Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Strony 1 2 3 19 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 1,181 ]

Temat: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Nurtuje mnie to pytanie od dość dawna. Może najpierw napisze parę rzeczy o sobie. Jestem Tomasz 25 letni chłopak z w sumie małego miasta jakim jest Kalisz Wielkopolski. Na co dzień pracuje w firmie produkcyjnej i w między czasie dążę do przekwalifikowania się na inny zawód gdzie po prostu więcej zarobie i szybciej spełnię swoje cele i marzenia. Mam taki wewnętrzny cel, żeby osiągnąć parę rzeczy do 30tki. Mieszkam z rodziną w domu jednorodzinnym, rodzice mają parter a ja swoje piętro. Jestem jedynakiem co za tym idzie dom odziedziczę tylko ja, bo nikogo innego nie ma. Sprawy mieszkania w sumie mam z głowy bo po co mam zbierać na swoje mieszkanie czy tam dom skoro tak naprawdę mam już go po rodzicach. Przynajmniej taki mam tok rozumowania smile Moją pasją jest gotowanie, tak naprawdę cały czas uczę się nowych przepisów i no kocham gotować... Wolny czas staram się zawsze czymś wypełnić żeby tylko nie siedzieć w domu i nie zamulać. Miałem można by powiedzieć dużo związków, niestety jak szybko się zaczynały tak równie szybko się kończyły. Najdłuższy związek trwał w sumie jeszcze za czasów technikum gdzie byłem z dziewczyną 2 lata i w sumie nie wiele brakowało żebym się zaręczył, no ale niestety wcześniej mnie zdradziła i się wszystko skończyło. Po tym incydencie byłem długo sam, a potem poznawałem po prostu nie odpowiednie dziewczyny na swojej drodze. Raz trafiłem na starsza dziewczynę ode mnie która musiała być codziennie o 22 w domu... nie komentuje tego nawet. Pracowała, nie dokładała się do opłat w domu i w sumie na nic nie mogła odłożyć bo ciągle na coś kasę traciła. Druga młodsza która chciała mną rządzić i chyba myślała że wszystkie rozumy pozjadała. Reszta to kobiety które wymagały od faceta własnego mieszkania, samochodu, sporej kasy na ich zachcianki a same nic nie miały... Gdzie i jak szukać tych normalnych kobiet? Istnieją jeszcze takie? A może to ze mną coś jest nie tak?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Drogi Tomku smile na pewno są jeszcze takie smile. Może Ty faktycznie masz pecha do kobiet, a może po prostu szukasz w złych miejscach ? Gdzie poznawałeś swoje ex ?

3

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Na początku wiadomo w szkole, przez znajomych. Na swoim osiedlu poznałem kilka ex w sumie wyszło to wszystko tak całkiem z przypadku. Jedną w pracy zaczęło się od rozmowy, wspólnych przerw śniadaniowych. Raz na czacie na wp.pl, drugim razem na jakimś portalu randkowym. Od dłuższego czasu nie mogę poznać nikogo normalnego smile

4 Ostatnio edytowany przez Rafik25 (2015-11-14 15:54:51)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

To nie jest tak, że ja nie chce nikogo poznać, tylko osoby które poznaje są nie odpowiednie. Materialistki albo dziewczyny które są nie dojrzałe... Chciałbym poznać kogoś z kim mógłbym sobie ułożyć życie, zbudować dom, rodzinę, mieć dzieci no ale nie ma z kim jak narazie..

5

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

każdy pyta o to gdzie znaleźć. nie szukajcie na przymus, miłość sama się w końcu znajdzie w odpowiednim czasie. rob co robisz, zajmuj sie dązeniem do celu, swoimi pasjami, żyj jak chcesz a w końcu przyjdzie i miłość.
ja mam 28 lat i jakoś nie dramatyzuje że nie mogę poznać normalnego faceta. też poznaje dupków w więkoszści ale wiem że w końcu znajdzie się ten jedyny. I myślę sobie że jestem normalna. mam pracę, autko, stać mnie na moje zachcianki, wyjazdy, wyjścia itp. i chcę tylko faceta na poziomie z którym mogę realizować marzenia. Niby nie oczekuję wiele, ale lekko nie jest. To nie jest koniec świata że w wieku 25 lat jeszcze nie poznaleś tej jedynej. daj sobie czas, żyj swoim życiem aż w końcu ona się pojawi.

6

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

To faktycznie w normie smile, cóż w takim razie musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość smile. Nic na siłę, jestem zdania że jak ma być to sama się znajdzie. Ja jestem po rozstaniu i powoli dochodzę do siebie, jednak poznałam go przez internet zupełnym przypadkiem. Nigdy nie wiadomo gdzie trafimy na miłość smile. Trzeba cierpliwości. Wierzę że swoją miłość w końcu spotkam smile.
A powiedz mi Twoje kryteria, jakie to są te normalne smile ?

7

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Może też być tak ze patrząc na znajomych którzy mają już dzieci w jakimś stopniu im zazdroszczę bo też już bym chciał mieć swojego malucha...

8

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
Rafik25 napisał/a:

Może też być tak ze patrząc na znajomych którzy mają już dzieci w jakimś stopniu im zazdroszczę bo też już bym chciał mieć swojego malucha...

Też jestem zazdrosna gdy to widzę, ale cóż poradzić. Nie ma się czym załamywać, jak mówiłam nic na siłę. Gdy się szuka na przymus lub z zazdrości bo inni mają to nic dobrego z tego nie wyjdzie.

9 Ostatnio edytowany przez Rafik25 (2015-11-14 16:08:49)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Myślę że moje kryteria są całkiem normalne smile Normalną kobietę z którą można o wszystkim pogadać, pośmiać się, która dba o siebie. Najlepiej spokojną ale bez przesady,dojrzałą, uczuciowa, odpowiedzialna, ktora by mnie wspierala w moich decyzjach, musi miec takie cierplo wewnetrzne, ktora lubi sie czasem powyglupiac, podroczyc sie hehe wink

10

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
Rafik25 napisał/a:

To nie jest tak, że ja nie chce nikogo poznać, tylko osoby które poznaje są nie odpowiednie. Materialistki albo dziewczyny które są nie dojrzałe... Chciałbym poznać kogoś z kim mógłbym sobie ułożyć życie, zbudować dom, rodzinę, mieć dzieci no ale nie ma z kim jak narazie..

...trochę to mocno powiedziane, materialistki, albo gówniary?
A ty? Masz dom i uważasz, że szczytem marzeń dla każdej dziewczyny jest wprowadzić się do teściów big_smile. Nie masz żadnych ambicji w tym kierunku, bo i po co? Jako jedynak wszystko odziedziczysz, ale zanim to nastąpi może minąć 20-30 lat, myślisz, że nawet materialistka chciałaby przez tyle lat czekać na kawałek własnego mieszkania, gdzie to ona byłaby panią domu, gdzie miałaby prawo głosu, decydowania o swoim życiu, czy swoich dzieci?

Masz pracę (super), chcesz lepszą (jeszcze lepiej), no i co z tego??? Umiesz gotować - świetnie, tylko co z tego? Myślisz, że żyjemy w czasach, gdy rodzice dobierali pary, by "dobrze im się żyło". Nie sądzę, by nawet gówniara "złapała się" na obiadki. Kobiety oczekują, że będą w związku z mężczyzną, że dla faceta będą coś znaczyć, a w tym co piszesz, w ogóle nie ma miejsca na nią, na to, co wniosłaby w twoje życie. Mam takie wrażenie, że skoro "tyle" jej oferujesz, to ona powinna się dopasować do ciebie, do że powinna być twoim cieniem.

Może czas dorosnąć - chcesz związku z kobietą, to zacznij zauważać człowieka w kobiecie. Przyjmij, że kobiety są dzisiaj niezależne, nie są dodatkiem do faceta, ale partnerem, że nie wystarczy być, że trzeba coś mieć w sobie.

11

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
Rafik25 napisał/a:

eszta to kobiety które wymagały od faceta własnego mieszkania, samochodu, sporej kasy na ich zachcianki a same nic nie miały... Gdzie i jak szukać tych normalnych kobiet? Istnieją jeszcze takie? A może to ze mną coś jest nie tak?

To masz chłopie przechlapane bo szukasz gatunku już prawie wymarłego. Tzw. "współczesne kobiety" wyśmienicie charakteryzuje tenże niewinny cytat:

Averyl napisał/a:

Nie masz żadnych ambicji w tym kierunku, bo i po co? (...)
Masz pracę (super), chcesz lepszą (jeszcze lepiej), no i co z tego??? Umiesz gotować - świetnie, tylko co z tego? (...)
(...) Przyjmij, że kobiety są dzisiaj niezależne, nie są dodatkiem do faceta, ale partnerem, że nie wystarczy być, że trzeba coś mieć w sobie.

W skrócie - nie jesteś "Panem z TV" to jesteś nikim. Kobiety mają dziś sieczkę w głowie dzięki mediom. Dodatkowo strasznie roszczeniowy ton i chęć przyjścia na gotowe - patrz wyżej.
Co ja Ci radzę?
Żyj sobie spokojnie, realizuj się, swoje pasję, a kobiety... jak będziesz miał miękkie serce przekopią Cię ładnie, a jak twardsze to zrozumiesz pewne rzeczy i dojdziesz do tego, że dziś czasy nie są dla facetów co chcą się zakochać.... Najlepiej traktować je tak, jak traktują facetów - obserwuj i przypatrz się jak to wygląda...

12

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

ZwykłyFacecie nie przesadzaj mam żonę a nie jestem panem z TV smile

13

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Nie przesadzam jedynie piszę, że jest duża grupa kobiet bardzo roszczeniowych i bardzo nastawionych na pewne sprawy czego dowodem jest cytowany przeze mnie wpis.
Ja nie widzę nic złego w autorze wątku, żeby go krytykować, ot normalny chłopak.

14

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
ZwykłyFacet napisał/a:
Rafik25 napisał/a:

eszta to kobiety które wymagały od faceta własnego mieszkania, samochodu, sporej kasy na ich zachcianki a same nic nie miały... Gdzie i jak szukać tych normalnych kobiet? Istnieją jeszcze takie? A może to ze mną coś jest nie tak?

To masz chłopie przechlapane bo szukasz gatunku już prawie wymarłego. Tzw. "współczesne kobiety" wyśmienicie charakteryzuje tenże niewinny cytat:

Averyl napisał/a:

Nie masz żadnych ambicji w tym kierunku, bo i po co? (...)
Masz pracę (super), chcesz lepszą (jeszcze lepiej), no i co z tego??? Umiesz gotować - świetnie, tylko co z tego? (...)
(...) Przyjmij, że kobiety są dzisiaj niezależne, nie są dodatkiem do faceta, ale partnerem, że nie wystarczy być, że trzeba coś mieć w sobie.

W skrócie - nie jesteś "Panem z TV" to jesteś nikim. Kobiety mają dziś sieczkę w głowie dzięki mediom. Dodatkowo strasznie roszczeniowy ton i chęć przyjścia na gotowe - patrz wyżej.
Co ja Ci radzę?
Żyj sobie spokojnie, realizuj się, swoje pasję, a kobiety... jak będziesz miał miękkie serce przekopią Cię ładnie, a jak twardsze to zrozumiesz pewne rzeczy i dojdziesz do tego, że dziś czasy nie są dla facetów co chcą się zakochać.... Najlepiej traktować je tak, jak traktują facetów - obserwuj i przypatrz się jak to wygląda...

Oj oj no rzeczywiście okropne te baby  wink
A tak serio to moim zdaniem kompletnie nie zrozumiałes przekazu Averyl. Slusznie zauważyła że autor posta szuka kobiety która coś wniesie do związku a sam tak naprawdę nic nie ma. Bo piętro w domu rodziców jest nadal pietrem w ich domu także autor de facto sam nie zapracował na nic. Co więcej oczywistym jest dla niego że skoro ten dom kiedyś odziedziczy to nie opłaca  się podjąć wysiłku by kupić \ wybudować własne lokum tylko mieszkac juz na stale z rodzicami a to wiąże się z tym że potencjalną kandydatka na partnerkę musi zgodzić się na mieszkanie z "mamusia". Ja już dosc stara kobieta jestem wink ale gdybym  miała te 25 lat to szukalabym partnera który los mój i swój pokladalby w rękach swoich i moich a nie szedł na latwizne wbijając mnie przy tym już w określone ramy i zasady naszego pożycia zamiast wspólnie decydować o tym jak widzimy nasza przyszlosc.

15

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

A po czym wnioskujesz, że autor idzie na łatwiznę skoro ma jakieś swoje plany i pasje?

16

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Feniks35 - dzięki, że mnie wyręczyłaś.

To czego bardzo nie lubię u facetów - to ich egocentryzm i jednoczesne przeświadczenie, że kobieta to pijawka. W takim spojrzeniu, jak u Rafik25 w ogóle nie ma miejsca na samą kobietę, na to co wnosi w relację.
ZwykłyFacet - może i chłopak jest "normalny" ale nie jest atrakcyjny. Jeśli w pierwszych kilku zdaniach, jest w stanie wywoływać tak złe wrażenie, to nie sądzę, by w życiu realnym był kimś ciekawszym - stąd jego problem, jak przypuszczam. Może inni się ze mną nie zgodzą, ale jeśli dorosły człowiek pracuje, to nie jest to jakieś wybitne osiągnięcie, to jest coś normalnego, większość dorosłych ludzi pracuje, by nie być na cudzym utrzymaniu - czasy gdy kobieta po ślubie zostawała panią domu/kurą domową już dawno minęły, większość kobiet również pracuje, więc co to za atut???
Czytaj uważnie, zanim zaczniesz komentować cudze wypowiedzi - możesz to odbierać jak krytykę, ale autor zapytał się: "A może to ze mną coś jest nie tak?"
Moim zdanie, chłopak jest jeszcze dość infantylny - taki jedynaczek u cycusia mamusi.

17 Ostatnio edytowany przez Czarnaczarna (2015-11-14 19:07:32)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Cóż, abstrahując od dywagacji co masz a czego nie masz, to podajesz rzeczy bardzo przyziemne i "zdroworozsądkowe". Pracuje, gotuje, ma piętro, będzie miał dom. Nie zauważyłam za dużo w tym opisie, co by było u Ciebie interesujące jako człowieka. Gotowanie to fajna pasja i z pewnością Cię to "ufajnia", ale nigdzie nie piszesz o swojej osobowości. Nic, co sugeruje, że jesteś np. empatyczny, ambitny, silny psychicznie, interesujący jako rozmówca. Uważam się za normalną kobietę i ja szukam takich rzeczy w drugiej osobie. Jeśli ktoś (tu Ty) podaje tylko suche fakty pracy, gotowania i domu i głównie w tym widzi swoją atrakcyjność, to zainteresuje tylko kobiety  "pragmatyczne" tudzież "materialistki", a dla mnie na przykład będziesz niewidzialny. Zastanowiłabym się też, co uważasz za "normalne" i jakie to cechy oraz co masz do zaoferowania takiej osobie. Nie, mieszkanie to nie jest oferta, jeśli nie chcesz związku "z rozsądku". 
Pierwszą kobietę oceniasz bardzo szorstko, bo wraca do domu wcześnie i słabo gospodaruje pieniędzmi. Pierwszego nie rozumiem, bo powody tego mogą być naprawdę różne. Drugie jest pozornie sensowne, ale pokazuje Cię jako człowieka bardzo pragmatycznego, z tej okazji raczej będziesz przyciągał podobne niewiasty. Ciebie interesuje jak ona gospodaruje, kobiety które się Tobą będa interesowały, będą miały z dużą doza prawdopodobieństwa podobne kryteria. Bo znowu nie piszesz o niej nic jako o człowieku.
Co do reszty, to owszem, jest dużo nieciekawych kobiet, tak samo jak nieciekawych facetów. Najlepiej powstrzymać frustracje i nie tracić nadziei.

Serio zastanowiłabym się czego oczekujesz od kobiety i co jesteś temu "typowi" w stanie zaoferować. Osobiście znam niewiele kobiet, które są "pragmatyczkami", te wyjątki to babki, po których od razu to widać, ale panom to (co najciekawsze nie przeszkadza) i jedną, która dla odmiany jest taka z uwagi na silny wpływ ojca, który jest silnie zafiksowany na prestiż. Resztę interesują inne rzeczy. Wniosek: Szukasz w złych miejscach lub wśród nieodpowiednich kobiet.

Jak znaleźć inną? Strzelam, że przez samokrytyczne podejście do swoich dotychczasowych strategii znalezienia kobiety i środowiska, a następnie zmiany.

18 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-11-14 19:25:39)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Bardzo lubię tego typu tematy bo jak zakłada je facet to zazwyczaj wychodzi, że to jego wina, a jak kobieta, to po protu "nie miała jeszcze szczęścia spotkac tego jedynego" smile Ubaw dobry smile

@Averyl - czy Ciebie skrzywdził jakiś facet że jesteś tak napastliwa w stosunku do oceniania chłopaka?

19

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
ZwykłyFacet napisał/a:

Bardzo lubię tego typu tematy bo jak zakłada je facet to zazwyczaj wychodzi, że to jego wina, a jak kobieta, to po protu "nie miała jeszcze szczęścia spotkac tego jedynego" smile Ubaw dobry smile

@Averyl - czy Ciebie skrzywdził jakiś facet że jesteś tak napastliwa w stosunku do oceniania chłopaka?


lol a w jakim celu facet na babskim forum zakłada wątek w stylu ach te złe baby, a ja taki biedny żuczek?
Przeczytaj co napisali faceci:

Rafik25 napisał/a:

Raz trafiłem na starsza dziewczynę ode mnie która musiała być codziennie o 22 w domu... nie komentuje tego nawet. Pracowała, nie dokładała się do opłat w domu i w sumie na nic nie mogła odłożyć bo ciągle na coś kasę traciła. Druga młodsza która chciała mną rządzić i chyba myślała że wszystkie rozumy pozjadała. Reszta to kobiety które wymagały od faceta własnego mieszkania, samochodu, sporej kasy na ich zachcianki a same nic nie miały

ZwykłyFacet napisał/a:

duża grupa kobiet bardzo roszczeniowych i bardzo nastawionych na pewne sprawy czego dowodem jest cytowany przeze mnie wpis.

vs

ZwykłyFacet napisał/a:

A po czym wnioskujesz, że autor idzie na łatwiznę skoro ma jakieś swoje plany i pasje?

itd
kto tu jest natarczywy wobec kobiet? Każda kobieta ma jakiś feler, albo jest roszczeniowo nastawiona, a facet wystarczy, że pobuja w obłokach, powie, że ma piękne plany na przyszłości.

@ZwykłyFaceta nawet gdyby... to przecież jestem na babskim forum, jak sam zauważyłeś może gdybym założyłam temat "Jak znaleźć normalnego big_smile  faceta w dzisiejszych czasach?" może spotkałabym się z bardziej przychylną reakcją, ale nie szukam, mam pod dostatkiem egocentrycznych facetów.

20

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Ja również zgadzam się z Averyl i Czarnączarną, a za nienormalną się nie uważam i o materialzm to akurat mnie nikt nie posądza, kto mnie zna. Poza tym dodam, że czytając posty autora, ja odebrałam go jako materialistę. Autor szuka kobiety, która będzie jego podnóżkiem i będzie go wielbić za to, że on ma pracę i dom po rodzicach. A gdzie charakter, osobowość, urok osobisty, dobroć, empatia, poczucie humoru? Tego nie ma. Jest natomiast pasja (o której nic nie napisał, więc równie dobrze może być pierdzenie na łące), praca, która nie jest czymś nadzwyczajnym tylko normą i dom, który odziedziczy jak rodzice umrą. No cóż, z opisu to chłopak nie przyciąga smile

21 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-11-14 22:06:05)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
ZwykłyFacet napisał/a:
Rafik25 napisał/a:

eszta to kobiety które wymagały od faceta własnego mieszkania, samochodu, sporej kasy na ich zachcianki a same nic nie miały... Gdzie i jak szukać tych normalnych kobiet? Istnieją jeszcze takie? A może to ze mną coś jest nie tak?

To masz chłopie przechlapane bo szukasz gatunku już prawie wymarłego. Tzw. "współczesne kobiety" wyśmienicie charakteryzuje tenże niewinny cytat:

Averyl napisał/a:

Nie masz żadnych ambicji w tym kierunku, bo i po co? (...)
Masz pracę (super), chcesz lepszą (jeszcze lepiej), no i co z tego??? Umiesz gotować - świetnie, tylko co z tego? (...)
(...) Przyjmij, że kobiety są dzisiaj niezależne, nie są dodatkiem do faceta, ale partnerem, że nie wystarczy być, że trzeba coś mieć w sobie.

W skrócie - nie jesteś "Panem z TV" to jesteś nikim. Kobiety mają dziś sieczkę w głowie dzięki mediom. Dodatkowo strasznie roszczeniowy ton i chęć przyjścia na gotowe - patrz wyżej.
Co ja Ci radzę?
Żyj sobie spokojnie, realizuj się, swoje pasję, a kobiety... jak będziesz miał miękkie serce przekopią Cię ładnie, a jak twardsze to zrozumiesz pewne rzeczy i dojdziesz do tego, że dziś czasy nie są dla facetów co chcą się zakochać.... Najlepiej traktować je tak, jak traktują facetów - obserwuj i przypatrz się jak to wygląda...

Bez przesady smile Ja bym prędzej powiedziała, że może ciężej kogoś poznać, bo niektórzy zamykają się w sobie, ulegają mediom, spędzają więcej czasu przed komputerem i boją się porozmawiać (niektórzy), ale to nie jest tak, że fajnych kobiet czy facetów nie ma(no bo można, by tak odwrócić na upartego jakby ktoś chciał się czepiać, że nie ma fajnych facetów, bo takich nie spotyka albo nie zauważa, tylko narzeka). Sama jestem z facetem, dla mnie najważniejsze jest to jaki jest i nie jestem próżna i mam sporo podobnych koleżanek, niektóre zajęte, ale nie wszystkie. Przyjdzie pora i nie ma co narzekać lub pytać dokładnie gdzie poznać fajne kobiety, bo nie ma reguły tak naprawdę.

----------------------

Autorze, pamiętaj, że każdy związek i tak Cię czegoś nauczył i jak nad tym się zastanowisz, to po prostu teraz wiesz jakich cech u kobiet unikać, jakich sytuacji, które mogą dawać do myślenia, że dziewczyna nie jest dla Ciebie. Poznawaj dziewczyny gdzie tam możesz i chcesz, w końcu poznasz fajną, tak myślę smile

Tylko fakt, lepiej jak byś napisał jeszcze o charakterze i o tym jakiej dziewczyny szukasz, by właśnie nie wyszło, że chodzi tylko o dobrą pracę itp, bo to jest fajne, ale przecież druga osoba musi nam pasować przede wszystkim z charakteru.

22 Ostatnio edytowany przez theonlyone (2015-11-14 22:58:19)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
ZwykłyFacet napisał/a:

Bardzo lubię tego typu tematy bo jak zakłada je facet to zazwyczaj wychodzi, że to jego wina, a jak kobieta, to po protu "nie miała jeszcze szczęścia spotkac tego jedynego" smile Ubaw dobry smile

Podobnie jest w wątkach o zdradzie.
Jeśli facet zdradza,to oczywiście jego wina,
jeśli kobieta zdradza,to...też jego wina,bo o nią nie dbał,nie poświęcał uwagi,nie okazywał uczucia itd. zawsze znajdą usprawiedliwienie.

Wymagania mają z kosmosu,a tak na prawdę same nie wiele mogą wnieść do związku,bo i co ?

23

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
Szpileczka napisał/a:

Ja również zgadzam się z Averyl i Czarnączarną, a za nienormalną się nie uważam i o materialzm to akurat mnie nikt nie posądza, kto mnie zna. Poza tym dodam, że czytając posty autora, ja odebrałam go jako materialistę. Autor szuka kobiety, która będzie jego podnóżkiem i będzie go wielbić za to, że on ma pracę i dom po rodzicach. A gdzie charakter, osobowość, urok osobisty, dobroć, empatia, poczucie humoru? Tego nie ma. Jest natomiast pasja (o której nic nie napisał, więc równie dobrze może być pierdzenie na łące), praca, która nie jest czymś nadzwyczajnym tylko normą i dom, który odziedziczy jak rodzice umrą. No cóż, z opisu to chłopak nie przyciąga smile

Podpisuję się pod tym co pisze Szpileczka. Ja i mąż też mamy dom  i mamy córkę 25 lat. Chodziła z chłopakiem  ponad dwa lata i odeszła od niego,  okazało się, że chłopak chce życie przeżyć konsumpcyjnie, nie ma zamiaru dorabiać się bo przecież twoi  rodzice mają nowy dom i zamieszkamy po ślubie jak nie u ciebie to u mnie.

Proponowała zamieszkanie razem i wynajęcie mieszkania w bloku to było mu szkoda pieniędzy lepiej pojechać na wycieczkę zagraniczną, kupić dobry samochód itp. Kiedyś jak napierała o wynajęcie mieszkania to zapytał ją, a co będzie jak nie dostaniesz umowy na stałe i zostaniesz bez pracy, jak się utrzymasz gdy nie będziesz mieszkała z rodzicami i tym się u niej pogrążył zupełnie, bo niby dążył do ślubu ale nie brał po uwagę, że to małżonkowie nawzajem maja sobie pomagać i wspierać jak jedno straci pracę czy zdrowie.
Sam mieszkał z rodzicami i dokładał się tylko 400 zł do wspólnego rachunku, tak też zamierzał żyć pod moim dachem.  Córka zerwała z nim, bo ona naszym przykładem (ja i mąż zaczynaliśmy dorabiać się od zamieszkania w hotelu robotniczym i od tak zwanej przysłowiowej łyżki) też chce budować rodzinę poprzez wspólne dorabianie się, bo wtedy każdy jest u siebie i ma równe  prawa i taka jest zasada pomnażania majątku, że każde pokolenie dokłada swoją cegiełkę. Dom rodziców jest domem rodziców, a młodzi powinni żyć osobno. Ty autorze zastanów się co ty jesteś wstanie zaproponować kobiecie, bo większość kobiet prędzej pójdzie na propozycje wspólnego dorabiania się niż propozycje zamieszkania u teściów.

Piszesz, że chciałbyś mieć kobietę "Normalną kobietę z którą można o wszystkim pogadać, pośmiać się, która dba o siebie. Najlepiej spokojną ale bez przesady,dojrzałą, uczuciowa, odpowiedzialna, ktora by mnie wspierala w moich decyzjach, musi miec takie cierplo wewnetrzne, ktora lubi sie czasem powyglupiac, podroczyc sie hehe wink"  takich kobiet jest dużo tylko ty zmień nastawienie do kobiet i nie zakładaj z góry, że to materialistka czy taka co to wszystkie rozumy pozjadała, postaraj się ją dobrze poznać zanim ocenisz.

24 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-11-15 09:01:09)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
azbestowa2 napisał/a:

Ja i mąż też mamy dom  i mamy córkę 25 lat. Chodziła z chłopakiem  ponad dwa lata i odeszła od niego,  okazało się, że chłopak chce życie przeżyć konsumpcyjnie, nie ma zamiaru dorabiać się bo przecież twoi  rodzice mają nowy dom i zamieszkamy po ślubie jak nie u ciebie to u mnie.

Najlepiej byłoby, gdyby każdy facet na pierwszej randce (najlepiej w Twojej i męża obecności) prezentował córce:
1. Umowę o pracę - tak żeby było widać ile zarabia, jakie stanowisko, na jak długo / wpis do ewidencji z dokłada datą żebyście mogli mieć świadomość jak scoring w banku wypadnie
2. Zaświadczenie z BIKu o niefigurowaniu
3. Przedwstępną umowę kredytu na dom (minimum pół bańki bo księzna nie będzie mieszkać w byle klitce) tak na 30-40 lat
4. Wyniki badań, iż nie jest obciążony żadnymi chorobami (szczególnie genetycznymi)
5. Aktualne zaświadczenie po przeglądzie zębów u stomatologa, podobnie jak konia ocenia się przez ten pryzmat.

A potem dopiero będzie mógł dostąpić łaski zainteresowania i w ogóle śmieć myśleć o założeniu rodziny z takim cudem jak Wasza córka plus Wy, kontrolujący jego poczynania, na karku.

Rozważyłbym na Twoim miejscu nakłonienie córki do małżeństwa z bankomatem.

25

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

To ja się was drogie panie zapytam.
Jakbyście chłopakowi napisały, jak by napisał, że nie ma pracy, mieszka z rodzicami na jednym piętrze, nie może zmienić wykształcenia na lepsze. No i nie ma żadnej pasji i zainteresowań.
Pewnie by było coś takiego:
(I Ty chcesz dziewczynę? Chłopak bez pracy! W dodatku nudny, bo nie masz zainteresowań Ohh i jeszcze mieszkający z rodzicami)
Jesteście hipokrytkami.
A mnie jeszcze wnerwiło, to:

Averyl napisał/a:

masz pracę (super), chcesz lepszą (jeszcze lepiej), no i co z tego??? Umiesz gotować - świetnie, tylko co z tego?

Żyjemy w Polsce, o pracę jest ciężko. Chłopak nie dość że ma pracę, to jeszcze się chce rozwijać! Jest zaradny.(ale zaraz napiszcie, że nie, bo mieszka z rodzicami)
Ma pasję, jaką jest gotowanie. Twój wpis dobitnie pokazuje, jak chcesz go zbesztać, bo facet coś umie robić i ma pasję. Jest to obrażające.
Napisz swoją pasję, (o ile masz) To ja też napiszę i co z tego Inaczej by było jakby nie napisał, że nie ma żadnej pasji.
A ja jestem motocyklistą, mam swoją pasję, i wile zainteresowań (to też napiszesz, że co z tego?)
Kolejna sprawa mieszkanie.
Któraś Pani napisała, wyżej żeby się budować. (mimo że jestem mechanikiem, to skończyłem jeszcze można by powiedzieć budowlankę) Więc wiem, jakie to są olbrzymie koszta.
Facet ma własne piętro. Do tego dom kiedyś tam będzie jego. Trzeba być głupim, żeby wynajmować nowe mieszkanie, kiedy się ma taką okazję. To jest dopiero głupota, a nie żadna zaradność. Owszem są czasem powody, dla których nawet trzeba opuścić dom i zacząć mieszkać na swoim. Ale nie w tym przypadku. A po za tym, z skąd wiecie jacy są jego rodzice? Może to bardzo fajni i sympatyczni ludzie, którzy mieszkają na swoim piętrze. A wy potraktowałyście, ich jakby jakby byli od razu toksyczni.
A chłopak może iść na swoje w każdej chwili. Ma pracę, jest zaradny, i samo wystarczalny. Co większość współczesnych facetów może o tym pomarzyć. Ale cóż zepsucie kobiet, widzę że sięga coraz głębiej. Mimo to  jest jeszcze garstka dziewczyn doceniających takich facetów jak autor wątku.

26

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Tomku,
osobiście odradzałabym Ci portale randkowe, tak jak i czaty. Lata temu też byłam zarejestrowana w takich serwisach i nie mam dobrych wspomnień.
Jasne, jest pewien procent normalnych osób, które szukają tam drugiej połówki, ale one giną w zalewie badziewia. Chcesz, to tam próbuj, ale nie nastawiaj się na zbyt wiele.

Przeczytałam Twój opis, jeśli napisałeś prawdę, to wyglądasz na spoko gościa.
Może po prostu jak na razie miałeś pecha....

27

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
EasyRider88 napisał/a:

To ja się was drogie panie zapytam.
Jakbyście chłopakowi napisały, jak by napisał, że nie ma pracy, mieszka z rodzicami na jednym piętrze, nie może zmienić wykształcenia na lepsze. No i nie ma żadnej pasji i zainteresowań.
Pewnie by było coś takiego:
(I Ty chcesz dziewczynę? Chłopak bez pracy! W dodatku nudny, bo nie masz zainteresowań Ohh i jeszcze mieszkający z rodzicami)
Jesteście hipokrytkami.
A mnie jeszcze wnerwiło, to:
Żyjemy w Polsce, o pracę jest ciężko. Chłopak nie dość że ma pracę, to jeszcze się chce rozwijać! Jest zaradny.(ale zaraz napiszcie, że nie, bo mieszka z rodzicami)
Ma pasję, jaką jest gotowanie. Twój wpis dobitnie pokazuje, jak chcesz go zbesztać, bo facet coś umie robić i ma pasję. Jest to obrażające.
Napisz swoją pasję, (o ile masz) To ja też napiszę i co z tego Inaczej by było jakby nie napisał, że nie ma żadnej pasji.
A ja jestem motocyklistą, mam swoją pasję, i wile zainteresowań (to też napiszesz, że co z tego?)
Kolejna sprawa mieszkanie.
Któraś Pani napisała, wyżej żeby się budować. (mimo że jestem mechanikiem, to skończyłem jeszcze można by powiedzieć budowlankę) Więc wiem, jakie to są olbrzymie koszta.
Facet ma własne piętro. Do tego dom kiedyś tam będzie jego. Trzeba być głupim, żeby wynajmować nowe mieszkanie, kiedy się ma taką okazję. To jest dopiero głupota, a nie żadna zaradność. Owszem są czasem powody, dla których nawet trzeba opuścić dom i zacząć mieszkać na swoim. Ale nie w tym przypadku. A po za tym, z skąd wiecie jacy są jego rodzice? Może to bardzo fajni i sympatyczni ludzie, którzy mieszkają na swoim piętrze. A wy potraktowałyście, ich jakby jakby byli od razu toksyczni.
A chłopak może iść na swoje w każdej chwili. Ma pracę, jest zaradny, i samo wystarczalny. Co większość współczesnych facetów może o tym pomarzyć. Ale cóż zepsucie kobiet, widzę że sięga coraz głębiej. Mimo to  jest jeszcze garstka dziewczyn doceniających takich facetów jak autor wątku.

Są dziewczyny które to docenią. Fatalne z charakteru, brzydkie i grube, wnerwiające księżniczki. Pytanie czy ktoś chce być z taką? no raczej nie. Chyba, że ktoś nie ma wyboru i idzie przez życie z mottem "lepszy wróbel w garści". Chcesz mieć fajną kobietkę? to się postaraj. Większość z tego co napisałeś to są tylko wymówki "a no bo z pracą ciężko, wykształcenie też nie bardzo, mieszkam z rodzicami no bo więcej odłożę". Znam bardzo wielu ludzi, którzy mieszkają z rodzicami nawet po 40-stce i jakoś mają żony, rodziny. Ciężko z pracą w Polsce, to spróbuj za granicą. Nie będzie ona lepsza, ale zarobisz kilka razy więcej. Wykształcenie na dzień dzisiejszy znaczy cokolwiek, jeśli jest ono sensowne i przyszłościowe, a nie takie jak socjologia, zarządzanie albo filologia. Po tych kierunkach można np pracować w sklepie z ciuchami albo jako kurier. Więc po co papierek?
Ogólnie sens mojego posta jest taki, że trzeba jednak ruszyć odwłokiem, pokaż że coś robisz z życiem i się starasz o coś. Nie bądź melancholikiem ani taką kluchą, ło jezu bo mnie dziewczyny nie chcą ale to ich wina! Mają za wysokie wymagania !
Też niedawno miałem takie rozczarowanie, jak kupowałem samochód. Nie miałem zbyt dużo pieniędzy na to, a wiadomo że chciałem kupić jak najlepszą brykę, ale musiałem się rozczarować i kupić auto, które nawet za bardzo mi się nie podoba, bo nie miałem wystarczająco pieniędzy na takie, które mi się podoba. Analogia chyba widoczna ?

28 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-11-15 14:02:50)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
MyNombress napisał/a:

Chcesz mieć fajną kobietkę? to się postaraj.

Ty z tych starających się? Spoko. Pochwal się ile masz lat, czy masz żonę dzieci i ogólnie jak tam z kobietami u Ciebie jest / było bo dla mnie filozofia "starania się" o kobiety jest najgłupszą z możliwych i powoduje właśnie problem, który opisał Easy i pogłębia roszczeniowość tychże... "staranie się", latanie z wywalonym jęzorem jak pies za kimkolwiek to najkrótsza droga do zostania "bankomatem".

Przede wszystkim masz żyć tak, żeby było Tobie dobrze, nie fiksować się na kobiety tylko one mają stanowić dodatek do Ciebie - to do autora wątku.

29

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

chodziło mi o to by starać się w życiu, żeby nie spoczywać na laurach. Też nie jestem fanem wchodzenia dziewczynom do dupy.

30

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

To już zmienia w takim układzie postać rzeczy. Wiadomka, że niewolno siedzieć i "labidzić" ale ani autor tego wątku ani Easy nie wyglądają mi na praktykujących coś takiego...

31 Ostatnio edytowany przez MyNombress (2015-11-15 15:37:06)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
ZwykłyFacet napisał/a:

To już zmienia w takim układzie postać rzeczy. Wiadomka, że niewolno siedzieć i "labidzić" ale ani autor tego wątku ani Easy nie wyglądają mi na praktykujących coś takiego...

Ale dalej mnie to nurtuje, bo przekaz jest jasny: "Dziewczyny nie chcą mnie, bo wolą kogoś innego, więc są złe i podłe" ale nie rozumiem, dlaczego niektórzy przyjmują postawę kobiet, tzn analizowanie problemu zamiast znalezienie rozwiązania. Dziewczyna taka czy inna nie chciała mnie i wybrała kogoś innego, dlaczego? Bo nie byłem wystarczająco dobry. A jeśli myślę, że jestem wystarczająco dobry, to widocznie się mylę i powinienem stać się lepszym. Ale nie przejmowałbym się tym za bardzo, trzeba się skupić na sobie i swoim życiu, wiele jest ludzi, którzy się pożenili i potem tego żałowali. Tak więc jeśli chodzi o kobiety to chyba lepiej nie wybierać wcale, niż wybrać źle. I tyle, czym tu się przejmować? Że nie wyglądam jak alvaro i dziewczyny nie mdleją na mój widok?

32

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
MyNombress napisał/a:

Dziewczyna taka czy inna nie chciała mnie i wybrała kogoś innego, dlaczego? Bo nie byłem wystarczająco dobry. A jeśli myślę, że jestem wystarczająco dobry, to widocznie się mylę i powinienem stać się lepszym. Ale nie przejmowałbym się tym za bardzo, trzeba się skupić na sobie i swoim życiu, wiele jest ludzi, którzy się pożenili i potem tego żałowali. Tak więc jeśli chodzi o kobiety to chyba lepiej nie wybierać wcale, niż wybrać źle. I tyle, czym tu się przejmować? Że nie wyglądam jak alvaro i dziewczyny nie mdleją na mój widok?

Poza boldem zgadzam się z tym co piszesz. Ale to co w boldzie wymaga naprawdę dużej rozwagi i chłodnego podejścia do swojej osoby bo kobieta nie może być wyrocznią ne temat Twojego życia.

33

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Poza boldem zgadzam się z tym co piszesz. Ale to co w boldzie wymaga naprawdę dużej rozwagi i chłodnego podejścia do swojej osoby bo kobieta nie może być wyrocznią ne temat Twojego życia.

W takim razie albo rybki albo akwarium

34

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Rybka realnie oceniająca swoją wartość dzięki czemu pływa w akwarium jakie sama sobie życzy (biorąc pod uwagę maksa jaki może wyciągnąć) wink

35 Ostatnio edytowany przez Matt87 (2015-11-15 18:25:37)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
takaja87 napisał/a:

każdy pyta o to gdzie znaleźć. nie szukajcie na przymus, miłość sama się w końcu znajdzie w odpowiednim czasie. rob co robisz, zajmuj sie dązeniem do celu, swoimi pasjami, żyj jak chcesz a w końcu przyjdzie i miłość.
ja mam 28 lat i jakoś nie dramatyzuje że nie mogę poznać normalnego faceta. też poznaje dupków w więkoszści ale wiem że w końcu znajdzie się ten jedyny. I myślę sobie że jestem normalna. mam pracę, autko, stać mnie na moje zachcianki, wyjazdy, wyjścia itp. i chcę tylko faceta na poziomie z którym mogę realizować marzenia. Niby nie oczekuję wiele, ale lekko nie jest. To nie jest koniec świata że w wieku 25 lat jeszcze nie poznaleś tej jedynej. daj sobie czas, żyj swoim życiem aż w końcu ona się pojawi.

Tak sobie tłumacz wink Też mam 28 lat, ale już skończyłem z oszukiwaniem się i wiem, że żadnej miłości nie będzie. Przyciągamy pewne typy osób, inne odpychamy. To jak my o sobie myślimy nie równa się temu, jak nas postrzegają inni.
Z drugiej strony jak widzę te niektóre dzisiejsze związki, małżeństwa, to mogę napisać tylko jedno: poza pewnymi zastrzeżeniami bycie singlem to błogosławieństwo.

36

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Inteligentnych i wartościowych kobiet jest dużo, tylko pewnie ich nie zauważasz. Jak nie będziesz się starał o dziewczynę to nie będziesz jej miał. Proste.

37

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Tak starać się żeby jaśniepanna dopuściła, to jakaś hodowla czy co?

38 Ostatnio edytowany przez Nektarynka53 (2015-11-15 19:21:40)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Wiesz co mnie Rafik zastanowiło, że jak Sam to zauważyłeś zwracasz uwagę MATERIALISTEK lub kobiet mało dojrzałych. Czy Ty przypadkiem nie za bardzo "obnosisz" się Swoimi planami na przyszłość czy możliwościami bytowymi - własne pięterko? W takim wypadku Sam dajesz znak czym chcesz zainteresować dziewczynę, co najlepszego masz do zaoferowania. Rozumiesz? Być może za bardzo czujesz presję "tworzenia" rodziny i na siłę kierujesz się biologią.
Chyba rodzaj zarzuconej przynęty pokazuje jaki gatunek ryby chcemy złapać wink. A niektórzy jak łapią same pangi to przeklinają ryby zamiast przemyśleć czy na pewno robią wszystko co trzeba i mają odpowiednie możliwości/narzędzia do złapania czegoś innego.
Aha i na co zwracałeś głównie uwagę przy wyborze tych kobiet?

ZwykłyFacet napisał/a:

Tak starać się żeby jaśniepanna dopuściła, to jakaś hodowla czy co?

Dziwne podejście. Tak jak mężczyźni wybierają, która dziewczyna im się podoba i do niej podbijają. Tak kobiety wybierają czy podbijający mężczyzna jest w ogóle w ich typie hmm?
Niektórzy mają dziwne przeświadczenie (w obu płciach) o wyjątkowości i że im należy się (!) zainteresowanie, a przynajmniej szansa na pierwszy kontakt od osoby którą się zainteresowane. Mężczyzna nie podejdzie/nie da szansy kobiecie, która nie będzie według niego ciekawa/przyciągająca pod jakimś względem (najczęściej wyglądu), tak samo robi płeć przeciwna.
O to właśnie chodzi, aby obie strony wykazywały chęć do pogłębiania znajomości.
Nie lubię jak któraś z płci odbiera innej prawa, na których sam/sama bazuje. Jeśli ktoś wybiera po wyglądzie to niech nie jęczy, że płeć przeciwna to robi. Jeśli ktoś szuka tradycyjnej żony/męża to niech sam/sama ma cechy, możliwości i przekonania mogące wskazywać na człowieka o takich wymaganiach. Jeśli ktoś zwraca uwagę na status majątkowy to niech sam/sama coś zrobi w tym kierunku itp. itd.

39

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Ten wątek zaczyna być bardzo interesujący. Kilka kobiet napisało, że Rafik25 nie jest dla nich atrakcyjny.

Z wypowiedzi panów odnoszę wrażenie, że te dziewczyny zostały zakwalifikowane do "gorszej kategorii", bo nie są w stanie ogarnąć, że facet z chatą (nawet jeśli jest jego rodziców), z planami na przyszłość (mimo iż miał już 25 lat, by coś ze swoim życiem zrobić) nie jest dla nich szczytem marzeń.
Wszystko można sobie po męsku wytłumaczyć... i tu dochodzimy do sedna sprawy, do tanga trzeba dwojga!
Nawet najmądrzejsze tłumaczenie, nie sprawi, że jedyny synek mamusi, przeświadczony o swojej wspaniałości, o tym, że to kobieta powinna być tą która jest w związku dojrzała, uczuciowa, odpowiedzialna, nie podejmująca decyzji, tylko ślepo zapatrzona w swojego pana-władcę, a jeszcze do tego zadbana i radosna... znajdzie sobie właśnie taką kobietę. Właśnie z tych powodów, które on uznaje za swoje atuty, one postrzegają go jako kogoś nieatrakcyjnego.

No i koło się zamyka.

40 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-11-15 21:11:49)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Skoro facet ma być idealny to w takim razie nie ma sensu zwracać uwagi na kobiety nieidealne pod względem urody - skoro męskość redukujecie do zarabiania kasy to kobiecość jest tylko wyglądem. Statystycznie rzecz biorąc większość z Was nie powinna nawet marzyć o partnerze bo piękno dotyczy tylko niewielkiej grupy kobiet, ładnych jest już więcej a brzydkich i przeciętnych najwięcej.
Idąc dalej - czego ma oczekiwać od życia dziewczyna przeciętna z urody - powiedzmy między 5, a 8? Niczego dobrego, bo facet "zaradny" czyli z kasą nie zwróci na nią nawet uwagi.
A "singielki" po 25 roku życia, kiedy już cera daje pierwsze oznaki starzenia, powinny się zamknąć w domu.

Czyli zestaw dla faceta na randkę:
1. Akt własności jakiejś nieruchomości / kredyt
2. Dyplomy potwierdzające wykształcenie
3. Umowa o pracę / wpis do ewidencji.

Tylko, że jak taki gośc przyjdzie na spotkanie to czym pochwali się przed nim przeciętna kobieta, która nie jest 90-60-90? No raczej niczym.

Ładnie macie w głowach dziewczyny porobione.

41

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

ZwykłyFacet masz problem z czytaniem ze zrozumiem. Kilka kobiet napisało, że ich nie interesuje to co posiada/posiadać będzie facet - na jakiej podstawie twierdzisz, że gość powinien iść na randkę z powyższym zestawem?
Być może ty, Rafik macie najzupełniej normalne i słuszne podejście do sprawy, ale tak jak Rafik nie chce wiązać się z materialistką, tak zdecydowana większość kobiet nie chce wchodzić w relację z kimś, kto nie jest dla nich atrakcyjny (i nie ma znaczenia, czy nieatrakcyjność polega na wyglądzie, charakterze, posiadaniu, czy innej wartości). Na świecie jest dużo kobiet, więc może i Rafik znajdzie sobie tę właściwą, ale tak jak w swoim środowisku jest "przezroczysty" dla kobiet, tak i tutaj na forum raczej kobiety nie użalają się nad nim, nie podziwiają, że taka atrakcyjna sztuka, a nie ma brania big_smile lol big_smile.

A co do wieku - jestem starsza od ciebie (czytaj na pewno moje ciało zaczęło się starzeć) i mimo iż potrafię być przykra dla facetów, to jednak mój M. z uporem od wielu lat chce trwać przy mnie... więc chyba jednak kobiety mają znacznie więcej do zaproponowania niż możesz sobie wyobrazić.

Ciekawa jestem czy twoja obrona Rafika wynika z własnych doświadczeń - złapałeś kobietę na swoje "atuty", a ona ci nic w zamian nie jest w stanie zaproponować?

42

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Moja obrona Rafika wynika z tego, że widzę tu normalnego chłopaka, który coś chce ze swoim życiem zrobić, a Wy go wyśmiewacie.

43

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Ale gdzie to z jego wypowiedzi wynika. Ma piętro w domu rodziców, nic nie odkłada bo po co. Chce zmienic pracę na produkcji, na coś lepszego. Tyle wiemy. Czyli w zasadzie nie za wiele.

44

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Za gotowanie masz plusa big_smile
Ale jak to nie musisz zbierać na mieszkanie bo odziedziczysz? Juz rodziców do piachu wysyłasz? tongue

45 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-11-15 21:49:32)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
chloe2 napisał/a:

Za gotowanie masz plusa big_smile
Ale jak to nie musisz zbierać na mieszkanie bo odziedziczysz? Juz rodziców do piachu wysyłasz? tongue

Mnie tu właśnie przebija się raczej brak ambicji "ksiażkowego" robotnika z taśmy. Dom odziedziczyć, pracę zmienić tylko po to, żeby więcej było na przewalenie. I to jest ta chęć zmiany w życiu? No sorry. Ale z tego skąpego opisu to raczej się "dobra partia" nie wyłania. Wręcz przeciwnie. Ale tak jak piszę. Tylko z opisu, bo tylko tyle autor opisał. Wielkich wymagań co do partnerki też nie ma:P

46

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Nie no ja rozumiem mieszkanie z rodzicami ale takie myślenie ze "ja nic nie musze mi wszystko dadzą" to juz nie smile

47 Ostatnio edytowany przez Matt87 (2015-11-15 22:24:50)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
Martainn napisał/a:
chloe2 napisał/a:

Za gotowanie masz plusa big_smile
Ale jak to nie musisz zbierać na mieszkanie bo odziedziczysz? Juz rodziców do piachu wysyłasz? tongue

Mnie tu właśnie przebija się raczej brak ambicji "ksiażkowego" robotnika z taśmy. Dom odziedziczyć, pracę zmienić tylko po to, żeby więcej było na przewalenie. I to jest ta chęć zmiany w życiu? No sorry. Ale z tego skąpego opisu to raczej się "dobra partia" nie wyłania. Wręcz przeciwnie. Ale tak jak piszę. Tylko z opisu, bo tylko tyle autor opisał. Wielkich wymagań co do partnerki też nie ma:P

Z drugiej strony, jeśli miałby zmienić pracę na korporacyjnego androida wydzwaniającego po ludziach i wciskającego im to, czego nie chcą, to już lepiej niech pracuje przy taśmie. Przynajmniej jego praca ma jakiś sens.

48

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Matt niech pracuje tam gdzie mu praca daje najwięcej satysfakcji

49 Ostatnio edytowany przez Matt87 (2015-11-15 22:44:18)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Jak najbardziej. Jest zresztą mnóstwo kobiet, którym takie podejście do życia nie będzie przeszkadzać, w myśl zasady: "grunt, że pracuje, że zarabia".

50

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Dla mnie ważne ze facet ma satysfakcje z pracy bo wole jak jest zadowolony po pracy z najniższą krajową niż wsciekly i zestresowany z 3 tysiami

51

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
chloe2 napisał/a:

Dla mnie ważne ze facet ma satysfakcje z pracy bo wole jak jest zadowolony po pracy z najniższą krajową niż wsciekly i zestresowany z 3 tysiami

???

Rafik25 napisał/a:

Na co dzień pracuje w firmie produkcyjnej i w między czasie dążę do przekwalifikowania się na inny zawód gdzie po prostu więcej zarobie i szybciej spełnię swoje cele i marzenia.

....gdyby miał taką satysfakcję z pracy w firmie produkcyjnej, to by nie starał się zmienić zawodu. Poza tym, jeśli gość ma 25 lat i skończył technikum (nie wiem czy studiował) to trochę czasu miał, by cokolwiek zrobić w kierunku przebranżowienia się, a tak... tylko dobre chęci, którymi podobnież piekło jest wybrukowane big_smile

52

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Averyl miałam na myśli zmianę pracy w pogoni za lepszym pieniądzem.
Bo dałaś te pytajniki  tongue

53

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Tak czytam te wasze komentarze i widze ze nie ktorzy najchetniej zrownaliby mnie z ziemia smile Hymm o ile dobrze pamietam ktos pisal ze opisalem malo cech swojego charakteru. To moze napisze wiecej o sobie. W dzien pierwszej matury, bylem na rozmowie o prace i mnie przyjeli. Od tego dnia praktycznie caly czas pracuje, jak chcialem zmienic prace na lepsza to szukalem czegos ale w miedzy czasie meczylem sie jeszcze w obecnej robocie. Zarobki przez pierwsze 3 lata pracy wahaly sie w granicach 1300-1600zl netto, od tego nalezy odjac 400zl oplaty na dom, 100zl paliwo, 70 internet + jakies tam drobne wydatki w granicach 200-300 zl miesiecznie a  reszte odkladalem. Kupilem sobie na poczatku samochod za jakies 11 tys reszte zainwestowalem troche w remont domu itp. Tak naprawde po szkole dlugo nie wiedzialem co zrobic ze swoim zyciem, w jakim kierunku isc, w czym chce pracowac itp. Po prostu mialem rozsterki bo sam nie wiedzialem co robic dalej... Do tego mozna dolaczyc ojca alkoholika ktory robil rozpierdziel w domu i oczywiscie zgadnijcie kto musial bronic matki i babci jak sie na nie rzucal... Ale to juz dluzsza historia.. final jest taki ze dzieki mnie stary usiadl na dupie, ma wyrok z sadu i rodzice sa po rozwodzie. Mozna wiec powiedziec ze sytuacja sie uspokoila na tyle zebym mogl w koncu myslec o sobie i swojej przyszlosci a nie tym co sie dzieje w domu... Po szkole jak zaczalem pracowac i zaczely sie problemy rodzinne uwierzcie mi ze moja psychika w pewnym momencie padla. Musialem pracowac i myslalem czy w domu nie ma awantur, szarpanin itp. Nie wiem czy ktos z was przechodzil przez cos podobnego ale jesli tak to doskonale  rozumiecie czym jest strach o osoby ktore kochacie. W pewnym momencie musialem stlumic swoje emocje i pokazac ze jestem kims twardym i opanowanym chodz w srodku bylo calkiem cos innego. Na obecna chwile mysle ze jak na moje male miasto mam dobra prace zarobki 1800-2000 zalezy od miesiaca. Nie pomyslcie czasem ze sie chwale zarobkami, chce wam po prostu przyblizyc moja sytuacje jak ona wyglada. Z tego co mi zostaje od dluzszego czasu odkladam na prawojazdy aktualnie koncze kat C, mam juz pieniadze zeby rozpoczac kurs na przewoz rzeczy ale zaczne go zaraz jak zdam prawko. Potem zostanie mi jeszcze kat C+E i moge zaczac prace zawodowego kierowcy na trasach miedzynarodowych. Aktualnie z mojej smiesznej wyplaty nie jestem w stanie odlozyc sobie na swoje meiszkanie badz wynajmowac jakies bo wtedy w sumie nic mi nie zostanie... Z mojej obecnej wyplaty przy dobrych wiatrach moge odlozyc jakies 1200zl, nie chce mi sie liczyc dokladniej ale mysle ze cos kolo tego wyjdzie. Male mieszkanie 40-50m kosztuje w granicach 130-150 tys wiec prosze was z czego ja mam sobie kupic mieszkanie i sie usamodzielnic z obecnej wyplaty... Robie prawojazdy na zawodowego kierowce po  to zeby potem wkrecic sie do jakiejs firmy i zarabiac w koncu jakies konkretniejsze pieniadze z ktorych ze tak powiem moge cos w przyszlosci zwojowac. Wiem ze to nie jest lekka praca ale jestem zawsze uparty w dazeniu do celu i te max 10 lat w tym zawodzie przepracuje. Po 10 latach stac mnie bedzie na kupno mieszkania, samochodu z salonu i pewnie jeszcze cos zostanie ale nie obecnie... W kazdym badz razie po tych max 10 latach daruje sobie prace na tych tzw tirach i wtedy po prostu znajde sobie jakas prace na dostawczaku gdzie bede codziennie w domu... Nie wiem co bedzie za 5 czy 10 lat. Narazie obralem sobie pewien kierunek do ktorego daze, w rodzinie mam 2 kierowcow wiec wiem tylko ze prace bede mial od razu gdy tylko wszystko pozdaje. Zdaje sobie z tego sprawe ze zeby cos osiagnac trzeba duzo poswiecic.I jestem gotow do tego. To w sumie mamy zarys moich planow na przyszlosc. Moj charakter?  W sumie nie wiem nawet w ktorym momencie ale gdzies idac przez zycie stalem sie optymista, chodz mam swoje dni w ktorych mam dola i moze gdzies to zanika. Sporo razy slyszalem od ludzi ze jestem wesola i zabawna osoba. Bywam tez powazny gdy kogos nie znam.

54

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Poza tym moje zycie wiaze sie z muzyka ktora uwielbiam. Kocham kino, tanczyc, jak jest dobra partnerka to ze tak powiem noc jest nasza wink Czesto jestem spontaniczny, np wczoraj kumple zadzwonili czy jedziemy na impreze i pojechalismy 130km w jedna strone po  to zeby pobawic sie w nowym klubie. Ja bylem kierowca ale w sumie jakos mi to nie przeszkadzalo bo zbytnio nie lubie alkoholu a jazda samochodem w sumie sprawia mi przyjemnosc. Mysle ze czasami jest we mnie za duzo wpsolczucia a badzmy szczerzy ludzie nie potrafia tego docenic, czesto wbijaja nam jeszcze noz w plecy za to. Tak naprawde ciezko jest siebie ocenic... na pewno nie jestem synusiem mamusi wybijcie sobie to z glowy od razu. W sumie kiedys marzylem zeby sie wyprowadzic do poznania albo wroclawia ale niestety sprawy finansowe mi to uniemozliwily. Potem gdzies pojawila sie mysl zeby wyjechac za granice i tam zarobic na swoje marzenia ale w sumie wpadlem na pomysl tych tirow i tego sie narazie trzymam. Jestem osoba towarzyska, naprawde czesto slysze od dziewczyn tekst ze rozmawiamy pierwszy raz a czuje sie jakbysmy byli znajomymi od lat. Mimo to nie mam szczescia do kobiet... nie wiem co jest tego przyczyna. Z wygladu chyba az taki potwor ze mnie nie jest po jednak tych zwiazkow troche mialem i nie kiedy naprawde z ladnymi dziewczynami. To nie jest tak ze zwracam uwage tylko na wyglad. Nie jestem taki pusty. Jedyne czego wymagam to skoro ja jestem kims o normalnej budowie ciala to chcialbym zeby moja partnerka tez taka byla. A nie ze ma ostra nadwage i wisi jej brzuch do kolan. No sorry ale nie wyobrazam sobie byc z kims kto wazy ponad 100 kg

55

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Przeczytalem reszte komentarzy. Ehh kobitki to ze napisalem ze mam swoje pietro w domu nie oznacze ze sie tym chwale,  tak samo wyzej napisalem wam ile zarabialem kasy po szkole i  teraz. Pamietajmy ze zyjemy w polsce, dzisiaj trzeba sie cieszyc z tego ze w ogole ma sie prace. Znam wiele osob ktore siedza na bezrobociu na dupie przed komputerem, mamusia podaje im obiad pod twarz i lata nad nimi caly dzien... ja taki nie jestem. Ja potrafie przyjsc z pracy z nocki i ugotowac obiad bo np mama sie zle czuje. Weekendy zazwyczaj ja gotuje. Znajac zycie ktos zaraz mi wytknie ze ma ojca alkoholika to gdzie dziewczyna miala by sie do niego wprowadzic... ojciec ma swoj osobny pokoj, tak samo jak mama i babcia. Tak jak pisalem wyzej zapewnilem spokoj w domu. Nie ma awantur, nie ma szarpaniny itp. Jesli ojciec bedzie chcial wrocic do takich wrazen zalatwimy mu eksmisje z domu. I nie ma ze boli. Albo on dostosuje sie do warunkow panujacych w domu albo bedzie musial opuscic dom. Mamy 21 wiek to juz nie sa czasy na przemoc i agresje w domu. Mial wszystko, przez alkohol i agresje stracil juz bardzo duzo. Myslicie ze cos sie zmienilo? Nie. On uwaza ze to nasza wina. Jak pojdziecie do psychologa AA to wam powie ze kazdy alkoholic bedzie zganial na rodzine, ze to ich wina a nie jego. Odnosnie tego tematu nawet nie zaczynajcie tego komentowac. Moim obowiazkiem bylo zadbac o bezpieczenstwo osob ktore kocham. I tego dokonalem. Mam duze plany tak szczerze mowiac zwiazanymi z tirami i potem pieniedzmi ktore uda mi sie zarobic w okolo 10 lat, ale to nie jest tak ze jestem jakims pieprzonym materialista. Ja spotykajac sie z dziewczynami nie patrze czy sa biedne czy bogate. Bo co ja mam do tego... Ona nie miala wplywu na rodzicow czego sie dorobili, jacy sa itp. Kazdy z nas cale zycie sie czegos dorabia. Ja chce dorobic sie jakis rzeczy, zapewnic sobie godna przyszlosc i moze starosc. Kazdy ma jakis swoj cel w zyciu. Pamietajcie ze mlodzi ludzie po szkole jeszcze nie wiedza jaki kierunek sobie obrac. To nie jest takie latwe jak nie ktorym sie wydaje. I odnosnie tego co wczesniej napisalem zebyscie sie nie czepiali. To czego chce sie dorobic to tylko MOJE marzenie. Ja nie robie tego zeby potem wyrywac jakies modelki itp. Robie to dla SIEBIE. Ktos tam napisal ze autor tematu bylby glupi jakby mial wynajmowac teraz mieszkanie skoro ma gdzie mieszkac, zgadzam sie z tym w 100%. Poza tym skad moge wiedziec co bedzie za 10 lat? Moze sie okazac ze zostane sam, bo w koncu moi bliscy maja swoje lata i sa schorowani... Nie jestem w stanie przewidziec tego co sie wydarzy za pare lat. Jestem typem czlowieka ktory obiera cel i dazy do niego.  Teraz pracuje na produkcji, skonczy sie sezon i moga mnie wywalic. A prace nie jest tak latwo teraz znalezc. A zawodowi kierowcy zawsze znajda prace w tym zawodzie nie oszukujmy sie. Czyli reasumujac, inwestuje w siebie po to zeby potem sie tak nie martwic o swoja starosc. Sporo napisalem, ale dzieki temu znacie juz mniej wiecej moj tok myslenia. Mam zarys na swoje zycie. Napisalem pare rzeczy przewidujac to z czym mozecie mi pojechac. Czasami takie fora sa dobrym rozwiazaniem dla ludzi chcacym sie wyzalic i poznac opinie innych ludzi. Bo przeciez nie pojdziemy do jakiejs kolezanki i nie zaczniemy jej opowiadac szczegolowo o swoim zyciu... Sa rzeczy o ktorych wstyd jest mowic. Nie zawsze mamy wplyw na swoje zycie i na to jakich mamy rodzicow. A tutaj, mozemy mowic o wszystkim bo nie wiemy kim jestesmy w zyciu realnym. Sa rzeczy ktorych nie akceptuje u dziewczyn. Jak dziewczyna nie zmywa naczyn bo pobrudzi sobie paznokcie, nie sprzata w domu bo po co, ma nie dojrzale podejscie do zycia, nie odpowiedzialne, pedzi samochodem po miescie 100km/h i ryzykuje moim zyciem i inncyh to czyja to jest wina moja? Ja spotykam wlasnie takie panny. Jest jeszcze wiele przypadkow od ktorych mi rece opadaja. Przez pewien czas zaczalem szukac dziewczyny starszej od siebie ale uswiadomilem sobie ze wiek nie swiadczy o dojrzalosci drugiej osoby. Raz zabralem na randke dziewczyne do parku, byla juz pozna godzina a teraz wiadomo szybko sie robi ciemno. Zgadnijcie jaki temat zaczela? Bedac ze mna w parku gdzie nie bylo zywej duszy i jest tam duzo sciezek nie oswietlonych zaczela temat odnosnie jakiegos gwaltu w parku. O tym ze jakis koles zgwalcil 2 nastolatki. Fajny temat na randke co? Mozecie sie tylko domyslac jaka byla moja reakcja. Zaczalem sie zastanawiac czy ma rowno pod sufitem... w sumie moglbym wam poopisywac pare takich randek. Mielibyscie niezly ubaw smile Raz dziewczyna byla starsza ode mnie 3 lata, spotkanie  tez bylo w parku ale tym razem w dzien. I w pewnym momencie nalegala na to zebym poszedl z nia do jej mieszkania, na jakis film i takie tam. Nie pamietam dokladnie jej slow ale odebralem ta propozycje jak by mnie zapraszala na seks. Jako ze sie szanuje szybko zakonczylem to spotkanie. Smiesznych sytuacji bylo sporo. I to nie jest chwalenie sie czy cos... takie jest dzisiejsze zycie. Jako ze rano mam jazdy to ide juz spac. ZwyklyFacet dziekuje za obrone smile

56 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-11-16 02:47:11)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
ZwykłyFacet napisał/a:

Skoro facet ma być idealny to w takim razie nie ma sensu zwracać uwagi na kobiety nieidealne pod względem urody - skoro męskość redukujecie do zarabiania kasy to kobiecość jest tylko wyglądem. Statystycznie rzecz biorąc większość z Was nie powinna nawet marzyć o partnerze bo piękno dotyczy tylko niewielkiej grupy kobiet, ładnych jest już więcej a brzydkich i przeciętnych najwięcej.
Idąc dalej - czego ma oczekiwać od życia dziewczyna przeciętna z urody - powiedzmy między 5, a 8? Niczego dobrego, bo facet "zaradny" czyli z kasą nie zwróci na nią nawet uwagi.
A "singielki" po 25 roku życia, kiedy już cera daje pierwsze oznaki starzenia, powinny się zamknąć w domu.

Czyli zestaw dla faceta na randkę:
1. Akt własności jakiejś nieruchomości / kredyt
2. Dyplomy potwierdzające wykształcenie
3. Umowa o pracę / wpis do ewidencji.

Tylko, że jak taki gośc przyjdzie na spotkanie to czym pochwali się przed nim przeciętna kobieta, która nie jest 90-60-90? No raczej niczym.

Ładnie macie w głowach dziewczyny porobione.

Nie no, ja się zgadzam, facet ma 25 lat, ja tam nie wymagałabym swojego domu, jak mieszka z rodzicami, ale jest samodzielny i nie oczekuje, by ktoś zawsze wszystko za niego robił, to jest ok. Skoro na pewno góra domu będzie dla niego, to ok, bo właśnie chodzi, by choć trochę swobody było, samodzielności, by była jedna kuchnia dla nich, inna dla rodziców itp, jakby tak było to dobrze, inaczej gorzej, bo jak się już chce mieszkać razem, to najlepiej samodzielnie.

Rafik, to faktycznie masz plan na siebie i moim zdaniem to świetnie, także myślę, że w końcu fajną kobietę znajdziesz smile Jestem zajęta, ale spokojnie Ci powiem, że widać, że jesteś fajnym facetem i jak dla mnie, to masz rację, w Polsce łatwo nie jest, najgorszych zarobków nie masz, a skoro się rozwijasz, to raczej będą większe i będziesz robił wtedy to co chcesz robić. Do tego masz normalne wymagania widać, znajdziesz ją, tak uważam smile

57

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Normalnych kobiet jest mniej niż 10%. Poznasz niezrównoważone, pozbawione uczuciowości, które będą chciały z tobą być tylko po to żeby mieć dzieci. Mieć normalną przyjacielską relację z kobietą jest nie sposób teraz. Zobacz dookoła jak ludzie są zamknięci w sobie i nie chcą nawet rozmawiać. Nasza cywilizacja jest na krawędzi upadku społecznego.

58

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Jest dużo fajnych kobiet tylko trzeba otworzyc się na ludzi i nie przekreślać po jednym spotkaniu. Zależy co ktos rozumie pod pojęciem fajny czy normalny
przeciez jak ktos szuka jakiegoś idealu to wiadomo ze się na tym przejedzie. Trzeba tez zaakceptować niektóre wady w związku i mysle ze jak znajdziesz kobietę ktora pokochasz to nie będą Ci przeszkadzały drobne wady.
Nie można operować jakimiś procentami na podstawie własnych doświadczeń i mówić ze tak jest wszędzie. Nie można mówić ze dla kobiet szuka kogoś tylko po to żeby miec dzieci. Najgorsza bzdura jaka słyszałam. Założenie rodziny jest ważne dla obojga dojrzałych ludzi.

59

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
chloe2 napisał/a:

Nie można mówić ze dla kobiet szuka kogoś tylko po to żeby miec dzieci. Najgorsza bzdura jaka słyszałam. Założenie rodziny jest ważne dla obojga dojrzałych ludzi.

Tylko,że inne czynniki pchają kobietę w kierunku rozmnażania,a inne faceta.
Facet chce kobiete,a kobieta....dziecko.
Kobieta ma czysto biologiczną "misję" zostać matką,facet bardziej chce przekazać geny,przedłużyć ród,zostawić kogoś po sobie.
Po prostu facet jest tylko środkiem do osiągnięcia celu.Z resztą bardzo często seks po ślubie zanika,bo i po co skoro już się rozmnożyła ? big_smile

60

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

I w związku z tak obszernym opisem jestem zmuszony cofnąć moje poprzednie słowa o braku ambicji. Jesteś normalnym, zaradnym facetem.

61

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

@Martainn - było to wiadome od początku, tylko netkobietki obsobaczyły gościa bo nie jest milionerem, a najlepsza była ta od córki, co chłopaka zostawiła bo nie chciał brać kredytu wink

62

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Rafik - jednym z twoich problemów jest koszmarna autoprezentacja, jeśli na dzień dobry zaczynasz prezentować siebie w sposób nieatrakcyjny, to po takim wstępie, niezależnie co później powiesz, będzie ci trudno zrobić lepsze wrażenie.
Mam koleżankę, która przyciąga dziwnych facetów, już po pierwszych słowach opowieści o nowym związku, wiadomo jak to się skończy. Może ty masz to samo, zwracasz uwagę na te dziewczyny, które chcą się bawić, albo chcą, by facet je adorował, czy szukają bogatego sponsora, a potem odkrywasz, że one wcale nie są zainteresowane twoim wartościami, że szukają czegoś innego w życiu. Twój rozum podsuwa ci logiczne rozwiązanie "normalna" dziewczyna, ale twoje subiektywne odczucia sprawiają, że wybierasz atrakcyjną (podświadomie), ale nie taką którą nazywasz "normalną" dziewczyną.
Ta podświadoma atrakcyjność nie musi leżeć wcale w fizycznym pięknie, często np. dziewczyny szukają namiastki swojego ojca w partnerze - tego by umiał zarządzać rodziną, decydować, być stanowczym, albo swojego pierwszego faceta - by był wysoki, wysportowany, itd

63

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

A byłem ostatnio w klubie. Wydawałoby się dość porządnym. Nie wiedziałem, że to aż tak na psy zleciało. Faktycznie. Nie jest to dobre miejsce na szukanie kobiety do związku:D

64 Ostatnio edytowany przez Nektarynka53 (2015-11-16 11:54:51)

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?
Rafik25 napisał/a:

Przeczytalem reszte komentarzy. Ehh kobitki to ze napisalem ze mam swoje pietro w domu nie oznacze ze sie tym chwale,  tak samo wyzej napisalem wam ile zarabialem kasy po szkole i  teraz.

Napiszę Ci jedno ja osobiście nie odebrałam tego jako chwalenie się na forum - napisałeś szczerze co masz ok. Już o wspólnym zamieszkaniu z teściową nie zamierzam się wypowiadać, bo dla mnie to proste. Są kobiety z innym podejściem, tych musisz szukać. Ciekawi mnie jak widzisz wspólne mieszkanie po ślubie, tym bardziej że przez sporą część czasu zamierzasz być zawodowym kierowcą, a wiadomo jak taki zawód wpływa na rodzinę?
Tak w życiu bywa, że każdy startuje z innego "progu" jedni mają lepiej inni gorzej - znam o wiele gorsze sytuacje od Twojej, więc nie masz tak źle smile. Z Twoim podejściem do życia itp. itd. który nam tutaj przedstawiłeś nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem Sobie jakiejś bardziej ogarniętej i fajnej partnerki, ale masz z tym problem. Coś tutaj musi być na rzeczy. Nie wiem to chyba powinien ktoś z męskiej części forum, który ma szczęście w miłości (!) Ci to wytłumaczyć smile. Bo dla mnie to było dość proste - być może jesteś słabym obserwatorem i idziesz na żywioł w tej kwestii?

Averyl napisał/a:

Rafik - jednym z twoich problemów jest koszmarna autoprezentacja, jeśli na dzień dobry zaczynasz prezentować siebie w sposób nieatrakcyjny, to po takim wstępie, niezależnie co później powiesz, będzie ci trudno zrobić lepsze wrażenie.
Mam koleżankę, która przyciąga dziwnych facetów, już po pierwszych słowach opowieści o nowym związku, wiadomo jak to się skończy. Może ty masz to samo, zwracasz uwagę na te dziewczyny, które chcą się bawić, albo chcą, by facet je adorował, czy szukają bogatego sponsora, a potem odkrywasz, że one wcale nie są zainteresowane twoim wartościami, że szukają czegoś innego w życiu. Twój rozum podsuwa ci logiczne rozwiązanie "normalna" dziewczyna, ale twoje subiektywne odczucia sprawiają, że wybierasz atrakcyjną (podświadomie), ale nie taką którą nazywasz "normalną" dziewczyną.
Ta podświadoma atrakcyjność nie musi leżeć wcale w fizycznym pięknie, często np. dziewczyny szukają namiastki swojego ojca w partnerze - tego by umiał zarządzać rodziną, decydować, być stanowczym, albo swojego pierwszego faceta - by był wysoki, wysportowany, itd

Do słów Averyl najbardziej bym się skłaniała.
Tutaj wychodzi bardzo kiepska samoświadomość. Niespójność pomiędzy wyobrażeniem na temat własnej osoby, a rzeczywistym odbiorem przez osoby z zewnątrz. Mamy plan, aby "przyciągnąć" tego typu osoby, ale w rzeczywistości interesujemy jednostki dość dalekie od tego wyobrażenia. Często jako własną autoprezentację bierzemy zdanie na nasz temat najbliższej rodziny, która dobrze nas zna. Pierwsze wrażenie nie tworzy się podczas miesięcy tylko max kilku minut.
Dlatego np. politycy mają ludzi od kreowania wizerunku smile. Aby prezentowana postawa szła w parze z wnętrzem danej osoby - dlatego w subkulturach dużą wagę przywiązuje się do ubioru.

65

Odp: Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Tak przez ciekawość zapytam się panów - chcielibyście taką "normalną" dziewczynę za żonę, taką co to pierze, gotuje, sprząta, czeka na męża z uśmiechem i zawsze go wspiera, ma takie samo zdanie jak małżonek, reprezentuje go itd - innymi słowy PANI DOMU w pozytywnym znaczeniu, taka klasyczna wersja (chyba bardziej zaczerpnięta nawet z kultury japońskiej niż rodzimej). Oczywiście cena jest taka, że to wy musicie zarobić na dom,  na żonę, dzieci, to wy musicie być tymi, co podejmują trudne decyzje i biorą na siebie odpowiedzialność, itd innymi słowy PAN DOMU.
Pełna klasyka, czy może jednak wersja modern - czyli, że dwie strony budują rodzinę, pracują, wspólnie dorabiają się, wspólnie dzielą się trudami wychowywania dzieci, czy czasem opieki nad starszymi rodzicami.
Oczywiście - jest to sfera gdybologii, bo na ogół to samo życie wymusza pewne rozwiązania... ale chcielibyście?

Posty [ 1 do 65 z 1,181 ]

Strony 1 2 3 19 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Jak znaleźć normalną kobietę w dzisiejszych czasach?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024