Czy mozna stworzyc dobry zwiazek z narcyzem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy mozna stworzyc dobry zwiazek z narcyzem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 47 ]

Temat: Czy mozna stworzyc dobry zwiazek z narcyzem

Tak jak w temacie. Czy mozna, a jesli tak, to moze jakies podpowiedzi z doswiadczenia, miec dobry zwiazek z egoistycznym, nieempatycznym, wykazujacym duzo zachowan narcystycznych i psychopatycznych mezczyzna? Jak latwo sie domyslic, pisze o moim mezu. Przeczytalam wiele watkow na formu, w tym o kobietach kochajacych za bardzo i okreslenie psychofag dobrze wpisuje sie w charakterystyke mojego meza. Jestesmy piec lat razem, trzy lata po slubie. Dwa lata po slubie byly b. trudne, pomine opisy, bo dziewczyny przedstawily wszystko w swoich watkach. Zaliczylam depresje, spadek wartosci pare stopni ponizej zera. Zaczelam o siebie walke, wygralam z depresja, postawilam na siebie, odnalazlam sie dobrze w nowym srodowisku. I jestesmy tu, gdzie jestesmy. Maz jak przed slubem okazuje szacunek, robimy plany. Tylko musze byc caly czas bardzo czujna. Wystarczy chwila slabosci i maz wraca do starych zachowan. Moglabym odejsc i tak radzi wiekszosc z Was ofiarom psychofagow. Moje pytanie jest, jak ustalic satysfakcjonujacy zwiazek z nim? Nie mamy dzieci, jestesmy po 40-stce, mamy duzo wspolnych zainteresowan. Maz ma duzo ciekawych cech, tylko ogromny  deficyt w sferze uczuc. Jak zyc, zeby sobie z tym radzic?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy mozna stworzyc dobry zwiazek z narcyzem

Pytasz jak podmienić Ci męża w taki sposób żebyś się nie kapnęła? wink

Nie zmienisz narcyza bez DŁUGOLETNIEJ TERAPII. Zapomnij.

3

Dobry związk w oparciu o złe cechy charakteru i osobowości? Przecież to się wzajemnie wyklucza. Co w takim razie trzyma Cię przy człowieku, który ciągnie Cię w dół??

4

Co nie przy nim trzyma? Kobiety, ktore byly, czy sa w takich zwiazkach, pewnie sie ze mna zgodza - taki mezczyzna w innych sferach ma zwykle duzy potencjal - inteligencja, zaradnosc, towarzyskosc, wyglad, seks, dobry status towarzyski, dbalosc o siebie.
Problemem jest jego ogroma potrzeba kontroli, dominacji, podporzadkowania i  ponizenia partnerki. Pierwszy raz spotkalam takiego mezczyzne i poczatkowo zupelnie mnie to przygniotlo. Teraz nauczylam sie w tym poruszac, ale wystarzcy chwila, ze zapomne ze mam do czynienia z koms niebezpiecznym i zwierze sie z jakiegos problem, czy slabosci - proba dokopania wraca ze zdwojana sila. Terapia nei wchodzi w gre. Takie osoby nie poddaja sie terapii, bo przeciez im jest dobrze ze soba.

5

To na co liczysz, skoro wiesz, że nie podda się terapii?

Dobrze wiesz, że Twoje zdanie się nie liczy, więc albo podkulisz ogonek i uszy po sobie i jak zwykle się podporządkujesz, jak do tej pory..albo szloch w poduszkę.

Ty masz coś takiego jak godność w ogóle, czy już poszły się p... za ta jenteligjencję, seks i towarzyskość? Za te kilka cech można cię kupić?

6

Czyli Twój mąż ma miłą powierzchowność a w głębi duszy jest pustym człowiekiem niezdolnym do głębszych uczuć. Pewnie nie jesteś jego pierwszą żoną?

7

Elle nie ma zadnego podkulania ogona. Bylo trudno, bo nie wiedzialam, co sie dzieje. Zwiazek z takim mezczyzna to jak zderzenie z ciezarowka, ba z tirem. Szlochy byly, juz nie ma od dawna i nie bedzie na pewno. Moge sie rozstac, ale pyatanie jest wlasciwie do tych osob, ktore daly rade i ich zwiazek wszedl na dobre tory  z takim mezczyzna.
Nie jest to sprzedawanie sie. Kochalam go i nadal kocham te dobra strone. Jest tez ciemna i grozna i z nia chce sie nauczyc sobie radzic.
SonyXperia, typowo - wieele kobiet i zwiazkow, zonaty nie byl, dzieci nie ma.

8 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2015-05-16 15:58:53)

Odpowiadam Ci w tym temacie, bo miałam do czynienia z takim mężczyzną, z kimś, kto kochał wyłącznie siebie i odbicie swojego wizerunku w lustrze. Chodzi mi o to, że na cechach, tych dobrych, które Ci się w mężu podobają, nie zbudujesz miłości. Nie ten zestaw. Taki facet jest dobry na kochanka, a nie na męża.

9

SonyXperia jak sie ten zwiazek zakonczyl? Kto podjal decyzje? Jak sie z tym czulas i czujesz? Zgadzam sie calkowicie - dobry na kochanka. Problem jaki ja widze to taki tez, ze maz, mimo ze nalegal na slub, nie akceptuje roli meza. Ma cos w rodzaju fobii na te role i slowo.

10 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2015-05-16 16:33:26)

renatta napisał/a:

SonyXperia jak sie ten zwiazek zakonczyl? Kto podjal decyzje? Jak sie z tym czulas i czujesz? Zgadzam sie calkowicie - dobry na kochanka. Problem jaki ja widze to taki tez, ze maz, mimo ze nalegal na slub, nie akceptuje roli meza. Ma cos w rodzaju fobii na te role i slowo.

Mnie mężczyzna ogromnie rozczarował. Nie tego się spodziewałam, nie tego oczekiwałam. W takiej sytuacji nie było sensu ciągnąć na siłę znajomosci, ktora mnie nie satysfakcjonowała pod najistotniejszymi dla mnie względami. W końcu nie wytrzymałam i powiedzialam mu co myślę na temat jego wysoce egzaltowanej osoby. Chyba coś do niego dotarło, ale dla mnie to już bez znaczenia. Nie przekreślam jego osoby, tego co było miłe, ale to po prostu facet nie dla mnie. Tak to teraz widzę.

11

Przeczytalam Twoj watek. Mialas nieco inna sytuacje. Nie mieszkaliscie razem, nie byliscie malzenstwem. Pewnie bylo latwiej zakonczyc te relacje. Ja duzo zainwestowalam w ten zwiazek, czasu, emocji, finansow nawet. Dziekki determinacji stworzylam niezly swiat z moim narcystycznym mezem w nowym miejscu. Zajelo to piec lat. Jesli teraz odejde, znow bede budowac zycie na nowo. A jestem po czterdziestce  wolalabym raczej zostac tu, gdzie jestem. Moze panowie wypowiedza sie rowniez.

12

renatta napisał/a:

Przeczytalam Twoj watek. Mialas nieco inna sytuacje. Nie mieszkaliscie razem, nie byliscie malzenstwem. Pewnie bylo latwiej zakonczyc te relacje. Ja duzo zainwestowalam w ten zwiazek, czasu, emocji, finansow nawet. Dziekki determinacji stworzylam niezly swiat z moim narcystycznym mezem w nowym miejscu. Zajelo to piec lat. Jesli teraz odejde, znow bede budowac zycie na nowo. A jestem po czterdziestce  wolalabym raczej zostac tu, gdzie jestem. Moze panowie wypowiedza sie rowniez.

Mój wątek, który przeczytałaś nie dotyczył tego mężczyzny smile

13

Aha:-)

14

renatta napisał/a:

...Czy mozna... miec dobry zwiazek z egoistycznym, nieempatycznym, wykazujacym duzo zachowan narcystycznych i psychopatycznych mezczyzna? ...Tylko musze byc caly czas bardzo czujna. Wystarczy chwila slabosci i maz wraca do starych zachowan...

Nic na siłę... Nie ma co tu Autorki przekonywać, ze na dłuższą metę ten związek, to małżeństwo ją ...wyniszczy i zrobi psychicznym wrakiem. Skoro sama chce sie przekonać na samej sobie, ze "mozna tworzyć związek" z taką osobą - nic na siłę. Za parę, paręnascie lat być może sama uzna, ze trwanie przy takim człowieku było błedem: pozbawiło ją radości i szczęścia z bycia w związku z kimś ją szanującym i prawdziwie kochającym. Nie wszyscy przeciez muszą mieć udane związki, prawda? Ci, których te związki nie satysfakcjonują odchodzą, zrywają, inni albo sa już tak ...wyzuci z poczucia własnej wartości i godności, że psychiczne kopanie od partnera traktują jako coś oczywistego i normalnego, albo ...zasłużonego. Jak tu widzimy - mozna i CHCIEĆ być w związku z takim człowiekiem. Skoro Autorka tego chce? Pewnie da radę... Na dobrą sprawę to i - jak się chce - to można i spacerować "będąc cały czas czujną" (to takie zapożyczenie z wypowiedzi Autorki) ...po polu minowym. Jest szansa, że wyjdzie sie z tego cało. Co kto lubi. Jeśli Autorka nie widzi niczego złego w ciągłym napięciu, czujności i niepewności - w związku z takim człowiekiem - niech dalej zyje. Tylko po latach niech nie ma do nikogo prócz siebie samej żalu, że całe życie ...czujnie spacerowała po polu minowym zamiast z kochającym partnerem po bezpiecznej plaży.
Ja mam roczny "epizod" z taką osobą. Mnie szkoda było zycia na wieczną nerwówkę...
Ale: co kto lubi.
Życzę dużo wytrwałości i wiary w sens przedsięwzięcia Autorko...

15

Głupi temat bo pytanie postawione jest tendencyjne. Człowiek ma 40 lat i wiele związków w których nie mógł trwać. Jesteś podobna. Słaba, a chciałabyś kogoś nie dominującego? To byś miała niezaradnego. To są bolączki kobiet. Albo bierzesz kogoś kto rządzi, albo ty rządzisz. Partnerstwo można wypracować tylko w młodym wieku, gdy obie osoby są zrównoważone emocjonalnie. Takich ludzi garstka. Reszta to akceptacja.

16

Wlasnei tego nie chce, takich straconych lat. Dlatego wazne jest dla mnie, czy ktos ma pozytwywne doswiadczenia z takimi ludzmi. Czy wyszli z pol minowego i dalej juz poszli plaza?

17

TKZ nie ma szans na dobre zycie, gdy pozycje sa nierowne. I niewazne ile ma sie lat, do tego trzeba dazyc. Maz zmienil sie wyraznie od kiedy wie, ze odejde, gdy bedzie powielal stare zachowania. Tak ze to prtnerstwo wymuszone (jak w interwencji kryzysowej), ale moze stanie sie wyuczonym, a pozniej naturalnym. Moze jestem optymistka (jestem!), ale wydaje mi sie to mozliwe. Tylko chcialabym widziec pozytywne przyklady:-).

18

TKZ napisał/a:

Głupi temat bo pytanie postawione jest tendencyjne. Człowiek ma 40 lat i wiele związków w których nie mógł trwać. Jesteś podobna. Słaba, a chciałabyś kogoś nie dominującego? To byś miała niezaradnego. To są bolączki kobiet. Albo bierzesz kogoś kto rządzi, albo ty rządzisz. Partnerstwo można wypracować tylko w młodym wieku, gdy obie osoby są zrównoważone emocjonalnie. Takich ludzi garstka. Reszta to akceptacja.

Nie wiem na czego podstawie stawiasz tak radykalna tezę. Ja się z tym założeniem nie zgodzę. Partnerstwo, czyli taki sposób traktowania wspólnego zycia w związku nie jest zależne od wieku, a tym bardziej nie jest własciwsze dopiero wchodzącym w dorosłe życie. Akurat w miarę przezytych lat i nabytych doswiadczeń (nawet w kilku związkach) nabiera się często tego "zrównoważenia emocjonalnego", dostrzega się sprawy ważniejsze, istotniejsze w związku. Fakt, wszystko zależy od osobowosci i charakteru, ale stabilność emocjonalna i jakiś spokój, opanowanie i ...WYROZUMIAŁOŚĆ - to cechy własciwe komuś doświadczonemu a nie zaczynającemu dorosłe zycie. Oczywiscie to moje zdanie, ale podejrzewam, iż wiele doświadczonych zyciowo osób potwierdzi tu moje słowa...

renatta napisał/a:

TKZ nie ma szans na dobre zycie, gdy pozycje sa nierowne. I niewazne ile ma sie lat, do tego trzeba dazyc. Maz zmienil sie wyraznie od kiedy wie, ze odejde, gdy bedzie powielal stare zachowania. Tak ze to prtnerstwo wymuszone (jak w interwencji kryzysowej), ale moze stanie sie wyuczonym, a pozniej naturalnym. Moze jestem optymistka (jestem!), ale wydaje mi sie to mozliwe. Tylko chcialabym widziec pozytywne przyklady:-).

To jego "wyciszenie" to nic dobrego, Autorko. To świadomość "kary" nad nim wiszącej (Twoje odejście), to czysta - z jego strony - kalkulacja. I nie ma to nic wspólnego ze zmianą jego osobowości czy nastawienia. Osiągnęłaś tą chwilową (nie wazne czy na rok, czy lat dziesięć) stabilizację za pomocą emocjonalnego szantażu. Nawet i wściekłego zwierza mozna za pomoca bata nauczyć się tańczyć na piłeczce... Tylko co sie stanie, gdy ten bat okaże sie być za słaby? Oczekujesz tu wpisów osób, które w takich związkach z taką osobą i w takich relacjach żyją ...i są szczęśliwe. Wierzysz, ze takie znajdziesz?

19

rapor zastanów się od kiedy masz cechy predysponujące do partnerstwa. Czy od zawsze czy np od 30stki nauczyłeś się. Wg mnie ludzie mają od zawsze te swoje cechy. Nie mozna wrazliwca zmienic w chama, a chama w wrazliwca.

renatta napisał/a:

Co nie przy nim trzyma? Kobiety, ktore byly, czy sa w takich zwiazkach, pewnie sie ze mna zgodza - taki mezczyzna w innych sferach ma zwykle duzy potencjal - inteligencja, zaradnosc, towarzyskosc, wyglad, seks, dobry status towarzyski, dbalosc o siebie.

Dla mnie to,że związałaś się z kimś tylko ze względu na jego powierzchowne przymioty również dużo mówi o Tobie.
Nazywajmy rzeczy po imieniu, związałaś się z beznadziejnym,egoistycznym gościem, którym można się pochwalić w towarzystwie....
Może Ty się wybierz lepiej na terapię, bo on jest ze sobą szczęśliwy, a Ty na pewno dużo mniej, skoro potrzebujesz kogoś poprzez kogo będziesz dowartościowywać swoje ego.

Kochać sa­mego siebie - to początek ro­man­su na całe życie.
Człowiek nap­rawdę po­siada tyl­ko to, co jest w nim.

21

renatta - bardzo mało piszesz o tym, jak zachowuje się twój mąż. Które elementy waszego życia są/były kontrolowane i ustawiane przez twojego partnera? Co ci się tak naprawdę marzy? Jakie życie przy jego boku?

Na pewno osobista NIEZALEŻNOŚĆ na wszystkich płaszczyznach życia daje równe szanse w konfrontacji z tego typu osobowością. Chyba też zdajesz sobie sprawę dlaczego go wybrałaś (jaki jest twój trzon osobowości), prawda..? On cię kocha?

22

Szarlotkanagorąco napisał/a:
renatta napisał/a:

Dla mnie to,że związałaś się z kimś tylko ze względu na jego powierzchowne przymioty również dużo mówi o Tobie.
Nazywajmy rzeczy po imieniu, związałaś się z beznadziejnym,egoistycznym gościem, którym można się pochwalić w towarzystwie....
Może Ty się wybierz lepiej na terapię, bo on jest ze sobą szczęśliwy, a Ty na pewno dużo mniej, skoro potrzebujesz kogoś poprzez kogo będziesz dowartościowywać swoje ego.

Jest coś takiego jak potrzeba prestiżu i odbicia w blasku.

23

Znow odwolam sie do wieeelu tutaj postow o "psychofagach". Na poczatku znajmosci sa bardzo uroczy, wrazliwi, zakochani, empatyczni itd. Gdy taki czlowiek ma juz swoja zdobycz w reku - u mnie slub - przestaja pokazywac dotychczasowa strone a odslaniaja druga. Dlatego jest to takie trudne do zrozumienia i radzenia sobie, bo nie taka osobe pokochalas. Tak ze nie pokochalam  meza z powierzchowne przymioty, chociaz je doceniam. Natomiast jest w mezu i zakladam w wiekszosci takich osob orooomny lek. Dlatego tak bardzo chca zawladnac druga osoba. Takie poczucie kontroli nad drugim czlowiek daje zludne ale jednak, poczucie sily.  To taki mechanism obronny. W poprzednich zwiazkach meza on mial decydujacy glos, a gdy mu sie nudzilo, odchodzil. Tak nauczyl sie funkcjonowac. Wiem, ze nie zmieni sie osobowosci i nie jestem osoba "ratujaca" zagubiona dusze. Skoro jjednak zwizaalam z nim swoje losy i zdazylam poznac cienie i blaski jego osobowosci,  nie chce jeszcze zrezygnowac. Moja niezaleznosc - finansowa, spoleczna, towarzyska, zawodowa jest podstawowowa tutaj.
I tak wciaz czekam na pozytywne przyklady, a moze osoby, ktore czuja sie narcystyczne moga cos napisac.

24

Zapomnij renatto, że zmienisz męża.Jego narcyzm jest na chwile uspiony, więc musisz się liczyc , że predzej czy póżniej się obudzi .....ze zdwojoną siłą.

25

arlena56 napisał/a:

Zapomnij renatto, że zmienisz męża.Jego narcyzm jest na chwile uspiony, więc musisz się liczyc , że predzej czy póżniej się obudzi .....ze zdwojoną siłą.

Dokładnie.

Możesz w nim wyćwiczyć pewne odruchy warunkowe, co z tego co mówisz częściowo Ci się udało (boi się Twojego odejścia), ale nie przywrócisz połączeń neuronowych, które u narcyza pozostają zupełnie wyłączone z użytku lub głęboko uśpione, czyli po prostu nieaktywne.

Żyjesz z kukłą emocjonalną.

26

Witaj ellle=)
Dokładnie "kukła emocjonalna" - muszę to zapamiętac.

27

Przyznam, ze byl czas kiedy balam sie tego, co moze zrobic. Ma emocje, oczywiscie: gniew, zazdrosc, zawisc, smutek, nuda, zniechecenie, rozczarowanie, radosc, itd.  ale nie ma empatii, nie odczuwa krzywdy innych ludzi, nie tworzy wiezi. Nie ma uczuc wyzszych, choc latwo szafuje wielkimi slowami, gdy jest mu to potrzebne.
Dodatkowo trudne jest to, ze z zewnatrz tego nie widac. Jego public persona jest wciaz taka, jaka zaprezentowal mnie na poczatku. Uroczy, wielkoduszny, interesujacy, inteligentny, swietny  specjalista w swoim zawodzie. Nie ma zupelnie nikogo, z kim mozna porozmawiac, jak jest naprawde.
Jego byle wciaz zainteresowne, bo odchodzil zanim zwiazal sie z jakas na dobre, z zadna nie mieszkal nawt, wiec znaja tylko jego pozytywna strone.
Gdy wzieismy slub, napisaly do niego trzy (!) jego byle, ze bardzo chcialyby mnie poznac, bo musze byc wyjatkowa osoba, skoro tak nieprzecietny mezczyzna sie ze mna ozenil. Bylam w szoku. Odmowilam zaznajamiania sie z bylymi.

28

Opis twego męża zdradza, że jest socjopatą.To nie wróży nic dobrego.

29

renatta napisał/a:

Przyznam, ze byl czas kiedy balam sie tego, co moze zrobic. Ma emocje, oczywiscie: gniew, zazdrosc, zawisc, smutek, nuda, zniechecenie, rozczarowanie, radosc, itd.  ale nie ma empatii, nie odczuwa krzywdy innych ludzi, nie tworzy wiezi. Nie ma uczuc wyzszych, choc latwo szafuje wielkimi slowami, gdy jest mu to potrzebne.
Dodatkowo trudne jest to, ze z zewnatrz tego nie widac. Jego public persona jest wciaz taka, jaka zaprezentowal mnie na poczatku. Uroczy, wielkoduszny, interesujacy, inteligentny, swietny  specjalista w swoim zawodzie. Nie ma zupelnie nikogo, z kim mozna porozmawiac, jak jest naprawde.
Jego byle wciaz zainteresowne, bo odchodzil zanim zwiazal sie z jakas na dobre, z zadna nie mieszkal nawt, wiec znaja tylko jego pozytywna strone.
Gdy wzieismy slub, napisaly do niego trzy (!) jego byle, ze bardzo chcialyby mnie poznac, bo musze byc wyjatkowa osoba, skoro tak nieprzecietny mezczyzna sie ze mna ozenil. Bylam w szoku. Odmowilam zaznajamiania sie z bylymi.

No więc właśnie o empatię, a w tym przypadku jej brak tutaj chodzi.
Dobrze wiemy, o co Ci chodzi, może niektóre z nas aż za dobrze..

To jest klasyka do bólu: narcyz jeśli "zagnie parol" na kobietę to traktuje ją jak trofeum, błyskotkę, która jako taka nie powinna mieć gorszych dni, potrzebować wsparcia, nie może mieć ludzkich wad.. Ma cieszyć oko, cieszyć właściciela, a przede wszystkim być ponad ludzko wyrozumiała dla jego bezduszności i nie robić problemów ("z igły wideł - w wolnym tłum. "nie psuć jaśniewielmożnemu humoru swoimi emocjami").

Jeśli zaś będziesz wyjątkowo cenną zdobyczą dla narcyza - cenna w znaczeniu WYGODNA, dająca wiele od siebie ( ALE "cenna" nie mylić z czymś, co się docenia i wkłada (regularny) wysiłek w podtrzymanie jej w dobrej kondycji psycho-emocjonalnej ), możesz się nawet doczekać ślubu ;O /u mnie też swego czasu były na to zakusy, ha ha/

Tak czy inaczej, Moja Droga, jesteś w ciemnej kiszce stolcowej.. i nie do końca zdajesz sobie sprawę z powagi tej sytuacji i jej konsekwencji dla Twojego zdrowia emocjonalnego.

30

Jesteś dla męża obiektem, a nie osobą do kochania, partnerstwa, opiekowania się, okazywania zaangażowania w związek i innych form okazywania uczuć. Jesteś tą, która wyszła za niego za mąż, tą której się w końcu udało. Przecież jesteś świadoma układu w jakim żyjesz, bo trudno to nazwać prawdziwym związkiem, więc nie bardzo potrafię zrozumieć z jakiej przyczyny czujesz rozczarowanie.

31

Z narcyzami to jest tak, że najczęściej mają bardzo duże powodzenie i przez to myślą że im się cos należy z góry. Że inni ludzie mają robić to czego oni sobie zażyczą, a jak nie to odchodzą. To dość dziecinne.

32 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2015-05-17 17:37:34)

Renatta, a ja sie zastanawiam jaka Ty musisz miec osobowosc, ze chcesz zyc ciagle w strachu i ponizeniu?

Sorry, ale wiekszosc kobiet, wlaczajac mnie, wialaby od takiego typa na kilometr. On Ci nie jest w stanie dac ani milosci, ani szacunku, ani nawet ludzkiego zainteresowania, bo to wszystko juz zainwestowal w samego siebie. On sie nie zmieni. Jakiekolwiek zajawki "empatii" i dbania o Ciebie sa li tylko gra nacelowana na manipulowanie Toba.

Ty takiego czlowieka jestes w stanie nazywac mezem?!

A teksty o tym jak to on jest wewnetrznie przerazony i dlatego musi dominowac, radze schowac do ksiazki z bajkami. Tego typu osobowosc bardzo rzadko doswiadcza tego typu uczuc. Inni ludzie malo go obchodza, nie maja wplywu na jego emocje, jedynie sa przydatni albo nieprzydatni.

33

Renatto, a dlaczego postanowiłaś, że nie stać Cię na coś lepszego niż konieczność naprawiania tego gościa i stania na straży związku? To ta 40-ka na karku, czy coś innego?

No bo chyba już wiesz, że jeśli chcesz utrzymać ten związek, to już do końca życia będziesz musiała wybaczać, podkładać się, rezygnować ze swoich potrzeb, ciągle przesuwać swoje granice, udawać, że nie dostrzegasz manipulacji i kłamstw, chować do kieszeni własne ambicje, rezygnować z elementarnych wartości (lojalność, uczciwość, partnerstwo, zaufanie, wzajemne wsparcie, autentyczna a nie instrumentalna bliskość). No a nie daj Bóg poważnie zachorujesz, popadniesz w tarapaty finansowe, zacznie się klimakterium ? z automatu trafiasz na śmietnik historii. Jeśli jesteś na to wszystko gotowa, to nie masz się o co martwić. Jesteś jego marzeniem. I, przynajmniej na jakąś chwilę, zostaniesz. On JUŻ jest w dobrym związku. Ty mu go stworzyłaś. A że Tobie nie leży... To już nie jest jego problem.

34

Mialam nadzieje na jakies pozytywne przewidywania, ale widze, ze nie ma ani jednej osoby, ktora daje szanse zwiazkowi. A moze szybciej sie sprawa rozwiaze sama. Jeszcze wczoraj plany - zrezerwowany wyjazd, fajny spacer, plany na cale zycie, wieczorem kolacja przy swiecach, a dzisiaj - maz mowi, ze odchodzi. Powod - jedno niewlasciwe zdanie. Wiem, ze to nie powod. Znam te zachowania bardzo dobrze. Moja wypowiedz to tylko mala iskierka, ale wytarczyla, by wzniecic ogien na podatnym gruncie. Kurcze, w moim malzenstwie to ma byc pewnie gdzies dziesiaty rozwod. Moze ostatni.

35 Ostatnio edytowany przez lifrinat (2015-05-18 07:41:42)

renatta - z twoich wypowiedzi przebija jedno: wciąż jesteś stachanową dziewczyną, która myśli, że swoim uporem i siłą pokona wszystko (w domyśle: okiełzna ogiera i sprawi, aby on zmienił się w pięknego księcia). Nie wiem skąd ta siła w tobie, szczególnie po tym wyjściu z depresji itp.

Za pewne boisz się zmieniać swoje życie w tym wieku, boisz stracić się pewien określony prestiż i status społeczny, no i jeszcze jedno: skoro on mnie wybrał, to muszę być wyjątkowa... smile.

Czy potrafisz zdobyć się na jakiś dystans w stosunku do niego? Odsunięcie się od niego, wyjazd? Nie odpowiedziałaś też na pytania: jakiego życia ty chcesz? O czym marzysz? W ogóle zapytałaś się kiedyś siebie: kim ty właściwie jesteś?

36

Renatta, Ty zadajesz absurdalne pytanie. Równie dobrze moglibyśmy tu dywagować jak gotować obiad na masce samochodu.

Problem chyba nie polega na tym, jaki Twój mąż jest, ale dlaczego wolisz życie przy kimś takim od normalnego związku. Boisz się, że w swoim wieku już nikogo nie znajdziesz? Ze zmarnowałaś ileś lat życia? Brak Ci pewności siebie? W porządku, odnotowane. Ale chcesz następne kilkadziesiąt lat zmarnować, dusząc się, będąc poniżaną i zawsze w strachu?

37 Ostatnio edytowany przez renatta (2015-05-18 14:09:44)

Dajecie mi do myslenia. I dobrze. Nie jest to starch, jestem niezalezna  i ewentualne rozstanie nie jest problemem. Nie boje sie byc sama, a zreszta ludzi jest kilka miliardow.  Ja jednak pokochalam meza i kocham go nadal mimo jego ulomnosci.
Jego zmiennosc nastrojow, jego widzenie swiata, a szczegolnie mnie i nas tylko w kolorze bialym i czarnym, nietolerancja frustracji i wiele innych trudnych objawow utrudnia nam zycie strasznie. Jednak to jest CZLOWIEK. Czy z powodu jego wad, nad ktorymi on w gruncie rzeczy NIE UMIE pracowac, mam go calkowicie skreslic? Moze i jestem troche stachanowiec. Jesli maz odejdzie, ok, ale jesli ja zrobie to pierwsza, to bedzie dla mnie porazka. A przebyta i "okielznana" depresja (taka sytuacyjna, jak u mnie) paradoksalnie daje sile.

38 Ostatnio edytowany przez Elle88 (2015-05-18 15:07:13)

Czy z powodu jego wad, nad ktorymi on w gruncie rzeczy NIE UMIE pracowac, mam go calkowicie skreslic? Moze i jestem troche stachanowiec. Jesli maz odejdzie, ok, ale jesli ja zrobie to pierwsza, to bedzie dla mnie porazka.

I potem dziwić się, że normalni zdrowi (zdolni do empatii ludzie) czytając tego typu wątki i postawę względem takich "parterów" przechodzą na 'ciemną stronę mocy', bo dochodzą do wniosku, że łatwiej znaleźć kogoś kogo możesz poniżać, znieważać, olewać i co tam jeszcze, a on jeszcze będzie rozważał i wychwalał pod niebiosa te 10% dobrych cech, które posiadasz, niż być człowiekiem dla kogoś, a potem RAZ Ci się noga powinie to pomimo, że się przyznasz i przeprosisz szczerze, to zasadzi Ci takiego kopa w d..., że będziesz leciał i leciał i ziemi długo nie zobaczysz.

Boś FRAJER, co dba o drugiego człowieka.

39 Ostatnio edytowany przez Antypoda (2015-05-18 16:47:02)

renatta napisał/a:

Nie jest to starch,

A co to jest?

renatta napisał/a:

jestem niezalezna  i ewentualne rozstanie nie jest problemem. Nie boje sie byc sama

Szczerze? Śmiem wątplić.

renatta napisał/a:

Ja jednak pokochalam meza i kocham go nadal mimo jego ulomnosci. Jego zmiennosc nastrojow, jego widzenie swiata, a szczegolnie mnie i nas tylko w kolorze bialym i czarnym, nietolerancja frustracji i wiele innych trudnych objawow

Wszystkie cechy, które wymieniłaś w pierwszym i w ostatnim komentarzu to nie są ułomności.

renatta napisał/a:

Czy z powodu jego wad, nad ktorymi on w gruncie rzeczy NIE UMIE pracowac, mam go calkowicie skreslic?

To niech się nauczy pracować. Jeśli mu zależy na tym związku i nie ma pięciu lat, to by wypadało. Ty chcesz podjąć wysiłek, a on co? Książepan z Iczyńskiego zamku?

renatta napisał/a:

Jesli maz odejdzie, ok,

Ryli? A ja myślę, że właśnie tego wariantu boisz szię najbardziej. Miał już odchodzić. Czemu nie odszedł? A może tylko pogroził paluszkiem, żeby Cię spacyfikować, bo za bardzo fikasz?

renatta napisał/a:

ale jesli ja zrobie to pierwsza, to bedzie dla mnie porazka.

Porażka? Bo podjęłaś samodzielną decyzję, że nie czujesz się w związku komfortowo i nie pozwolisz się źle traktować?

40

renatta napisał/a:

Jednak to jest CZLOWIEK. Czy z powodu jego wad, nad ktorymi on w gruncie rzeczy NIE UMIE pracowac, mam go calkowicie skreslic? Moze i jestem troche stachanowiec. Jesli maz odejdzie, ok, ale jesli ja zrobie to pierwsza, to bedzie dla mnie porazka. A przebyta i "okielznana" depresja (taka sytuacyjna, jak u mnie) paradoksalnie daje sile.

Wiesz, wadą jest to, że facet bałagani albo zapomina o dacie urodzin teściowej. To co opisujesz, to są podstawowe patologie charakteru, które WYKLUCZAJA, że taka osoba jest w stanie stanowić związek na normalnych, zdrowych zasadach.

Twoim błędem jest założenie, że jak się zaweźmiesz, to możesz męża zmienić. Guzik możesz- człowiek się tylko zmienia, jeżeli SAM tego pragnie, a Twój mąż najwyraźniej takiej chęci nie ma.

Ponawiam pytanie: co trzyma Cię w tym toksycznym układzie?

41 Ostatnio edytowany przez renatta (2015-05-18 22:26:18)

Jest chec zmiany u meza polaczona z... niechecia. Chec, bo miewa (nie mylic z ma) swiadomosc, ze jego niektore zachowania nie sa w porzadku i nie ma, poniewaz do tej pory nie musial ich zmieniac i zylo mu sie bardzo dobrze. Teraz chcialby zjesc ciastko i miec ciastko a przy okazji nie napracowac sie, a nawet gdy juz zabiera sie za prace (nad soba) to okazuje sie, ze narzedzi brak. Latwo nie jest.
A ja to widze i jestem, i mam nadzieje i dlatego szukam wskazowek jak lepiej radzic sobie w tym zwiazku. A dlaczego jestem? Poniewaz oprocz emocjonalnych problemow  mamy tez duzo dobrych obszarow: wspolne plany na reszte zycia, praktyczne codzienne sprawy (nie ma i nie bylo u nas problemu ze sprzataniem, gotowaniem, zakupami itd. robimy to jakos naturalnie pol na pol i nikt nie narzeka), podobny status materialny, spoleczny, podobny gust muzyczny, literacki itd., podobny sposob spedzania czasu wolnego, stosunek do naszych rodzin, przyjaciol, moglabym tak jeszcze dlugo wymieniac. Dla mnie jest to wartosc.

42

Ma sens ale tylko gdy druga połowa równiez jest narcystyczna. To czemu nie:)Mój maz to troche narcyz ale tylko pod wzgledem wygladu ale dba o mnie wiec luz:)

cofnąć się ale tylko po to by wziąć robieg:)

43

Nawet gdyby facet dzielił dosłownie każdą moją pasję i sprzątał na błysk jak w reklamie Ciffa, to przy jednoczesnym braku szacunku do mnie, traktowaniu mnie instrumentalnie, psychologicznym i emocjonalnym terrorze, nie byłby on dla mnie materiałem na partnera w związku.

Przepraszam, ale hobby mogę mieć sama albo w odpowiednim klubie, a do sprzątania dwie ręce mam. To na co zwracasz uwagę, lub bardziej raczej starasz się uwypuklić, żeby tylko był jakiś sens ciągnięcia małżeństwa, to są fajne dodatki, które KOMPLETNIE nie zastępują istoty związku dwojga ludzi, jakim powinien być wzajemny szacunek, miłość, troska o siebie.

Renatta, nikt Ci nie napisze jak to małżeństwo ratować, bo tu nie ma czego ratować. Tu są tylko dwa wyjścia: odejść i zacząć życie, które nie będzie ciągłym pasmem upodlenia, albo zostać i tarzać się w swoim masochochizmie.

44

Mam podobny dylemat. Dużo czytałam o związkach z narcyzami. Prawie na wszystkich stronach piszą "rozpoznać narcyza i wiać" . Bardzo nikłe szanse na zmiane. Pewnie można stworzyć "związek" z narcyzem ale wyglada na to ze to nie będzie związek partnerski. Od pół roku mam kryzys w związku. Już przed ślubem były problemy ale dopiero po spotkaniach z psychologiem uświadomiłam sobie, ze bardzo wiele wskazuje na to, ze jestem w związku z narcyzem.
Ja poważnie myśle o rozstaniu. Bardzo cieżko odejś, ale nie chce np. za 5 lat znaleźć sie na tym forum i pisać ze znowu mam 2 tyg cichych dni i wszystko moja wina.

45

Renatta
Bardzo dobrze Wiem Co czujesz! Do tej pory spotykałam sie z kobietami które zawsze odchodziły od swoich Narcyzów, ja próbuje jak Ty! Chodź posty sa z ubiegłego roku moze jednak napiszesz czy nadal jesteście razem ?

46

Ja powiem tak: znam faceta o tym zaburzeniu. To moj kolega z lat dziecinych. Mial ciezkie dziecinstwo- jak kazde zaburzenie osobowosci, dziecinstwo jest przyczyna jego stanu. Facet nie do zycia. Klasyczny przyklad narcyza. Ksiazkowy. Bez terapii zaden narcysta nie bedzie ani mezem, ani przyjacielem, ani nawet normalnym kolega z pracy. Poczytaj w necie solidne zrodla na temat narcyzmu. Jesli jestes pewna, ze twoj facet tak ma, postaw mu ultimatum: zostaje przy tobie, jesli pojdziesz na terapie. Wracajac do twojego pytania: nie, normalny zwiazek z narcysta bez terapii jest niemozliwy. To gehenna.

Zyj Tu i Teraz.

47

Moj partner zdaje sobie sprawę z tego ze jest ciężkim typem, szybko go rozgryzłam i byłam przerażona swoją konkluzja: on ma cechy książkowego narcyza! Nie nazywam tego po imieniu przy nim ale  duzo o tym rozmawiamy, zwłaszcza po wspólnych sprzeczkach, on sam nawet zaproponował mi jak mam z nim postępować w "takich" sytuacjach. Owszem duzo sie poświęcam, jestem silna kobieta, wiele juz przeszłam, i odejście od niego to nie problem. czuje ze on jest wart zachodu, ma w głębi dobre serce i jestem z nim chyba dlatego bo robię to głownie dla jego dzieci ( ma 3 córki, ja mam z pierwszego małżeństwa 2 córy). A i musze powiedzieć ze troche sie zmienil, przynajmniej ma chęci wink ale jestem bardzo bardzo czujna, co tez meczy, bo niestety budować związek, gdzie zaufanie zostało silnie nadużyte to juz sztuka.
Po przeczytaniu tych wszystkich postów, zaczynam sie zastanawiać jak długo dam rade, bo chwile zwątpienia sa coraz częstsze...

Posty [ 47 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy mozna stworzyc dobry zwiazek z narcyzem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018