Czy mój chłopak ma problem z alkoholem? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Czy mój chłopak ma problem z alkoholem?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Czy mój chłopak ma problem z alkoholem?

Mój chłopak praktycznie codziennie pije piwo. Nie musi mieć ku temu jakiejś szczególnej okazji, po prostu gdy gra na komputerze, albo zanim położy się spać, bądź gdy jest zmęczony po pracy musi się napić jak to on mówi "dla rozluźnienia". U niego w domu to jest całkowicie normalne, jego rodzice, gdy jestem u niego w domu też często wypijają parę piw np. oglądając telewizję, na jakiś uroczystościach też nie stronią od alkoholu.
Gdy jest jakaś okazja i mój chłopak zaczyna pić po prostu nie zna umiaru i mogę mu mówić, że już mu wystarczy, żeby przestał, bo już jest pijany, on w ogóle się ze mną nie liczy i gdy wróci do domu jeszcze mu mało i musi wypić 2,3 piwa.
Już na początku naszej znajomości zdarzały się takie incydenty, jak np. taka sytuacja na początku naszej znajomości, gdy nie byliśmy jeszcze razem... jechałam do niego ponad 100 km pociągiem z samego rana, żeby się z nim zobaczyć oczywiście wiedział o tym już dużo wcześniej, że przyjadę, miał po mnie wyjść na dworzec. Dzwoniłam do niego setki razy, nie odbierał, zero odzewu, czekałam na tym dworcu prawie dwie godz na mrozie, a on jak się okazało upił się z kolegami dzień wcześniej wieczorem i spał jak zabity, że nie można go było dobudzić. Już wtedy zapaliła mi się czerwona lampka, ale przeprosił i jakoś mu to darowałam, myślałam, że to jednorazowe...ale potem było jeszcze trochę takich sytuacji. Był etap, że co tydzień w czwartek chodził na imprezy, a następnego dnia przyjeżdżał do mnie jeszcze pijany. Nieraz mówił mi jeszcze, że pije, żeby lepiej, pewniej się poczuć, a poza tym to głupio odmówić skoro cała reszta pije.
Nie wiem, być może jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie, ale mam w domu podobny problem z moim tatą i może dlatego tak źle to znoszę. Nie mam pojęcia co robić. Oczywiście mój chłopak twierdzi, że przesadzam. Często kłócimy się z tego powodu. Ale zwyczajnie się martwię, co będzie w przyszłości, jeśli już teraz się tak zachowuję, tylko że on nie widzi problemu, obiecuje, że się poprawi, ale za chwile robi to samo. Wiem, że mnie kocha, często mi to mówi, nie jest złym człowiekiem, ma pozytywne strony, ale nie potrafię zaakceptować tej jego słabości do picia. Co o tym wszystkim sądzicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy mój chłopak ma problem z alkoholem?

Myślę,że codzienne picie piwa,to taki "głupi" nawyk,który może i często przeradza się w nałóg.
Twój chłopak bagatelizuje problem,ale tak naprawdę,żaden alkoholik nie przyzna się,zwłaszcza przed samym sobą,że za dużo pije,więc nie widzi problemu,albo nie chce widzieć.
Często się upija,zbyt często,a to bardzo krótka droga do alkoholizmu.
Myślę,że w przyszłości będzie jeszcze gorzej,zwłaszcza,że on wie,że Ty mu zawsze wybaczysz,po tym jak on Cie uraczy przeprosinami.Jest jeszcze jeden problem,jeśli Twój ojciec ma problem z alkoholem,to uważaj,bo podświadomie będziesz takiego faceta szukać i jak widać już takiego znalazłaś,zastanawiasz się nad tym i to jest ogromny plus dla Ciebie,bo teraz masz tego świadomość,pytanie co z tym zrobisz.
Musisz być konsekwentna,pogadaj z nim,postaw ultimatum,że jak będzie pił,to go zostawisz i nie rzucaj słów na wiatr,jeśli się wyłamie,to go zostaw i nie daj się przekonać do powrotu,bo tacy tylko obiecują poprawę,a i tak alkohol zawsze będzie dla nich najważniejszy,z resztą poczytaj inne wątki o alkoholikach,to rozjaśni Ci sprawę.

3

Odp: Czy mój chłopak ma problem z alkoholem?

Założyłaś już jeden wątek dotyczący tego samego problemu. Ten temat zamykam, a Ciebie proszę o kontynuowanie poprzedniego.
Z pozdrowieniami, Olinka

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Czy mój chłopak ma problem z alkoholem?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024