Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Cześć wszystkim. Jestem tu po raz i pierwszy i potrzebuje pomocy. Mam miesięczną córeczkę,która prawie zawsze płacze jak nie śpi,czasami nawet przez sen jej coś dokucza. Wszystko zaczęło się od 1,5 tygodnia mojej córeczki,zaczęła strasznie płakać,miała twardy brzuch,wzdęty. Powiedziano nam,żę ma kolkę i odtąd jeździmy z nią to do pediatry to do szpitala i nic nie pomagają. Raz nie możę zrobić kupki,raz robi ją rzadką i mało po trochu. Kupa teraz jest taka kwaśna,żółto zielona,ona płacze wciąż,nie daję rady sad pomóżcie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Weronika, karmisz piersią? Przeczytaj o diecie karmiącej i spróbuj odżywiać się według zaleceń przez chociaż kilka tygodni. Skoro kupki robi zielone to coś jej po prostu szkodzi. Mój syn był bardzo wrażliwy i jak zjadłam coś nieodpowiedniego to od razu go bolał brzuszek.
Bardzo polecam kropeli BioGaia.

3

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Ja ze swojej strony polecę krople Bio Gaia bez recepty. Jest to probiotyk około 40 zł kosztuje u mnie. Ale warto mojej po kilku dniach stosowania przeszło wszystko. Każą dawać 5 kropli dziennie ja dawałam 2 rano i 2 wieczorem
Pomagają dziecku trawić i to pomaga. Ja kladlam tez na przewijak mimo płaczu podkurczałam nóżki i masowalam brzuch

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Daje jej probiotyk decoflor 5kropel dzień,5 noc. Do każdego posiłku delicol 5 kropel i do tego espumisan 10 kropel,ale teraz nie daje espumisanu tylko esputicon kropla dzień,kropla noc i to nie pomaga jej. Ponadto te kupy,wcześniej miała gęstsze z grudkami. Pediatra powiedziała,żę to nie biegunka,ale nie sa tez prawidłowe...
Ja jestem na diecie. Nie mogę nabialu nic,owoców nie jem,sporadycznie banan,soków nie piję,tylko ryż,kasza,marchewka gotowana,gotowane kotlety z indyka,mieso wszystkie gotowane,kurczak,od czasu do czasu bułka słodka,bo z głodu można umrzeć,no i kasza manna na wodzie. Nie wiem co szkodzi..? woda niegazowana z biedrony? naprawdę a ona tak cierpi. Co prawda przesypia noc,ale za to w dzień jest różnie.

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

i czy to jest kolka w ogóle? bo ja już nie wiem,mają dzieci kolki,ale załatwiają się normalnie,a ona chce a nie może. Nie ma zatwardzenia jakiegś,bo kupy są,ale rzadkie i teraz to tak troszkę robi i odparzenia przez to ma.

6

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Weronika a ma corka wzdęty brzuszek? To niekoniecznie kolki. To mogą być wzdęcia, bóle brzucha lub wszystko razem. To wszystko może wynikać z dojrzałości układu pokarmowego i pewnie tak jest, bo twoja dieta i tak jest już uboga.

To wszystko co opisujesz przerabialam z ysynem. Też jak nie spał to płakał. Kup nie robił mimo, że zaparc nie miał itd. Nie pociesze Cię, ale ja nie znalazłam rozwiązania i musiałam przetrzymać . Około 4 miesiaca się uspokoilo.
Teraz mam 2-miesięczną córkę i przerabial to samo choć troszkę łagodnej

7 Ostatnio edytowany przez MadziaW (2016-02-25 08:52:20)

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Weronika o rany, a może wzolnij z tymi lekami?? Przecież co za dużo to niezdrowo. Mój jak zaczął miec takie takie problemy kupiłam za rada espumisan, podalam jednego dnia najmniejsza dawkę z zaleceń i o rany jak on mi plakal w nocy!! Masakra byla, gorzej niż bez. Dlatego odstawilam a po kilku dniach dalam jedna piątą tego. Radze spróbować pojedynczo i naprawde w minimalnych dawkach. I serio jeszcze raz polecam BioGaie sama.

8

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Ja tez na początku dawałam inny probiotyk bez skutku leki tak samo sam simplex, espumisan, wspomniany esputicon i kilka innych. Trafiliśmy do szpitala bo wymiotowala strasznie po szczepieniu i tam właśnie w wypisie dali nam Bio Gaie po kilku dniach stosowania kupy normalne płacz dużo rzadziej. Grudki w kupie to ewidentnie problem z trawieniem

9

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Mam synka 6 tygodni i na początku karmiłam go piersią. Około 3go tygodnia zaczął nagle strasznie płakać, nic go nie uspokajało. Dwa dni strasznie się męczył, ja razem z nim. Non stop chciał leżeć przy piersi więc myślałam, że potrzebuje mojej bliskości. Po dwóch dniach, zrezygnowana poszlam po mleko do apteki. Zrobiłam mu pełną butelke i dałam do woli napić. Tu napomnknę, że miał typowe odruchy głodnego dziecka. ''Szukał', wkładał ręce do buzi itp. Pomogło! Okazało się, że nie mam wystarczającej ilości mleka. Dla sprawdzenia odciagałam laktatorem i okazało się, że dostawał może połowę dziennego zapotrzebowania. Od tamtej pory dokarmiam go mm a w domu mam szczęśliwe dziecko. Po paru dniach przybrał wiecej niż przez pierwsze tygodnie. Podczas tego płaczu również wił się jak przy kolkach i miał twardy brzuch, pewnie ze stresu...
Sprawdź czy mała na pewno się najada!

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

sab simplex? słyszałam,żę bardzo dobry choć już sama w to nie wierze jak każdy który pomoże albo i nie..każdemu,a to niemiecki lek jest
Mam badnie kału zrobić..ciekawe jak kiedy córcia robie niewielkie wodniste te kupki i z czego tu zebrac..:(

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

do sienna.>>
wydaje mi się,żę się najada,a chociażby przez dwa tygodnie tego płaczu wciąż jadła i przybrała w dwa tygodnie z 3320 do 4060kg więc miałam pokarm i chyba mam

12

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Zdecydowanie za dużo leków. Zdecyduj się na biogaie i ewentualnie espumisan.
Ja wlasnie tak robię i od jakiegoś czasu skończył się problem z brzuszkiem.

13

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Tu kilka dziewczyn poleciło Biogaie i ja też sie dołączam. My używaliśmy od 2 tyg. życia po 5 kropli. Jak się skończyła buteleczka to kupiłam Espunisan-no i zaczęły się płacze. Niby powinna po nim bardziej prykać, a jej się zatrzymały bączki. Wróciliśmy do biogai i już jest dobrze.

Może Twojej córeczce też pomoże. Ja płaciłam 30zł, ale pytałam w różnych aptekach-w jednej mi zaśpiewali 48zł...tak że rozbieżność jest duża

14

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Skoro się najada to faktycznie przyczyna jest inna. Kupki powinny być żółte, inny kolor może wskazywać na zaburzenia. Mój mały miał żółtaczke i bardzo uczulali mnie na zmiany koloru kupki. Jak to będzie się dalej utrzymywać to przejdź się do pediatry, ciężko patrzeć jak dziecko się męczy sad

15

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Weronika nie wiem skąd jesteś,  ale pod Częstochową jest fajny pediatra, który przepisuje krople robione. Nam przy córce sporo pomogły I wielu dzieciom.

Ps. U mnie Bio gaia się nie sprawdziła, a cud sab simplexu polega na dużo wiekszej dopuszczalnej dawce symetikonu niż w naszych polskich odpowiednikach. Dasz wiecej kropek polskiego środka i efekt będzie podobny.

16

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Weronika tak Sab simplex ale u mnie pomagał ale jak dla za dużo trzeba go podawać.
Tak jak mówię po szpitalu dostałam Bio Gaie i napady płaczu były może raz na 2 tygodnie wtedy 3 kropelki bobiticu na smoczek i było ok ale naprawdę spróbuj Bio Gaie. To probiotyk,reszta to Sab simplex, espumisan itp to " leki" doraźne  na wzdęcia, że tak powiem pomagają na objawy ale nie na przyczynę. Bio Gaia działa właśnie na przyczynę i pomaga ją usunąć.

Odp: Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Byłam dziś u pediatry i dowiedziałam się,że układ pokarmowy rozwija się do 2lat sad
Jak skończy mi się dicoflor to kupię bio gaję.. delicol też słaby,córcia płakała terazod popołudnia,a ranek był spokój i tak na przemian raz bo chce wyprzeć kuoe albo gazy a raz już sama nie wiem dlaczego. JEŚLI uspokaja się jak noszę choć na chwilę to to chyba nie jest kolka?
a właściwie to KOLKA a WZDĘCIA TO TO SAMO? MIANEM KOLKI OKREŚA SIĘ WZDĘCIA,GAZY?

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Czy to jest kolka czy cos innego? pomocy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024