pranie dywanu mopem parowym - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » pranie dywanu mopem parowym

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: pranie dywanu mopem parowym

Wiosenne porządki-  no właśnie...
Okna wymyte, firanki poprane, świeżo, czysto, ale wciąż ten dywan brudny..

Dywan ma 15 m2. Nie jest wełniany.
Nie widzi mi się, pranie ręczne, lanie wody.. nawet w śmigusa dyngusa.

CO polecacie? Może proszek vanisha? może mop parowy? ( aktualnie jest dostępny w Biedronce)
Czy mopem parowym wyczyszczę dywan? malinowo- biały.
Czy dać do pralni? Z tego co się dowiedziałam, to zabierają i przywożą, koszt ok 80 zł. Boję się tylko, że coś za bardzo go zniszczą.
Kiedyś coś dawałam do pralni, to odebrałam bardzo ( aż za bardzo) wyczyszczone. Runo ( włosie) zjechane o połowę. ( zdarte)

Prac w domu, to też ani czasu, ani chęci.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pranie dywanu mopem parowym

Z praniem dywanu zapewne już sobie poradziłaś, ale na przyszłość być może przyda Ci się informacja, że doskonale, rewelacyjnie wręcz, sprawadzają się pralnie, w których cały dywan ląduje w specjalnej, ogromnej pralce. U mnie od jakiegoś czasu funkcjonuje taka pralnia i od tego momentu nawet do głowy mi nie przychodzi, aby brać się za cokolwiek innego. Dywany są czyściutkie jak nowe, a przede wszystkim zupełnie niezniszczone. Różnica jest taka, że dawniej pralnie stosowały metody, które czyściły dywan właściwie tylko z wierzchu, a pralka wypłukuje cały brud.
Ten sposób polecam dla wszelkiego typu dywanów - tradycyjnych, ze średniej długości włosem, jak również tych całkiem długich.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2016-05-09 22:26:23)

Odp: pranie dywanu mopem parowym

Odświeżę trochę temat prania dywanów, być może komuś się przydadzą moje informacje.

Jeśli chodzi o pranie w specjalnych pralkach, to jedna z moich koleżanek wychwala pod niebiosa. Osobiście nie mam doświadczenia z tą metodą.

Za to szczerze odradzam czyszczenie parą ze względu na wysoką temperaturę i małą skuteczność.
Proszki typu vanish bardzo trudno odkurzyć. Gdy kiedyś zastosowałam, to miałam problem z odkurzeniem nie tylko dywanu, proszek był wszędzie.
Nie polecam również płynów i pianek do prania ręcznego. Pozostają na włóknach i sprawiają, że dywan jest bardziej lepki. Trudno później je wypłukać mechanicznie, czyli odkurzaczem piorącym, bo bardzo się pienią. Firma, która się zajmuje praniem dywanów na pewno doliczy sobie za wypłukanie z detergentu, który musi usunąć przed właściwym praniem.
Z pełną świadomością mogę polecić proszek karcher rm 760. Dobrze usuwa zabrudzenia i łatwo się wypłukuje. Niestety tani to on nie jest;)
Osobiście stosuję zwykły proszek do prania w pralkach automatycznych w niskiej temperaturze.
Proszki mają fajną zaletę, że jeśli się nawet dobrze nie wypłucze włókien, to po wyschnięciu usuwamy je przy odkurzaniu na sucho. W przeciwieństwie do płynów piorących pozostają w tkaninach w postaci proszku i można je wytrzepać bądź odkurzyć.

Do prania dywanów, tapicerek, itp. nie używamy szczotek. Wprawdzie skracają one czas pracy, ale wyrywają i nadwyrężają włókna. Zasada prania na mokro polega na sukcesywny zwilżaniu wodą z detergentem i zbieraniu, aż do momentu, gdy odkurzacz zacznie pobierać czystą wodę.
Nie wolno też używać zbyt ciepłej wody. Producenci odkurzaczy polecają nawet do 60 stopni, ale nie trzeba być znawcą, żeby wiedzieć, że w takiej temperaturze dywan się po prostu sfilcuje. Moim zdaniem do wody, którą pierzemy powinniśmy włożyć rękę i nie odczuwać gorąca, czyli pomiędzy 30, a 40 stopni.

Nie wolno prać na mokro dywanów klejonych. To przeważnie takie, które są podszyte płótnem lub podobną do niego tkaniną.

I ostatnia informacja. Nie oczekujmy cudów. Niektórych plam nie da się wybawić.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » pranie dywanu mopem parowym

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018