Usadzanie/rozsadzanie gości weselnych na weselu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Usadzanie/rozsadzanie gości weselnych na weselu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

1 Ostatnio edytowany przez IGNIR (2010-05-04 22:47:03)

Temat: Usadzanie/rozsadzanie gości weselnych na weselu

No właśnie. Co z tą kwestią smile? Jesteście za tym ,żeby gości z obu rodzin maksymalnie wymieszać przy stolikach ? Czy też aby sadzać z tymi którzy się znają czyli w obrębie jednej rodziny ? Jakie są Wasze doświadczenia ? Co lepsze ? Taka wymuszona integracja wszystkich gości czy też podział na rodziny ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Usadzanie/rozsadzanie gości weselnych na weselu

Na tych weselach na których byłam (czyli całych dwóch wink) były osobne stoły dla każdej z rodzin i dla przyjaciół państwa młodych. Łącznie - 3 dłuuugie stoły i jeden krótki (dla młodych i ich rodziców). I oczywiście nie było ustalone, że ten siedzi koło tego, a ten koło tego (na weselu brata mojej przyjaciółki tak porozdzielali, że każdy miał z góry przydzielone miejsce).

Czy to dobre? Nie mam porównania, więc nie wiem jak byłoby w innej sytuacji wink

3

My się zastanawialiśmy nad karteczkami z nazwiskami. Wtedy nie ma problemu z tym, że ktoś siedzi nie wśród swojej rodziny czy np. babcia siedzi razem z młodymi i się nudzi. Byłam na kilku weselach i w sumie na 1 były te karteczki. I jak dla mnie to świetny pomysł. Tylko trzeba dobrze znać gości, wiedzieć kto kogo lubi bardziej a kogo mniej.
Ale wracając do tematu to uważam, ze na siłę mieszanie gości z jednej i drugiej rodziny nie jest najlepszym pomysłem.

4

Byłam na weselu gdzie goście mieli przydzielone miejsca ( karteczka z imieniem i nazwiskiem) i tak to nic nie dało bo goście sami sobie karteczki poprzestawiali w konsekwencji moja siostra, która miała siedziec na przeciwko mnie nie miała gdzie usiąść... intencje Młodych były bardzo dobre ale co z tego jak goście zrobili po swojemu...a po czasie i tak kazdy się poprzesiadał wg własnego uznania.

W sumie sama się zastanawiałam nad karteczkami ale teraz to juz mam wątpliwości.

5

U mnie jest jeszcze taki problem, że tak w obrębie mojej rodziny jak i u mojego narzeczonego są ludzie bardzo pokłóceni ze sobą. Więc tak myślę, jak ich wszytskch wymieszam , pousadzam z innymi z drugiej rodziny co się z nimi nie znają ( ale że my ich znamy wszystkich to wiemy kto by do kogo pasował ewentualnie i  z kim by mu się mogło ciekawie rozmawiać itd no i oczywiście nie chcemy tak żeby sadzać np. babcie z młodymi  wink to mi się nie pożrą na tym weselu i będzie szansa na spokój i skoncentrowanie się na zabawie. To by było na zasadzie karteczek oczywiście.

6

Pozostawić gości samym sobie, oni i tak zrobia po swojemu i tak.. smile

7

Zgadzam się z apoteozą23, przyjdzie co do czego to sami zaczną robić harmider i karteczki przestawiać...

8

Moim zdaniem jeśli goście usadzeni są prawidłowo, to nie beda manewrować. Oczywiście przyjęło się mówić, że nie da się dopasować do każdego. Ale zadaniem usadzających jest przede wszystkim takie usadzenie gości by uwzględniać: wiek ludzi i przede wszystkim to, kto z kim się trzyma, a kto jest w "konflikcie". Usadzanie panów i pań przemiennie to już mniej ważna kwestia. Byłam na kilku usadzanych weselach i niestety to nie było najlepsze wyjście bo faktycznie chyba rozsadzili nas najgorzej jak się da. np. mój brat siedział obok 90 letniej babci, która po drugiej stronie miała 15 latków... Natomiast rodzice panny młodej siedzieli na przeciw rodziców... chłopaka drugiej swojej córki zamiast np. osób, które mają w towarzystwie mało lub wcale znajomych. (tak się robi by ktoś nie czuł się osamotniony). Moim zdaniem fajnie byłoby po prostu usadzić, ale tylko np. poprzez sugestię, że młodzież siada bliżej pary młodej, i każda z rodzin np. oddzialnie. Choć wiele chyba zależy też od układu stołów... nie wiem, nie ma chyba recepty. W każdym razie może na karteczkach warto dodać adnotację (np. jakąś dowcipną by nikogo nie urazić) by powiedzmy przemieszczać się pamiętając o tym, żeby ktoś nie został z miejsca wyrugowany;D np. 2 osoby przesiadają się, kiedy inne dwie chcą się zamienić.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

9

U mnie na weselu były winietki, czyli katreczki z nazwiskami smile robiłam sama tongue I powiem szczerze ze bardzo sie to sprawdziło, nikomu nie brakło miejsca, wszyscy siedzieli obok osób które znaja i każdy był zadowolony:) U mojej siostry nie było czegoś takiego, dlatego też gdy wszyscy sie już rozsiadli okazało sie ze dla mnie -świadkowej i mojego męża brakło miejsca, musieliśmy siedziec koło nieznanych nam gości (starszych dziadziów, wójków mojego szwara)

Także ja jestem za winietkami smile wiele moic gości ma do dziś te PIĘKNE ,robione przeze mnie , karteczki smilebig_smiletongue

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

10

ja ostatnio bywałam na weselach gdzie usadzeni byli goście przez młodych. i bardzo dobrze im to wyszło, młodzi ludzie siedzieli wśród młodych starsi wśród starszych, jedna rodzina przy jednym stole a druga przy drugim. wszyscy świetnie się bawili.
od kilku lat nie spotkałam się z tym żeby goście sami wybierali sobie miejsce. tylko trzeba owczywiście jeszcze umiejętnie tych ludzi porozsadzać - z głową. zgadzam się z november -jak będą usadzeni prawidłowo to nie będzie żadnych manewrów.

dam radę

11

Zdarzyło mi się być parę razy na weselu gdzie winietek nie było - jaki efekt ? ktoś wchodził od kuchni żeby nam zająć miejsce - porażka
Zatem zdecydowanie jestem za usadzaniem gości

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

12

Ja myślę by jedynie ustalić, że ten stół jest dla mojej rodziny, tamten dla rodziny ukochanego i już. Wedle uznania rozlokują się w obrębie tych stołów. Bo znając swoją rodzinę to i tak wszyscy będą mieć w nosie winietki i siądą gdzie będą chcieli.

winietki - jestem na nie.Bylam na kilku weselach i musialam siedziec obok puszczalskiej panienki,ktora
kiedys probowala odbic mi faceta.

14

EgzystencjalnyPaw Hmm.. może problem polegał nie na tym, że były winietki tylko bardziej na tym, że ktoś nie przemyślał usadzenia gości ?

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

Lena,bardzo możliwe;)
A to jest ważnie,bo jeżeli są jakieś spory w rodzinie,to trzeba poważnie przemyśleć takie usadzanie.
Ja jednak jestem za tym,aby kazdy siadał tam gdzie chce.

16

Zgadzam się, też mi się zdarzyła taka sytuacja, że byłam na weselu gdzie bawiła się również ex męża, myślałam że mnie trafi ... Całe szczęście że nie musiałyśmy obok siebie siedzieć wink bo chyba skończyłoby się bójką wink Dlatego jestem za tym żeby każdy się usadził sam, u mnie tak było i wszystko odbyło się bez problemu wink

Śmieję się na samą myśl o ludziach, którzy robią różne rzeczy myśląc, że zrobią mi na złość.

17

Mi tez się zdarzyło siedzieć obok byłej mojego faceta, ale mnie to jakoś nie ruszyło, wręcz przeciwnie:-), byłam zadowolona, ze mój facet jest mój, a ona może tylko żałować, ze straciła taki skarb ;-). A jeżeli chodzi o winietki, to ja jestem ZA. Robimy małe przyjęcie, i chcemy by nasze rodziny się jakoś zintegrowały, dlatego chcemy wszystkich "wymieszać"

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

18

JA będę usadzała bardziej wiekowo niż rodzinami, młodych przy młodych niezależnie od strony, a starszych przy starszych. Myślę, że tak będzie najlepiej, ale najlepiej jak ktoś ma koło siebie kilku znajomych wtedy lepiej się czuję i przeważnie lepiej się bawi.

19

Wiekowe rozsadzanie gości weselnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem też dobrze jak są winietki. No i jestem zdania, że jakiś pomysł na rozsadzanie gości powinien być - trzeba ich wymieszać, w końcu to wesele i mają jedną szansę na integrację i poznanie się.

20

Zawsze się tylko Vanilly bałam ,żeby ta integracja nie była taka wymuszona właśnie smile No ale może i racja, że usadzić ich jakoś z głową trzeba ? Jeszcze się zastanawiam. ale super ,że tyle rad w tym wątku bo to mi bardzo pomaga w tej decyzji !

21 Ostatnio edytowany przez ciemna88 (2010-06-02 09:07:20)

u mnie będą jak najbardziej winietki skrycie wszystkich podpytałam kto by chciał koło kogo siedzieć, także nie ma problemu , nie widzę tego czegoś jak, 60 osób wchodzi głodnych na sale i szuka miejsca na obiad! każdy siada gdzie chce i potem np. jakaś para musi siedzieć na przeciwko siebie albo o zgrozo moja babcia ( która wchodzi najwolniej ) siedzi na końcu stołu! każdy ma swoje miejsce i nie ma zamieszania a w dodatku na weselach jest taki cichy pakt siedzenia ludzi ( przynajmniej u mnie ) mamy 3 stoły przy jednym siedzimy MY i świadkowie, przy drugim na środku nasi rodzice, którzy pilnują by wszystkich gości zaprzyjaźnić, a przy trzecim siedzą młodziaki:) . Wiadomo w rodzinach zawsze pojawi się kto się mniej lubi wtedy dajemy taka rodziny osobno, WOJNY NIE BĘDZIE:)

22

A macie jakieś pomysły na winietki? Ja widziałam fajny pomysł w necie- jabłuszka, albo gruszki a do ogonka przypięta karteczka w kształcie listka z imieniem i nazwiskiem i druga z podziękowaniami:-) Na duże weselicho raczej się nie nada, ale na mniejsze...

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

23

Usadzanie gości podczas przyjęcia weselnego spędza sen z powiek niejednej parze. Chcemy wszak, aby nasi goście czuli się komfortowo i aby mieli w pobliżu osoby znajome. Oczywiście najprościej aby goście sami wybrali sobie miejsca, ale często okazuje się to nie do końca udanym posunięciem. Wiadomo iż zajęcie miejsc jest ważne na samym początku wesela, co pomaga w rozkręceniu zabawy i rozluźnia gości. Wydaje się że najlepszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji popularne ostatnio zjawisko rozsadzania gości przez Parę Młodą. Miejsce każdego gościa jest oznaczone imienną winietką. Pojawia się jednak pytanie, czy to takie proste!? Otóż jest kilka ogólnie przyjętych zasad, o których należy pamiętać podczas ustalania miejsc dla naszych gości. Oto one:
- ''Przeplatamy'' gości tzn. mężczyzna-kobieta-mężczyzna-kobieta itd.

- Osoby będące w związku sadzamy koło siebie (dotyczy to zarówno związków formalnych, nieformalnych oraz naszego gościa, który na weselu pojawia się z osobą towarzyszącą, o której nie wiemy w jakim dokładnie związku pozostaje z naszym gościem).

- Nie sadzamy obok siebie osób będących ze sobą w konflikcie oraz osób które otwarcie nie darzą się sympatią.

- Najprościej usadzić rodzinę Panny Młodej razem i rodzinę Pana Młodego razem, ale jeśli Młodzi wiedzą iż ich rodziny łatwo nawiązują kontakt, to można zaryzykować usadzeniem rodzin naprzemiennie.

- Nie sadzamy kobiet na krawędzi stołu.

- Miejsca najbardziej honorowe to te przodem do reszty sali.

- Oczywiście najważniejsi w tym dniu są Państwo Młodzi i to oni powinni zajmować centralne miejsce przy stołach (jeśli stoły są okrągłe, stół Młodych powinien się czymś wyróżniać np. średnicą bądź kolorystyką).

- Usadzamy gości według rangi - osoby szczególnie godne szacunku (z racji wieku czy swej roli np. dziadkowie, rodzeństwo, chrzestni) powinni siedzieć bliżej Młodych; dalej od nich dalsza rodzina i na końcu znajomi.

- Jeśli na przyjęciu będzie większa grupka dzieci, warto pamiętać o tym, aby miały one osobny stół. Pozwala to na komfort zarówno dorosłym jak i małym uczestnikom wesela.

Tyle jeśli chodzi o zasady przy rozsadzaniu gości weselnych. Mam nadzieję że jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości to po przeczytaniu tego artykułu usadzenie gości weselnych będzie proste i przyjemne.

Pozdrawiam!

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Usadzanie/rozsadzanie gości weselnych na weselu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018