jak zdezynfekować pranie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » jak zdezynfekować pranie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: jak zdezynfekować pranie?

Mam psa i kota, które uwielbiają spać w moim łóżku. Znajoma powiedziałami że powinnam dezynfekować posciel. podobno zwierzeta moga zarazic grzybica i tak dalej. Fuj! Do tej pory prałam normalnie. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zdezynfekowanie pościeli? Pomóżcie smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-11-04 13:31:21)

Odp: jak zdezynfekować pranie?

Dodawaj sode do prania. Tak okolo pol szklanki na pranie.

Lub po prostu prasuj.

Niemniej jednak dezynfekowanie poscieli ze wzgledu na spanie w niej zwierzat mija sie z celem. Jeżeli są chore to zarazki roznoszą cały czas, nie tylko w pościeli smile

Szybciej się zarazisz czymkolwiek po prostu glaszczac zwierzęta  niż przez pościel.

3 Ostatnio edytowany przez kasmis (2016-11-04 15:30:15)

Pranie w odpowiednio wysokiej temp.  oraz zamiast płynu do płukania dodaję kilka kropel olejku eukaliptusowego.A dla zwierząt od czasu do czasu kupić u weterynarza preparat na pasożyty.

4

W autoklawie.
Po co chcesz dezynfekowac? Grzybica zarazisz sie glaszczac zwierze, a zarodniki fruwaja wszedzie.
Od psa nie zarazisz sie grzybica jezeli nie ma zmian chorobowych. Kot moze byc bezobjawowym nosicielem.

5 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-11-07 17:14:29)

Dermatolog polecił mi przy grzybicy syna [reklama] do dezynfekcji prania jako wsparcie leczenia. Więc może w tym przypadku też by się sprawdził... Raz w miesiącu w nim piorę i jak ręką odłął. Oczywiście syn miał też odpowiednie leki, ale udało się wszystkiego szybko pozbyć. Teraz to profilaktyka. smile Z drugiej strony, jeśli od kota można się zarazić, zwyczajnie go głaszcząc, to trzeba regularnie na badania do weterynarza chodzić. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.

6

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. To dla mnie zupełnie nowy temat. Trochę sie przestraszyłam, dlatego pytam.

Jeszcze kilka pytań:
@inamil, czyli normalnie pierzesz i raz na jakiś czas dezynfekujesz?
@kasmis, odpowiednio wysoka temperatura to jaka? na metce mam dopuszczalną temperaturę, ale wystarczy do dezynfekcji?
@femte, spojrzalam sobie, co to autoklaw i rozumiem, że to taki żarcik. Czy chodzi Ci o to, żeby chodzić do pralni, która ma to urządzenie?
@kasmis i @Iceni lepszy eukaliptus czy soda?

Myślicie, że dezynfekcja może zwierzakom pomóc w uniknięciu chorób?

7

Nie, ten autoklaw to nie zarcik. Nie znam innej metody dezynfekcji tkanin.

8

Tak. Normalne pranie robię w proszku do zwykłego prania. Raz na miesiąc dezynfekuję w specjalnym proszku. W nim trzeba prać w 65 stopniach, więc tylko sprawdzaj, czy Twoje rzeczy można tak prać.

W czasie choroby syna dezynfekowałam jego pościel i bieliznę raz na tydzień, żeby sam się od siebie nie zarażał. Myślę więc, że w tym sensie może to działać i dla zwierząt. Ale nie jestem specjalistą, więc lepiej zapytać weterynarza. smile

9

femte napisał/a:

Nie, ten autoklaw to nie zarcik. Nie znam innej metody dezynfekcji tkanin.

To będę musiała poszukać w okolicy, bo kupić to za duży wydatek sad

10

Fotele tez w autoklawie wypierzesz? tongue

P.S. od eukaliptusowego jest lepszy olejek z drzewa herbacianego, ale to i tak mija sie z celem.

11

Przeciez zartowalam.
Mylisz niszczenie pewnych mikroorganozmow z dezynfekcja. W warunkach domowych nie da sie tego zrobic. I nie potrzeba.
Ja bym stawiala na domestos, o ile posciel wytrzyma.
Dalej nie rozumiem po co. Przeciez jezeli zwierze jest nosicielem to zarazisz sie bezposrednio. Zarodniki grzyba masz w  calym domu. Domu nie wydezynfekujesz, bo jak? Trzeba
-wyleczyc psa z grzybicy, jezeli takowa ma
-z kotem gorzej, ale mozna zastosowac leczenie "w ciemno" to przynajmniej przez jakis czas nie bedzie zarazal.Albo zrobic posiew.
Nie boisz sie wchodzic do przedszkola, gdzie rozne swinstwa fruwaja? Nie boisz  sie klamek, uchwytow i tak dalej? Toalet w pociagu? Co Ci przeszkadzaja wlasne, domowe mikroorganizmy? Wylecz zwierzaki jak sa chore, jak nie to sie nie ma czego bac.

12

Dostałam bana... yikes

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Więcej chyba muszę poszukać poza forum, bo znowu zostanę zablokowana. :\

Femte, z jakiegoś powodu sprzątamy w domach, pierzemy rzeczy i myjemy się. Nie wiem, gdzie w tym może znaleźć się dezynfekcja. Może jest konieczna, a może jest przesadą. Ale jeśli mogę zmniejszyć ryzyko choroby, to chcę chociaż zobaczyc, jakie mam mozliwości. Producent tego proszku do dezynfekcji prania, o którym pisała inamil i terez go nie widać, twierdzi, że dezynfekuje w warunkach domowych, więc może jednak się da...

No nic, będę szukać więcej opini. smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » jak zdezynfekować pranie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018