Łóżko składane czy materac dmuchany? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Łóżko składane czy materac dmuchany?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1 Ostatnio edytowany przez Summerka (2015-03-24 20:41:23)

Temat: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Tak się składa, że za miesiąc odwiedzają mnie goście. Dwie noce będą chcieli przenocować u mnie. Zastanawiam się, co wybrać dla nich do spania łóżka składane czy duży dwuosobowy materac dmuchany. Chodzi mi o coś, co można potem złożyć i schować do piwnicy. Myślałam raczej o łóżku. Z drugiej strony patrząc materace są chyba wygodniejsze. Co mi radzicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Spałam na jednym i drugim.
Według mnie jednak łóżko składane jest lepsze,wygodniejsze.

3

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

A nie byłoby za małe? Musiałabym wtedy chyba kupić dwie sztuki, bo takie łóżka są jednoosobowe.

4

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

dla mnie jednej nie było za małe smile
a jak spaliśmy na materacu 2 osobowym to ta osoba lżejsza tak jakby była wypychana z materaca.

5

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

ja mam dla gości składane materace, na co dzień służą mi za pufy wink

6

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Ja również spałam na jednym i drugim, moim zdaniem dobry (z naciskiem na dobry) jest zdecydowanie wygodniejszy i jednak bardziej praktyczny. Możesz kupić jedną sztukę dla dwóch osób, a na koniec wypuścić powietrze i upchać niemal w dowolnym miejscu mieszkania czy piwnicy.

7

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?
Olinka napisał/a:

Ja również spałam na jednym i drugim, moim zdaniem dobry (z naciskiem na dobry) jest zdecydowanie wygodniejszy i jednak bardziej praktyczny. Możesz kupić jedną sztukę dla dwóch osób, a na koniec wypuścić powietrze i upchać niemal w dowolnym miejscu mieszkania czy piwnicy.

Są chyba wyższe materace z pompką i o odpowiedniej fakturze, żeby się nie spadało z niego?
Natomiast składany materac miałam okazję sama przetestować. Niby dobrze, a jednak czegoś mi tam brak:)

8

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

U nas na "etacie" dla gości jest materac z gąbki tapicerskiej. Wysokość ok. 10 cm, szerokość 120/140 cm (dokładnie nie pamiętam), długość 190 cm. Jest obszyty pokrowcem, który można zdjąć do prania. Do przechowywania zwijamy go w rulon i spinamy specjalnie do tego uszytymi pasami. Przy przechowywaniu zajmuje znacznie więcej miejsca od dmuchanych materaców, ale jest wygodny w użytkowaniu. Nie chcieliśmy zagracać sobie domu dodatkowymi, rozkładanymi kanapami, które są często niewygodne do spania i ktoś ze znajomych podpowiedział takie rozwiązanie. Gąbkę kupiłam u tapicera, pokrowiec i pasy uszyłam sama.
Ma jeszcze tę zaletę, że bez problemu mieści się w kombi i zabieramy go ze sobą w gościnę, kiedy zachodzi potrzeba.

9

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?
ewka3 napisał/a:

U nas na "etacie" dla gości jest materac z gąbki tapicerskiej. Wysokość ok. 10 cm, szerokość 120/140 cm (dokładnie nie pamiętam), długość 190 cm. Jest obszyty pokrowcem, który można zdjąć do prania. Do przechowywania zwijamy go w rulon i spinamy specjalnie do tego uszytymi pasami. Przy przechowywaniu zajmuje znacznie więcej miejsca od dmuchanych materaców, ale jest wygodny w użytkowaniu. Nie chcieliśmy zagracać sobie domu dodatkowymi, rozkładanymi kanapami, które są często niewygodne do spania i ktoś ze znajomych podpowiedział takie rozwiązanie. Gąbkę kupiłam u tapicera, pokrowiec i pasy uszyłam sama.
Ma jeszcze tę zaletę, że bez problemu mieści się w kombi i zabieramy go ze sobą w gościnę, kiedy zachodzi potrzeba.

Ciekawe rozwiązanie. U mnie ma się zmieścić w kącie piwnicy.

10

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?
Summerka napisał/a:

Są chyba wyższe materace z pompką i o odpowiedniej fakturze, żeby się nie spadało z niego?

Tak, mam na myśli wysoki, najczęściej welurowny materac, który jeśli jest dobrze napompowany, to jest bardzo wygodny. Zresztą pełni rolę czegoś na kształt łóżka bez stelażu.

11

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

To już chyba wiem.  Dziękuję wszystkim  za odpowiedzi. Olinko  a czy ten materac zajmuje dużo miejsca?

12

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Summerko-mam taki wlasnie materac, dwuosobowy, gora jakby welurowa, boki i dol tradycyjny''materacowy''.Chcac go napompowac, podlacza sie go do kontaktu, przekreca, takie ''pokretelko''i powietrze sie tloczy.
Po spuszczeniu powietrza skladam wzdluz na cztery czesci a potem roluje.Chowam do worka(z taki kupilam), zajmuje tyle miejsca co spiwor.
Polecam-spalam i nie obudzialam sie polamana.Jedyna wada-jesli bedzie lezal na podlodze typu panele badz parkiet-troche skrzypi jak sie na nim lezy i porusza.Ale na to tez mam patent-klade pod spod koc i jest o.k

13

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Summerko, swój trzymam w kartonie, a karton jest wielkości dużego pudła po zimowych butach wink.
Raz jeszcze powtórzę, bo to wydaje mi się istotne - materac musi być bardzo mocno napompowany (nie powinien się uginać), wtedy śpi się na nim dobrze. Niemniej jego konstrukcja bardzo to zadanie ułatwia.

14

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?
Kawashake napisał/a:

Summerko-mam taki wlasnie materac, dwuosobowy, gora jakby welurowa, boki i dol tradycyjny''materacowy''.Chcac go napompowac, podlacza sie go do kontaktu, przekreca, takie ''pokretelko''i powietrze sie tloczy.
Po spuszczeniu powietrza skladam wzdluz na cztery czesci a potem roluje.Chowam do worka(z taki kupilam), zajmuje tyle miejsca co spiwor.
Polecam-spalam i nie obudzialam sie polamana.Jedyna wada-jesli bedzie lezal na podlodze typu panele badz parkiet-troche skrzypi jak sie na nim lezy i porusza.Ale na to tez mam patent-klade pod spod koc i jest o.k

W takim razie podłożę koc:)

Cayenne81 napisał/a:

Spałam na jednym i drugim.
Według mnie jednak łóżko składane jest lepsze,wygodniejsze.

Cayenne pamiętasz, jakiego typu to był materac? Czy taki, jak opisuje Olinka i Kawashake?

   

Olinka napisał/a:

Summerko, swój trzymam w kartonie, a karton jest wielkości dużego pudła po zimowych butach wink.
Raz jeszcze powtórzę, bo to wydaje mi się istotne - materac musi być bardzo mocno napompowany (nie powinien się uginać), wtedy śpi się na nim dobrze. Niemniej jego konstrukcja bardzo to zadanie ułatwia.

Olinko rozwiałaś moje wątpliwości:)

15

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Summerka, bardzo często tego typu materace są w marketach, u mnie często są w Jysku,  dużo jest w internecie. I nie są drogie. Gdzieś widziałam jeszcze takie, które na dzień można przekształcić w kanapę do siedzenia, z oparciem nawet. smile

16

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Muszę poszukać w tym Jysku. Dziękuję. Może coś  się trafi?

17

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?
bbasia napisał/a:

Summerka, bardzo często tego typu materace są w marketach, u mnie często są w Jysku,  dużo jest w internecie. I nie są drogie. Gdzieś widziałam jeszcze takie, które na dzień można przekształcić w kanapę do siedzenia, z oparciem nawet. smile

O, ja też gdzieś takie widziałam, ale niestety nie w sklepach, a na zdjęciach w jakimś magazynie. Wizualnie wyglądają tak samo, ale są podzielone na pół, dzięki czemu można je zgiąć i z połowy zrobić oparcie.
Materace, o jakich cały czas piszę, rzeczywiście nie są drogie. Duży, dwuosobowy, jeśli się dobrze trafi, kosztuje 39 zł. Taką cenę pamiętam. Pojedynczy można kupić już za 19,90 zł. W sezonie są nawet w Biedronce smile.

Summerko, teraz się zastanowiłam - pisząc o łóżku składanym masz na myśli tak zwane polowe? Bo jeśli dobrze się zrozumiałyśmy, to powierdzam to, co napisałam na początku - dla mnie są wybitnie niewygodne - przede wszystkim za wąskie, a poprzeczki wbijają się w plecy. Spałam na takich na wakacjach jeszcze będąc nastolatką i już wtedy, choć nie byłam specjalnie wymagająca, nieźle dały mi popalić wink.

18 Ostatnio edytowany przez bbasia (2015-03-26 12:41:15)

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

sofa-materac-dmuchany-lozko-188x152-bestway
Wpisz to sobie w allegro - to jest właśnie taki materac składany w kanapę. Kosztuje to 139 zł smile
Tylko nie ma chyba welurowego pokrycia i może być odrobinę śliskie. Ale może są inne też, takie z welurową powierzchnią.
edit:
u tego samego sprzedawcy są jeszcze welurowe, trochę droższe, ale za to w fajnych, wesołych kolorkach smile
http://photolink.allegroimg.pl/38365553/4974170808/0/400x300

19

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?
bbasia napisał/a:

sofa-materac-dmuchany-lozko-188x152-bestway
Wpisz to sobie w allegro - to jest właśnie taki materac składany w kanapę. Kosztuje to 139 zł smile
Tylko nie ma chyba welurowego pokrycia i może być odrobinę śliskie. Ale może są inne też, takie z welurową powierzchnią.
edit:
u tego samego sprzedawcy są jeszcze welurowe, trochę droższe, ale za to w fajnych, wesołych kolorkach smile
http://photolink.allegroimg.pl/38365553 … /0/400x300

Dziękuję. Wolę te z welurową powierzchnią . Nie wiedziałam, że jest ich aż taki wybór!

20 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-06-13 19:29:05)

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Ja uważam, że materac dmuchany jest lepszą opcją, zajmuje mniej miejsca, a może pomieścić dwie osoby. Można taki znaleźć np tutaj: [nieregulaminowy link] wink

21

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

łóżko składane wink wydaje mi się, że jest wygodniejsze niż dmuchany materac

22

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Jak masz kota, nie polecam materaca dmuchanego, może okazać się jednorazowy, goście obudzą się na twardej podłodze - o ile zdążą przed kotem się na nim położyć.

23

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

materac dmuchany wygodniejszy i lepszy w przechowywaniu.

24

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Na materacu można się spokojnie wyspać, ale musi być porządnie napompowany. Kiedyś spałam na takim bardzo słabo napompowanym i  przy jakimkolwiek ruchu, czułam dosłownie podłogę. Nic przyjemnego.

25 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-05-29 10:40:25)

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup materaca nawierzchniowego, który można ułożyć na łóżku składanym lub własnie dmuchanym materacu. Zapewni on gościom o wiele większy komfort snu! Zapraszamy na naszą stronę internetową wstawianie linków na forum jest niezgodne z regulaminem, na której w ofercie znajdują się właśnie materace nawierzchniowe

26

Odp: Łóżko składane czy materac dmuchany?

Nigdy nie słyszałam o materacach nawierzchniowych. Łóżek składanych też nie lubię, wole proste normalne łóżka na których się tylko śpi a nie np. siedzi przed telewizorem.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Łóżko składane czy materac dmuchany?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024