Pierścionek zaręczynowy od eks?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Pierścionek zaręczynowy od eks??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Pierścionek zaręczynowy od eks??

Witam bardzo potrzebuje rady oosób bezstronnych .
Byłam w związku 3 lata z 12 lat starszym mężczyzną. On to "samiec alfa" własna firma, wygodne życie, nie chciał komplikować sobie sytuacji na zasadzie zaangażowania sie w związek na tyle żeby myśleć o wspólnej przyszłości, mieszkaniu razem, planowaniu wakacji wspólnych, a temat dzieci czy slubu to temat tabu.
wiem ze wszystko brzmi strasznie i możnaby pomyśleć ( dziewczyno nad czym sie zastanawiasz) ale kochalam/kocham go bardzo, był dla mnie całym światem.
zaczęłam myśleć o życiu z nim, tak na zawsze, nigdy nie interesował mnie żaden inny mężczyzna. poprzez konflikty, notoryczne kłótnie o wszystko i brak jego czasu dla mnie bo ciągle firma i firma, (ja też pracuje ciężko i długo, ale potrafiłam to rozgraniczyć i zawsze znaleść czas dla niego) odsunęłam sie tak bardzo, że postanowiłam to zakończyć. i fakt początkowo poczułam ulge. Zaczęłam częściej wychodzić z domu aby się nie zamartwiać czy dobrą decyzje podjęłam. I poznałam pewnego chłopaka. Od momentu naszego spotkania (które było przypadkowe)czułąm sie bardzo dobrze, zaintrygował mi w jakiś sposób chodź nawet nie zamieniliśmy słowa. po tygodniu spotkałam go w tym samym miejscu ;)pomyślałam sobie ze chyba przeznaczenie haha.  zaczęliśmy rozmawiać i tak się zaczęło. okazało sie po paru spotkaniach ze jest cudowny, bardzo szczery, usmiechniety, kochany, zabawny. można by powiedzieć ze mój jakiś tam wyimaginowany ideał, ale nie mieszka w Polsce, pochodzi z tego samego miasta co ja ale pracuje zagranicą, jest o 3 lata starszy odmnie i żeby nie było kolorowo, ma córke w wieku 3 lat, mało tego rozwodzi sie z kobietą z którą wziął slub cywilny podobno ze wzgledu na dziecko bo sam wychowal sie w rozbitej rodzinie.i chciał ponieść odpowiedzianość za swoje czyny. Gdy mój były sie o tym dowiedział ze spotykam sie z kimś. Nagle uświadomił sobie że mnie kocha, wysyłał mi kwiaty pocztą kwiatową do pracy, do domu, wydzwaniał, wypisywał jak bardzo mu mnie brakuje, jak bardzo mnie kocha i nie widzi życia beze mnie, ze uświadomił sobie co stracił, że chce ze mna zamieszkać i stworzyć rodzine, nagle zapragnął też dziecka. Mało tego oświadczył mi się...a chłopak poznany pare miesiecy temu czeka na moją decyzję w kwestii przyjazdu tam. ogłupiałam totalnie i chyba wrociły jakieś uczucia do mojego byłego ale nie az tak silne zebym mogla przyjac ten pierscionek, z drugiej strony jest ten drugi ktory czeka na mnie tam i wiem ze z nim bylabym szczesliwa, ale nie mam pewnossci tez jak on możę sie zachowywać tam. tutaj poznalam go z dobrej strony jak był na urlopie 3 razy a dalszy kontakt telefoniczny ect. mam tą bariere jezykową, ale również szanse na obywatelstwo z tamtego kraju ze względu na pochodzenie mojego dziadka, wiec poradziłabym sobie, jestem bardzo ambitną osobą i też chce coś osiągnąć w życiu, tam zagranicą wyższego stanowiska sie nie doczekam, a tutaj mam piękną przyszłość zawodową z moim byłym, wiem ze z nim miałabym dobre życie, tylko pytanie czy człowiek może się tak diametralnie zmienić ? I czy ta różnica wiekowa w przyszlości nie wpłynie na to że bedzie zle? a z drugiej strony czy warto zostawić tutaj wszystko, prace, rodzine, znajomych i jechać w nieznane? błagam doradzcie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pierścionek zaręczynowy od eks??

Kochasz tego ex ?
Czy marzy Ci sie wygodne zycie ?
Tamtego prawie nie znasz...
Moim zdaniem powinnas poczekac, dac sobie czas na deczje.Nie spieszyc sie z wiazaniem sie z ex.A tak w ogole, czy Ty go kochasz ?
Chcesz jechac za granice do tego nowego chlopaka ? A tutaj co masz do stracenia ? Masz dobra prace ?
A musisz od razu jechac ? Nie mozesz pozwolic rozwinac sie znajomosci ?
Moja rada.
Poczekaj, zobacz co zycie pokaze.
Ten pierwszy, to jak dla mnie, wiek nie mialby znaczenia.Ale on nie wiem, czy Cie chce szczerze, czy odezwal sie w nim syndrom psa ogrodnika.
Ten drugi - jest plastrem i wlasciwie nie znasz go.Nie podoba mi sie, ze pochodzi z rozbitej rodziny.Moze miec jakies zaburzenia.To ze ma dziecko, tez za bardzo mi sie nie podoba.Pokochalabys je ? Traktowalabys je tak samo jak Wasze, ktore kiedys tam zapewne by sie urodzilo ? No i kontakty z byla zona w sprawie dziecka. Z czyjej winy byl rozwod ?
Chyba najlepiej byloby, jakbs wybrala tego trzeciego.Ktory gdzies tam jest i jak dokonasz wlasciwego wyboru, ma szanse pojawic sie w Twoim zyciu.

3

najpierw zadaj sobie pytanie- czego Ty chcesz?
bo na razie to:
- były jest opcją zdroworozsądkową
- nowy jest zapchajdziurą

może warto poszukać w życiu prawdziwego szczęścia?
bo widzisz, wg mnie, jeśli jest wybór pomiędzy, to znaczy że żadna z opcji nie jest dobra

4

Czy kocham ex?
Szczerze to jestemm bardzo rozdarta, pewne jest to że czuje coś do niego jeszcze, ale nie jestem pewna czy to jest tak silne uczucie jak kiedyś. Chyba za bardzo sie kiedyś rozczarowałam nim, pod kątem mojego zaangażowania i wiązania życia z nim, a on chciał wiecznie być wolnym ptaszkiem bez żony i dzieci ect. Fakt teraz odmieniło mu sie o 180 ale teraz ja nie mam tej pewności czy tego chce.
Czy chce jechać zagranice do tamtego chłopaka? i co mam do stracenia?
Z jednej strony chciałabym bo wiem ze mam szanse tam na obywatelstwo, generalnie podjęłam już pewne kroki w tej sprawie. Wiem że tam mogłabym żyć lepiej w kwestii finaansowej niż obecnie, ale nie wiem co mnie czeka z tym niedawno poznanym chłopakiem. a do stracenia mam dobrą posade tutaj, i wiem że zagranicą niedoszłabym aż tak wysoko bez języka. zostawiłabym rodzine i znajomych, tam byłabym zdana tylko na siebie i jego. wiem tez z drugiej strony ze moj ex zapewni mi godne zycie tutaj. mało tego chce żebym prowadziła razem z nim jego firme. (świeża informacja) ale co zrobie jeżeli to tylko chwilona zmiana i znowu sie nim rozczaruje?
Co do dziecka tego drugiego i z czyjej winy rozwód ?
z tego co wiem to ta dziewczyna byla lekarstwem po jego pierwszej miłości, wpadli, on ze wzgledu na dziecko wziął ten slub za namowa jej rodziców ect. podobno niedogadywali sie z nimczym i stwierdził ze nie moze sobie zniszczyc zycia z kobieta ktorej nie kocha tylko dlatego ze ma corke, spotyka sie z mala regularnie. i wiem ze jest dobrym ojcem, roozmawiam z nim codziennie i bardzo czesto slysze jak mala biega po pokoju. wiec to nie jest tak ze teraz zostawil dziecko na pastwe losu.
dlaczego wyjazd teraz?
on bardzo sie zakochal z tego co widze i slysze, czasami az mi przykro slyszec od niego pewne slowa na ktore nic nie moge odpowiedziec, on twierdzi ze tylko w taki sposób to przetrwa, ze zwiazek na odleglosc nie ma bytu, ze szuka mi juz pracy i mieszkania dla nas tam.
niechce nigdy zalowac żadnego wyboru w swoim zyciu, tutaj moge  miec męza, dobrą prace, stabilne i godne życie.
a tam jade w nieznane, do chlopaka ktory zawrócił mi w glowie calym sobą, ale czy tamto zycie bedzie lepsze

5

wielkieoczy napisał/a:

najpierw zadaj sobie pytanie- czego Ty chcesz?
bo na razie to:
- były jest opcją zdroworozsądkową
- nowy jest zapchajdziurą

może warto poszukać w życiu prawdziwego szczęścia?
bo widzisz, wg mnie, jeśli jest wybór pomiędzy, to znaczy że żadna z opcji nie jest dobra

Wiem co masz na myśli, tylko w mojej głowie tkwi pytanie... a co jeżeli jeden z nich to te szczęście?
bez powodu nie zwróciłam uwagi na tego drugiego, i najwidoczniej czuje cos do ex skoro zastanawiam sie i nie mam pewności którą droge wybrać.

6

Na obecną chwilę - ani jeden, ani drugi.
Najlepsze co możesz sobie sama dać w sytuacji, w której się znalazłaś, to CZAS.
Nie musisz się przecież nigdzie spieszyć z podejmowaniem decyzji ?

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

7

Chyba racja, urwę kontakt z jednym i drugim na jakiś czas, może czas właśnie rozwikła tą sytuację .
innej decyzji nie jestem w stanie podjąć .

Dziękuję za poświęcony czas.

8

IsaBella77 napisał/a:

Na obecną chwilę - ani jeden, ani drugi.
Najlepsze co możesz sobie sama dać w sytuacji, w której się znalazłaś, to CZAS.
Nie musisz się przecież nigdzie spieszyć z podejmowaniem decyzji ?

Jestem tego samego zdania.
...a może znajdzie się ktoś inny...trzeci?
Drugi... nie pchaj się w ten związek, wejdź na dział psychologia w wątek "Być drugą i macochą" i poczytaj, zobaczysz, co Cię czeka.
Pierwszy...obudził się poniewczasie.
Różnica wieku jest także niebagatelna. Postaw na siebie i swój rozwój.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Pierścionek zaręczynowy od eks??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018