Muzyka i jej wpływ na naszą ocenę innych ludzi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Muzyka i jej wpływ na naszą ocenę innych ludzi

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Muzyka i jej wpływ na naszą ocenę innych ludzi

Witam,

Zadam być może nietypowe pytanie ale czy muzyka jakiej jakaś osoba słucha wpływa na waszą ocenę danej osoby? Na przykład jeżeli słucha muzyki której nie cierpisz to ciebie to odrzuca? i vice versa jeżeli słucha muzyki która lubicie to jest to dla was jakiś plus?

Ja sam nie wiem, myślę ,że jeżeli osoba słuchałaby takiej samej muzyki to byłoby naprawdę super ponieważ moglibyśmy słuchać jej razem, ale nie widzę by diametralnie inny gust muzyczny mógłby mnie odrzucić.

Można to rozpatrywać przez pryzmat przyjaźni jak i związków.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Muzyka i jej wpływ na naszą ocenę innych ludzi

Ja słucham ciężkiej muzyki,przede wszystkim melodic death metal...ostatnio,dość długo korespondując z jedną laską na portalu,napisała mi,że to jakiej muzyki słucham "świadczy o mnie i o moim wnętrzu" czyżby ? Zrobiło mi się trochę przykro,gdyż jestem spokojnym człowiekiem i taki rodzaj muzyki stanowi jakoby przeciwwagę dla mojego charakteru.Na koniec podlinkowała mi jakieś artykuły napisane przez księży w których ciężką muzykę stawiają w bardzo niekorzystnym świetle,jako wytwór szatana lol
Podobno muzyka działa na podświadomość,może na jednych mniej,na drugich więcej,ja słucham ciężkiej muzyki chyba już z 15 lat i jakoś nie czuje żeby miało to na mnie jakiekolwiek znaczenie,chociaż żona kolegi twierdzi,że taka muzyka wywołuje w niej agresję...

Na pewno rodzaj słuchanej muzyki poniekąd,tak jak i inne rzeczy jest w jakimś stopniu są odzwierciedleniem wnętrza,ale czy można jednoznacznie stwierdzić,że np ktoś kto słucha muzyki poważnej,to człowiek spokojny i wrażliwy?Nie sądzę.

Stronger and stronger ...

3

W sumie zgadzam się. Nie wiem o czym świadczyła by muzyka którą ja słucham ponieważ słucham prawie każdego typu (hiperbola). Może jestem wewnętrznie sprzeczny big_smile.
Ale stawiajać to w świetle partnerki to chyba sprawiło by ci bardzo dużą przyjemność gdyby słuchała podobnej muzyki. Ale jeżeli słucha muzyki której nieznosisz to w jakiś sposób traci w oczach? Ja wiem ,że każdy ma swój gust i o nich się nie dyskutuje ale w związku chyba jest ważne aby te gusta były podobne.

4

Słuchana muzyka nie ma kompletnie żadnego znaczenia w relacjach międzyludzkich. Fakt, nasz gust muzyczny w pewnym sensie opisuje naszą osobowość, aczkolwiek  nie powinien być traktowany jako podstawa do określenia osobowości drugiego człowieka. Miło jest spędzać czas w towarzystwie osoby, która lubi podobny gatunek muzyki, ponieważ zaciera to pewną granicę co do wspólnie spędzanego czasu - można wspólnie jej słuchać, nie mając przy tym wyrzutów sumienia,  iż komuś ona nie odpowiada. Jednak, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdybyśmy chcieli utrzymywać kontakt tylko i wyłącznie z ludźmi do siebie podobnymi, tylko osobniki słuchające muzyki popularnej miałyby towarzystwo...osoby z bardziej "wysublimowanym gustem" niestety zgubilyby się w tłumie..

5

Ja nie oceniam.
Chociaż nie do końca... bo pewnie zastanawiałbym się, gdyby jakaś inteligentna kobieta była fanką wyłącznie disco-polo, albo dajmy na to "popularnej muzyki tanecznej"!

Za to zauważyłem, że sam jestem oceniany na podstawie tego jakiej muzyki słucham. Albo BYŁEM za czasów tak zwanych nastoletnich wink

6

mysle, ze rodzaj muzyki, jakiej ktos slucha, ma spory zwiazek z jego charakterem i temperamentem i moze byc jakas wskazowka na to, czy na przyklad w przypadku mozliwego zwiazku jest jakas zbieznosc.
W tym sensie w jakis sposob oceniam ludzi po rodzaju muzyki, jaka lubia, ale nie w sensie: ten zly, ten dobry
Nawet kierowac sie tym przy wyborze partnera jest ciezko.
Moj maz zasypia na klasycznych koncertach, ktore ja bardzo lubie, mnie bola uszy, jak on slucha tych nieskomplikowanych bum bum rytmow. Rzeczywiscie jestesmy rozni jesli chodzi o charaktery i upodobania i mamy dosc maly przedzial wspolnych zainteresowan.
Mimo to jestesmy ze soba szczesliwi wink

7 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-07-16 12:15:59)

Ja oceniam. tongue

Gust muzyczny świadczy w pewien sposób o czyimś poziomie intelektualnym.
Oczywiscie inaczej się ma sprawa w stosunku do nastolatków, którzy jeszcze nie wyrobili sobie owego gustu, a inaczej w stosunku do ludzi dorosłych.

No sorry, ale człowiek, który od 20 lat słucha jedynie rapu, mialkiego disco czy dissco polo raczej mnie swoją osobowością nie zachwyci. 

Nic mi do tego jaki jest,  ale lepiej żeby nie słuchał żadnej muzyki niż ssluchal byle czego i bezmyslnie.

Cenie sobie poszukiwaczy i odkrywców, którzy nie zamykają się w jednym gatunku, ale też nie wciskaja ludziom, ze disco polo to muzyka, która może rozwijać mózg big_smile

Oczywiście nie oznacza to, ze ktoś, kto slucha disco polo jest głupi big_smile oznaczaa to, ze jest mało wybredny i wystarcza mu taka latwostrawna sieczka muzyczna bez żadnej wartości.

Rapu i jego miłośników nie lubię z innych względów smile

8

Gust muzyczny może się też zmienić
Od paru lat lubię słuchać klasycznej. Takiego powiedzmy Chopina. Jakby mi ktoś w wieku 14lat powiedział, ze tak będzie, popukalabym się w głowę.
Albo możliwe, ze się starzeje big_smile

9 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-07-16 21:56:23)

Właśnie na tym polega KSZTAŁTOWANIE gustu muzycznego. Bardzo bym się zdziwiła gdyby cię zadowalało to samo, co w wieku lat 14. Dlatego pisałam o nastolatkach i ludziach dorosłych.

Bo z muzyka jest podobnie jak z literaturá. Trudno powiedzieć, ze ktoś ma wyrafinowany gust literacki bo w swoim życiu przeczytał 3 tys. książek, jeżeli weźmie się pod uwagę, e 2550 z nich to były Harlequiny tongue

Ja też w wieku lat 15-18 przeczytałam prawie wszystko co było dostępne Koontza czy Mastertona, ale nie jest to literatura, która coś wniosła w moje życie i byłaby tematem do rozmów. Tak samo jak jakiś Europe czy inny Papa Dance, z których w pewnym wieku należało wyrosnąć jak z Gumisiów i Pokemonow.   

Czyli owszem, jeżeli spotykam osobę, której gust muzyczny zatrzymał się na etapie nastolatka mogę podejrzewać, ze nie dotyczy to jedynie muzyki.

Dlatego wolę, żeby już nie miał żadnego gustu (bo nie każdy ma słuch muzyczny, tak jak nie kady potrafi rysować) niż skolawiony przez złe wybory:D

10 Ostatnio edytowany przez tes_sa10 (2015-07-16 17:15:54)

Zapewne wraz z wiekiem gust muzyczny ewoluuje. Tak samo, jak i inne nasze upodobania.
To co nam się w danym czasie podoba, związane bywa też ze stanem emocjonalnym, w jakim się w danym okresie znajdujemy. Tak jest przynajmniej u mnie.
Inna sprawą jest kwestia wrażliwości muzycznej, która niekoniecznie u danego osobnika oznacza totalną tępotę, jak już tutaj ktoś stwierdził.
Żeby docenić walory muzyki, trzeba też niestety mieć dobry słuch muzyczny.
Czasem tak bywa, że bogaty w linii melodycznej i aranżacyjnie utwór, dla jednego będzie wspaniały, a dla innego, to totalny chaos wink
Wiem co mówię, bo mam takiego, poniekąd bardzo inteligentnego kolegę.
Ale do gustowanie w disco-polo pewnie by się  nie przyznał, obawiając się obciachu smile

"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego." Marek Aureliusz

11

Iceni napisał/a:

Tak samo jak jakiś Europe czy inny Papa Dance, z ktorych w pewnym wieku należało wyrosnąć jak z Gumisiów i Pokemonow.

Akurat jeśli chodzi o Europe,to zespół jak i ich twórczość jest ponadczasowa...
Porównanie tych dwóch zespołów,to chyba jakieś nieporozumienie...

tes_sa10 napisał/a:

Wiem co mówię, bo mam takiego, poniekąd bardzo inteligentnego kolegę.

Interesujące stwierdzenie,jaki to jest "poniekąd bardzo inteligentny" ? lol

Stronger and stronger ...

12

Myślę, że może tak to działać. Na pewno bardziej lubisz osobę, która słucha podobnej muzyki:)

13

Jakoś nigdy nie przepadałem i nie rozumiałem się z ludźmi słuchającymi polskiego hip-hopu. Hehe;)
Może to dlatego, że jak jakiś jełop puszcza muzykę z komórki w autobusie/na ulicy to nie jest to metal, pop, czy nawet disco-polo tylko właśnie polski hip-hop.
Ja słucham wszystkiego poza rapem, hip-hopem, disco polo no i dennym "dzisiejszym popem", bo ten z lat 80-90 to lubię. A głównie jednak cięższe rytmy. Od melodic death metalu, przez power metal, na hard rocku po prostu kończąc.

Wszystko zależy od okoliczności. W pracy jak muszę się skupić na jakiś analizach i prognozach to w podkładzie jakiś chill out czy ambient. W samochodzie na długich trasach progressive trance. Na siłowni to mieszanka death metalu z hard style, mam kolegę który jest dźwiękowcem w Radiu Katowice i dla mnie w chwilach wolnych montuje takie sety. Generalnie wartościowanie ludzi na podstawie rodzaju muzyki w jakim gustują jest krótkowzroczne. Tak długo jak nikt nie narzuca swojego widzi mi się jest ok.

"Tolerancja jest cechą ludzi bez przekonań" Gilbert Keith Chesterton

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Muzyka i jej wpływ na naszą ocenę innych ludzi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021