Jak zostac pedagogiem szkolnym mimo ukonczonej filologii? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Jak zostac pedagogiem szkolnym mimo ukonczonej filologii?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Jak zostac pedagogiem szkolnym mimo ukonczonej filologii?

Witajcie,

ukonczylam filologie angielska (ze specjalnoscia "terapia pedagogiczna"). Obecnie jestem na magisterskich - filologia angielska (juz bez zadnej pedagogiki).

Nie chce byc nauczycielem, a pedagogiem szkolnym. Myslalam nad podyplomowka wlasnie z pedagogiki, ale podobno sa one platne, a ja jestem splukana sad.

Czy myslicie, ze bez dodatkowego wyksztalcenia moglabym zostac pedagogiem? A jesli nie, co innego moge zrobic, aby nim zostac? Prosze o pomoc smile.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez zaklopotana123451 (2016-02-08 22:02:34)

Odp: Jak zostac pedagogiem szkolnym mimo ukonczonej filologii?

Witaj. Nie możesz zostać pedagogiem szkolnym, bo nie masz do tego uprawnień. Pedagogiem szkolnym możesz zostać po pedagogice opiekuńczo-wychowawczej, czyli w Twojej sytuacji musiałabyś zrobić podyplomówkę z tej pedagogiki lub zmienić magisterkę na ten kierunek.
Życzę dobrego wyboru.

I jeszcze spytam z ciekawości na czym polega terapia pedagogiczna na takim kierunku? Bo zaskoczyło mnie, że na studiach nie pedagogicznych można wybrać taką specjalność.

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

3

zaklopotana123451 napisał/a:

I jeszcze spytam z ciekawości na czym polega terapia pedagogiczna na takim kierunku? Bo zaskoczyło mnie, że na studiach nie pedagogicznych można wybrać taką specjalność.

Dziekuje za odpowiedz.

Na studiach mielismy wiecej pedagogiki (byla pedagogika, pedagogika wychowawcza i jeszcze trzecie zajecia, ale nie pameitam nazwy w tej chwili) i psychologii niz "zwykla" filologia angielska. Mialam tez praktyki w placowce pedagogicznej, gdzie przeprowadzalam lekcje z dziecmi z problemami (dysortografia itd) - to w ogole nie ma znaczenia?

Czy wszystkie podyplomowki pedagogiczne sa platne?

Moim zdaniem nie masz uprawnień, ponieważ u Ciebie ta pedagogika była takim dodatkiem do studiów filologicznych, a żeby być pedagogiem szkolnym potrzeba takiej podstawy pedagogicznej, które dają studia związane tylko z pedagogiką. A jeżeli już ktoś kończy terapię pedagogiczną, to bardziej w poradni psychologiczno-pedagogicznej taką osobę zatrudniają, a nie w szkole.
Jednak różnie to bywa i wszystko zależy od danego dyrektora szkoły, czasami przyjmują ludzi, którzy są po jakimś spokrewnionym kierunku.

Z tego co ja wiem, to wszystkie podyplomówki są niestety płatne.

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Jak zostac pedagogiem szkolnym mimo ukonczonej filologii?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018