Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

- Podaj mi kawę, surfinie  mi marnieją! - takie zdanie wcale nie będzie niczym dziwnym. Nie jest taką tajemnicą, jak szybko rosną kwiaty po  nawiezieniu  ich ziemią z dodatkiem kawy.
Nie wszystkie produkty  stosuje się zgodnie z przeznaczeniem. Wiele produktów spożywczych wykorzystujemy w domowym gospodarstwie do rozmaitych celów.  Ocet  usuwa  wszelkie zacieki w łazience. Mąka ziemniaczana  pomaga likwidować   tłuste plamy.  Soda wybiela firanki. Wspominałam  też  w tym dziale o rozlicznych  dziwnych zastosowaniach Coca ?Coli.  Dlaczego kawa  miałaby ich nie mieć.  Przyznam się, że często wykorzystuję ją do likwidowania niepowołanych intensywnych  zapachów w lodówce i w kuchni.  A do czego jeszcze kawa może posłużyć?  Zastosowań  ma wcale  nie   mniej od Coca-Coli.  Oprócz nawożenia kwiatów doniczkowych nadaje się do  przyciemniania włosów. A już chyba najbardziej znane  to  kubek mocnej  gorącej kawy  nazajutrz po suto zakrapianej imprezie w celu uśmierzenia bólu głowy.  Nie wątpię , że znacie tych zastosowań  więcej. Może zechcecie się podzielić własnymi doświadczeniami na ten temat?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Kawa ziarnista jest doskonała do tworzenia dekoracji wink. Można na przykład do szklanego, przejrzystego naczynia wsypać brązowe ziarenka i uzupełnić je różnego rodzaju efektownymi elementami typu suszone, egzotyczne roślinki czy ciekawe kamienie, a nawet na wierzch włożyć świecę i w ten sposób stworzyć oryginalny świecznik.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

Olinko przypomniałaś mi stoliki ozdobione ziarnami kawy  i pod szkłem. Zawsze mi się podobały:) Świeczniki są teraz  bardzo na czasie. Zastępują  wcześniejsze bardzo popularne ozdobne wazoniki z kwiatami. I jakie praktyczne! Ten twój pomysł z dekoracją  z ziarnkami kawy jest interesujący. Nie wpadłabym na to. Mam wprawdzie dekorację w morskim klimacie w szklanym naczyniu, ale z kawą jeszcze nie eksperymentowałam. Nie wiem czy natknęłaś  się na taki styl, w którym na ścianie zawiesza się antyramy z  napisami w formie kolorowych lub czarno-białych plakatów zachęcających do konsumpcji, także  i kawy. Gdyby w nie wkomponować prawdziwe ziarna kawy, może plakaty byłyby bardziej przekonujące?
Inne zastosowanie kawy to wykorzystanie jej dla urody. Ale czy naprawdę takie nietypowe skoro od dawna można nabyć  kosmetyki z ekstraktem kawy?

4

Sporo się czyta i jak widzę, dziewczyny z forum stosują fusy z kawy mielonej jako peeling do ciała smile Łączą kawę z oliwą (chyba?) i pod prysznic smile

The Day I Realized You're Gone...

5

Znam jeszcze jedna metodę niekonwencjonalnego użycia kawy, podpatrzona u znajomej w sklepie. Otóż kupujemy podgrzewacz, wsypujemy ziarenka kawy, muszą być ziarenka, dosypujemy odrobinkę cynamonu i odrobinkę cukru krystalicznego, zalewamy wodą lub olejkiem bezzapachowym i ...mamy piękny aromat, prosto z włoskiej kawiarenki:-) można też dodać skórkę pomarańczy:-)

6

Erich90 napisał/a:

Znam jeszcze jedna metodę niekonwencjonalnego użycia kawy, podpatrzona u znajomej w sklepie. Otóż kupujemy podgrzewacz, wsypujemy ziarenka kawy, muszą być ziarenka, dosypujemy odrobinkę cynamonu i odrobinkę cukru krystalicznego, zalewamy wodą lub olejkiem bezzapachowym i ...mamy piękny aromat, prosto z włoskiej kawiarenki:-) można też dodać skórkę pomarańczy:-)

Właśnie skorzystałam z tego przepisu  i potwierdzam, że aromat kawy dłużej się utrzymuje. Dodałam jeszcze goździki tyle, że bez pomarańczy

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018