa napisał/a:

Ja na samym początku próbowałam  tak samo jak  Ty , niestety nie tędy droga.  Ja mam wrażenie że w tym amoku nasze starania ich tylko bardziej odsuwają.  Tak samo wszelkie rozmowy. Myślę że prawdą jest  by w takich okolicznościach  zająć się sobą  ( ja się staram ale jeszcze mi to słabo wychodzi  smile   )
Do tańca trzeba dwojga, a Twój mąż na obecną  chwile chyba nie chce... (  co  nie mówię że się nie zmieni, ja też mam strzępki nadzieji )
Przerażające jest to że schemat jest ten sam , te sam słowa, zachowania (  mój mąż też np  nie zgodził się na wspólną sesje zdjęciową z dziećmi  )

Gustawa wszystko co piszesz to niestety prawda. Dlatego tutaj najlepsza rada jest zbieranie dowodów (przecież nie trzeba ich wykorzystać) oraz wprowadzenie metody 34 kroków.

13

Chyba nie można być dobrą żoną, bo można faceta zagłaskać na amen. Chociaż niejeden by chciał kobiety, która zadba o dom o dzieci, o siebie i o niego.

Elu210 nawet nie wiesz jakbym chciała mieć tę moc. Ale obawiam się, że jeśli puszczę wolno to już na zawsze, bo nie wiem  czy po jakimś czasie będzie do czego wracać. Jeśli odkryje rzeczywiście dowody zdrady to chyba nie będzie innej opcji.

Gustawo, tak się mówi, żeby zająć się sobą, ale nawet kiedy masz nadmiar obowiązków i tak jedna myśl zaprząta Ci głowę. Ela  radzi, żeby się odciąć, tylko kurna jak tak naprawdę. Całe życie się wspieramy, pomagamy, rozwiązujemy problemy ale nie ten ...:(  I dlaczego jeśli jest inna kobieta facet nie powie nam w oczy tylko obraca kota ogonem? Jak z niego wydusić prawdę ?

14

Malineczka00 napisał/a:
Gustawa napisał/a:

Gustawa wszystko co piszesz to niestety prawda. Dlatego tutaj najlepsza rada jest zbieranie dowodów (przecież nie trzeba ich wykorzystać) oraz wprowadzenie metody 34 kroków.

Co to za metoda 34 kroków ?

15

Trycja123 napisał/a:
Malineczka00 napisał/a:
Gustawa napisał/a:

Co to za metoda 34 kroków ?

starr napisał/a:

Metoda 34 kroków Ci pomoże zachować twarz, a może tez pokazać jej, że jeszcze Masz jaja.
oto one:
1. Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj. niestety sprawdzam, tu pękam trochę
2. Nie dzwoń często zero telefonów
3. Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku. udało mi się
4. Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu. bez problemu
5. Nie prowokuj rozmów o przyszłości. zero rozmów
6. Nie proś o pomoc członków rodziny. nie czuję takiej potrzeby
7. Nie proś o wsparcie duchowe  - z tym bym trochę polemizował jeśli ktoś Nas faktycznie i szczerze wspiera. j.w.
8. Nie kupuj prezentów. kilka dni przed dostała perfumy, zabrałem i nie wiem czy to dobra decyzja
9. Nie planuj wspólnych spotkań. mamy zaplanowaną niestety 
10. Nie szpieguj jej. To cię zniszczy. Jeżeli chcesz to zrobić dla spokoju umysłu, wynajmij profesjonalistę. jeśli będzie trzeba nie wiem jak sobie z tym poradzę
11. Nie mów ?Kocham Cię?. mówię tylko wtedy kiedy faktycznie tak myślę a ta sytuacja jednak nie uzasadnia takich wyznań mimo moich uczuć do niej
12. Zachowuj się tak, jakby w twoim życiu wszystko było w porządku. ciężko, nie wiem czy mi się udaje
13. Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny. nie daję rady
14. Nie siedź i nie czekaj na żonę ? bądź aktywny, rób coś, idź do kina, wyjdź z przyjaciółmi, itp. zmuszam się ale idę
15. Będąc w kontakcie z nią (jeżeli to ty zazwyczaj rozpoczynasz rozmowę) postaraj się mówić jak najmniej. bardzo sie staram
16. Jeżeli zawsze pytasz, co robiła w ciągu dnia twoja żona, PRZESTAŃ PYTAĆ. zero pytań
17. Musisz sprawić, że twój partner zauważy w tobie zmianę i zda sobie sprawę, że jesteś gotowa żyć dalej, z nim lub bez niego. zauważyła i to jak
18. Nie bądź opryskliwy czy oziębły ? po prostu zachowuj dystans i obserwuj, czy twój partner zauważy i, co ważniejsze, zda sobie sprawę, co traci. właśnie chyba popełniłem taki błąd zdejmując obrączkę, strasznie była zdruzgotana a może raczej trochę nawet obrażona. Jestem daleki od takich zagrywek, zdjąłem jednak bo tak czuję i boli mnie to co naszej rodzinie bo nie tylko mi zgotowała i to kolejny raz
19. Bez względu na to jak się DZIŚ czujesz, pokazuj jej jedynie zadowolenie i szczęście. Niech widzi osobę, z którą chciałby być. bardzom trudne ale staram się
20. Unikaj wszelkich pytań dotyczących związku do chwili, gdy Ona zechce o tym rozmawiać (co może potrwać jakiś czas). unikam 
21. Nigdy nie trać kontroli nad sobą. udaje się
22. Nie okazuj zbytniego entuzjazmu. to łatwe
23. Nie rozmawiaj o uczuciach (to tylko wzmacnia te uczucia) to najlepsza rada z 34 kroków
24. Bądź cierpliwy. b.trudne
25. Słuchaj tego, co naprawdę mówi do ciebie ona. obawia się chyba rozmawiać, wysyła esemesy podkopując sie jeszcze bardziej. Zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy z tego co ja wiem
26. Naucz się wycofać w chwili, kiedy chcesz zacząć mówić. do perfekcji
27. Dbaj o siebie (ćwicz, śpij, śmiej się i skoncentruj się na pozostałych elementach swojego życia). Łatwe, w kilkanaście dni schudłem jakieś 5 kg. Ona zresztą też, jeszcze lepiej wygląda hmm
28. Bądź silny i pewny siebie; naucz się mówić cicho i spokojnie. zero rozmów
29. Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić to twoje wszystkie KONSEKWENTNE działania będą mówiły więcej, niż jakiekolwiek słowa. pierwsze sygnały już są
30. Nie pokazuj rozpaczy i zagubienia nawet w sytuacji, gdy cierpisz najbardziej i jesteś zagubiony. trudne
31. Rozmawiając z nią, nie koncentruj się na sobie. raz mi sie nie udało
32. Nie wierz w nic, co słyszysz i w mniej niż 50% tego, co widzisz. Ona będzie wszystko negowała, ponieważ jest zraniona i przestraszona. w nic już nie wierzę, nawet jeśli jest najbardziej wiarygodne w moich oczach
33. Nie poddawaj się bez względu na to, jak jest ciężko i jak źle się czujesz. modlę się aby to był już koniec
34. Nie schodź z raz obranej drogi. j.w.

Wklejono z <http://www.netkobiety.pl/p2161371.html#p2161371>

16

Malineczko 00 DZIĘKUJĘ  smile smile smile

17

Zachowanie Twojego męża jestctypowe dla zdradzacza, schemat ten sam , naglacdbalosc o wygląd i nagle poczucie braku spelnieniacw związku , poszukaj dobrze dowodów , bo oni w tym stanie słabo się marnują.
W detektywa może pobawić się jakąś zaufana osoba, będzie taniej.
podepnij GPS sprawdzisz gdzie i kiedy bywa.
Ja wykopalam zdrajcę  na wolność , bardzo dużo mnie to kosztowało , bo nadal fo kocham , ale żyć już bym z nim chyba nie umiała .

18

Trycja123, ja także uważam, że za zachowaniem Twojego męża stoi inna kobieta. Nie ma sensu pytać go o to, bo nie dowiesz się prawdy od niego. On będzie chronił siebie i ją, niestety, Ty na ten moment jesteś kłoptliwym dodatkiem. Nie przyzna się do zdrady, bo to przecież dyshonor, kompromitacja wśród najbliższych, rodziny, a zwłaszcza dorosłych dzieci.

Trycja123 napisał/a:

Mąż dwa tygodnie temu oznajmił mi, że chce wolności. Chce żebyśmy się na jakiś czas rozstali, on się wypalił w związku, chyba jeszcze mnie kocha  ale to już nie to co kiedyś.

On chce załatwić problem w białych rękawiczkach, wyprowadzić się, poszaleć, sprawdzić, czy wyjdzie mu nowy związek, a w razie niepowodzenia wróci zgorzkniały na "stare śmieci".  O kochance dowiesz się wtedy, gdy mąż poczuje się zwolniony z obowiązków wobec Ciebie.
Współczuję Ci, ale w tej chwili walczysz z wiatrakami, w pojedynkę nie uratujesz małżeństwa, o ile w ogóle będziesz miała na to ochote dowiadując się prawdy.
Metoda 34 pomaga, ale wymaga ogromnych nakładów silnej woli i w pewnym sensie pogodzenia się z sytuacją z odrzuceniem przez partnera.
Jednym z pkt jest : nie sledź.
Osobiście jednak zadałabym sobie trud, żeby poznać prawdę, przynajmniej przez jakiś czas przyjrzałabym się poczynaniom męża, a dopiero później, wystawiła mu walizki, poszła na terapię i zaczęła walkę o siebie.

19 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2018-11-14 09:51:55)

Trycja cytuję Josza; "On chce załatwić problem w białych rękawiczkach"  wypisz wymaluj moja sytuacja sprzed kilku lat.

20

Dziękuję dziewczyny za pomoc i wsparcie. Kupiłam GPSa muszę tylko mu doczepić do auta. Komórki nie sprawdzę, nie ma szans. Maili też nie.  Wczoraj chyba ( jeśli zdradza ) coś poszło nie tak, ewentualnie chciał sie zakamuflować ... wieczorem po powrocie do domu dostałam pralinki i buziaka w policzek.  Czeski film. 
Staram się zastosować do 34 pierwszych kroków, stwierdzam, że już teraz nieźle mi to wychodzi. Tylko te wspólne spotkania już są zaplanowane niestety ale będę na nich po prostu sobą. Prawnika uruchamiam lada dzień, aby w razie czego wiedzieć co robić. 
Wczoraj dostałam od Was wszystkich tyle wskazówek, że dziś czuje się dużo silniejsza smile  Nie wiem czy on się opamięta i czy może wczorajsze zachowanie stanowi wstęp do powrotu do dawnego życia, jednak będę walczyć przede wszystkim o siebie i swój spokój duchowy. Co ma być to będzie , jeśli obrał jakąś drogę to nią podąża.

21

Przede wszystkim bądź sobą  i nie daj się zwieść "czułym gestom" bo to też część kamuflażu, on podąża już ta drogą, jedni z niej zawracają inni nie.
Wiem, że to trudne, ale nie daj się rozwalić emocjonalnie a resztę to chyba ogarniesz, bo już ogarniasz smile)
Jeśli korzystacie z jednego komputera to masz jeszcze do dyspozycji kilka opcji ,  programy szpiegowskie, niewidoczne dla użytkowników, wtedy będziesz mieć wgląd w to co on robi na komputerze lub portalach społecznościowych,  możesz również zainstalować program do łamania haseł do e-mail, lub poprosić kogoś zaufanego.

22 Ostatnio edytowany przez Ferreus somnus (2018-11-14 10:09:37)

Szpiegujesz. Nie rozumiem po cholerę Ci to. Jak mówi, że koniec to koniec. Pora się wypindrzyć i pobawić się z innymi skoro on zaczął. Małż ogarnie się albo nie.

23 Ostatnio edytowany przez Trycja123 (2018-11-14 10:22:47)

Ferreus somnus napisał/a:

Szpiegujesz. Nie rozumiem po cholerę Ci to. Jak mówi, że koniec to koniec. Pora się wypindrzyć i pobawić się z innymi skoro on zaczął. Małż ogarnie się albo nie.

Chcę wiedzieć na czym stoję. Jak się nawet ogarnie, a ja poznam prawdę to po tym wszystkim wcale nie wiem czy będę go chciała z powrotem.
Na razie mam rozdarte serce, zabawa w tym stanie nie jest dobrym rozwiązaniem.
Mówi że koniec ale dalej siedzi w domu. Po cholerę ?

24

Trycja123 napisał/a:

Chcę wiedzieć na czym stoję. Jak się nawet ogarnie, a ja poznam prawdę to po tym wszystkim wcale nie wiem czy będę go chciała z powrotem.

Dokładnie tak !!
Jeśli Twoje przypuszczenia okażą się prawdą i on się "nawróci" to już nie będziesz go miała z powrotem, będziesz miała jego "gorszą wersję"
Ale nie ma co się za wcześnie nad tym zastanawiać , bo to nic nie da.

25 Ostatnio edytowany przez bullet (2018-11-14 12:53:02)

Ja równiez uwazam, ze inna "baba" to oczywista oczywistość

Trycja123 napisał/a:

... obawiam się, że jeśli puszczę wolno to już na zawsze, bo nie wiem  czy po jakimś czasie będzie do czego wracać. Jeśli odkryje rzeczywiście dowody zdrady to chyba nie będzie innej opcji. ..

Czy go puścisz czy nie i tak jeśli ma polecieć to poleci, a Ty zmarnujesz lata (jak ja).

Trycja123 napisał/a:

.. Kupiłam GPSa muszę tylko mu doczepić do auta. Komórki nie sprawdzę, nie ma szans. Maili też nie.

z tym GPSem uważaj, by nie wykrył, bo bedzie miał argument ...

Trycja123 napisał/a:

..Wczoraj chyba ( jeśli zdradza ) coś poszło nie tak, ewentualnie chciał sie zakamuflować ... wieczorem po powrocie do domu dostałam pralinki i buziaka w policzek.  Czeski film.  ...

moja ex żona, też miała "napady" poprawy atmosfery rodzinnej, gdy pokłóciła się z kochankiem

ahhh ... i czasem nie pytaj więcej o kochankę, zaprzeczy lecz będzie się lepiej maskował.

Nie szukaj dowodów, one są wokoło Ciebie tylko obserwuj, zapisuj gdzieś potajemnie własne obserwacje, zobaczysz jak wiele rzeczy się "zazębia" ze sobą.

26

Trycja123 napisał/a:

Mówi że koniec ale dalej siedzi w domu. Po cholerę ?

ehh przecież to logiczne. Facet nie powie, że ma kochankę bo dobrze wie, że podczas rozwodu to można wykorzystać i ubiegać sie o rozwód z jego winy, tym samym ubiegać się o alimenty na siebie a także później o większą część majątku. Zatem jeżeli Autorka też pójdzie w tango to sobie tylko w stopę strzeli.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

27

Dziękuję bullet. O inną kobietę zapytałam tylko raz. Nie pytam więcej. Serce mi pęka, ale trzymam pion i coraz więcej zauważam ( np. karta do innego banku i wpłaty). Może na coś zbiera, może dla kogoś, może ma na swoje rozrywki ?

28

Trycja123 napisał/a:

Dziękuję bullet. O inną kobietę zapytałam tylko raz. Nie pytam więcej. Serce mi pęka, ale trzymam pion i coraz więcej zauważam ( np. karta do innego banku i wpłaty). Może na coś zbiera, może dla kogoś, może ma na swoje rozrywki ?

Osobne konto?
Być może wyprowadza Wasze oszczędności?

29

Trycja123 napisał/a:

Dzieci mieszkają z Wami?

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

30 Ostatnio edytowany przez Trycja123 (2018-11-14 13:21:43)

Mamy osobne konta w jednym banku ale jesteśmy upoważnieni jeden do drugiego, wiec widzę co się dzieje. Założył w innym banku sobie konto i tam co 2-3 tyg wpłaca jakieś kwoty.  Dzieci jeszcze na studiach ,poza domem.

31

Nirvanka87 napisał/a:

ehh przecież to logiczne. Facet nie powie, że ma kochankę bo dobrze wie, że podczas rozwodu to można wykorzystać i ubiegać sie o rozwód z jego winy, tym samym ubiegać się o alimenty na siebie a także później o większą część majątku. Zatem jeżeli Autorka też pójdzie w tango to sobie tylko w stopę strzeli.

Niestety nawet orzeczenie winy przy rozwodzie nie ma wpływu na podział majątku. Majątek dzielony jest po połowie. Alimenty też nie jest łatwo wywalczyć, jesli druga strona ma własne dochody i nie pozostaje w niedostatku. Oczywiście można udowadniać obniżenie poziomu życia, ale w gruncie rzeczy, to nie jest takie proste, chyba, że prawnik stanie na wysokości zadania.

32

Trycja123 napisał/a:

jesli nie macie rozdzielności, to co jest teraz przez niego zarobione jest wasze wspólne więc zapisz gdzieś sobie dyskretnie tę kartę przyda Ci się ta wiedza jeśli jm (a wg mnie ewidentnie) się szykuje do czegoś.
Ty jeszcze potrzebujesz jakiś przesłanek ?
Zamiast GPSa radziłbym wizytę u prawnika bo tu już mężu zaczyna zamiatać po sobie
dowody trzymaj gdzieś poza domem, obserwuj i uważaj, żadnych scen, on pewnie nagrywa, że dał Ci całusa i pralinki, że to Twoja wina itp.

33 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-11-14 14:30:45)

bullet napisał/a:
Trycja123 napisał/a:

jesli nie macie rozdzielności, to co jest teraz przez niego zarobione jest wasze wspólne więc zapisz gdzieś sobie dyskretnie tę kartę przyda Ci się ta wiedza jeśli jm (a wg mnie ewidentnie) się szykuje do czegoś.
Ty jeszcze potrzebujesz jakiś przesłanek ?
Zamiast GPSa radziłbym wizytę u prawnika bo tu już mężu zaczyna zamiatać po sobie
dowody trzymaj gdzieś poza domem, obserwuj i uważaj, żadnych scen, on pewnie nagrywa, że dał Ci całusa i pralinki, że to Twoja wina itp.

no bez przesady! Co to byłby za dowód na szczerość uczuć- nagrywanie z pralinkami.?
Oj, spokój to masz autorko do czasu.. wyleje się jeszcze złość na Misia..
Jak to konto przeznaczone na kochankę, to sam się podkłada..

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

34

josz napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

Niestety nawet orzeczenie winy przy rozwodzie nie ma wpływu na podział majątku. Majątek dzielony jest po połowie. Alimenty też nie jest łatwo wywalczyć, jesli druga strona ma własne dochody i nie pozostaje w niedostatku. Oczywiście można udowadniać obniżenie poziomu życia, ale w gruncie rzeczy, to nie jest takie proste, chyba, że prawnik stanie na wysokości zadania.

owszem chyba, że okoliczności będące podstawą do orzeczenia winy danego małżonka wpływały na stan funduszów obojga małżonków, np alkoholizm- czyli marnotrawienie wspólnego majątku, a w przypadku Autorki- o ile doszło do zdrady i powiedzmy mąż sponsoruje kochanicę, marnotrawienie wspólnego majątku na utrzymankę. wiem grubymi nićmi szyte, ale dobry adwokat potrafi wybronić takie rzeczy

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

35 Ostatnio edytowany przez bullet (2018-11-14 14:38:20)

Ela210 napisał/a:

no bez przesady! Co to byłby za dowód na szczerość uczuć- nagrywanie z pralinkami.? ....

nigdzie to nie zostało ujęte w ten sposób ... nawet nie było z mojej strony sugestii, że można to połączyć z uczuciami jm do autorki.

36

bullet napisał/a:
Ela210 napisał/a:

no bez przesady! Co to byłby za dowód na szczerość uczuć- nagrywanie z pralinkami.? ....

nigdzie to nie zostało ujęte w ten sposób ... nawet nie było z mojej strony sugestii, że można to połączyć z uczuciami jm do autorki.

chodziło mi o to, że nagrywanie przez męża jest bez sensu jako dowód w sądzie, więc po co miałby to robić.

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

37

Ela210 napisał/a:

Jak to konto przeznaczone na kochankę, to sam się podkłada..

Na kochankę, czy też nie, jednak dopóki mają wspólnotę majątkową, a on dyskretnie odkłada tam pieniądze, tzn, że nie tylko oszukuje żonę, ale też działa na szkodę budżetu rodzinnego. Problem w tym, że Trycja123 nie jest w stanie udowodnić, o jakiej wysokości środki chodzi, a tymbardziej na co są one przeznaczone.
Nie wiem, czy w takiej sytuacji sąd może nakazać ujawnienie takiego konta i w jaki sposób Trycja123 miałaby udowodnić jego istnienie?

38

Musze adwokata zapytac jak bede. Najgorsze  jest to ze zyje z nim juz tyle lat i nie wiedzialam  do czego jest zdolny.

Posty [ 1 do 38 z 367 ]

Strony 1 2 3 10 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Mąż po 30 wspólnych latach chce rozstania

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018