Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

boję się psów bez smyczy. nigdy mnie żaden pies nie ugryzł, nie chodzę nigdzie sama, bo ponieważ, że wszystkie psy bez smyczy są groźne. co mam zrobić z tym?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Co dokladnie przychodzi Ci do glowy na widok psa?  Czy kazde zachowanie psa jest dla Ciebie alarmujace?  W jakich sytuacjach widzisz psy bez smyczy?  Czy boisz sie kazdego psa niezaleznie od rozmiaru?  Jaki chcialabys osiagnac cel?  Np. czy chcesz tylko pozbyc sie fobii?  Moze chcesz poznac mowe ciala psa?  Moze chcialabys miec psa?

3 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-07-18 20:51:12)

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Masz prawo poprosić właściciela by psa zapiął jak Cię mija.
Poza tym z pewnością musisz popracować nad pozbyciem się fobii w czym pomoże Ci specjalista.Wątpię byś sama sobie pomogła w tym problemie.
Jak reagujesz gdy mija Cię pies bez smyczy?

4

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Mam psa, wogóle nie jest groźny.
Psy na ogół nie są agresywne i z tego co mi wiadomo niezbyt zainteresowane ludźmi. Wiadomo wszystko zależy od rasy, ale agresywne psy są zazwyczaj prowadzone na smyczy lub zamykane na podwórkach.
Wiadomo można bać się psów chorych, wtedy bywają agresywne.
Na ogół nie ma się czego bać.

5

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

To nie chodzi o to,że autorka boi się psów agresywnych.
Ona boi psów w ogóle.
Ja na przykład boję się pająków mimo,że wiem,że żaden z nich nie jest w stanie mi cokolwiek zrobić.
Sama jestem psiarą i nigdy nie miałam problemów z agresją swoich psów lub psów spotkanych na spacerze.

6

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Nieraz słyszę rodziców mówiących do swoich małych dzieci przechodzących obok psa; "uważaj, bo może cię ugryźć", "nie dotykaj/nie podchodź bo cię ugryzie" itd. A potem te dzieci nie wiedzą tak na prawdę czemu boją się psów. Jest to niestety rodzaj fobii, który raczej bez specjalisty nie minie. Ja nie jestem specjalistą, ale z tego co kiedyś słyszałam to tego typu fobie najskuteczniej leczy się poprzez ekspozycję na czynnik.
A może masz w rodzinie lub wśród znajomych psa, do którego mogłabyś się zbliżyć. Pewnie sama nie miałąś/nie masz psa i wyobraźnia podpowiada ci same złe scenariusze.

7

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

To bardzo szkoda, ze sie boisz psow. To sa wspanale zwierzeta, nastawione na przyjazne kontakty z ludzmi i warto popracowac nad tym, zeby je poznac.
Przy odrobinie znajomosci zachowan i mowy ciala psow wszelkie strachy powinny przejsc, bo zazwyczaj wynikaja one z nieznajomosci zwierzat.
Psy nie atakuja ot tak po prostu, ale lekliwe zachowanie czlowieka moze oczywiscie czasem prowokowac, wiec korzystnie byloby sie tego strachliwego nastawienia pozbyc.
Ogolnie gdy zdarzy Ci sie taka sytuacja, ze pies sie do Ciebie zbliza, to wtedy najlepiej stanac w miejscu i nic nie robic, nie patrzec na psa ani do niego nie mowic, po prostu go ignorowac. Zazwyczaj jesli pies podchodzi, to chce po prostu powachac czlowieka w celu oceny sytuacji, bo one sie kieruja glownie wechem. Powacha sobie i pojdzie.

Moze jest gdzies w okolicy u Ciebie na przyklad schronisko dla bezdomnych zwierzat. Jesli jest dobrze prowadzone, to moze warto tam sie kilka razy przejsc, porozmawiac z wolontariuszami, poszukac jakichs mozliwosci kontaktu ze zwierzetami, zeby je poznac i sie z nimi oswoic.

8

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Jeśli to jest lęk irracjonalny, znacznie przekraczający zagrożenie, to być może będzie ci potrzebny specjalista. Nie uda się wyeliminować wszystkich potencjalnych psów, więc warto coś zrobić z problemem.
Jeśli lęk to tylko wspomnienie złych doświadczeń, to spróbuj go przełamać.

Dobrze byłoby gdybyś poznała psychikę psów - pies czuję twoje emocje --> ty przekazujesz mu informację, że się boisz, jest jakieś zagrożenie --> pies zaczyna być uważny, szukać zagrożenia, przybierać postawę obronną, gotowość być może do walki --> więc ty jeszcze bardziej boisz się, bo pies wygląda groźnie. Tak jak napisała Marajka w większość przypadków pies chce sprawdzić czy jesteś znajoma/obca.
Duże psy mogą wyglądać "strasznie", ale często są one dużo łagodniejsze od małych, mniej pewnych siebie, które muszą sobie wywalczyć pozycję.
Spróbuj obejrzeć sobie programy o psach np. C. Milana - jak tresuje zwierzaki (często on pokazuje jakiś drobne symptomy w zachowaniu, po których można pozanać, że pies się boi i może być niebezpieczny, lub na odwrót jest bardzo radosny i chce się bawić - to że skoczy na ciebie albo zaczepi cie łapą (zwłaszcza młode) nie musi oznaczać, że jest agresywny. Może policję dla zwierząt, jak bardzo poszkodowane bywają zwierzęta, czy inne.

Większość psów nie jest agresywna wobec ludzi, zazwyczaj traktują ludzi jako ważniejszych osobników w stadzie, którym okazują swoją uległość ale oczywiście są psy ze złymi doświadczeniami, czy źle wychowywany (czy wprost tresowane na agresywne).

9

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Można powiedzieć, że w przypadku psów chodzących bez smyczy pewna doza strachu jest potrzebna. Nigdy nie ma pewności, że pies taki nie jest agresywny. Jeśli jednak strach ten jest dla ciebie paraliżujący, nieadekwatny do sytuacji, to warto postarać się go zmniejszyć. Oczywiście możesz szukać pomocy u specjalisty (fobie najskuteczniej leczone są przy pomocy terapii poznawczo-behawioralnej). Ogólnie mogę poradzić ci, byś stopniowo oswajała się z psami. Oglądanie filmów dokumentalnych na ich temat może być dobrym pomysłem. Później np. kontakt z psami znajomych, o których wiadomo, że są nieagresywne.

10

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?
Sabina123 napisał/a:

Można powiedzieć, że w przypadku psów chodzących bez smyczy pewna doza strachu jest potrzebna. Nigdy nie ma pewności, że pies taki nie jest agresywny. Jeśli jednak strach ten jest dla ciebie paraliżujący, nieadekwatny do sytuacji, to warto postarać się go zmniejszyć. Oczywiście możesz szukać pomocy u specjalisty (fobie najskuteczniej leczone są przy pomocy terapii poznawczo-behawioralnej). Ogólnie mogę poradzić ci, byś stopniowo oswajała się z psami. Oglądanie filmów dokumentalnych na ich temat może być dobrym pomysłem. Później np. kontakt z psami znajomych, o których wiadomo, że są nieagresywne.

A do czego potrzebna jest ta doza strachu? Potrafisz sensownie to wyjaśnić?
Strach powoduje,że zachowujemy się w określony sposób,mamy określony chód,postawę.Takie rzeczy pies od razu zauważa i nawet jeśli nie zareaguje agresją to na wszelki wypadek się zainteresuje albo obszczeka.
Jeśli pies jest naprawdę agresywny i puszczony luzem to strach człowieka może spowodować nieadekwatną interakcję.
W szkołach uczą dzieci jak zachowywać się względem agresywnego psa.I z pewnością nie należy okazywać strachu.
Pies agresywny nie może po prostu chodzić luzem.I należy zwrócić uwagę właścicielowi lub zadzwonić na policję.
Generalnie,jeśli ktoś boi się nawet spokojnego psa,który do niego podbiega chcąc się przywitać należy poprosić właściciela o odwołanie psa a właściciel łachy nie robi,że psa odwoła.

11

Odp: Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

jezeli szczegolnie boisz sie psow to zawsze miej w torebce mala rozkladana parasolke pozwoli ci ona na poczucie bezpiecenstwa. mozesz ja zawsze wyjac i odblokowac i zaslonic sie.
ja tez podnosze kamien z ziemi,albo zaslaniam sie rowerem.zwracam uwage wlascicielom, najczesciej mnie uspokajaja.
parasolka taka mala to dobry pomysl.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Boję się psów bez smyczy, co mam zrobić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024