miłe pisanie do byłych, normalne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » miłe pisanie do byłych, normalne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 40 ]

1 Ostatnio edytowany przez Paulla28 (2016-05-04 14:16:01)

Temat: miłe pisanie do byłych, normalne?

Witam mam pytanie jak byście odebrały pisanie waszego chłopaka, męża, narzeczonego do byłej żony, dziewczyny z którą ma dziecko W ten sposób : Cześć Kamilko jak tam mija majówka , pozdrów Vaneske. Buziaki. Dodam iż są po rozwodzie 4 lata, z tego co wiem rozstali się w zgodzie, dodam że to ona zostawiła jego ,ale czy to normalne pisać tak do byłej żony?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: miłe pisanie do byłych, normalne?

Może byłoby fajnie, gdyby wszyscy byli małżonkowie mający razem dzieci mogli mieć takie dobre relacje? wink

3

Tyle że rampampam Paulla28 nie jest z tego zadowolona i nie dziwię się.
Jestem 12 lat po rozwodzie bywało różnie teraz stosunki między byłym a mną są poprawne.Od 1.5 roku jestem w związku i mojemu partnerowi trudno zaakceptować iż były dzwoni nie tylko w sprawie dzieci.
Mimo że wie iż już nas nic nie łączy- prócz dzieci, to jednak nie jest to dla niego komfortowa sytuacja .

,,Bycie Sobą nie jest grzechem jest zaletą i luksusem na który nas stać jeśli tylko tego chcemy"

4

Anula70 napisał/a:

Tyle że rampampam Paulla28 nie jest z tego zadowolona i nie dziwię się.
Jestem 12 lat po rozwodzie bywało różnie teraz stosunki między byłym a mną są poprawne.Od 1.5 roku jestem w związku i mojemu partnerowi trudno zaakceptować iż były dzwoni nie tylko w sprawie dzieci.
Mimo że wie iż już nas nic nie łączy- prócz dzieci, to jednak nie jest to dla niego komfortowa sytuacja .

no właśnie, nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby napisał zwyczajnie, czesc, co słychać jak mała. pozdrawiam. To ok, ale Kamilko i buziaczki wysyłać to trochę dziwne.

5

Uważam, że to normalne relacje. Nie napisał nic zdrożnego, a to, że jest miły dla kobiety, jaka urodziła mu dziecko - tylko powinszować.
Szkoda tylko, że dziecko nazywa się Vanessa..

Anula70 - Moi rodzice rozwiedli się jak miałam 10 lat, bardzo młodo się pobrali i nie ułożyło się. Tata zawsze w stosunku do mojej mamy był w porządku, mama także mimo rozwodu zachowywała się z ogromną kulturą i szacunkiem. Było to normalne, że tata pytał czy dzwonił do mamy kiedy była chora, czy jak wróciła z dłuższego wyjazdu - czy wszystko ok, mama podobnie. Żonie aktualnej mojego rodziciela to nie przeszkadzało, nie usłyszałam nigdy w swojej obecności nic negatywnego o mojej siostrze i mamie - a mieszkałyśmy z siostrą 2 tygodnie u mamy, dwa u taty. Reasumując - wszystko zależy od poziomu zaufania. Pani Ania - żona taty, nie ma powodów do obiekcji, bo ojciec mimo swoich wad, jest człowiekiem uczciwym, dlatego kontakty rodziców - moim zdaniem po prostu hmm..koleżeńskie - mają w końcu dwie dorosłe córki - nie budzi kontrowersji.

6

supremacjazla napisał/a:

Szkoda tylko, że dziecko nazywa się Vanessa..

big_smile big_smile

Stopki nie będzie big_smile

7

supremacjazla to zależy od człowieka nie wszyscy są wysoko tolerancyjni.
Poprawna relacja owszem ale nie przesłodzona.
Wchodząc w nową relację partnerską trzeba ustalić jakieś granice żeby druga strona nie czuła się nie komfortowo.Dwoje dzieci mam już dorosłe ,najmłodsza jest niepełnoletnia więc mój partner rozumie iż czasem telefon do mnie od ex jest koniecznością gdy ona jest u niego.
Grzecznościowe zapytanie o zdrowie lub o zwykłe co słychać jest jak najbardziej na miejscu w końcu przeżyło się ze sobą jakiś czas i nie zawsze było źle.
W stosunku do mnie ex nigdy nie użył by przesłodzonej formy - buziak .
Ten etap zakończył rozwód .

,,Bycie Sobą nie jest grzechem jest zaletą i luksusem na który nas stać jeśli tylko tego chcemy"

8

Zawsze mogła być Dżesika :-D

9

Anula70 napisał/a:

supremacjazla to zależy od człowieka nie wszyscy są wysoko tolerancyjni.
Poprawna relacja owszem ale nie przesłodzona.
Wchodząc w nową relację partnerską trzeba ustalić jakieś granice żeby druga strona nie czuła się nie komfortowo.Dwoje dzieci mam już dorosłe ,najmłodsza jest niepełnoletnia więc mój partner rozumie iż czasem telefon do mnie od ex jest koniecznością gdy ona jest u niego.
Grzecznościowe zapytanie o zdrowie lub o zwykłe co słychać jest jak najbardziej na miejscu w końcu przeżyło się ze sobą jakiś czas i nie zawsze było źle.
W stosunku do mnie ex nigdy nie użył by przesłodzonej formy - buziak .
Ten etap zakończył rozwód .

no właśnie , taką relację rozumie, ale te buziaczki to przesada moim zdaniem, nie wiem czy on myśli o niej czule czy co.

10

o co chodzi Wam z tym imieniem?

11

Paulla28 - czy witając się z kolegami czy koleżankami, zdarza się, że ktoś pocałuje Cię w policzek? Jest to bardziej popularna forma przywitania niż np podanie ręki, zwłaszcza w przypadku powitania kobiety.
Czy taki pocałunek w policzek to też przejaw buchającej chuci?

Swoją drogą, skąd wiesz co napisał do matki swojego dziecka? Jeśli Ci pokazał - to znaczy, że nie ma nic do ukrycia - nie widzi w tych słowach nic co mogłoby Cię zdenerwować.
A jeśli przegrzebałaś mu telefon, fejsa czy cokolwiek innego, to sądzę, że zdrobnienie Kamilko i buziaczki to najmniejszy problem Waszej relacji.

12

Lepiej nie grzebać w cudzym telefonie ,moja znajoma wygrzebała romans swojego faceta.
przebaczyła i dwa dni temu okazało się iż dalej trwa .

13 Ostatnio edytowany przez zyfika (2016-05-04 17:02:39)

Paulla28 napisał/a:

Witam mam pytanie jak byście odebrały pisanie waszego chłopaka, męża, narzeczonego do byłej żony, dziewczyny z którą ma dziecko W ten sposób : Cześć Kamilko jak tam mija majówka , pozdrów Vaneske. Buziaki. Dodam iż są po rozwodzie 4 lata, z tego co wiem rozstali się w zgodzie, dodam że to ona zostawiła jego ,ale czy to normalne pisać tak do byłej żony?

No więc to jest tak. Dla niego jest normalne bo to robi. Dla Ciebie nie, bo Cię to irytuje. Ja to rozumiem bo też by mi to nie pasowało. To, że ma do niej sentyment to jest pewne na 100%. I nic w tym złego by nie było, bo przecież każdy ma takich byłe/byłych do których ma sentyment, gdyby nie fakt, że z byłą tą ma się permanentny kontakt. W tym przypadku oczywiście ten kontakt będzie już zawsze i to zrozumiałe. Albo to zaakceptujesz albo nie. Ja bym nie zaakceptowała dlatego unikam mężczyzn z dziećmi (wiem jak to jest bo miałam takie doświadczenia i to nie dla mnie). 

Zapytaj go jakby się czuł, gdybyś Ty kontaktowała się ciągle z jakimś swoim byłym i pisała do niego w ten sam sposób i przesyłała buziaczki. Oczywiście on musi to robić bo łączy ich dziecko ale Ty mogłabyś też musieć chociażby z powodu, że łączą Was sprawy zawodowe (taki przykład). I czy w takiej sytuację wolałby żebyś używała bardziej oficjalnego języka i ograniczyła się do spraw zawodowych czy też mogła przesyłać buziaczki swojemu eks.

Masz prawo tego nie akceptować. Innym może nie przeszkadzać coś takiego. Mnie by przeszkadzało.

14

Paulla28 napisał/a:

o co chodzi Wam z tym imieniem?

Mi się podoba Andżelika , no i dla chłopaka koniecznie Brajanek wink. A co do Autorki to widziały gały co brały, powinnaś się cieszyć że masz fajnego poukładanego gościa i w razie gdyby wam kiedyś nie wyszło ( czego nie życzę) to nie będzie robił chlewa.

15

A czy to w ogóle jego dziecko? Z góry zakładacie, że jego tongue  Może ta była żona też ma poukładane życie i to dziecko to jest z kolejnego związku?

Nie rób z igły wideł smile Mój też mówi do koleżanek zdrobniale,a do/o mnie "Kaśka". Czasem mu grożę żartobliwie, że ja mu qwa te Paulinki/Kamilki, czy bóg wie co jeszcze powybijam z tego tępego łba. Ale z drugiej strony- czy ty nigdy nie mówisz do kolegów zdrobniale? Ja mówię. Nadużywam zdrobnień i rozsyłam buziaki, ale nigdy w życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby patrzeć na nich inaczej niż jak na kolegów. To jest tak, że kiedy masz pewność, że Twój związek jest udany, to możesz bezpiecznie używać zdrobnień- wiesz, kto jest najważniejszy i możesz sobie pozwolić na pewien luz, bo wiesz też, że żadna relacja nie zajdzie za daleko.

Rozumiem, że , że to jego była, powoduje ukłucie zazdrości, no ale w końcu się rozstali. Rozwód to też nie jest takie hop, tylko przemyślana decyzja (tak mi się wydaje, sama po rozwodzie nie jestem tongue ). Tym bardziej, że rozstali się w zgodzie.
Daj mu do zrozumienia, że w twoich oczach wygląda to jak nadskakiwanie, czy jak to wygląda i poproś, żeby się opanował, bo jeszcze dziewczyna cukrzycy dostanie od nadmiaru słodkich słówek tongue

Brajanek i Dżesika to moi faworyci wink

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

16

tak to jego córka, nie bardzo mogę mu powiedzieć że mi się to nie podoba, bo muszę się przyznać że zajrzałam mu w telefon. Ona mieszka 200 km dalej i rzadko się widują. Wiem że bardzo ją kochał i myślał że będzie z nią do końca życia, lecz ona go zostawiła, nie będę opisywać ich całej historii, ale dodam że bardzo przeżył rozstanie. Ona jest w związku i ma drugie dziecko.

17

Paulla28 napisał/a:

tak to jego córka, nie bardzo mogę mu powiedzieć że mi się to nie podoba, bo muszę się przyznać że zajrzałam mu w telefon. Ona mieszka 200 km dalej i rzadko się widują. Wiem że bardzo ją kochał i myślał że będzie z nią do końca życia, lecz ona go zostawiła, nie będę opisywać ich całej historii, ale dodam że bardzo przeżył rozstanie. Ona jest w związku i ma drugie dziecko.

Rozumiem, że boli cię, że się "rozczulił", ale wciąż myślę, ze to nic wielkiego. Tym bardziej w takich okolicznościach.

A jak tam relacje między Wami? Uważam, że najlepiej wyjaśniać między sobą takie sytuacje, jeśli czujesz się z tym źle.

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

18 Ostatnio edytowany przez Paulla28 (2016-05-05 09:35:13)

McMiodek napisał/a:
Paulla28 napisał/a:

Rozumiem, że boli cię, że się "rozczulił", ale wciąż myślę, ze to nic wielkiego. Tym bardziej w takich okolicznościach.

A jak tam relacje między Wami? Uważam, że najlepiej wyjaśniać między sobą takie sytuacje, jeśli czujesz się z tym źle.

relacje między nami uległy ochłodzeniu ostatnio, niby jest troszkę lepiej od paru dni. Nie wiem, może przez to że nienajlepiej się nam układa, zaczął o niej myśleć. Tak jak pisałam wcześniej, nie mogę się przyznać do tego ,że wiem że pisze do niej w ten sposób i nie wiem w jak mam mu to powiedzieć.

19

Czyli nie warto nigdzie nikomu szperać wink
A tak poważnie: może po prostu potrzeba wam ogólnej szczerej rozmowy o waszej relacji, skoro masz wątpliwości?

20

rampampam napisał/a:

Czyli nie warto nigdzie nikomu szperać wink
A tak poważnie: może po prostu potrzeba wam ogólnej szczerej rozmowy o waszej relacji, skoro masz wątpliwości?

chyba naprawdę lepiej jest czasem czegoś nie wiedzieć.

21

no i niestety scenariusz się powtórzyl. Wczoraj wysłal jej zyczenia urodzinowe, a na koniecnapisał buziaków 1000, no szlag mnie trafił, mam ochote mu powiedzieć ze wiem o tym i wygarnąć wszystko,pomóżcie co mam robic, bo naprawdę  zaczynam wątpić  w szczerość jego uczuć.

22

Ja wątpię w szczerość Twoich, skoro dalej grzebiesz mu w telefonie...

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

23

santapietruszka napisał/a:

bo zasiał we mnie ziarenko niepewności, nie jestem dumna z tego, źle się z tym czuje. Zrobiłam się podejrzliwa i nieufna. Zadręczam się tym, że on dalej coś do niej czuje,  a ja jestem tylko zamiennikiem jego wielkiej miłości.

24

Skoro leży na wierzchu, a smsy nie są kasowane - a z pewnością tak jest, skoro sobie grzebiesz i czytasz - to on nic do ukrycia nie ma. Zapewniam Cię, że jakby miał, to byś nie znalazła.
Natomiast naprawdę na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad sobą.
Mój były mąż tak miał, wiecznie mi we wszystkim grzebał. Nic nie znalazł, bo i nic nie było, ale stał się nie do zniesienia - wiec został byłym. To tak w formie ostrzeżenia smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

25

Ostatnio zacząl mówic o slubie, ze chciałby nosic już obrączke, zapytałąm czy naprawdę mnie kocha i czy jest pewnien tego, bo przecież raz był już żonaty, a on że tamten ślub to była pomyłka i chce mnie. Mimo tego nadal mam wątpliośći, może chce jej pokazać, że potrafił sobie jednak ułożcie bez niej. Wiem też że nadal ma do niej żal , za to że go zostawiła, nieraz powtarzał, że kiedyś jej  wszystko wygarnie, tylko po co? Będąc ze mną, ona nie powinna go już więcej  obchodzić.

26 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-07-11 16:27:20)

Będzie go obchodzić, bo mają wspólne dziecko. Byłby ostatnim dupkiem, gdyby nie obchodziła go matka jego dziecka... a Ty sobie niepotrzebnie wkręcasz i zatruwasz atmosferę między Wami...
Zamiast się cieszyć, że trafił Ci się porządny facet, który nie nadaje na byłą żonę, która - nota bene - ułożyła sobie życie gdzieś daleko od Was, potrafi się z nią dogadać, interesuje się dzieckiem, to Ty snujesz jakieś teorie spiskowe...

27

Paulla28 napisał/a:

bo zasiał we mnie ziarenko niepewności, nie jestem dumna z tego, źle się z tym czuje. Zrobiłam się podejrzliwa i nieufna. Zadręczam się tym, że on dalej coś do niej czuje,  a ja jestem tylko zamiennikiem jego wielkiej miłości.

On? Czym? Tym, że jest przyzwoitym człowiekiem i nie pluje na swą byłą żonę i matkę swego dziecka? Tym, że ma dobre kontakty z byłą żoną?

Wojciech Eichelberger napisał/a:

Zazdrość jest przebraniem dla niepewności i lęku, dla bolesnego, skrywanego nawet przed sobą przeświadczenia, że nie zasługujemy na miłość drugiej osoby.

Swoje myślenie o sobie możesz zmienić. Swoje zachowanie także. Czy jednak zdecydujesz się na to? (Pytanie retoryczne.)

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

28

Będzie go obchodzić, bo mają wspólne dziecko. Byłby ostatnim dupkiem, gdyby nie obchodziła go matka jego dziecka... a Ty sobie niepotrzebnie wkręcasz i zatruwasz atmosferę między Wami...
Zamiast się cieszyć, że trafił Ci się porządny facet, który nie nadaje na byłą żonę, która - nota bene - ułożyła sobie życie gdzieś daleko od Was, potrafi się z nią dogadać, interesuje się dzieckiem, to Ty snujesz jakieś teorie spiskowe...

ale ja nie mówie żeby jej nienawidził, rozumię wszystko , normalne relacje, normalna rozmowa, ale po co te buziaczki, po co te słodkie pisanie. Uwierz że przy mnie raczej aż tak miło o niej nie mówi, wkurza go to że ona nie zawsze mu odpisuje i nie zawsze odbiera gdy on dzwoni.

29

Paulla28 napisał/a:

(...) rozumię wszystko (...)

Nie rozumiesz. I nie wiem, czy chcesz zrozumieć.

Andrzej Wiśniewski napisał/a:

Jeżeli nie mam wystarczająco wysokiego poczucia wartości i ważności, to ciągle się boję, że mój partner odkryje, jaki jestem naprawdę, i odejdzie. W związku z tym do czego dążę? Żeby ograniczyć jego wolność. Żeby go przypisać do siebie, mieć nad nim władzę.
Ktoś, kto nie wierzy, że można go kochać takiego, jaki jest, dąży do kontroli.
Władza jest substytutem miłości, ale nie pozwala tak jak ona ludziom rosnąć.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

30

staram sie sobie to jakoś wytłumaczyć, ale cały czas siedzi mi to w głowie, nawet nie mogę zapytać go , dlaczego tak do niej pisze, bo przecież nie powiem ,że grzebie mu w telefonie. Wiem, że gdybym ja tak pisała do swojego byłego, a on by to zobaczył to zrobiłby mi awanture na całego.

31

nigdy nie miałam nic przeciwko kontaktom moich partnerów z byłymi, ale wysyłanie sobie nawzajem tysiąca buziaczków uważam jednak za nie na miejscu.

32

czyli jednak jest ktoś, kto myśli podobnie.

33

Szukasz problemu nie tam gdzie trzeba. Facet ma dobrą, zdrową relację z kobietą, która urodziła mu dziecko, a Ty doszukujesz się Bóg wie czego. Opanuj swoją zazdrość i zajmij się  poprawą waszych relacji.

34

Jacenty89 napisał/a:

Szukasz problemu nie tam gdzie trzeba. Facet ma dobrą, zdrową relację z kobietą, która urodziła mu dziecko, a Ty doszukujesz się Bóg wie czego. Opanuj swoją zazdrość i zajmij się  poprawą waszych relacji.

tylko, że to zaczęło mnie tak blokować przed okazywaniem mu uczuć, dziś w nocy nawet nie potrafiłm go przytulic, czuje jakby tamta cały czas siedziała mu w głowie.

35

Paulla28 napisał/a:
Jacenty89 napisał/a:

tylko, że to zaczęło mnie tak blokować przed okazywaniem mu uczuć, dziś w nocy nawet nie potrafiłm go przytulic, czuje jakby tamta cały czas siedziała mu w głowie.

powiedz mi, jako mężczyzna. czy  będąc w związku , z kims kogo kochasz, mógłbyś pisać w ten sposób do byłej, nie czując do niej nic?

36

Paulla28 napisał/a:
Jacenty89 napisał/a:

I sama sobie spieprzysz Waszą relację, on tego nie robi.

37

Paulla28 napisał/a:
Paulla28 napisał/a:
Jacenty89 napisał/a:

powiedz mi, jako mężczyzna. czy  będąc w związku , z kims kogo kochasz, mógłbyś pisać w ten sposób do byłej, nie czując do niej nic?

Oczywiście, szacunek do matki mojego dziecka (bez względu na nasze dalsze losy) jest dla mnie niepodważalny.

38 Ostatnio edytowany przez Paulla28 (2016-07-12 14:14:20)

Jacenty89 napisał/a:
Paulla28 napisał/a:
Paulla28 napisał/a:

Oczywiście, szacunek do matki mojego dziecka (bez względu na nasze dalsze losy) jest dla mnie niepodważalny.

a gdyby twoja partnerka, pisała w ten sposób do swojego ex męża, chłopaka z którym ma dziecko? nie czuł byś się zaniepokojony?

39

Paulla28 napisał/a:
Jacenty89 napisał/a:
Paulla28 napisał/a:

a gdyby twoja partnerka, pisała w ten sposób do swojego ex męża, chłopaka z którym ma dziecko? nie czuł byś się zaniepokojony?

W takich okolicznościach i takimi wiadomościami jak Ty tu opisałaś to kompletnie nie.

Związałaś się z rozwodnikiem - facetem z przeszłością, więc musisz się przyzwyczaić z myślą, że ma kontakt z ex i ze swoim dzieckiem.

Posty [ 40 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » miłe pisanie do byłych, normalne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018