Pranie kanapy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Pranie kanapy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Pranie kanapy

Kobietki boję sie wyprać swoją kanapę.
Dostałam kanapę od kolegi, jest piękna, ale w jasnym kolorze i do tego strasznie brudna.
To bardzo dobra kanapa i chcę przywrócić jej blask.
Jednak kompletnie nie wiem jak to zrobić.
Czy któraś z was miała już do czynienia z praniem mebli? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pranie kanapy

Jeżeli jest faktycznie jasna i zabrudzenia zajmują całą jej powierzchnię to może lepiej oddać to fachowcowi?Kiedyś sama prałam kanapę ręcznie i plamy zostały-oddałam więc do czyszczenia i po problemie:)

Bąbelek 21.03[*]:(

3

nie jest cała brudna, tylko w jednym miejscu na oparciu i na samym dole...
Ale bardzo to zabrudzenie widać na tym jasnym beżowym kolorze.
No niestety u mnie nikt nie zajmuje się czyszczeniem kanap, a do większego miasta mam 50 km, chyba sie nie opłaca ją taki kawał wieść.

4

Polecam szampon do prania tapicerek, dywanów i wykładzin Dywanlux firmy Sidolux. Ostatnio czyścilam nim jasną kanapę - nie zostawia żadnych plam, a bardzo dobrze zbiera brud.

5

Amanda1313 napisał/a:

.

Tylko pamiętaj że jak już będziesz czyścić to całą, nie tylko zabrudzenia. Inaczej te miejsca będą się odznaczać.

Matylda
16.01.15

6

k.a.p napisał/a:
Amanda1313 napisał/a:

.

Tylko pamiętaj że jak już będziesz czyścić to całą, nie tylko zabrudzenia. Inaczej te miejsca będą się odznaczać.

Dokładnie tak:)

7

A ile lat ma ta kanapa? Bo jeśli jest stosunkowo niedawno kupowana, to lepiej wynając ekipę. Ja swoją prałam i specjalnymi produktami i zwykłym proszkiem. Niestety trzeba było powalczyć z zasikanym przez kota łóżkiem. Moim zdaniem wszystko zależy od stanu mebla, jak jest stary to mu nic nie zaszkodzi, a jak prawie nowy to lepiej ściągnąć ekipę, albo użyć odpowiednich środków.

8

Z jakiego materiału jest ta kanapa?
Jak ze skóry to rewelacyjnie się czyści szary mydłem big_smile

9

Moim zdaniem w takim  wypadku, jeżeli nie tak łątwo wyczyścić samemu, najlepiej zdecydować się na jakąś firmę czyszczącą. Takie usługi mają np. firmy od dywanów, przynajmniej tak jest w wypadku kliniki dywanów. W każdym razie, nie powinno wyjść wiele, a ładny mebelek to fajna sprawa, chyba warto troszkę zainwestować wink

10

Zamiast próbować czyścić samemu poszukałam bym jakieś firmy profesjonalnie zajmującej się czyszczeniem kanap.
Ja kiedyś próbowałam czyścic samemu tapicerkę samochodową, teraz raz na rok- 2 lata zatrudniam firmę, której pranie tapicerki samochodowej Łódź
zajmuje chwilę i nie marnuje już kasy na niedziałające środki. Wcale nie jest to jakiś wielki wydatek, w zależności od miasta myślę, że 50-100zł

11

A ja czyszczę (chyba wstyd się przyznać) moją materiałową tapicerkę płynem do czyszczenia dywanów. Zwykłym, klasycznym płynem no name z drogerii. I czyści się dosyć dobrze. Używam też do tego płynu do prania. Oczywiście nie są to zabrudzenia po winie, kawie czy burakach ale takie klasyczne, które powstają w trakcie użytkowania smile

[tu był uporczywie wstawiany, nieregulaminowy link]

12

My nasz dywan jak i kanapę, czyścimy płynem do tapicerki samochodowej.

13

Dobre czyści się sodą oczyszczoną. Plamy ładnie schodzą i cała tapicerka jest pięknie odświeżona.

14 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-08-02 10:02:32)

Ja proponuje kupić jakiś dobry odplamiacz bo wiadomo że szkoda aby miało się coś stać z kanapą, bardzo dobre środki czystości ma mało znany producent [spam].

15

Ja nie polecam brać się samemu za pranie kanapy zwłaszcza, jak tego nigdy nie robiłaś. Najlepiej wynająć firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach.

16

No, tak na pewno nie jest to proste. Nie tylko dotyczy to samej plamy. Nawet gdy znajdziesz środek, który wywabi plamę, to kolor kanapy w wypranym miejscu będzie jaśniejszy od reszty. Do tego dochodzi kwestia zmoczenia powierzchni kanapy. Moim zdaniem jedyna metoda, podobna do metody profesjonalnych firm, to użycie odkurzacza piorącego z dobrym płynem do tapicerki. Dobrze, żeby to był porządny odkurzacz z dobrymi końcówkami i dużą mocą, tak np. jak w odkurzaczu piorącym Hoover SX 6254 piorący parą. Chodzi o to, żeby wyczyścić i jak najdokładniej bez nadmiernego moczenia.

17

Tez nie polecam. Kiedyś tak zrobiłam i potem niestety musiałam wymieniać kanapę bo potem na nią już wcale nie mogłam patrzeć... Teraz są takie specjalne tkaniny obiciowe, które czyszczą się łatwo i przy użyciu tylko wody i ewentualnie szarego mydła. Takie np widziałam z fargotexu, Magic Home nazywa się ta linia, poleca je nawet perfekcyjna Pani Domu;)

18

Dokładnie tak jak mówią przedmówcy - lepiej się za to nie brać jeżeli nie ma się doświadczenia, ponieważ można tylko pogorszyć sytuację...

19 Ostatnio edytowany przez janja (2017-04-12 20:21:20)

Wszystko zależy od tkaniny obiciowej, ale ja też bym nie ryzykowała smile
lepiej odżałować te parę złotówek i fachowca zawołać

20 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-02 17:43:35)

Można wyprać kanapę w domu samemu bez żadnego problemu a efekt potrafi zaszkoczyć. Uważam że najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług wypożyczalni odkurzaczy piorących. Robię tak od jakiś dwóch lat raz na rok wypożyczę odkurzacz i przelece cały dom przy pomocy profesjonalnej chemii. Kiedyś kożystałam z usług prania ale ceny są kosmiczne. Na dany moment w Warszawie kożystam z wypożyczalni odkurzaczy piorących spamowanie i umieszczanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem Na dany moment jestem bardzo zadowolona gdyż wszystko wytłumaczą i doradzą.

21

Pranie kanapy najlepiej nie prać samemu może to różnię wyjść od zacieków do plam zresztą taka kanapa szybciej się później brudzi.Sam korzystam z profesjonalnej firmy czyszczącej kanapy,narożniki,dywany czyszczenie karcherem .Tapicerka schnie bardzo szybko około pięciu godzin .Czas prania około 1 godziny.

22 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-02 17:42:54)

Najlepiej wynajać specjalistyczną firmę, które tak naprawdę dużo nie kosztują. ewentualnie jeżeli masz użyj starego dobrego Karchera: ) Jeest kilka środków czyszczących drogeryjnych, które mogą dać radę. W Castoramie był taki środek w niebieskim opakowaniu, ale nie pamiętam producenta. Kiedy wypierzesz mebel, koniecznie zaimpregnuj go, żeby nie męczyć się w przyszłości już z zabrudzeniami, u mnie fajnie sprawdził się umieszczanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem

23 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-11-08 16:39:40)

Ja próbowałam wielu domowych sposobów znalezionych w internecie i miejscowe plamy zostały usunięte natomiast gdy zamówiłam kompelskowe pranie mojej kanapy wyszły one i były widoczny zarys działań. Pan który prał tapicerkę polecił mi wtedy środki firmy spam do czyszczenia i raz w roku zamawiam i zabezpieczam materiał.

24 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-01-16 17:36:41)

Zawsze zalecane jest profesjonalne pranie. Na tej stronie spam
dowiesz się dlaczego potrzebne jest użycie odpowiedniego sprzętu oraz rozjaśni wątpliwości dlaczego popularne teraz pranie parowe nie jest dobrym rozwiązaniem.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Pranie kanapy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018