Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

- Podaj mi kawę, surfinie  mi marnieją! - takie zdanie wcale nie będzie niczym dziwnym. Nie jest taką tajemnicą, jak szybko rosną kwiaty po  nawiezieniu  ich ziemią z dodatkiem kawy.
Nie wszystkie produkty  stosuje się zgodnie z przeznaczeniem. Wiele produktów spożywczych wykorzystujemy w domowym gospodarstwie do rozmaitych celów.  Ocet  usuwa  wszelkie zacieki w łazience. Mąka ziemniaczana  pomaga likwidować   tłuste plamy.  Soda wybiela firanki. Wspominałam  też  w tym dziale o rozlicznych  dziwnych zastosowaniach Coca ?Coli.  Dlaczego kawa  miałaby ich nie mieć.  Przyznam się, że często wykorzystuję ją do likwidowania niepowołanych intensywnych  zapachów w lodówce i w kuchni.  A do czego jeszcze kawa może posłużyć?  Zastosowań  ma wcale  nie   mniej od Coca-Coli.  Oprócz nawożenia kwiatów doniczkowych nadaje się do  przyciemniania włosów. A już chyba najbardziej znane  to  kubek mocnej  gorącej kawy  nazajutrz po suto zakrapianej imprezie w celu uśmierzenia bólu głowy.  Nie wątpię , że znacie tych zastosowań  więcej. Może zechcecie się podzielić własnymi doświadczeniami na ten temat?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Kawa ziarnista jest doskonała do tworzenia dekoracji wink. Można na przykład do szklanego, przejrzystego naczynia wsypać brązowe ziarenka i uzupełnić je różnego rodzaju efektownymi elementami typu suszone, egzotyczne roślinki czy ciekawe kamienie, a nawet na wierzch włożyć świecę i w ten sposób stworzyć oryginalny świecznik.

3

Odp: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Olinko przypomniałaś mi stoliki ozdobione ziarnami kawy  i pod szkłem. Zawsze mi się podobały:) Świeczniki są teraz  bardzo na czasie. Zastępują  wcześniejsze bardzo popularne ozdobne wazoniki z kwiatami. I jakie praktyczne! Ten twój pomysł z dekoracją  z ziarnkami kawy jest interesujący. Nie wpadłabym na to. Mam wprawdzie dekorację w morskim klimacie w szklanym naczyniu, ale z kawą jeszcze nie eksperymentowałam. Nie wiem czy natknęłaś  się na taki styl, w którym na ścianie zawiesza się antyramy z  napisami w formie kolorowych lub czarno-białych plakatów zachęcających do konsumpcji, także  i kawy. Gdyby w nie wkomponować prawdziwe ziarna kawy, może plakaty byłyby bardziej przekonujące?
Inne zastosowanie kawy to wykorzystanie jej dla urody. Ale czy naprawdę takie nietypowe skoro od dawna można nabyć  kosmetyki z ekstraktem kawy?

4

Odp: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Sporo się czyta i jak widzę, dziewczyny z forum stosują fusy z kawy mielonej jako peeling do ciała smile Łączą kawę z oliwą (chyba?) i pod prysznic smile

5

Odp: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Znam jeszcze jedna metodę niekonwencjonalnego użycia kawy, podpatrzona u znajomej w sklepie. Otóż kupujemy podgrzewacz, wsypujemy ziarenka kawy, muszą być ziarenka, dosypujemy odrobinkę cynamonu i odrobinkę cukru krystalicznego, zalewamy wodą lub olejkiem bezzapachowym i ...mamy piękny aromat, prosto z włoskiej kawiarenki:-) można też dodać skórkę pomarańczy:-)

6

Odp: Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej
Erich90 napisał/a:

Znam jeszcze jedna metodę niekonwencjonalnego użycia kawy, podpatrzona u znajomej w sklepie. Otóż kupujemy podgrzewacz, wsypujemy ziarenka kawy, muszą być ziarenka, dosypujemy odrobinkę cynamonu i odrobinkę cukru krystalicznego, zalewamy wodą lub olejkiem bezzapachowym i ...mamy piękny aromat, prosto z włoskiej kawiarenki:-) można też dodać skórkę pomarańczy:-)

Właśnie skorzystałam z tego przepisu  i potwierdzam, że aromat kawy dłużej się utrzymuje. Dodałam jeszcze goździki tyle, że bez pomarańczy

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nietradycyjne zastosowanie kawy naturalnej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024