Ślub bez gości. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez Gunia1982 (2016-02-11 18:54:43)

Temat: Ślub bez gości.

Kobietki co myślicie o ślubie bez gości tylko ze świadkami? Taki jest plan, to ma być ślub cywilny w Zakopanem, ze świadkami po ślubie obiad w karczmie i sesja zdjęciowa w górach. Pomysł wziął się stąd, że w Zakopanem się poznaliśmy tam zaczął się nasz związek i bardzo byśmy chcieli żeby ten ślub był taki dla nas.
Po roku wzięlibyśmy kościelny już dla rodziny.

Pozdrawiam Was smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ślub bez gości.

Moi znajomi taki ślub brali - tyle, że kościelny. I zaprosili tylko świadków i rodziców. Obiad i po wszystkim. Kościelny miał być po roku, ale jakoś to się potoczyło, że do dziś dnia o tym już nie wspominają. Ale każda historia inna.
Moja siostra też brała cywilny, a kościelny miał być za rok. Powiem tak. Jeśli weźmiecie cywilny, to potem tak się ułoży życie pewnie, że ten kościelny odwlekać będziecie.

3

julka36 napisał/a:

Moi znajomi taki ślub brali - tyle, że kościelny. I zaprosili tylko świadków i rodziców. Obiad i po wszystkim. Kościelny miał być po roku, ale jakoś to się potoczyło, że do dziś dnia o tym już nie wspominają. Ale każda historia inna.
Moja siostra też brała cywilny, a kościelny miał być za rok. Powiem tak. Jeśli weźmiecie cywilny, to potem tak się ułoży życie pewnie, że ten kościelny odwlekać będziecie.

Na początku piszesz, że Twoi Znajomi wzięli ślub kościelny, a w czwartym zdaniu, że do dzisiaj nie wzięli tego ślubu.
To mają ślub kościelny, czy nie?

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

4

Jak dla mnie bardzo fajna sprawa, nie lubie tłumów ani imprez i jeśli (nie daj Boże) miałabym kiedyś brac slub to tylko mały ze świadkami i pewnie tylko cywilny

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

5

Gunia1982 napisał/a:

Po roku wzięlibyśmy kościelny już dla rodziny.

A ja zawsze myślałam, że ślub bierze się dla siebie, nie dla rodziny... wink

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

6

bbasia napisał/a:

A ja zawsze myślałam, że ślub bierze się dla siebie, nie dla rodziny... wink

Wszyscy wiemy, że niestety taka impreza tutaj raczej miałam na myśli imprezę (wesele) robimy dla rodziny.
Sam ślub oczywiście jest dla nas i dla rodziny. Może źle się wyraziłam.

7

Gunia1982 napisał/a:

Kobietki co myślicie o ślubie bez gości tylko ze świadkami? Taki jest plan, to ma być ślub cywilny w Zakopanem, ze świadkami po ślubie obiad w karczmie i sesja zdjęciowa w górach.(...)

O tym, jaki ma być wasz ślub decydujecie wy. Skoro obojgu wam marzy się ślub tylko ze świadkami, to spełnijcie swe marzenia.

Wszyscy wiemy, że niestety taka impreza tutaj raczej miałam na myśli imprezę (wesele) robimy dla rodziny.

Robić wesele tylko dlatego, że takie, być może, są oczekiwania innych? Jesteście na tyle dobrymi aktorami, by udać, że bawicie się na imprezie, której nie chcecie i wśród osób, którzy nie są wam bliscy? Stać was (i pod względem finansowym, i psychicznym) na taką pokazówkę?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

8

Wielokropek napisał/a:

Robić wesele tylko dlatego, że takie, być może, są oczekiwania innych? Jesteście na tyle dobrymi aktorami, by udać, że bawicie się na imprezie, której nie chcecie i wśród osób, którzy nie są wam bliscy? Stać was (i pod względem finansowym, i psychicznym) na taką pokazówkę?

Nie mówimy o robieniu weseliska na 200 osób. Zapraszamy tylko tych najbliższych, tych których chcemy widzieć w tym najważniejszym dniu dla nas.
Ktoś kto robił wesele potwierdzi, że poniekąd jest to "pokazówka". Nasi bliscy, rodzice, dziadkowie zasłużyli na tą "pokazówkę".

9 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2016-02-11 22:42:01)

Jak Twój ostatni post różni się od tego, w którym napisałaś

Wszyscy wiemy, że niestety taka impreza tutaj raczej miałam na myśli imprezę (wesele) robimy dla rodziny. (...)

Edycja:
To nie zarzut. smile
Przyznałaś, że ślub kościelny i wesele są ważne też dla was.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

10 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2016-02-12 00:46:44)

No właśnie ja biorę niedługo taki ślub, tylko my i świadkowie smile

11

Moim zdaniem ślub idealny smile

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

12 Ostatnio edytowany przez adiafora (2016-03-02 10:50:10)

do mnie w ogole nie przemawia koncepcja wystawnych i hucznych slubow. Jestem chyba jakis dzikus, bo taki akt jest dla mnie intymna rzecza i nie chcialabym robic tego na oczach mniejszego lub wiekszego  tlumu.  Zawsze marzylam o takim slubie bez ludzi, tej calej ceremonii przygotowan, skladania zyczen, przyjecia po itd. Zamiast tego, wolalabym urwac sie w jakies ciche, przytulne miejsce i kochac sie beztrosko :-)
Niestety, nie udalo mi sie zrealizowac takiego scenariusza. Bylo tradycyjnie i nudno.  Zabraklo mi zdecydowania i charakteru. Mloda bylam.

13

Jak wspomniałam, mnie właśnie taki ślub czeka, głównym powodem były finanse i myśl może kiedyś kościelny dla bliskich, z drugiej jednak strony co tak na prawdę jest ważne tego dnia? My, nasza miłość po co nam więcej?

A szczerze mówiąc ja chcąc kupić sobie jakąś skromną sukienkę dostawałam świra i w końcu stwierdziłam że pójdę w tym co mam, a gdyby mi tak przyszło wybierać sale, posiłki, muzykę to, tamto, siamto... Nie to nie na moje nerwy i uważam że to tak na prawdę obdziera ten dzień z tego co najważniejsze. Człowiek martwi się tym jaka będzie pogoda, czy będzie ładnie, czy nikt nie nawali a nie myśli o osobie którą kocha.

14

Malpa, zazdroszcze Ci smile

15 Ostatnio edytowany przez annakomnena7 (2016-03-04 14:49:50)

Na naszym ślubie było w sumie sześć osób: my, świadkowie (mój brat i starsza córka męża), nasza mała córka i kierownik USC. Cała impreza trwała 15 minut. Potem obiad w pysznej, włoskiej restauracji na wysoki połysk. Rodzinie pokazaliśmy obrączki i gotowy album ze zdjęciami po ok. dwóch tygodniach od ceremonii. Byliśmy razem już dziesięć lat i uznaliśmy, że pobieramy się dla siebie i naszych dzieci. Feta nie była nam do niczego potrzebna. Przeżyłam za młodu już jeden ślub (w białej sukni) i wesele na 200 osób. Co z tego, kiedy rozwiedliśmy się potem z równie wielkim hukiem?

16

Jedni wolą huczne weselę, inni skromną uroczystość;) Fajny pomysł ze ślubem w zakopanym, aczkolwiek ja nie wyobrażam sobie żeby na moim ślubie nie było najbliższej rodziny i przyjaciół;)

"Ze wszystkich rzeczy wiecznych - miłość jest tą, która trwa najkrócej. "

17

Gunia1982 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Nie mówimy o robieniu weseliska na 200 osób. Zapraszamy tylko tych najbliższych, tych których chcemy widzieć w tym najważniejszym dniu dla nas.
Ktoś kto robił wesele potwierdzi, że poniekąd jest to "pokazówka". Nasi bliscy, rodzice, dziadkowie zasłużyli na tą "pokazówkę".

Dokładnie, dla mnie ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu i też zależy mi na tym, by moja rodzina i znajomi mogli się cieszyć razem ze mną. Ale z drugiej strony, fajnie też byłoby skupić się na sobie i mężu. Według mnie, pomysł na jaki wpadłaś jest idealny! Połączenie jednego z drugim!

18

Mnie się taki marzy, ale gdzieś w egzotycznym kraju, gdzie zrobienie wesela nie byłoby możliwe. A nawet jeśli, to przekroczyłoby to moje finansowe możliwości wink

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018